Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
φιλε τι δουλεια εχει η αναπτυξη η υποαναπτυξη με τους ομοφυλοφιλους?:hmm:

προφανως αναφερεται στις αντιληψεις που διατυπωσες, οι οποιες μονο στο 2011 και στο επιπεδο παιδειας που υποτιθεται πως εχουμε δεν ταιριαζουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως δεν εχω γνωρισει ομοφυλοφυλο..και δεν ξερω την αντιδραση μου..ισως να μου κακοφανει ισως οχι..δεν θεωρω οτι ειναι κακοι ανθρωποι η κατι αλλο ισα ισα ειναι σαν τους αλλους απλα εχουν διαφορετικες προτιμησεις στο κρεβατι τους..ας σταματησει λοιπον γενικα απο την κοινωνια μας αυτος ο ρατσισμος ειναι ανθρωποι με καρδια οπως ολοι και καποιοι αν οχι ολοι καποιοι γεννιουνται ετσι!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Κανενα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
αν ο φίλος σας ο gay σαν την πέσει ή θελήσει να κάνει κάτι μαζί σας, τότε τι θα πείτε, εσείς οι προχώ;
Ότι θα έλεγα και αν μου την έπεφτε ένας φίλος μου με τον οποίο δεν ήθελα να κάνω κάτι. Που κολλάς? Θα βγαίνατε οι 2 σας για ποτό και θα σε σκεφτόσουν όσο πήγαινες τουαλέτα, ωχ κοιτάει τον κ*λο μου τώρα?!:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εχω φιλους και γνωστους γκεη, και ιδιαιτερα εχω εναν φιλο που τον αγαπω παρα πολυ γιατι με καταλαβαινει σε πολλα πραγματα, βαθυτερα και ουσιαστικοτερα καποιες φορες απο την κολλητη μου.
Εχει πλακα και που δειχνουμε ξερωγω γκομενους ο ενας στον αλλο και λεμε "αχ κοιτα εναν" "ελεος μωρη Ρανια το γουστο σου" κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
:hmm: η αντίδραση μου άν ένας απο τους φίλους μου μου έλεγε οτι είναι γκέη, θα ήταν οκ. άλλωστε πολλοί έχουν ανωμαλίες ή γεννιούνται με αυτές. άλλος την βρίσκει με ζώα, άλλος με γριές, άλλος με βιασμούς..
αν δέν με εμπλέκει και εμένα στις ιδιαιτερώτητες του, τότε δέν έχω κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Θα τον σκότωνα!:beating:
Μην τρέξετε να βάλετε αρνητικές...αστειευόμουν!

Θα συνέχιζε να είναι φίλος μου!Δεν τον/την κάνω παρέα για τις σεξουαλικές του/της επιλογές αλλά γιατί ταιριάζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε να κάνω παρέα με κάποιον ομοφυλόφιλο! Αρκεί όμως να μη μου την "έπεφτε" σεξουαλικά.Επίσης σε μια "κλειστή" κοινωνία είναι δύσκολο να κάνεις παρέα με τέτοια άτομα γιατί σε γνωρίζουν και λέγονται πολλά.Αν ήταν σε μια μεγάλη πόλη για παράδειγμα δε θα υπήρχε κανένα πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
άρα βάζεις τον κόσμο πάνω από τον φίλο σου, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
άρα βάζεις τον κόσμο πάνω από τον φίλο σου, έτσι;
Σε αυτή την περίπτωση ναι.Δε θα μου άρεσε να μου βγάλουν τέτοιο όνομα γιατί για εμένα ακούγεται κάπως "βαρύ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
@λαβερ μποι: μπραβο, εγω δεν εχω να πω κατι, περαν του οτι δε θα ηθελα ατομα με αυτη τη λογικη για φιλο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VolPe

Νεοφερμένος

Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ενα καυτο θεμα...

Αν ο φιλος σας σας ελεγε οτι ηταν ομοφυλοφιλος,τι θα κανατε?

Θα τον σουταρατε?Θα του μιλαγατε?Θα τον κοιταγατε με αλλο ματι?

Για να δω σχολια...
θα τον χωριζα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki93

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τίποτα απολύτως...είναι δικαίωμα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αστυόχη

Νεοφερμένος

Η Αστυόχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κανενα προβλημα! Ειναι ομοφυλοφιλος,-η; Επιλογη του/της! Σωστη φιλη θα ειμαι μονο αν τον/την δεχτω γι'αυτο που ειναι! Εξαλλου, οι σεξουαλικες του προτιμησεις δε καθοριζουν και την προσωπικοτητα του ατομου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
:pfff:
ο χαρακτήρας μετράει, όχι οι σεξουαλικές προτιμήσεις... συγκρίνεται ένας καλός gay φίλος με ένα διπρόσωπο φίλο-φίδι;;

I don't think so..:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Friedrich

Νεοφερμένος

Η τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως έχω κάποιο δικαίωμα να έχω άποψη πάνω σε μια προσωπική επιλογή ενός ατόμου αλλά ούτε και να το κρίνω για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι είμαι σίγουρος και έχω κάνει αρκετή βιολογία , ανθρωπολογία ώστε να μπορώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα. Παρόλα αυτά πολλοί κατακτίνετε επειδή απλά δε συμφωνείτε (εγώ έχω μάθει να ακούω και την άλλη αποψη). Έτσι κάποιοι πριν λίγους μήνες με το έτσι θέλω προσπάθησαν να ξυλοκοπήσουν τον james watson...

Εγώ αυτό που είπα είναι η άποψη μου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των gay αποκτούν αυτή την συμπεριφορά πέρα από την προδιάθεση από το περιβάλλον τους. Το περιβάλλον αρχήζει κατά το περιβάλλον της κύησης (στο οποίο υπάρχει μια θεωρία όσο περισσότερα συνεχόμενα αρσενικά αγόρια κάνει μια γυναίκα τόσο αυξάνεται η πιθανότητα να γεννηθεί ομοφυλόφικο κάθε κύηση αυξάνει και την πιθανότητα (σε αυτό πράγμα παίζει ρόλο το ανοσολογικό σύστημα της μητέρας (δε υπάρχει ρόλο να επεκταθώ).

Υπάρχουν και έρευνες που έχουν γίνει σε ομοζυγώτες gay που δείχνουν ότι σε ένα ποσοστό ευθύνονται τα γονίδια παρόλα αυτά υπάρχουν και άλλες που ενοχοποιούν περιβαλλοντικες συνθήκες. Πράγματι στην φύση υπάρχουν πολλες ομοφυλόφιλες τάσεις (αλλά μην ξεχνάτε ότι τα ζώα είναι κατώτερα σε εξελικτικό στάδιο από τον άνθρωπο) και όσο περνάει ο καιρός η ομοφιλοφιλία στoν ανθρωπο θα σταματάει.


σε αυτό το video που βρήκα (Αφού θέλετε πηγή) ένας επιστήμονας λέει την άποψη του. Λεει για την εξέλιξη και η τελευταία άποψη που λέει είναι αυτή που ερμήνευσα πριν περί περιβάλλοντος και γονιδιακής προδιάθεσης.

O Dawkins παραθέτει δύο θεωρίες που δίνουν στην ομοφυλοφιλία αμιγώς γενετικά αίτια και μία που παρουσιάζει την ομοφυλοφιλία ως συνδυασμό γονιδίων και περιβαλλοντικών παραγόντων,κάτι που επισήμανα και εγώ στα links που έδωσα,συγκεκριμενοποιώντας όμως ότι οι συγκεκριμένοι παράγοντες λαμβάνουν χώρα σε μια πολύ πρώιμη φάση της ανάπτυξης του ανθρώπου,πολύ πριν αποκτήσει καν έλλογη συνείδηση.Εσύ απλά πήρες την τρίτη θεωρία και την τράβηξες απ'τα μαλλιά.Good work,man.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ο Θεος δημιουργησε τον Αδαμ και την Ευα,και ως αμεση συνεπεια πετυχε την "ενωση" του ανδρα με τη γυναικα.Οτιδηποτε αλλο δεν ειναι ομαλο ρε παιδια,και τα πολλα λογια ειναι φτωχια.Δεν εχω κανενα προβλημα με αυτους τους ανθρωπους,πιστευω στη διαφορετικοτητα,απλα θελω να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.Και φυσικα ειχε τυχει να εχω "φιλο" ενα τετοιο ατομο,αλλα συμπεριφερθηκε σκαρτα και εφαγε σουτ.Κατα τα αλλα κανενα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
τεολ, πραγματικα δε μας ενδιαφερουν τα θρησκευτικα παραλληρηματα, τα οποια συν τοις αλλοις ειναι και αλληγοριες. Δεν το λεω γω, οι ιδιοι οι θεολογοι το λενε.
Επίσης, δε μας ενδιαφερουν οι προσωπικες και διαπροσωπικες σου σχεσεις. Εαν κρινω απο το υφος σου ομως, δε νομιζω να χαλαστηκε απο αυτο το "σουτ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν ελπιζω τιποτα,δεν φοβαμαι τιποτα,ειμαι λευτερος.
Σαν ανθρωπος ειμαι βαθυτατα θρησκευομενος και με εκφραζει αυτο το μοτο.Ολοι οι ανθρωποι εχουν απο μια αποψη,αφου ειναι σαν τις μυτες.Το να τις απαξιωνεις δεν δειχνει θεληση για διαλογο,αλλα μια μονοπλευρη αντιμετωπιση των πραγματων.Καλη συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top