Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο είναι ευθύνη άρα μπελάς. Πρέπει να κάθεσαι να μετράς ποιοι έρχονται ποιο φεύγουν, να διώχνεις τον κάθε άκυρο που είναι έτοιμος να μείνει και συνεχίζει να κάνει απουσίες αλλά να σε λέει να μην τον βάλεις, να προσέχεις να μην χαθεί γιατί άμα χαθεί ...., να έχεις το κλειδί της τάξης, να περιμένεις τον τελευταίο για να κλειδώσεις και και και...

Ευθυνοφοβία, λέω γω.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως(μάλλον σίγουρα..) σου ταιριάζει αυτό που έγραψα ο Dias πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Το είχα το τετραδιάκι Β, Γ γυμνασίου και Α, Γ λυκείου. Δεν μπορώ να πω ότι με χάλασε καθόλου. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ούτε με καθηγητές ούτε με συμμαθητές. Μπορώ να πω ότι η όλη υπόθεση ήταν καλή φάση. Τώρα, όσοι φτύνετε το απουσιολόγιο, μου θυμίζετε μια παροιμία....

πρόσεξε οτι οι περισσότεροι που το φτυνουν είναι απουσιολόγοι!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου πειτε πως θα μπορουσα να γινω απουσιολογος..ειλικρινα διαβαζω πολλες ωρες και γραφω πολυ καλα στα διαγωνισματα αλλα εβγαλα Μ.Ο 19 και το απουσιολογιο ειναι πολυ μακρια!πως θα τα καταφερω?helppppppp...:(

Ένα χρόνο μετά... έχεις ψυχολογικά προβλήματα αν το θες... μιλάμε για μεγάλο μπελά! 4 χρόνια το είχα, πάντα σε μπελάδες βρισκόμουν (και αναγκαζόμουν να το πάρω λόγω βαθμολογίας). Και εκτός ότι αν το χάσεις άντε ξεμπέρδευε! Εκνευριζόμουν που στις εκδρομές και στις γιορτές έπρεπε να ψάχνω να δω ποιοι λείπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πρόσεξε οτι οι περισσότεροι που το φτυνουν είναι απουσιολόγοι!!;)
Για αυτούς ταιριάζει άλλη παροιμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για φτύσιμο είναι βασικά από ιδεολογικό, καθαρά, point of view.

Στη δεύτερη παροιμία λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ε ναι, σε καποιους φαινεται καταξιωση, σε καποιους ευθυνη...
οπως το βλεπει κανεις..
τωρα πιστευω οτι το μονο καλο ειναι οτι σε γνωριζουν οι καθηγητες πιο ευκολα... δεν νομιζω οτι αξιζει τον κοπο...
περα απο αυτο, πολλες φορες εξαρταται και απο συμμαθητες, καθηγητες και τον τροπο με τον οποιο στο δινουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
τωρα πιστευω οτι το μονο καλο ειναι οτι σε γνωριζουν οι καθηγητες πιο ευκολα...

Αυτή την πτυχή ομολογώ δεν την είχα σκεφτεί ενώ, τώρα που το σκέφτομαι, έχεις τόσο δίκιο.

Άκυρο τελικά. Ούτε το φτύσιμο δεν του αξίζει. Δεν πάμε στη δεύτερη παροιμία λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για αυτούς ταιριάζει άλλη παροιμία...

Δεν κατάλαβα ποια παροιμία. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
τραβάτε με και ας κλαιω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Uh! Ευχαριστώ, δεν μου έκοψε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ολα τα χρονια ειχα το απουσιολογιο,τα πρωτα χρονια το ηθελα μετα βαρεθηκα αλλα....Δεν ειναι κ κατι το τρομερο, εκτος απο μερικους που σε πρηζουν για να μην τους βαλεις απουσιες κατα τα αλλα,ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiplk

Νεοφερμένος

Η dimiplk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ελινακι ειμαι και εγω απουσιολογος στην ταξη μου και αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι για να παρεις το απουσιολογιο θα πρεπει να γινεις ανταγωνιστικη(μεχρι ενα βαθμο φυσικα)και εξαλλου εαν εισαι 2η σε βαθμο τοτε εισαι και η 2η απουσιολογος!και κατι τελευταιο ,δεν θελει πολυ αλλα συστηματικο διαβασμα!!
ελπιζω να βοηθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ολα τα χρονια ειχα το απουσιολογιο,τα πρωτα χρονια το ηθελα μετα βαρεθηκα αλλα....Δεν ειναι κ κατι το τρομερο, εκτος απο μερικους που σε πρηζουν για να μην τους βαλεις απουσιες κατα τα αλλα,ολα καλα

Όλα καλά, ναι, όλα καλά. Μέχρι που ξυπνάς και βλέπεις την πραγματικότητα:

για να παρεις το απουσιολογιο θα πρεπει να γινεις ανταγωνιστικη(μεχρι ενα βαθμο φυσικα)και εξαλλου εαν εισαι 2η σε βαθμο τοτε εισαι και η 2η απουσιολογος!και κατι τελευταιο ,δεν θελει πολυ αλλα συστηματικο διαβασμα!!

Είναι που είναι σκατά ένα γ@μημένο σύστημα, το φορτώνουμε κι άλλο με νοοτροπίες σαν κι αυτή με στόχο μαλακίες σαν το απουσιολόγιο ή τη σημαία σε μιλιταριστικές και απαρχαιωμένες εκδηλώσεις. Και μετά τα πιστεύουμε κιόλας και νομίζουμε ότι κάτι κάναμε που πετάξαμε πέντε σταυρούς σε ένα κωλόχαρτο και μιλήσαμε με τους καθηγητές σε άλλο επίπεδο. Αποκτήσαμε εξουσία πια, ναι, κι άλλον αέρα μέσα στην τάξη. Είμαστε τόσο cool που πρέπει να το παίξουμε άνετοι για να κρύψουμε την αγωνία μήπως στο επόμενο τρίμηνο χάσουμε τη θέση. Και φυσικά, όταν με το καλό το αποκτήσουμε, πρέπει να προσποιηθούμε ξανά τους χαλαρούς ενώ παράλληλα λέμε από μέσα μας 'Πάρτε ρε μαλάκες, σας πέρασα!'

Αλλά όλα OK, συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το ειχα 1 χρονια ολοκληρη. Ηταν τοσο συγκλονιστικη εμπειρια που την επομενη χρονια ειπα οτι δεν το θελω και να το δωσουν στον επομενο. :)
Σε κααααθε γιορτη σε καααααθε παρελαση ΡΑΝΙΑ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΡΑΝΙΑ ΠΟΙΟΣ ΛΕΙΠΕΙ ΡΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΡΑΝΙΑ ΤΟ ΚΑΡΜΠΟΝ ΡΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΡΜΠΟΝ ΕΔΩ ΡΑΝΙΑ ΠΑΛΙ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟΥΣΟΛΟΓΙΟ ΕΦΕΡΕΣ ΡΑΝΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΡΑΝΙΑ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ΕΚΑΝΕ ΚΟΠΑΝΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΓΡΑΨΕΣ, δηλαδη αν ειχα @@ θα ειχαν γινει τοσα.
Ασε που οταν σχολαγαμε ολοι εφευγαν τρεχοντας κι εγω περιμενα τον καθε αργοσχολο καθηγητη να συμπληρωσει τετραδια υλης και απουσιολογια και μαλακιες για να σηκωθω να φυγω(θα του πεφτε ο κωλος να τα πηγαινε Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ). Και καθε πρωι αν αργουσα λιγο ο δευτερος ξεχνουσε να το παρει και ακουγα "ΠΑΛΙ ΡΕ ΡΑΝΙΑ ΤΟ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ". Ε gtfo.
Και η φαση ειναι οτι την πρωτη φορα που το πηρα (δευτερα γυμνασιου) ενιωσα λες και πηρα χρυσο μεταλλιο, νο κιντιν. Ενιωσα τρομερα γαματη. Μετα ευχομουν να μην ειχα βγαλει εκεινο το 19 και κατι. Πολυ σπασιμο ρε σεις. Αλλα οπως ειπα, εχετε το δικαιωμα (δεν ξερω τωρα αν ειναι επισημο ορ σαμθιν, στο σχολειο μου γινοταν παντως--στην τριτη λυκειου ενω ο πρωτος μαθητης ειχε βαθμο 19,5 το απουσιολογιο απο χερι σε χερι κατεληξε να ειναι σε παιδι με 15. Δεν το θελε ΚΑΝΕΝΑΣ :P) να το δωσετε στον δευτερο απουσιολογο και να μπει κι αλλος ενας καβατζας.
Αηδιες γενικα, ακομα σκοτωνονται τα παιδια γι αυτο το πραγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αηδιες γενικα, ακομα σκοτωνονται τα παιδια γι αυτο το πραγμα;

Σιγά ρε γιαγιά εσύ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ήμουν τρία χρόνια απουσιολόγος στο λυκείου, τις πρώτες δύο δε μ' ένοιαζε, απλά έκανα αυτό που μου λέγανε αλλά στην Τρίτη λυκείου το πράγμα ξέφυγε και...ξέφυγα και εγώ. :P

Είχαμε μια στρίγγλα η οποία το' παίζε εξουσία και έβγαζε παιδιά έξω με το "αποφασίζω και διατάζω". Ε κάθε φορά που μου έλεγε να βάλω απουσία στον τάδε που είχε βγάλει έξω η κατάσταση εξελισσοταν σε μάχη μεταξύ εμού, αυτής και του διευθυντή, μ' εμένα να φωνάζω ότι συμπαίκτης στο θέατρο του παραλόγου δε γίνομα, ότι όσο το απουσιολόγιο θεωρείται μέσα ποινής εγώ ούτε να το ακουμπάω δε θέλω, ότι αμά δεν μπορείτε να επιβληθείτε σε 17χρονα τι σας πληρώνει το κράτος και τέτοια. Αποτέλεσμα να αφήσω το απουσιόλογιο και να το πάρει ένας άλλος. Ήταν το καλύτερο αίσθημα. Είναι σπαστικό να έχεις τον κάθε καθηγητή να σου λέει ποιος λείπει, ποια απουσία ξέχασες να βάλεις, να πας στο διευθυντή να ενημερώσεις ποιος λείπει (ποτέ δεν πήγα :whistle: )...

Δεν είναι ωραίο να είσαι απουσιολόγος. Είναι Β-Λ-Α-Κ-Ε-Ι-Α. Και σε καμμιά περίπτωση το να έχεις το απουσιολόγιο δε σε κάνει καλύτερο από τους άλλους. Εν αντιθέσει, όταν γίνεσαι απουσιολόγος μόνο και μόνο για την επίδειξη, πρώτον έχεις σάπιο μυαλό και δεύτερο είσαι ψώνιο.

Ξεκολλάτε, στο σχολείο πάτε να μάθετε, όχι να γίνετε πρώτοι. Πρώτοι θα γίνετε στην κοινωνία, όχι στους βαθμούς που μετά από 10 χρόνια δε θα σας προκαλούν καμμία αίσθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Η επιβράβευση δεν είναι το απουσιολόγιο.. Η επιβράβευση είναι μέσα σου. Άσε που και να το πάρεις, δε θα καταλάβεις και πολλά. Άγχος μην το χάσεις και σου δώσουν καμιά αποβολή, να τρέχεις να προλάβεις τους καθηγητές κλπ κλπ. Άσε που για ό,τι γίνεται στην τάξη, θα σου λένε να πηγαίνεις και 'συ στο γραφείο! (Προσωπικά, άλλη όρεξη δεν έχω από το να βλέπω τη φάτσα του διευθυντή πρωί-πρωί..) Οπότε μη χαλιέσαι, δε θα χαλάσει ο κόσμος αν δε γίνεις απουσιολόγος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
οντως μια βλακεια ειναι.. Εγω το ξεχναγα συνεχεια στο γραφειο και μαρια πηγαινε να το παρεις, σκισε τα φυλλα, γιατι δεν εσκισες αυτο το φυλλο, τι γραμματα ειναι αυτα, πως κανεις ετσι το 5, γραψε τους με αλφαβητικη σειρα, πως το εγραψες ετσι?, που πηγε η κατασταση με τα ονοματα? Κλπ... Για εμενα ηταν κατι σαν μια τιμωρια που διαβαζα και εβγαζα καλους βαθμους, γιατι αν και ηθελα να τα αφησω και να το παρει ο επομενος, ο λυκειαρχης δε με αφησε. Ειμαι και αφηρημενη, και το ξεχνουσα σε γυμναστηρια, μια φορα παραλιγο να το παρω και σπιτι μου, να τρεχω πισω απο καθηγητες για να υπογραφουν.. Δε θα μου λειψει. Ειμαι και αρκετα αγχωδης και μονο πονοκεφαλο μου εφερνε. Απλα καποιοι πιστευουν οτι με αυτο ερχεται η αναγνωριση, και πως μονο κ μονο επειδη εισαι απουσιολογος θα παρεις καλους βαθμους, θα σε εχουν σε εκτιμηση οι καθηγητες, θα ερθεις πιο κοντα τους, θα αποκτησεις κυρος και θα αναδειχτεις. Βλακειες. Δεν κρινεται απο ενα απουσιολογιο τι μαθητης εισαι. Αλλα παιδια που δεν ηταν, ηταν πολυ καλυτεροι μαθητες απο εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
[...] μια φορα παραλιγο να το παρω και σπιτι μου[...]

εγώ το 'χω πάρει!:redface:

γενικά μέσα στη χρονιά καθόμουν στο σχολείο κι έκανα έξτρα ώρες αρχαία με τη φιλόλογό μου, είτε μετά το σχόλασμα, είτε μετά από γιορτές, είτε σε μέρες εκδρομών που δεν πήγαινα κι εκείνη δεν ήταν συνοδός... ε... μία μέρα, λοιπόν, ξέχασα να πάω το απουσιολόγιο της κατεύθυνσης πριν ξεκινήσω αυτό το πρόσθετο μάθημα και όταν το πρόσεξε η καθηγήτριά μου την ώρα που τελειώσαμε, ήταν πολύ αργά... πήγα να το αφήσω στο γραφείο ή στη γραμματεία αλλά ήταν όλα κλειδωμένα! αναγκαστικά, λοιπόν, το πήρα μαζί μου, αφού δεν είχα που να το αφήσω, είχε φύγει και η καθηγήτριά μου και το είχα ένα ολόκληρο σαβ/κο στο σπίτι μου!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μα τι κόλλημα είναι αυτό με το απουσιολόγιο;; δείχνει κάποιο κοινωνικό-σχολικό status και δεν το ξέρω;;

Και για κάποιο λόγο, άγνωστο προς το παρόν, οι απουσιολόγοι στην πλειοψηφία τους, είναι για να τους ρίχνεις μπουνιές!
Στο σχολείο μου, ο απουσιολόγος της τάξης μου ήταν το πιο σπαστικό παιδί, με μέσο όρο 18.6 περίπου (παραπάνω μ.ο δεν είχε κάποιος άλλος) και να το παίζει εξουσία... το απουσιολόγιο στο χέρι και σε κάθε μάθημα να μετράει 3 και βάλε φορές πόσο παιδιά είμαστε στην τάξη, μήπως χάσει κανέναν και δεν προλάβει να του βάλει απουσία! Και όχι μόνο αυτό, αλλά έβαζε και τον διπλανό του να μετράει και αυτός, μήπως γίνει κάποιο λάθος και δεν πάρει κάποιος απουσία!! ΕΛΕΟΣ!
αυτόν τον είχαμε στην γενική παιδεία και στην τεχνολογική κατεύθυνση (ευτυχώς που δεν ήμουν μαζί του εκεί)

Εγώ το απουσιολόγιο το είχα στο μάθημα επιλογής και ως 2η ήμουν στην κατεύθυνση.. πάντα κάλυπτα, ειδικά στο μάθημα επιλογής δεν έβαζα απουσίες γιατί η καθηγήτρια ήταν στον κόσμο της και άπειρες φορές ξεχνούσα να το πάρω από το γραφείο.. για μένα τουλάχιστον το απουσιολόγιο ήταν ανύπαρκτο και απορώ πως μερικοί έχουν τέτοιον έρωτα..

ααα..μη ξεχάσω να σας πω..ο σπαστικός απουσιολόγος που σας είπα παραπάνω (στο λαιμό μου έχει κάτσει) τελικά από εκεί που ήταν του 18+ , στις πανελλήνιες έγραψε 14.000 μόρια περίπου! δεν τον κατακρίνω για τα μόρια, στον καθένα μπορεί να συμβεί, αλλά για τη συμπεριφορά του, εγώ είμαι ο πρώτος, ο απουσιολόγος και όλοι οι υπόλοιποι οι δεύτεροι..και στις πανελλήνιες δικαιωθήκαμε.. τώρα..... να κάτσει το απουσιολόγιο να του κάνει παρέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top