Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7:

1. CiNeFiL
2. Comfortably Smug --> Libertus
3. dimijim --> Indiana Jones
4. Emilouko--> ultraviolence
5. Himela--> Physiognomist
6. i_lie_us --> Johnny15
7. Ikarionas --> Physiognomist
8. Iliaso
9. Indiana Jones--> Emilouko
10. JKaradakov --> i_lie_us
11. Johnny15--> Physiognomist
12. Libertus
13. Marjoree26--> Ikarionas
14. ~Melania~ --> Johnny15
15. Physiognomist--> Johnny15
16. tsarachaf --> Libertus
17. ultraviolence --> i_lie_us
18. Φινεύς --> dimijim

Ψήφοι:
3 Johnny15
3 Physiognomist
2 i_lie_us
2 Libertus
1 dimijim
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 Indiana Jones
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
akikos - Ψηφοφορία 29/08

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Ξέχασα να αλλάξω την ψήφο μου, για τους παραπάνω λόγους αλλάζω την ψήφο μου προς τον ikarionas.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,234 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα αθωώνει κάπως τον tsarachaf στα μάτια μου. Δεν είναι από τους παίκτες που τον βλέπεις και λες "είναι σίγουρα αθώος", οπότε θέλω να πιστεύω ότι ο αυτοκράτορας δεν τον επέλεξε τυχαία.

Διάβασα τις δημοσιεύσεις του Physiognomist (ευτυχώς ήταν ελάχιστες) και δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα ενοχοποιητικό. Βέβαια, δεν έχει βοηθήσει και σε κάτι. Μπροστά στον Johnny είναι ίσως πιο ύποπτος όμως, γιατί ο Johnny θεωρώ ότι έπαιξε πιο άτσαλα στην προηγούμενη ψηφοφορία. Ελπίζω οι πολίτες που ψηφίζετε ανάμεσά τους να έχετε καταλάβει κάτι καλύτερα από εμένα. Όταν έχω χρόνο θα διαβάσω τον γύρο καλύτερα.

Η ψήφος μου για αυτόν τον γύρο θα πάει στον Φινεύς.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7:

1. CiNeFiL
2. Comfortably Smug --> Libertus
3. dimijim --> Indiana Jones
4. Emilouko--> ultraviolence
5. Himela--> Physiognomist
6. i_lie_us --> Johnny15
7. Ikarionas --> Physiognomist
8. Iliaso
9. Indiana Jones--> Emilouko
10. JKaradakov --> i_lie_us
11. Johnny15--> Physiognomist
12. Libertus--> Φινεύς
13. Marjoree26--> Ikarionas
14. ~Melania~ --> Johnny15
15. Physiognomist--> Johnny15
16. tsarachaf --> Libertus
17. ultraviolence--> Ikarionas
18. Φινεύς --> dimijim

Ψήφοι:
3 Johnny15
3 Physiognomist
1 i_lie_us
2 Ikarionas
2 Libertus
1 dimijim
1 Emilouko
1 Indiana Jones
1 ultraviolence
1 Φινεύς

Η χώρα των φαντασμάτων
akikos - Ψηφοφορία 29/08

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Τι ρόλο θεωρείς ότι είχε ο ακίκο; ΔΑ από ό,τι καταλαβαίνω; Πιστεύεις ότι ως μαφία θα ανέβαζα πρώτη πρώτη τον ΔΑ μου (γιατί να σου υπενθυμίσω εγώ έβγαλα τον ακίκο πρώτη από την ισοψηφία και έμεινα κιόλας εκεί) από την ισοψηφία αντί να προσπαθήσω να τον σώσω; Είδες καμία προσπάθεια που δεν είδα εγώ από τον ακίκο να μου απαντάει ή να προσπαθεί να δικαιολογήσει τον εαυτό του; Σε Χάρη τι σήμα έκανα;

Άρα εγώ είμαι φανερή που τρώγομαι με τον τζόνι από χτες;

.. και ο Χάρης και ο Ακικος είναι 2 βοηθητικοί (που εκ των πραγμάτων η μαφία θα γνωρίζει μόνο τον έναν με την λογική σου) και έβγαλε η μαφία χτες τον ΔΑ της και προτίμησε μέσα τη πόρνη (=Χάρης); Καμία λογική δεν βγάζουν αυτά που λες. Παρακαλώ εξήγησε μου. :P

Πράγματι πρώτη τον έβγαλες σε ισοψηφία. Αν όντως ήθελες να του κάνεις κάποιο σινιάλο (να καταλάβει ότι είσαι μαφία) θα μπορούσες να του κινήσεις την προσοχή έτσι. Γύρω στις 7 ήταν αυτό άλλωστε, χρόνος υπήρχε για πέρα-δώθε ψήφων.
Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να φύγει βέβαια, ε, προσωπικά αν ήμουν μαφία με έναν ΔΑ με τέτοια συμπεριφορά (αν ισχύει η υπόθεση μου για το δίκο του αρχικό σινιάλο/υπονόηση στο #80) δεν θα με πείραζε και να φύγει για να μην εκτίθεται.
Πράγματι τον ρώτησες προς τα που να κινηθούν οι ψήφοι σας όταν είπε ότι είναι ένα απλό τρολλ, και δεν απάντησε.
Αν είναι ΔΑ θα μπορούσε με αυτό το μήνυμα να σας πει να δείξετε κι άλλους μαφιόζους με τις ψήφους σας.
Είτε για να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά του, είτε για να καταλάβει ποια είναι η μαφία του απλά.
Αν ο άκικος είναι ΔΑ επίσης, και είχε καταλάβει κάποια μέλη από τη μαφία, θα μπορούσε με το να σας πει κάτι τέτοιο να υπονοούσε να τον βγάλετε από MVP (καθώς έτσι δεν θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει και την ιδιότητα του ΔΑ).

Στο Libertus δεν είπα αν θυμάμαι σωστά ότι έκανες εσύ συγκεκριμένα κάποιο σημάδι. Στη στιχομυθία dimijim-Libertus κυρίως κάτι μου φαινόταν περίεργο, σα να ψάχνει ο Χαρής μέλη μαφίας.

Ναι.
Δεν έχω κάτι περαιτέρω να εξηγήσω, αφενός γιατί δεν έχω τη διαύγεια σήμερα να μελετήσω περαιτέρω και αφετέρου γιατί υποθέτω στα προηγούμενα ποστς μου έχω εκθέσει το σκεπτικό μου γι' αυτά.

Το ότι δεν βγάζουν λογική, μπορώ να το καταλάβω. Νιώθω και ο ίδιος το τραβηγμένο του πράγματος, είτε επειδή απλά θα ήμουν πολύ τυχέρος να έπεφτα μέσα σε έναν τέτοιο σενάριο, είτε γιατί στην τελική δεν με θεωρώ και τόσο καλό παίκτη ρε παιδί μου.

Σύμφωνα με τις εξελίξεις, και αν έχω το κουράγιο θα ξαναπιάσω για εκτένες διάβασμα (κι ελπίζω όχι σεντόνι) το θέμα αύριο, σήμερα δεν έχω το κουράγιο.

Βλέπω πως η ψηφοφορία είναι στο 3-3 τώρα. Αναλώθηκα πολύ χθες στο σεντόνι και δεν παρακολούθησα έτερους παίκτες πέραν των εμπλεκομένων, οπότε δεν μπορώ να 'κατηγορήσω' τον physio ακόμα, και θα αφήσω την αρχική μου ψήφο εκεί που είναι.

Έχει ώρα η ψηφοφοριά για να εξελιχθεί ακόμα άλλωστε. Θα επανέλω αργότερα για τυχόν αλλαγές.
 

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αρχική δημοσίευση από: CiNeFiL
δεν διαφωνω μ αυτο που λες απλα γνωμη μου ειναι οτι αν η μαργιωρη π.χ. ειναι δολοφονος ειναι απο αυτους που δεν κινουν τοσο τα νηματα
απο την αλλη ισως οντως να ειναι αθωα να μην εχει ασχοληθει ιδιαιτερα και να απανταει μονο οταν αναφερεται το ονομα της
μου φαινεται και λιγο κουλο να την εχει αφησει η μαφια να αιτιολογειται μονο ειναι λιγο χουιτικο

προσωπικα δεν πιστευω οτι ολοι οσοι δεν μιλανε ειναι με τη μαφια καποιος ναι πιθανοτατα αλλα δεν πιστευω οτι Εμιλυ,Μαρτζ, Φυσιο 3/4 που δεν εχουν συμμετασχει τοσο ειναι μαφιοζοι
πιστευω καποιος συμμετεχει απλα σε ουδετερη θεση
και καποιος κινει τα νηματα με το να συμμετεχει ενεργα και να αποπροσανατολιζει και να εξαπολυει κατηγοριες
επισης ο ιλιασο εχει κανει πολυ ουδετερα ποστ (οπως το ουαου κακος χαμος στην ψηφοφορια χωρις να πει κατι παραπανω)

Χθες εν τω μεταξυ αρχισε να παιρνει ψηφους ο Ιντιανα τον οποιο πρωτο τον ψηφισε ο Φυσιο (τυχαια οπως λεει)
σημερα αντιστραφηκαν οι ρολοι και αφου χθες σωθηκε ο Ιντιανα, τον οποιο εν μερη μπορουμε να πουμε οτι εσωσε και η 4η ψηφος του Τζονι, το κινημα στραφηκε προς τον Φυσιο


τωρα το "μπατλ" Τζονι-Εμιλυ μου φαινεται περιεργο
σκεφτομαι μηπως ειναι στην ιδια ομαδα και ολο ειναι μινι θεατρακι ειτε ειναι στην ιδια ομαδα και τζαμπα κατηγορουν ο ενας τον αλλο
ειτε ο ενας ξερει κατι παραπανω
ο Τζονι παρολαυτα εξακολουθει να ψηφιζει Εμιλυ αντι για Φυσιο, παρολο που αν ψηφισει Φυσιο ισως σωσει τον εαυτο του

περιμενω να δω κ αλλα για να ψηφισω μετα

Δεν έχει καμία σημασία αν είναι από αυτούς που κινούν τα νήματα ή όχι.. αν είναι με τους μαφιόζους πρέπει να βγει όπως και να χει. Μην μου τα λες τώρα σαν τον Τζόννυ (ο οποίος παρεπιμπτόντως είναι υπερβολικά χαλαρός για τις κατηγορίες που του έχουν προσαφθεί, είναι αρκετά ψηλά στη λίστα και δεν έχει μπει στο κόπο να σχολιάσει, λες και ξέρει ότι θα τη γλιτώσει και δεν θα βγει σήμερα). Συν ότι για σένα πρόσεξα ότι δεν ψήφισες πριν την δολοφονία... :whistle: noted.

Εδώ είναι η σειρά και η ώρα των ποστ που ανέφερα. Την ψηφίζει ο Καραντάκοβ και αυτή αμέσως απαντάει. Ή τουλάχιστον "προσπαθεί".

Δεν νομίζω πως έχω πει εγώ ότι θέλω ισοψηφία.

Εγώ θα στρέψω την προσοχή μου για την ώρα στα άτομα που ψήφισαν στην αφάνεια, δηλαδή έδωσαν μια ψήφο και αυτή ήταν η μοναδική μιας και απο εμπειρία ξέρω ότι συνήθως κάπου εκεί ανάμεσα έχει έναν μαφιόζο.
Αυτοί λοιπόν είναι:
- i_lie_us με ψήφο στην Emilouko
- Iliaso με ψήφο στην Himela
- Marjoree με ψήφο στην Melania
- ultra με ψήφο στον i_lie_us

O Ηλίας για την ώρα αν δεν κάνω λαθος κάνει κυρίως ποστ/έκθεση γεγονότων παρά κάποιο ποστ με κάποια θεωρία ή ερώτηση.
Ο Iliaso πετάει κανα δυο μηνύματα που και που στο άκυρο χωρις ιδιαίτερο νόημα κάτι που απο εμπειρία δεν το κάνουν πρωτάριδες στην μαφία γτ η μαφία φοβάται να τους αφήνει να γράφουν ότι να'ναι και προσπαθουν να κάνουν λιγα και μεγάλα ποστ με νόημα.
Η Marjoree η αλήθεια είναι ότι πέρα απο την ψήφο της δεν ξέρω αν έχει γράψει άλλο μήνυμα.
Ο ultra είναι ενεργός στο παιχνίδι, απαντάει στις θεωρίες και γενικότερα συμμετέχει.

Οπότε ψήφος για την ώρα στην Marjoree και τα ξαναλέμε απο αύριο το πρωί.

Γειά σας παιδιά ειχα πει κιόλας στο προηγούμενο θέμα ότι δε θα μπαίνω πολύ συχνά στο διάστημα 29-01 .....
Πραγματικά η κατάσταση ήταν χαοτική στο τελευταίο 5 λέπτο από ότι βλέπω εκεί που ήταν ο libertus να φύγει έφυγε τελικά ο ακικος παρά τη ακύρωση ψήφου που έβαλε.
Τα πράγματα έχουν αρχίσει και περιπλέκουν....
Θα υποβάλλω και εγώ τη ψήφο μου για τη ψηφοφορία της τρίτης στον ikarionas
Βλέπω μια μεγάλη υπεράναλυση στον λόγο του και με βάζει σε υποψίες ...

Ο άλλος πολυσυζητημένος της μέρας...
O Physiognomist έγραψε στις 14:06, Σήμερα: #230

Ειμαι απο κινητο οποτε δε νπορω να γραψω πολλα.Ηθελα ισοψηφια πολλων στο πρωτο γυρο για να ιδρωσει η μαφια και ισως να κανει καποια κινηση.Ο τζονι ηθελε ισοψηφια 2 ατομων αποσο θυμαμαι και ο ιδιος ψηφιζει σε υφισταμενη κατασταση ισοψηφιας εναν απο τους 3(ακικο) στην παραταση με την λογικη να ψηφισουν και αλλοι για να παμε ισορροπια με ψηφους 4-4-4.Δεν βγαζει νοημα.Ενεργητικα πεταει εξω ενα ευκολο θυμα.Θεωρω πως στις ψηφους του ακικου ή σε αυτες που ειχαν ψηφισει αρχικα ακικο και αλλαξαν μετα,υπαρχουν υποπτοι..Ψηφιζω για τωρα JOHNNY για τους πανω λογους καθ προφανως για να σωσω τον εαυτο μου.Ακομα και με μενα σε ισοβαθμια μπορουν να βγουν συμπερασματα(για οσους με κατηγορουν το γραφω αυτο) παντως

Η ισοψηφία "ιδρώνει" την μαφία όταν παίζεται κάποιος δικός της μέσα. Άμα είναι πολίτες αυτή αράζει και απολαμβάνει το θέαμα. Σήμερα πιστεύεις ότι πρέπει να είσαι σε ισοψηφία; Τι περιμένεις να βγει από αυτο; Τι συμπεράσματα έχεις ως τώρα; Γιατί δεν έχεις απαντήσει ουσιαστικά και σε κανέναν από αυτούς που σε κατηγορούν.

Ούτε το ένα είμαι, ούτε το άλλο. Πολίτης είμαι όντως, αλλά δε με θεωρώ ανενεργό. Και όσο για τον αν έπαιζε το όνομα σου ή όχι, κοίτα τις πρώτες σελίδες και θα καταλάβεις τι εννοώ. Σε μικρό χρονικό διάστημα, έγινες αντικείμενο σχολιασμού από καποιους παίκτες.

Μάλλον θα εννοείς όταν ρώταγαν πού είμαι, επειδή άργησα να μπω λόγω δουλειάς τη Κυριακή; Αυτό εννοείς ότι παίζει το όνομά μου;
Λόγω της εμμονής του ikarionas με το κατά πόσο είμαι ΔΑ/πόρνη και κατ'επέκταση να στέλνω σήματα, μπήκα στην διαδικασία να ανατρέξω στα ποστ του μπας και καταλάβω τι πετριά έχει φάει πάλι με'μένα. Παρατήρησα όμως κάτι που δεν έχει δει κανείς άλλος.
Ας ξεκινήσουμε:

Post #9: Γίνεται η πρώτη αναφορά στα emoticons.
Mετά απ'αυτό γίνεται η γνωστή σε μερικούς "στιχομυθία" μεταξύ dimijim-Himelas, με τον dimijim να έρχεται στο post 44. Ο dimijim ανοίγει το κουτί της Πανδώρας για τα παλιά παιχνίδια και σήματα ΔΑ/μαφιόζων. Έχουμε από χθες που 3/4 ποστ αναφέρονται στα emoticons που χρησιμοποιούμε :P (να συμπεριληφθεί κι αυτό στην λίστα με τα emoticons που χρησιμοποίησαν οι παίκτες παρακαλώ) λόγω του ότι ο ikarionas έδωσε συνέχεια.

Ερχόμαστε στο #48, το πρώτο επί της ουσίας ποστ που βλέπουμε τον σαγηνεμένο από την θεωρία των emoticons ikarionas. Λέει ότι μεταξύ άλλων, έκανα κι εγώ αναφορά στο 43.
Ακολουθούν several posts του ikarionas που αναφέρεται στα emoticons, ώσπου φτάνουμε στο ποστ #96. Με κατηγορεί ως ΔΑ/πόρνη λόγω του τραγουδιού που ανέβασα. Γιατί όμως; Γνωρίζοντας το πως παίζω, ήξερε ότι θα σπεύσω να αμυνθώ τον εαυτό μου, πράγμα το οποίο έκανα στο ποστ 97. Εδώ υπάρχει συνέχεια συγκεκριμένα στο ποστ 99, την αναλύω μερικές παραγράφους πιο κάτω.

Post 179:

Λες πάλι ότι ψάχνω σήμα, υπονοώντας ότι είμαι ΔΑ/πόρνη.

Post 200

Ενώ σου εξήγησα πολλάκις ότι η ψήφος ήταν απλά κάτι το αστείο, χιούμορ. Δεν το άφησες ποτέ να πέσει κάτω ενώ εξακολουθείς να υπενθυμίζεις ότι είμαι λογικά η πόρνη επειδή βάζω τέτοια τραγούδια. Είναι όμως κάτι που έκανα μόνο εγώ;

Κάπου εδώ όμως αγαπητέ, θα στρέψω το επιχείρημα σου, ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ.

Ερχόμαστε στο ζουμί : Ο ikarionas κατηγορεί γενικά ότι ίσως είμαι ΔΑ/πόρνη με το τραγούδι που έβαλα, γιατί οι στίχοι παραπέμπουν εκεί. Εδώ ξεκινά η συνέχεια που έλεγα παραπάνω. Σκοπός του ήταν να με "τσιγκλίσει" ώστε με αφορμή αυτό να αφήσει την βόμβα του. Απαντά λοιπόν στο ποστ 99. Και προσέξτε, βάζει ένα βίντεο από το youtube. Όχι σε λινκ που θα μπορούσε να παραληφθεί από τον οποιοδήποτε, αλλά σε μορφή βίντεο και μάλιστα ούτε σε σπόιλερ. Θέλει δηλαδή να είναι εύκολα ορατό αυτό το βίντεο. Όμως κανείς δεν το σχολίασε αυτό, ούτε καν το τι λένε οι στίχοι του τραγουδιού του. (Του ούλτρα όμως παρόλα αυτά, να τα βλέπουμε...) Στίχοι του τραγουδιού που έβαλε ο ikarionas:


  • Annoying you with smoke signals asking you for help

  • You'll find a sign that says you can't get by with a lie

  • Time changed, we're different



Πας να βγάλεις εμένα πόρνη μ'αυτά τα επιχειρήματα, ενώ στην ουσία έκανες το ίδιο αρκετά οφθαλμοφανέστατα. Άρπαξες την ευκαιρία ότι ήμουν πόρνη στο 43 κι σε συνδυασμό με τα τραγούδια που βάζω, πας να με βγάλεις κακό ρόλο ενώ παράλληλα λες "Ψάχνω τα πάντα", σαν μήνυμα στους μαφιόζους σου για να καταλάβουν ότι ψάχνεις να τους βρεις.

Προσοχή, υπό άλλες συνθήκες δεν θα κατηγορούσα κάποιον για τραγούδι./emoticons το έχω ξεκαθαρίσει άλλωστε ότι είναι βλακείες. Αλλά εγώ τουλάχιστον βλέπω ότι ο ikarionas έξυπνα&πονηρά έχει στήσει την εξής κομπίνα: σπρώχνει εμένα ως πόρνη για τους γνωστούς του λόγους ενώ ο ίδιος χρησιμοποιεί αυτό που λέει ότι εγώ κάνω, για να τον αντιληφθούν οι μαφιόζοι.
Αν υπάρχει πιθανότητα ένας από τους 2 μας να είναι πόρνη, ο ikarionas κερδίζει διθυραμβικά.

Αυτή η εμμονή σας με τα τραγούδια και τα εμότικονς είναι θρυλική :hehe: μήπως το έχετε παρακάνει που βασίζετε τις θεωρίες σας στις χαιρετούρες που κάναμε όταν ξεκίνησε το παιχνίδι; Ναι μεν πραγματικά βάσιμη υποψία, και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει ποτέ τον Ικαρίωνα σε κακό ρόλο για να πω ότι θα ήταν μια τακτική του αυτή, αλλά δεν θα βιαστώ να τον κατατάξω σε στρατόπεδο. Περιμένω να δω πως θα απαντήσει.
Η ασυλία του αυτοκράτορα αθωώνει κάπως τον tsarachaf στα μάτια μου. Δεν είναι από τους παίκτες που τον βλέπεις και λες "είναι σίγουρα αθώος", οπότε θέλω να πιστεύω ότι ο αυτοκράτορας δεν τον επέλεξε τυχαία.

Διάβασα τις δημοσιεύσεις του Physiognomist (ευτυχώς ήταν ελάχιστες) και δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα ενοχοποιητικό. Βέβαια, δεν έχει βοηθήσει και σε κάτι. Μπροστά στον Johnny είναι ίσως πιο ύποπτος όμως, γιατί ο Johnny θεωρώ ότι έπαιξε πιο άτσαλα στην προηγούμενη ψηφοφορία. Ελπίζω οι πολίτες που ψηφίζετε ανάμεσά τους να έχετε καταλάβει κάτι καλύτερα από εμένα. Όταν έχω χρόνο θα διαβάσω τον γύρο καλύτερα.

Η ψήφος μου για αυτόν τον γύρο θα πάει στον Φινεύς.


Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό για τον αυτοκράτορα και τον Ακριβό. Μας λες για Φυσιο (που εντέλει δεν σου φαίνεται ύποπτος) και για Τζόννυ και ψηφίζεις τελικά Φινεύς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μελανία, με ποια παρατήρηση συμφωνείς; Γιατί νομίζω οτι εσύ μιλάς για libertus και dimijim που αλληλοψηφίστηκαν, ενώ ο iliaso μιλάει για σύνδεση μεταξύ εμού και του libertus (αν κατάλαβα καλά). Το "Αν και κατά πόσο υπάρχει η οποιαδήποτε σχέση μεταξύ των 2;" πάει για μένα και τον Λίμπερτους. Γιατί εγώ δεν ψήφισα ποτέ ούτε λίμπερτους ούτε dimijim. Αν κάνω λάθος, ας μας το εξηγήσει ο iliaso.


Μάλιστα. Οπότε να μην ασχοληθούμε με σιωπηλούς, αλλά σε σιωπηλούς κρύβεται ένας μαφιόζος. Οπότε να μην προσπαθήσουμε να βρούμε τον μαφιόζο, αυτό μας λες.
Για να τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα, αυτό που είπα είναι ότι πιθανώς να υπάρχει σύνδεση μεταξύ εσύ και ενός εκ των dimijim ή libertus. Τώρα αν αυτή η σύνδεση είναι καλή ή κακή δε μπορούσα να το ξέρω σε πρώτο χρόνο. Αν ξεκολλήσουμε επιτέλους από το αρχικό θέμα με εμοτικόν κτλ είπα ότι τη στιγμή που έβγαινε υποψήφιος ο libertus εξέφρασες μια αγωνία για τυχούσα αποχώρηση του λέγοντας ότι ο dimijim τον ψήφισε για πλάκα. Αυτό στα δικά μου μάτια ίσως είναι μια ένδειξη για συγκάτοικο . Από την άλλη πιθανώς και όλο αυτό να ήταν πάλι τυχαίο; Παρατηρώ διακριτικά τα πράγματα μέχρι να βγάλω ένα συμπέρασμα.
Δυστυχώς για σένα, η ειρωνεία είναι ένα σχήμα το οποίο χρησιμοποιείται αρκετά στο Παλέρμο, οπότε μάλλον θα χρειαστεί να την συνηθίσεις. Βέβαια μέχρι να αποφασίσεις να πεις κάτι ουσιαστικό, μπορεί να αποφασίσουν άλλοι για σένα και να σε ψηφίσουν, να ξέρεις.

Αμηχανία; Το διάβασα και πριν αυτό, αλλά παραμένει κοντά στο όλο ζήτημα των λουλουδιών, δεδομένου ότι ήταν συζήτηση πάνω στο θέμα και την μνήμη της Σύλβιας.
Σίγουρα η ειρωνεία είναι ένα μέσο πιθανώς για να εκμαιεύσεις κάποια πληροφορία. Δε μπορεί όμως 3-4 άτομα να μιλάμε για χαμό πριν το κλείσιμο της ψηφοφορίας και να μου έρχεται σε μένα το "καλά που μας το πες εσύ". Δηλαδή ελπίζω να μην είναι επι προσωπικού, ένα παιχνίδι παίζουμε.

Για τώρα θα αφήσω λίγο το Χάρη, περιμένοντας βέβαια αυτό το post που υποσχέθηκε με τα στοιχεία του. Όπως θα περιμένω και κάποιους ακόμη που ακόμη δεν έχουν σχολιάσει τίποτε από τα χθεσινά.
Ψήφος στη Μαργιωρή γιατί παρότι βρήκε το χρόνο να μπει να γράψει έμεινε μόνο σε μια ψήφο με πολύ αδύναμη δικαιολόγηση. Μπορεί αυτό να είναι στοιχείο άπειρης και καινούργιας παίχτριας, μπορεί επίσης όμως να είναι κι ο τρόπος που θέλει να το παρουσιάσει η Μαφία. Πιθανόν όμως θα αλλάξω αργότερα αν ζω.

Για να είμαι ειλικρινής και εγώ ήμουν κοντά στο να στραφώ στη Marjorie αλλά επειδή είναι αρχάρια όπως και εγώ καταλαβαίνω το γεγονός να χάνεται κάπου η μπάλα με τα τόσα μηνύματα, επομένως από τον τρόπο γραψίματος πιστευω ότι αν άνηκε στη μαφία θα έγραφε τελείως διαφορετικά.
Εάν έχω σύνδεση με τη Himela (ως κακοί ρόλοι), θα έβγαινε να καρφωθεί τόσο απροκάλυπτα; Το πρόβλημα με τον dimjim είναι ότι ενώ με ψήφισε τυχαία, στη συνέχεια επειδή τον συνέφερε στην τροπή που πήρε η ψηφοφορία, άρχισε να οικοδομεί την ενοχή μου για να μην αλλάξει ψήφο. Αυτό δεν είναι ύποπτο; Στο τέλος βέβαια άλλαξε ψήφο και αυτό με μπέρδεψε ομολογώ. Δεν αποκλείω όμως να ήμασταν όλοι πολίτες στη σέντρα, οπότε να πήρε την ευκαιρία να φανεί πολίτης. Και αυτό γιατί ναι μεν με βοήθησε να παραμείνω στο παιχνίδι, αλλά ακόμα λέει ότι είμαι ο κύριος ύποπτος.
Στο κομμάτι εσού και της Himela απάντησα παραπάνω. Δε θεωρώ ότι ούτε εσύ ούτε ο dimijim έχετε κακές προθέσεις.Θεωρώ ότι ήταν μια ψήφος ελαφρά τη καρδία και μέχρι εκεί.
Το Palermo αυτή τη φορά ήταν διαφορετικό απ’ ότι το θυμόταν η Eileen. Ίσως επειδή της είχε λείψει, η ζέστη δεν την ενοχλούσε τόσο πολύ πια και η υγρασία του δεν ένιωθε να την πνίγει. Αναρωτιόταν, αν οι υποψίες της ήταν σωστές και αν όντως υπάρχουν μαγικές δυνάμεις στη πόλη, έτοιμες για νέες μάχες.
Κανονικά θα έπρεπε να περιμένει στο δωμάτιο μέχρι την στιγμή που θα έφταναν οι Gate4 & o DumeNuke, αλλά δεν μπορούσε! Ήθελε να βγει στους πλακόστρωτους δρόμους της πόλης, να δει κόσμο, κάποια φασαρία ίσως! Άλλωστε τα πράγματα δεν αργούν να γίνουν ενδιαφέροντα σε αυτή την πόλη. Οπότε διάλεξε το μεγαλύτερο κρεβάτι και με το κλασικό dips, άφησε δίπλα τα πράγματά της. Από το ανοικτό παράθυρο ακουγόταν μία γιορτή στη πλατεία. Μα είναι αυτές μέρες για γιορτές; Χωρίς πολλή σκέψη τα παρατάει όλα και τρέχει προς τα εκεί..
Πριν προλάβει να πλησιάσει την γιορτή ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος, κάτι που θύμιζε κανόνι!
Σε λίγα μόλις δευτερόλεπτα, το πλήθος αναστατωμένο ξεκίνησε να τρέχει χαοτικά προς όλες τις κατευθύνσεις.
Τι να έχει συμβεί άραγε; Ξεκίνησαν όλα, τόσο γρήγορα;
”Ένα. Δύο. Δουλεύει. Λοιπόν, μάγκες μου, ακούστε τι έγινε» ακούστηκε από την σκηνή η φωνή της Gate.
”Η διοργάνωση είχε ένα μικρό τεχνικό πρόβλημα, αλλά όλα κομπλέ»
Δεν υπάρχει θύμα.



*To παρόν κείμενο αποτελεί μυθοπλασία της ΣΕ. Σε περίπτωση που χρησιμοποιηθεί χωρίς την άδειά μας, ο DumeNuke θα σας κυνηγήσει! :ropalo:
Κάποιος έκανε καλά τη δουλειά του well done!


Η ασυλία του αυτοκράτορα αθωώνει κάπως τον tsarachaf στα μάτια μου. Δεν είναι από τους παίκτες που τον βλέπεις και λες "είναι σίγουρα αθώος", οπότε θέλω να πιστεύω ότι ο αυτοκράτορας δεν τον επέλεξε τυχαία.

Διάβασα τις δημοσιεύσεις του Physiognomist (ευτυχώς ήταν ελάχιστες) και δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερα ενοχοποιητικό. Βέβαια, δεν έχει βοηθήσει και σε κάτι. Μπροστά στον Johnny είναι ίσως πιο ύποπτος όμως, γιατί ο Johnny θεωρώ ότι έπαιξε πιο άτσαλα στην προηγούμενη ψηφοφορία. Ελπίζω οι πολίτες που ψηφίζετε ανάμεσά τους να έχετε καταλάβει κάτι καλύτερα από εμένα. Όταν έχω χρόνο θα διαβάσω τον γύρο καλύτερα.

Η ψήφος μου για αυτόν τον γύρο θα πάει στον Φινεύς.

Η ασυλία αυτοκράτορα δε πιστεύω ότι μπορεί να αθωώσει ακόμα τον tsarachaf. Πιθανώς ο αυτοκράτορας να έχει τις ενδείξεις του, πόσο σίγουρος μπορεί να ναι για αυτές; Ακόμα και να ήταν τόσο τυχερός και να είχε χρησμό και να τον είδε πολίτη πόσο σίγουροι είμαστε ότι δεν είναι πόρνη ή ΔΑ. Σίγουρα είναι μια ένδειξη αθώωσης αλλά όχι αρκετή ακόμα.

Συμφωνώ μαζί σου ότι ο Johny έπαιξε άτσαλα στο κλείσιμο χθες. Θεωρώ πως αν ήταν στη μαφία ίσως οι κινήσεις τους ήταν πιο προσεκτικές.

Για το γύρο μου ψηφίζω Emilouko . Θεωρώ επίσης ότι μια ισοψηφία μεταξύ των συγκεκριμένων 2 συν την Έμιλυ ίσως πει πιο πολλά.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7:

1. CiNeFiL
2. Comfortably Smug --> Libertus
3. dimijim --> Indiana Jones
4. Emilouko--> ultraviolence
5. Himela--> Physiognomist
6. i_lie_us --> Johnny15
7. Ikarionas --> Physiognomist
8. Iliaso --> Emilouko
9. Indiana Jones--> Emilouko
10. JKaradakov --> i_lie_us
11. Johnny15--> Physiognomist
12. Libertus--> Φινεύς
13. Marjoree26--> Ikarionas
14. ~Melania~ --> Johnny15
15. Physiognomist--> Johnny15
16. tsarachaf --> Libertus
17. ultraviolence--> Ikarionas
18. Φινεύς --> dimijim

Ψήφοι:
3 Johnny15
3 Physiognomist
2 Emilouko
2 Ikarionas
2 Libertus
1 dimijim
1 Indiana Jones
1 i_lie_us
1 ultraviolence
1 Φινεύς

Η χώρα των φαντασμάτων
akikos - Ψηφοφορία 29/08

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ελπιζω να μην ειμαστε αναμεσα σε δυο πολιτες αλλα ενυγουει προς το παρον δεν εχω αρκετα στοιχεια οποτε θα το παω ετσι
ο Τζονι εχει κανει κουλες κινησεις αλλα μου φαινεται πολυ παραδοξο να εχει κανει απο τον πρωτο γυρο τοσο ντορο καποιος στη μαφια και να καρφωνεται ετσι, πιο πιθανο να επαιξε ετσι για να κοψει απλα αντιδρασεις
ο Φυσιο κρατα χαμηλο προφιλ δεν το θεωρω απο μονο του αρκετα καλο λογο να τον κατηγορησω απο την αλλη πολυ πιο προσεγμενο παιχνιδι
δεν εχω αρκετα στοιχεια και για οποιονδηποτε αλλο με λιγοτερες ψηφους για να τους ισοφαρισει
σοου θα τη ριξω και εγω στον Physiognomist
επειδη αναμεσα στους δυο εχει πει τα λιγοτερα για να δικαιολογησει τις ενεργειες του και ισως να τον εχουν συμβουλεψει να μην κανει χειροτερη τη θεση του απο την στιγμη που ηδη τον υποψιαζονται
βλεπουμε αν αλλαξει κατι στην πορεια μπορει να παει αλλου η ψηφος μου
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Παρατηρώ τα ποστ σας και βλέπω οτι κάνουμε κύκλους γύρω από την ουρά μας. Νιώθω σαν κάποιος να μάς έχει κατευθύνει να θεωρούμε ενόχους κάποιους συγκεκριμένους κι εμείς γυρνάμε γύρω από αυτούς. Έχω την εντύπωση οτι η μαφία έχει φάει κάποιο κόλλημα λόγω της μη δολοφονίας και προσπαθεί να ανασυνταχθεί.

Αν και λέω τα ίδια με κάποιους, ως περίληψη, θα ήθελα να δω τον Indiana να υπερασπίζεται κάπως τον εαυτό του. Παίζει τρομερά αμυντικά και ήρεμα τη στιγμή που γύρω του γίνεται χαμός.

Ο physiognomist περίπου τα ίδια, κατηγορεί και ψηφίζει τον johnny κυρίως για να σωθεί αλλά δε μάς λέει τίποτα για κανέναν άλλον.

Με ενοχλεί πολύ η απουσία του comfortably, έγραψε ένα ποστ το πρωί στο οποίο τον ρώτησα κάτι κι από τότε εξαφανίστηκε, ψηφίζοντας libertus, έχει φάει κόλλημα με τον Λίμπερτους, 2 μέρες παιχνίδι και μόνο με αυτόν ασχολείται. Νομίζω οτι είναι πολύ κλασσικό ενός κρυφού μαφιόζου να κολλάει με ένα άτομο για να αποφύγει αφενός να αντιπαρατεθεί με αθώους και αφετέρου να κατηγορήσει τους δικούς του.

Ο Φινεύς προσπαθεί να μας δείξει οτι θέλει να βοηθήσει, λέγοντας συνεχώς οτι κάνει λίγα και ποιοτικά ποστ ίσως για να πάρει με το μέρος του αυτούς που αρέσκονται σε λίγα και ποιοτικά ποστ.

Για τη Μάρτζορυ θεωρώ κι εγώ οτι έχει χαθεί με τα πολλά και εκτενή ποστ ως νέα παίκτρια και γι' αυτό δεν μπορεί να συνεισφέρει. Φάνηκε επίσης οτι κάποια πράγματα τα έχει μπερδεμένα. Προς το παρόν την κρατάω ως νέα άπειρη παίκτρια.

Μού φαίνεται ύποπτο που ο Johnny έχει ψηφιστεί από i_lie_us και Physiognomist, ανθρώπους δηλαδή που θεωρώ υπόπτους. Johnny πού είσαι να υπερασπιστείς τον εαυτό σου;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7:

1. CiNeFiL--> Physiognomist
2. Comfortably Smug --> Libertus
3. dimijim --> Indiana Jones
4. Emilouko--> ultraviolence
5. Himela--> Physiognomist
6. i_lie_us --> Johnny15
7. Ikarionas --> Physiognomist
8. Iliaso --> Emilouko
9. Indiana Jones--> Emilouko
10. JKaradakov --> i_lie_us
11. Johnny15--> Physiognomist
12. Libertus--> Φινεύς
13. Marjoree26--> Ikarionas
14. ~Melania~ --> Johnny15
15. Physiognomist--> Johnny15
16. tsarachaf --> Libertus
17. ultraviolence--> Ikarionas
18. Φινεύς --> dimijim

Ψήφοι:
4 Physiognomist
3 Johnny15
2 Emilouko
2 Ikarionas
2 Libertus
1 dimijim
1 Indiana Jones
1 i_lie_us
1 ultraviolence
1 Φινεύς

Η χώρα των φαντασμάτων
akikos - Ψηφοφορία 29/08

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Προσπαθούσα σήμερα να διαβάσω προσεκτικά αυτά που γράψατε και επειδή έτυχαν πολλά δεν πρόλαβα να συμμετέχω πολύ στη συζήτηση. Θα προσπαθήσω να γράψω ένα κείμενο πριν την ψηφοφορία για να πω μερικές σκέψεις και τα υπόλοιπα μετά την ψηφοφορία (ελπίζω να μην με αφήσετε να βγω, αν κινδυνεύσω).


Δυο γρήγορες σκέψεις που θα επεξηγήσω πιο μετά:

1) Νομίζω πως θα πρέπει μετά την ψηφοφορία να έχουμε κατά νου κάρτες αν γίνει τίποτα ενδιαφέρον
2) Δεν μου αρέσει η ψηφοφορία όπως πηγαίνει.
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδιά βρισκομαι σε βαφτισια και πραγματικά ο χρονος μου αυτο το απόγευμα είναι μηδαμινος

Σηνερα καθ οπως φαίνεται υπάρχει η ταση να στραφουμε σε ατομα που είναι πρωτοεμφανιζομενα και σχετικα ανενεργα. Ομολογώ οτι με ψιλοβρισκει συμφωνο καθως οπως εχω πει πιστεύω οτι ένα τετοιου ειδους προφίλ ατόμου είναι μαφιοζακι
Για την επιλογή του αυτοκρατορα νομιζω οτι οντως ο αυτοκρατπρας εχει δει κατι στον tsara που τον αθωώνει και προς το παρόν και εγω πιστευω στην αθωοτητα του tsara, βεβαια αναμενω το σχολιασμό του
Σκεφτομουν τωρα που ο ικαριωνας ανέβηκε στην ψηφοφορία να τον ψηφισω και εγω αλλά ειδα οτι έχει 1 ψηφο απο την marjoree που δεν εμπιστεύομαι οποτε δεν αλλαζω ακομα ψηφο
Προσωπικα νομίζω ότι ο johnny είναι αθωος ακριβωσ γιατί ψαχνει σχετικα επιμονα στοιχεία-σηματα όπως τις 6 καρδιες που αθελα εστειλα, δε νομίζω οτι οι μαφιόζοι να καθονται να αναλυσουν τοσο διεξοδικά ποστ πολιτων ή ο ΔΑ να μαρτυρησει σήμα. Για physuognomist και indiana μου φαινονται αρκετα ουδέτεροι δεδομένου οτι εχουν προσελκύσει αρκετες ψήφους πραγμα που δεν είμαι βέβαιος αν θα εκανε νεουδι

Οποτε προς το παρόν δεν αλλαζω ψήφο αλλά διευκρινιζω πως αν ο johnny χρειαστεί την υποστήριξή μου θα την έχει
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Ο Φινεύς προσπαθεί να μας δείξει οτι θέλει να βοηθήσει, λέγοντας συνεχώς οτι κάνει λίγα και ποιοτικά ποστ ίσως για να πάρει με το μέρος του αυτούς που αρέσκονται σε λίγα και ποιοτικά ποστ.
Ο Φινεύς λέει συνεχώς ότι κάνει λίγα και ποιοτικά ποστ γιατί πολλοί συμπεριλαμβανομένου του εαυτού σου με κατηγορούσατε ότι είμαι ανενεργός παίκτης, πράγμα που δεν ισχύει:P.


Επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος, θα σχολιάσω συνοπτικά τους υπόπτους μας.

Physiognomist: Ή δεν έχεις μιλήσει καθόλου ή εγώ κοιμόμουν του καλού καιρού γιατί δε θυμάμαι και πολλά από σένα. Και αυτό για μένα είναι κακό. Σημαίνει ότι δεν έγραψες τίποτα αξιόλογο για να μην την μπεις σε κανέναν.

Johnny15: Μου τα έχεις κάνει κουλουβάχατα, δε θυμάμαι καμία αξιόλογη θεωρία, hell δε με έχεις βοηθήσει καθόλου. Συν το ότι χθες έπαιζες περίεργα. Συν το ότι σε θέλω σε ισοψηφία. Μετά βλέπουμε. Αλλαγή σε Johnny15 από μένα λοιπόν.

Emilouko: Καταλαβαίνω το ότι δουλεύεις και ότι δε συμμετέχεις πολύ. Και άλλοι όμως το ίδιο πρόβλημα έχουν και τους βλέπω πιο συγκεντρωμένους. Μπορεί να έχεις υποπτευθεί και εσύ τον Johnny15 αλλά για μένα αυτό δεν είναι αρκετό. Ύποπτη τουλάχιστον.

Ikarionas: Το μεγαλύτερο ερωτηματικό του φετινού Παλέρμο για μένα. Τα ποστ σου όπως σου έχω πει με αποπροσανατολίζουν ακόμα και αν είσαι αθώος. Η παρατήρηση του Ούλτρα έχει βάση, προς το παρόν όμως μου χτυπάει υπερβολική.

Libertus: Φταίω εγώ τώρα να σε ψηφίσω για αντίποινα:loltooth:; Σοβαρά ένα ποστ σου είναι αξιόλογο. ακόμα και αν με κατηγορούσες σε αυτό. Να ξέρεις πως για μένα είσαι 50-50 μαφία αν ισχύει το σενάριο με τον Ιάκωβο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Γιατι δε σου αρεσει η ψηφοφορια φιλε Ικαριωνα?
Γιατί δεν κάνεις κάτι να υπερασπιστείς τον εαυτό σου αφού είσαι εδώ;

Τρεις από τους υπόπτους μου ψηφίζουν Johnny, προσπαθούν να σώσουν τον Physiognomist ακόμα κι αν καρφωθούν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7:

1. CiNeFiL--> Physiognomist
2. Comfortably Smug --> Libertus
3. dimijim --> Indiana Jones
4. Emilouko--> ultraviolence
5. Himela--> Physiognomist
6. i_lie_us --> Johnny15
7. Ikarionas --> Physiognomist
8. Iliaso --> Emilouko
9. Indiana Jones--> Emilouko
10. JKaradakov --> i_lie_us
11. Johnny15--> Physiognomist
12. Libertus--> Φινεύς
13. Marjoree26--> Ikarionas
14. ~Melania~ --> Johnny15
15. Physiognomist--> Johnny15
16. tsarachaf --> Libertus
17. ultraviolence--> Ikarionas
18. Φινεύς --> Johnny15

Ψήφοι:
4 Physiognomist
4 Johnny15
2 Emilouko
2 Ikarionas
2 Libertus
1 Indiana Jones
1 i_lie_us
1 ultraviolence
1 Φινεύς

Η χώρα των φαντασμάτων
akikos - Ψηφοφορία 29/08

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Μελανία θα ήθελα να ξανασκεφτείς λίγο την ψήφο στον Τζόνυ, δεν τον υποστηρίζω, αλλά βλέπω οτι πέσαν πάνω του άτομα που θεωρώ ύποπτα και ίσως εκμεταλλεύονται την ψήφο σου σε αυτόν και την απουσία σου τώρα.
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιτέλους ενα pc.
Χωρίς παραθέσεις. Μπήκα σε μια τριάδα από τον Ικαρίωνα αρχικά επειδή είπα να μην αναφερόμαστε σε προηγούμενα παιχνίδια(έχω κάποια πράγματα να γραψω στο ποστ γκειμ για αυτο) και επειδή ψήφισα χωρίς αιτιολόγηση τον indiana jones στον πρώτο γύρο.Δε μπορώ να προσφέρω καποια απάντηση σε αυτό.Με ένα κανονικό επιχείρημα ευχαρίστως να το συζητήσουμε και να το αναλύσουμε. Ο Ικαρίωνας μου φαίνεται πως ρίχνει αδεια για να πιασει γεμάτα βγαζοντας παικτες στη σεντρα.Είναι απο τη μια χρήσιμο γτ μπορεί να πεσεις σε κακό ρόλο αλλά μπορεί και να θυσιάζεις και άθελα(ή ηθελημένα) σου πολίτη in the meantime.
Σχετικά με τους υποπτους που με ρωτατε,προσωπικά έχω χάσει την μπάλα.Όταν βρω περισσοτερο χρόνο,πρέπει να διαβάσω καλύτερα το παιχνίδι και να βγάλω ένα συγκεντρωτικό ποστ.Έχω καποια πραγματα στο μυαλο μου αλλα αφενος αποπροσανατολίζομαι λίγο από την ιστορια emojis/τραγούδια και αφετερου δε θέλω να έχω την ευθύνη για την φαντασμοποίηση πολιτών.Δε θα το κάνω forced τωρα το ποστ από το ''μιλάς λίγο,δεν συμμετέχεις'' που μου καταλογίζεται.Οπότε η ψήφος μου θα πηγαινε βασει της ισοψηφιας που ζητουσα και των μη λογικών κινήσεων που θα γίνονταν.Ο τζόνι έκανε μια αντιφατική,μη λογική κίνηση για μένα οποτε πηρε την ψήφο μου.
Επισης,σινεφιλ δεν μας έφερες σε ισοψηφία.Με την ψήφο σου έχω 4 και ο γιαννης 3

Το έκανα Χιμελα.Εχεις καποια αλλη ερωτηση?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω μια άλλη παρατήρηση.
Χθες το μεσημέρι κάποια στιγμή ήμασταν σε ισοψηφία εγώ, ο Χάρης κι ο Τζόννυ. Τότε ήρθε η Σύλβια να πει ότι πρέπει να βρισκόμαστε μεταξύ αθώων και ζήτησε να αλλάξουμε γραμμή. Έκτοτε έγιναν οι εξής αλλαγές: Ιορδάνης πρώτα και στη συνέχεια σχεδόν ταυτόχρονα Μελανία και Σύλβια έδωσαν ακίκο. Ο Αστέρης ανέβασε τον Ινδιάνα. Ο Φύσιο πήγε αμέσως μετά την αλλαγή αυτή του Αστέρη να βγει απ τον Ινδιάνα αλλά ο Ιορδάνης τον σταμάτησε. Αργότερα ο Φινεύς έδωσε σε Τζόννυ και στο τέλος ο Κόμφυ ψήφισε τον Χάρη. Και καταλήξαμε σε μια ισοψηφία με ακίκο-χάρη-ινδιάνα, με τον Τζόννυ στις 2 ψήφους.
Σήμερα συμβαίνουν επίσης κάποια παρόμοια σκηνικά. Η λίστα των πιθανών mvp είναι σχετικά διαφορετική, το μόνο κοινό της όμως είναι πάλι η ύπαρξη του Τζόννυ με πολλές ψήφους. Η Σύλβια έρχεται και λέει ότι της φαίνεται ύποπτο που έχει ψηφισθεί κι ανέβει ο Τζόννυ. Ο Αστέρης επίσης λέει ότι δεν του αρέσει η τροπή που έχει πάρει η ψηφοφορία. Ο Κόμφυ δηλώνει ότι αν ο Τζόννυ χρειαστεί βοήθεια θα την έχει. Ο Φινεύς ψηφίζει ξανά Τζόννυ. Ο Ιορδάνης είναι απών.

Μήπως οι παραπάνω ομοιότητες με τη χθεσινή ημέρα είναι κάπως περίεργες; Δύο ημέρες που ο Τζόννυ είναι ψηλά σε ψήφους, δύο ημέρες που Σύλβια-Ικαριων-Κόμφυ ζητάνε και κάνουν αλλαγές. Χθες ήταν κι η Μελανία με τον Ιορδάνη, σήμερα απόντες, αν και κατηγορούν αν έχω καταλάβει σωστά τον Τζόννυ (η μία τον ψήφισε, ο άλλος όχι). Κι ο Φινεύς ξανά ψηφίζει Τζόννυ.

Προφανώς δε νομίζω ότι έχει εκτεθεί όλη η Μαφία αλλά δεν είναι περίεργες αυτές οι ομοιότητες;
Επίσης, έχουμε πολλή ησυχία γιατί η Μαφία βολεύεται ή είναι η ησυχία πριν την καταιγίδα;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top