Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ του να επιστρέψει αν και με κατηγορούσε. Θα λύσει αρκετά ερωτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ του να επιστρέψει αν και με κατηγορούσε. Θα λύσει αρκετά ερωτήματα.

Μην λέτε βλακώδη πράγματα. Αν επιστρέψει τώρα, θα φάει κάρφωμα το βράδυ. Κι αν οι μαφιόζοι έχουν αντιληφθεί πιθανό πληροφοριοδότη μπορεί να κάνουν κάρφωμα μακελειό και να χαθούν περισσότερα πράγματα. Προς το παρόν καλά είναι εκεί που είναι. Αν έρθει, θα έρθει τη στιγμή που πρέπει να έρθει. Μην σπαταλάτε τόσο σημαντικές κάρτες έτσι. Ήδη οι αθώοι έχασαν αρκετές. Μια τυμβωρυχία, μια προφυλάκιση...φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μην λέτε βλακώδη πράγματα. Αν επιστρέψει τώρα, θα φάει κάρφωμα το βράδυ. Κι αν οι μαφιόζοι έχουν αντιληφθεί πιθανό πληροφοριοδότη μπορεί να κάνουν κάρφωμα μακελειό και να χαθούν περισσότερα πράγματα. Προς το παρόν καλά είναι εκεί που είναι. Αν έρθει, θα έρθει τη στιγμή που πρέπει να έρθει. Μην σπαταλάτε τόσο σημαντικές κάρτες έτσι. Ήδη οι αθώοι έχασαν αρκετές. Μια τυμβωρυχία, μια προφυλάκιση...φτάνει.

Οποιαδήποτε στιγμή και να επιστρέψει μπορεί να γίνει κάρφωμα. Ας επιστρέψει μια ώρα αρχύτερα. Θέλω πολύ να δω τι έχει να πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf;4356152 Να τος κι ο άλλος Palermo Master:
Αν δεν σ' αρέσει, ο δρόμος είναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα.[/B] Άντε γιατί έχει παραγίνει αυτό, που θέλετε να μας μάθετε όλοι πως θα παίζουμε...

Αυτο ειναι το επιχειρημα σου.Ετσι παιζουμε και αν κανουμε λαθη δεν θα βελτιωθουμε γιατι εχουμε αυτην την κατσαρολα.Εγω αν κανω λαθη προσπαθω να τα βελτιωσω και αν καποιος μου τα δειξει θα του πω σωστος.Δεν θα πω "ετσι ειμαι και σε οποιον αρεσω"

Ο Πολ μεχρι στιγμης στις κατηγοριες λεει οτι δεν ειναι αυτος απλα,χωρις καποια εξηγηση αλλα το κακο ειναι οτι δεν μπορω να τον κατηγορησω σε αυτο το σημειο.

Ο τσαραχαφ εν κατακλείδι ειπε οτι κατηγορει τον Ικαριωνα μονο και αθωωνει εμιλουκο και λιγοτερο Πολ.Για τον Πολ συμφωνω αλλα για αλλο λογο, το Εμιλουκο δεν εχει δειξει στοιχεια πολιτη γιατι απο αυτα που εχω δει το μονο που εχει πει ειναι οτι : τωρα οτι θα παει στην Μεθ οπως ολοι που ειναι το ευκολο θυμα και οτι μπορει να ειναι και ο Pολ.Μετα το μονο που κανει ειναι να υπερασπιζεται τον εαυτο της οτι δεν ειναι μαφια. Κλαιν δηλαδη με λιγα λογια.Ψιλοταριαζει αυτο που λεει ο Ικαριωνας αλλα δεν συμφωνω 100% σε οτι εχει πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Οποιαδήποτε στιγμή και να επιστρέψει μπορεί να γίνει κάρφωμα. Ας επιστρέψει μια ώρα αρχύτερα. Θέλω πολύ να δω τι έχει να πει.


Δεν μπορεί να φάει κάρφωμα αν επιστρέψει με ηχώ για τρεις ώρες. Το κάρφωμα γίνεται μόνο βράδυ. Επειδή θέλεις εσύ να δεις τι θα πει, δεν χρειάζεται να χάσουμε οι υπόλοιποι το παιχνίδι. Άσε που μπορεί να ξαναφάει μπαν έτσι όπως μιλάει και να χαθεί τσάμπα μια νεκροφάνεια. Αν έρθει πίσω θα πρέπει να έρθει βράδυ που εκτελεί τον ρόλο του, ώστε να ρωτήσει για άλλον έναν π.χ. tsarachaf, emilouko, σπυράκο ίσως και να μας πει τι γίνεται με έμμεσο τρόπο. Αν το πει με έμμεσο τρόπο δεν θα φάει μπαν. Εμείς καταλάβαμε τον ρόλο του, αυτός καλείται να πράξει σαν να μην τον καταλάβαμε και να μιλάει έμμεσα. Μπορεί να φάει κάρφωμα επειδή θα είναι βράδυ αλλά θα έχει προλάβει να μας πει και για έναν ακόμη παίκτη. Είμαι πεπεισμένος ότι είναι ο ντετέκτιβ. Προς το παρόν καλά είναι εκεί που βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
1- pol ακομα θεωρω εσενα και την methexys ενοχοι απλα ηθελα να ξαναναφερω την νεφελη στην φορα

2- eileen ναι οκ ειναι δικοπο μαχαιρι αλλα η himela δολοφονηθηκε οποτε οι πιθανοτητες να ειναι αθωα ειναι λιγο περισσοτερες απο το να ειναι ενοχος αρα εδωσα λιιιγη περισσοτερη προσοχη στον ποιον θεωρησε ενοχο και ποιον οχι...

3- ικαριωνα καταλαβες λαθος το μηνυμα μου.Απλως δεν εχω ξαναπαιξει σε φορουμ και τα "καρτες ιντριγκας" plays με εχουν ψιλομπερδεψει ως αποτελεσμα σε εκεινο το σημειο με την τυμβωρυχια τηε methexys με εκανε να μπερδευτω.Δεν ειναι οτι εγινε ενα μπαχαλο οποτε σταματησα να μιλαω.Επισης βλεπω γραφεις ολα αυτα τα κατεβατα ,τα διαβαζω και προσπαθω οσο μπορω να κτλβω.Με μπερδευει κατι ομως,ειπες να προσεξουμε πολυ το κατεβατο σου ωραια?
εχεις ψηφισει για αρκετη ωρα τον karadakov αλλα τον αναφερεις μονο στο β) σεναριο σου.μπορεις να κανεις elaborate σε αυτο?

4- κατσε κατσε tsarachaf με το 2ο μισο που μου εγραψες μαλλον δεν κτλβες τι εγραψα.Με το να λες οτι ο dumenuke δεν μας εδωσε στοιχεια για πανω απο εναν μαφιοζο ειναι σαν να λες "εεεεε o dumenuke μας εδωσε την methxys,οσους επιπλεον ανεφερε δεν ειναι ενοχοι απλα αγνοηστε τους".Τουλαχιστον ετσι το πηρα εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ενδιαφέρον. Νόμιζα πως οι παίκτες με ποινή έχουν φύγει οριστικά. Ευχαριστώ πολύ. Ωστόσο πιστεύω ότι δεν θα πρέπει να τον φέρουμε με νεκροφάνεια πίσω. Τουλάχιστον όχι ακόμη γιατί θα φάει κάρφωμα. Είναι 100% ντετέκτιβ. Και πληροφοριοδότης να είναι, πράγμα αδύνατο για τα δικά μου μάτια, πάλι δεν μας συμφέρει. Ίσως πιο μετά.
To ενδεχόμενο να είστε μαζί συγκάτοικοι το έχουμε απορρίψει; Θα μπορούσε άνετα να σχεδιάζεις τώρα πώς θα τον φέρεις πίσω για προσωπικούς λόγους! Χεχε μπαγασάκο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
To ενδεχόμενο να είστε μαζί συγκάτοικοι το έχουμε απορρίψει; Θα μπορούσε άνετα να σχεδιάζεις τώρα πώς θα τον φέρεις πίσω για προσωπικούς λόγους! Χεχε μπαγασάκο! ;)

Ναι, τη διαψεύσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos --> PolGR1509
  2. Claire Rentfield -->methexys
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover --> Σπυράκος(^^)
  5. Dimitris S --> Soukouu
  6. Eileen --> methexys
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela --> methexys
  9. Ikarionas --> Emilouko
  10. JKaradakov --> PolGR1509
  11. Johnny15 --> methexys
  12. ~Melania~ --> methexys
  13. methexys --> PolGR1509 x2
  14. Nefeli Graf --> PolGR1509
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu -->methexys
  17. Guest 278211 --> PolGR1509
  18. tsarachaf --> methexys
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις --> methexys
  21. Σπυρακος (^^) --> methexys
  22. Τάσος97 --> methexys

Ψήφοι
14 methexys
6 PolGR1509
1 Emilouko
1 Soukouu
1 Σπυράκος(^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
3- ικαριωνα καταλαβες λαθος το μηνυμα μου.Απλως δεν εχω ξαναπαιξει σε φορουμ και τα "καρτες ιντριγκας" plays με εχουν ψιλομπερδεψει ως αποτελεσμα σε εκεινο το σημειο με την τυμβωρυχια τηε methexys με εκανε να μπερδευτω.Δεν ειναι οτι εγινε ενα μπαχαλο οποτε σταματησα να μιλαω.Επισης βλεπω γραφεις ολα αυτα τα κατεβατα ,τα διαβαζω και προσπαθω οσο μπορω να κτλβω.Με μπερδευει κατι ομως,ειπες να προσεξουμε πολυ το κατεβατο σου ωραια?
εχεις ψηφισει για αρκετη ωρα τον karadakov αλλα τον αναφερεις μονο στο β) σεναριο σου.μπορεις να κανεις elaborate σε αυτο?

Τον θεωρώ είτε μαφιόζο είτε ΔΑ. Τον ψηφίζω για να μην τον ξεχάσετε σε περίπτωση που βγω και φανεί κάπως ότι είμαι αθώος και επίσης θα προτιμούσα να έφευγε ένας πιθανός ΔΑ στον γύρο αυτό ώστε να μην είναι σε θέση να κάνει αντιστροφή παρά να ψηφίσουν όλοι έναν μαφιόζο και να τη σώσει με αντιστροφή ψήφων.

4- κατσε κατσε tsarachaf με το 2ο μισο που μου εγραψες μαλλον δεν κτλβες τι εγραψα.Με το να λες οτι ο dumenuke δεν μας εδωσε στοιχεια για πανω απο εναν μαφιοζο ειναι σαν να λες "εεεεε o dumenuke μας εδωσε την methxys,οσους επιπλεον ανεφερε δεν ειναι ενοχοι απλα αγνοηστε τους".Τουλαχιστον ετσι το πηρα εγω

Ναι αυτό ακριβώς προσπάθησε να κάνει επειδή έχει κακό ρόλο.

To ενδεχόμενο να είστε μαζί συγκάτοικοι το έχουμε απορρίψει; Θα μπορούσε άνετα να σχεδιάζεις τώρα πώς θα τον φέρεις πίσω για προσωπικούς λόγους! Χεχε μπαγασάκο! ;)

Αν ήμασταν συγκάτοικοι δεν θα μπορούσε να είναι τόσο σίγουρος ότι ο Dumenuke ήταν μαφιόζος. Ρώτησε γι' αυτόν επειδή ο ρόλος του ήταν τέτοιος. Με αθώωνε επειδή με κατηγορούσε ο Dumenuke, όχι επειδή γνώριζε την αθωότητά μου.

1) Tsarachaf, Emilouko, methexys, Karadakov. Σίγουροι κακοί ρόλοι.
2) Σπυράκος, polgr, johnny, Wild Boy. Πιθανοί ένοχοι.
3) Dimitris S., Eρις, Τάσος, Comfortably. Σίγουροι αθώοι.
4) Spy ak, Deutsch Lover. Πιθανές αθώες.
5) Eileen, Nefeli. Παλαντζάρει η κρίση μου. Δεν είμαι σίγουρος. Ίσως αθώα η Eileen.
6) Claire, soukou, aggelogiannos. Δεν έχω ιδέα. Ίσως να κρύβεται ένας κακός ανάμεσά τους. Aν και προτεραιότητα είναι να φύγουν τα άτομα στις δύο πρώτες γραμμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Με 14 ψήφους η methexys αποχωρεί ως mvp κι έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Απουσία καμία για σήμερα, μπράβο παιδάκια. :P

Η τελική λίστα:
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos --> PolGR1509
  2. Claire Rentfield -->methexys
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover --> Σπυράκος(^^)
  5. Dimitris S --> Soukouu
  6. Eileen --> methexys
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela --> methexys
  9. Ikarionas --> Emilouko
  10. JKaradakov --> PolGR1509
  11. Johnny15 --> methexys
  12. ~Melania~ --> methexys
  13. methexys --> PolGR1509 x2
  14. Nefeli Graf --> PolGR1509
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu -->methexys
  17. Guest 278211 --> PolGR1509
  18. tsarachaf --> methexys
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις --> methexys
  21. Σπυρακος (^^) --> methexys
  22. Τάσος97 --> methexys

Ψήφοι
14 methexys
6 PolGR1509
1 Emilouko
1 Soukouu
1 Σπυράκος(^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Ikarionas
  9. JKaradakov
  10. Johnny15
  11. ~Melania~
  12. Nefeli Graf
  13. PolGR1509
  14. Soukouu
  15. Guest 278211
  16. tsarachaf
  17. Wild_Boy
  18. Ερις
  19. Σπυρακος (^^)
  20. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Έχω γράψει ένα σωρό κατεβατά για τα άτομα που κατηγόρησα και ειδικά το προηγούμενο που σας λέω τι πιστεύω για τον καθένα. Για αύριο ψηφίζω TSARACHAF. Στοιχηματίζω ό,τι έχω και δεν έχω ότι είναι μαφιόζος. Τους λόγους τους εξήγησα στα σχετικά post. Επιχείρησε να κάνει πολλές διαστρεβλώσεις εις βάρος μου.


Επίσης, προσοχή το μέντιουμ μην αποκαλυφθεί. Το βράδυ θα ρωτήσει για τη methexys και θα βρει λογικά πως ήταν μαφιόζα. Προσοχή στο πως θα το υπαινιχθεί. Ίσως καλύτερα να σιωπήσει ή να το κάνει όσο πιο έμμεσα μπορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το μεντιουμ επισης αν ειναι εξυπνο δε θα ρωτησει για τη μεθεξις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
το μεντιουμ επισης αν ειναι εξυπνο δε θα ρωτησει για τη μεθεξις....

Ναι σωστό κι αυτό. Kαλύτερα Himela ίσως. Η methexys είναι στανταράκι. Το μόνο που φοβάμαι με την Himela είναι ότι αν ήταν η πόρνη που την έφαγαν κατά λάθος, το μέντιουμ θα τη δει ως αθώα. Δεν θα ξέρει με σιγουριά αν ήταν κάτι κακό. Μαφιόζα δεν θα ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ή για τον Τσαφ θα μπορούσε να ρωτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
@ερις το μεντιουμ ρωταει για φαντασματα μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ή για τον Τσαφ θα μπορούσε να ρωτήσει.


Το μέντιουμ ρωτάει μόνο για φαντάσματα. Ο ντετέκτιβ ρωτάει για ζωντανούς, ο οποίος μας άφησε χρόνια προς το παρόν. Διάβασε τις οδηγίες please γιατί δεν βοηθάει το να αποκλείεσαι από συγκεκριμένους ρόλους, δείχνοντας άγνοια για το πως λειτουργούν.

Άσε που για τον tsarachaf δεν χρειάζεται να ξοδευτεί τίποτα. Είναι σιγουράκι. Έτσι έπαιζε και την πρώτη φορά που έπαιξα μαζί του και ήμουν πάλι αθώος και με κατηγορούσε τότε για ΔΑ με ένα φοβερά τρελό σενάριο, ενώ με είχε αθωώσει ο ντετέκτιβ τότε. Πρέπει να φύγει. Ας ρίξει εξαίρεση από την ψηφοφορία, να ξοδέψει τώρα την κάρτα του. Ας τον σώσει ο ΔΑ να ξοδευτεί και η δική του ιδιότητα να τελειώνουμε και να παίζουμε πιο άνετα μετά. Πρέπει να ψηφιστεί προς αποχώρηση ο tsarachaf αύριο. Κι αν η τελευταία τυμβωρυχία είναι σε καλούς (δεν είμαι σίγουρος) την ρίχνουν πάνω του χωρίς δεύτερη σκέψη. Αν βγει αθώος βγάλτε εμένα μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το μέντιουμ να ρωτήσει για τον μανωλάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Το μέντιουμ να ρωτήσει για τον μανωλάκη.


Μα δηλαδή τη μια πατάτα μετά απ' την άλλη πρέπει να λέτε σήμερα; Άντε και ρωτάει για τον Εmmanouil. Ο Emmanouil μαφιόζος δεν ήταν. Το ανόητο σενάριο που υπάρχει είναι να ήταν ΔΑ. Εγώ σου λέω άντε να δεχτούμε ότι ήταν ο ΔΑ. Ο ΔΑ φαίνεται ως αθώος στο μέντιουμ. Δεν θα ξέρει το μέντιουμ αν είναι ο ΔΑ ή κάποιος αθώος ρόλος. Δεν θα βοηθηθεί σε τίποτα. Αν παίζετε έτσι τους ρόλους σας και σπαταλάτε έτσι τις κάρτες σας ζήτω που καήκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top