Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ειναι η πρωτη φορα στα χρονικα που πιστευω οτι ο Χοακιν ειναι συνασπισμενος με τους πολιτες. Δε δειχνει να παιρνει βιαστικες αποφασεις, βγαζει απο τη μυγα ξυγκι μεχρι να καταληξει σε πιθανα σεναρια, κανει δηλαδη οτι θα ταιριαζε σε εναν συνειδητοποιημενο πολιτη. Και μην ακουσω οτι τον υποστηριζω γιατι πιστευει στην αθωοτητα μου, γιατι θα αρχισω να ριχνω σφαλιαρες. Μεχρι χθες ηταν σχεδον σιγουρος για την ενοχη μου.

Στα του παιχνιδιου τωρα. Δε σας κανει εντυπωση το γεγονος οτι αυτος που πραγματικα παει να τη γλιτωσει για δευτερη συνεχομενη μερα δεν ειναι αλλος απο τη Nefeli Graf;; Οσοι, λοιπον, δεν πιστευεται στην ενοχη του Libertus απλα και μονο επειδη με υποστηριξε, γιατι πατε και ριχνετε τις πιο ακυρες ψηφους;; Και αντε, την ψηφο του Αλχ στη Νουαζετα να την καταλαβω (αν και δε μας βοηθαει καθολου σ' αυτο το σημειο και προσωπικα πιστευω πως ειναι αθωα η κοπελα), αλλα ο mintin97 και δε θυμαμαι ποιος αλλος, απο που και ως που να ψηφισει Πατρεα;; Στραβοι ειστε η τους παριστανετε;; Οργανωθειτε λιγο μπας και πεταξουμε κανεναν μαφιοζο εξω, γιατι ετσι δε γινεται δουλεια.


Btw, δε σας κανει εντυπωση που εχει πεσει τρομερη ησυχια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Μελανία

Με ρώτησες ποια είναι η άποψή μου για το θέμα με τον αυτοκράτορα.

1) Παραπλανήθηκε απλώς από τον Pie και πιστεύει πως είναι αθώος


ή

2) ο αυτοκράτορας έριξε όνειρο και είδε οτι είναι αθώος όπως είπε και ο Μάκης.

Εγώ πιστεύω πως συμβαίνει το πρώτο και πως αυτοκράτορας είναι ο Πέτρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Btw, δε σας κανει εντυπωση που εχει πεσει τρομερη ησυχια;;
Δεν ξέρω για τους υπολοίπους όμως με 2 ώρες μάθημα μέρα κάθε μέρα και μία εκπομπή έχω και άλλες δουλειές.
Πάντως ο Μάκης όντως φαίνεται συνασπισμένος με τους πολίτες.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
100 + 10 μηνύματα σπαμ, θέλω αποζημίωση για ψυχική οδύνη. Αποτέλεσμα 0 προσωπικά, αλλά συγκέντρωσα μερικά μηνύματα της Deutsch που ίσως να βοηθήσουν κάποιον άλλον γιατί εμένα δεν!
μαλλον εσυ ξερεις κατι παραπανω απο εμας...:hmm::hmm:
Απευθυνόμενη στον mint... Αλλά δεν παίζει να είναι συγκάτοικος του mint και να τον ψήφισε, οπότε άκυρο.
Θα συμφωνησω με την φερυ. Οι μισοι δεν εχουν εμφανιστει ακομα και ολοι εχουμε πεσει με τα μουτρα στην φερυ... Ενα μελος που ανεφερε καποιος ποιο πανω ηρθε εριξε μια βομβα κι εφυγε αλλα απο ελαχιστους σχολιαστηκε
Ξαφνικά κάνει στροφή και στηρίζει φέρι.
Δεν ειναι κακο που εδωσε ενας μια πρωτη γνωμη για καποιους απο τους παιχτες... Παντως περιμενω και την δευτερη δοση του.. Ανυπομονω να δω πως τους κρινει ολους... Μπορει να το κανεις βεβαια για να κοψει αντιδρασεις...
Εδώ στηρίζει τον Πέτρο και μάλιστα τα πρώτα της μηνύματα είναι όλο αναφορές στον Πέτρο. Αυτό έρχεται σε σύγκρουση με τη θεωρία μου ότι ο Πέτρος είναι Δήμαρχος.
Μια υποθεση εκανα. Δεν σημαινει οτι υπερασπιστηκα τον Πετρο. Απλα μπορει λεω εγω τωρα να το εκανε επειδη θελει να ριξει τα βλεμματα στο Πετρο και να περασει απαρατηρητος.. Think...
Κι εδώ τα ίδια.
Παντως εσυ Μελ δεν μου φαινεσαι υποπτη... Ο πιο υποπτος για εμενα ειναι ο φιλος Μιτιν... Δεν ξερω συμπεριφερεται πολυ περιεργα και το πιο περιεργο ειναι οτι επαιξε και καρτα... Η Φαιρη μπηκε παρα πολυ δυναμικα σημερα οχι τοσο.... η Ελενα η μιουσικ δεν αιτιολογει τιποτα. Ο Πετρος εχει εξαφανιστει.... Οι περισσοτεροι δεν εχουν πει κατι ακομα... Ο Λιμπερτους εριξε κατηγοριες αλλα δεν ξερω αν εχει δικιαο ή απλα προσπαθει να στρεψει αλλου τα βλεμματα οπως εχω την εντυπωση οτι εκανε και ο ακης πριν.... Με τον Ιορδανη συμφωνω σε αρκετα. Ο Γιαννης απο την Ναουσα δεν μου φαινεται επισης υποπτος... Ο αλλος ο γιαννης εχει κανει μονο ενα ποστ και εχει εξαφανιστει... Μιληστε ρε παιδες και οι υπολοιποι
Εδώ είναι ένα γενικό προφίλ αρκετών. Αθωώνει εσένα Μελανία (μπορεί να είστε συγκάτοικοι και γι' αυτό να μας προέτρεψες να δούμε τα μηνύματα της Ντοιτς, μιλάει για εξαφάνιση του Πέτρου και αναφέρει ότι και ο Γιάννης (Johnnaousa) δεν της φαίνεται ύποπτος.
Λιμπερτους συμφωνω μαζι σου αν γινει κατι στο τελευταιο πενταλεπτο και εμφανιστουν και ολοι αλλαζουν ψηφους σκεφτομαι να την αλλαξω και εγω.
Ξαφνική στροφή προς συμφωνία με τον Λιμπέρτους η οποία δηλώνεται και ακριβώς από κάτω...
Με τον Λιμπερτους συμφωνω σε πολλα πραγματα αλλα δεν ξερω αν ειναι μαφιοζος...
Τα λεμε Νεφελη! Καλο απογευμα!
Εδώ!

Γενικά είχε μια τάση να στηρίζει τους πάντες και δη τους πιο έμπειρους. Κόλλαγε και αναπαρήγαγε τα λεγόμενά τους και ως εκεί. Δε νομίζω ότι τα μηνύματά της μας βοηθούν να βρούμε τον άλλο συγκάτοικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Από τους προαναφερθέντες, την πιο μεγάλη εντύπωση μου κάνει η ΝΟΥΑΖΕΤΑ.
Ψηφίζω ΝΟΥΑΖΕΤ.Για όποιον δεν θυμάται, επίσης, αν και δεν χει μεγάλη σημασία, η νουαζέτα μας είχε πει οτι "ρε παιδιά, δεν θέλω να έχω κακό ρόλο με ΤΙΠΟΤΑ, θέλω να είμαι καλή" και το έγραφε με μεγάλο πάθος.Μήπως έχει ξενερώσει και δεν ασχολείται με το Παλέρμο;Όταν είμασταν στην ίδια μαφιοζοομάδα σε προηγούμενο Παλέρμο, πιο πολύ μιλούσε.Τώρα τι ρόλο έχει και ασχολείται ακόοοομα λιγότερο;

Μήπως να πας να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα;

Ήμασταν εμείς μαζί σε μαφιοζοομάδα; Δεν μιλάω; Πάντως το μόνο σίγουρο...μιλάω πιο πολύ από σένα...

Μετά την σημερινή δολοφονία του Τζοναουσα, χάσαμε άλλον έναν πολίτη. Ο Libertus από την άλλη...δεν πιστεύω με καμία δύναμη ότι είναι κακός...Γι'αυτό αλλάζω την ψήφο μου σε Nefeli Graf, την οποία και θεωρώ τρελά ύποπτη !

Και επειδή θα έρθω επιστρέψω αργά το βράδυ, ελπίζω να μην βγάλετε άλλον πολίτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> Noisette
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> Nefeli Graf
  18. PieMaker --> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter --> Nefeli Graf
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> Libertus x2
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
9 Libertus
7 Nefeli Graf
2 Noisette
2 Πατρεύς
1 elenamusic99

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάλι βλέπω να μην φεύγει ο Libertus γιατί θα τον σώσουν τελευταία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μήπως να πας να ξαναδιαβάσεις τι έγραψα;

Ήμασταν εμείς μαζί σε μαφιοζοομάδα; Δεν μιλάω; Πάντως το μόνο σίγουρο...μιλάω πιο πολύ από σένα...

Μετά την σημερινή δολοφονία του Τζοναουσα, χάσαμε άλλον έναν πολίτη. Ο Libertus από την άλλη...δεν πιστεύω με καμία δύναμη ότι είναι κακός...Γι'αυτό αλλάζω την ψήφο μου σε Nefeli Graf, την οποία και θεωρώ τρελά ύποπτη !

Και επειδή θα έρθω επιστρέψω αργά το βράδυ, ελπίζω να μην βγάλετε άλλον πολίτη!
Προς στιγμην νομιζα οτι ημουν εγω ο τρελος της υποθεσης:P...

Εσυ δεν ειχες δηλωσει στο thread των συμμετοχων οτι θες να εισαι με τους μαφιοζους;; Αλλα λογια ν' αγαπιομαστε βεβαια, αλλα κουβεντα να γινεται. Προφανως και σε μπερδευει με τη Myrtle. Εκτος και αν δεν το θυμασαι με το παλιο του νικ, ο Αλχεμιστ ειναι.

Εγώ πάλι βλέπω να μην φεύγει ο Libertus γιατί θα τον σώσουν τελευταία στιγμή.

Επιμενεις να βλεπεις τα πραγματα απο την οπτικη που σε συμφερει. Εγω παλι βλεπω πως για δευτερη συνεχομενη μερα, με τη βοηθεια σας παντα, τη γλιτωνει η Νεφελη και βγαινει εκτος παιχνιδιου ενας αθωος.

Edit: Btw, αν δε μπουν να ψηφισουν, αποψε χανουμε δυο ακομα πολιτες (λογικα), την Εχεμυθη και τη Ριρικα. Αλλα και να μπουν, δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερουν να βγαλουν συμπερασματα με τοσα που εχουν γινει. Πραγματικα μου τη δινει οταν συμβαινει αυτο. Αν δε γουσταρετε να παιξετε ΜΗ ΔΗΛΩΝΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ πάλι βλέπω να μην φεύγει ο Libertus γιατί θα τον σώσουν τελευταία στιγμή.

Δεν θα το επιτρέψω...

Θα κάνω την πλέον αποφασιστική κίνηση, και είμαι πολύ περίεργη να δω ποιος θα με εμποδίσει :).



Άμεση προφυλάκιση στον Libertus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιμενεις να βλεπεις τα πραγματα απο την οπτικη που σε συμφερει. Εγω παλι βλεπω πως για δευτερη συνεχομενη μερα, με τη βοηθεια σας παντα, τη γλιτωνει η Νεφελη και βγαινει εκτος παιχνιδιου ενας αθωος.

Τώρα μας κοροϊδεύεις κατάμουτρα έτσι; Εσύ εχθές θα έφευγες με διαφορά δύο ψήφων όπως είναι και τώρα ο Libertus με τη Νεφέλη, και τελικά βρέθηκε ο Πέτρος ως από μηχανής θεός και σε ξελάσπωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δεν θα το επιτρέψω...

Θα κάνω την πλέον αποφασιστική κίνηση, και είμαι πολύ περίεργη να δω ποιος θα με εμποδίσει :).



Άμεση προφυλάκιση στον Libertus.

Η εισαι υπερβολικα αφελης (κρατιεμαι για να μην πω τιποτα πιο χοντρο) ή εισαι με τους μαφιοζους.

Εχει σκαλωσει απο την αρχη του παιχνιδιου με τον Libertus. Πες μου τι στο διαολο ειναι αυτο που τον κανει ενοχο στα ματια σου, περα απο την ηλιθια δηλωση που σου θυμιζει καποιον που ειχε το ρολο του Δ.Α στο παρελθον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να λοιπόν που ο Λίμπερτους τίθεται εκτός (εκτός και αν το σώσει κανάς μαφιόζος)
Βουά Ματ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ποιοι καίγονται να διώξουν κάποιον είναι πασιφανές κι αυτοί δεν είναι οι υποστηρικτές του Libertus γιατί απλώς δεν μπορούν να είναι σίγουροι και υποθέτουν. Από την άλλη έχουν παιχτεί δύο κάρτες κατά του.

Αλλά, ναι, ο Libertus είναι ο ένοχος. :facepalm:

Και τώρα τρίτη κάρτα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η εισαι υπερβολικα αφελης (κρατιεμαι για να μην πω τιποτα πιο χοντρο) ή εισαι με τους μαφιοζους.

Εχει σκαλωσει απο την αρχη του παιχνιδιου με τον Libertus. Πες μου τι στο διαολο ειναι αυτο που τον κανει ενοχο στα ματια σου, περα απο την ηλιθια δηλωση που σου θυμιζει καποιον που ειχε το ρολο του Δ.Α στο παρελθον.

Βλέπω βγάλανε έξω το συνεργάτη σου και τα πήρες ε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βλέπω βγάλανε έξω το συνεργάτη και τα πήρες ε; :)
Ε,βέβαια.
Τώρα που διώξαμε κακό σας πόνεσε. Όταν διώχναμε πολίτες χαιρόσασταν ε;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η εισαι υπερβολικα αφελης (κρατιεμαι για να μην πω τιποτα πιο χοντρο) ή εισαι με τους μαφιοζους.

Αυτό το ποστ σου θα το κρατήσω για το τέλος του παιχνιδιού, γιατί θα έχουμε πολλά να πούμε. Πολύ ήρεμα θα προσθέσω: ή είμαι πολίτης και προσπαθώ να διώξω τους μαφιόζους.

Εχει σκαλωσει απο την αρχη του παιχνιδιου με τον Libertus. Πες μου τι στο διαολο ειναι αυτο που τον κανει ενοχο στα ματια σου, περα απο την ηλιθια δηλωση που σου θυμιζει καποιον που ειχε το ρολο του Δ.Α στο παρελθον.

Μπορείς να ηρεμήσεις άνθρωπε μου; Έχω μιλήσει τόσες και τόσες φορές για τον Χάρη, δεν θα κάνω τον κόπο να τα ξαναπώ.

Ποιοι καίγονται να διώξουν κάποιον είναι πασιφανές κι αυτοί δεν είναι οι υποστηρικτές του Libertus γιατί απλώς δεν μπορούν να είναι σίγουροι και υποθέτουν. Από την άλλη έχουν παιχτεί δύο κάρτες κατά του.

Αλλά, ναι, ο Libertus είναι ο ένοχος. :facepalm:

Και τώρα τρίτη κάρτα.


Και εδώ προκαλώ να παιχτεί τυμβωρυχία. Αλλά όχι, εδώ δεν θα παιχτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Τώρα μας κοροϊδεύεις κατάμουτρα έτσι; Εσύ εχθές θα έφευγες με διαφορά δύο ψήφων όπως είναι και τώρα ο Libertus με τη Νεφέλη, και τελικά βρέθηκε ο Πέτρος ως από μηχανής θεός και σε ξελάσπωσε.

Υπαρχει ομως μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα.

Τη Νεφελη εχουμε λογους που την υποπτευομαστε ολοι εδω μεσα. Εμενα με στησατε στον τοιχο, ετσι επειδη σας κ@@@σε. Τα επιχειρημτα σας εναντιον μου ηταν τουλαχιστον ηλιθια.

Τεσπα, δεν ασχολουμαι αλλο. Χαμενο παιχνιδι ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χάρη μεταφέρεσαι στη Χώρα των Φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης μπορεί να παιχτεί μέχρι και τις 23:08.
Συνεχίζετε να ψηφίζετε μέχρι τις 20:00. Όποιος δεν ψηφίσει παίρνει απουσία.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> Noisette
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> Nefeli Graf
  18. PieMaker --> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter --> Nefeli Graf
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> Libertus x2
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
9 Libertus
7 Nefeli Graf
2 Noisette
2 Πατρεύς
1 elenamusic99

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τεσπα, δεν ασχολουμαι αλλο. Χαμενο παιχνιδι ειναι...

Και χθες παρέδωσες τα όπλα μέχρι να παίξει ακύρωση κάρτας ο Πέτρος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Να λοιπόν που ο Λίμπερτους τίθεται εκτός (εκτός και αν το σώσει κανάς μαφιόζος)
Βουά Ματ.

Γελαω:D!!

Βλέπω βγάλανε έξω το συνεργάτη σου και τα πήρες ε; :)

Το βρηκες, τσακαλακος εισαι:D!!

Αυτό το ποστ σου θα το κρατήσω για το τέλος του παιχνιδιού, γιατί θα έχουμε πολλά να πούμε. Πολύ ήρεμα θα προσθέσω: ή είμαι πολίτης και προσπαθώ να διώξω τους μαφιόζους.



Μπορείς να ηρεμήσεις άνθρωπε μου; Έχω μιλήσει τόσες και τόσες φορές για τον Χάρη, δεν θα κάνω τον κόπο να τα ξαναπώ.



Και εδώ προκαλώ να παιχτεί τυμβωρυχία. Αλλά όχι, εδώ δεν θα παιχτεί.
Ξαναγελαω με το bold:D!!

Ηρεμος ειμαι Μελανια μου:P... Και ΟΧΙ, δεν εχεις αναφερει ποτε εναν ουσιαστικο λογο για τον οποιο θεωρεις ενοχο τον Χαρη, περα απο το σκαλωμα σου. Αν εχεις να πεις κατι εναντιον του, κανε τον κοπο και ξαναγραψτο σε παρακαλω.

Οσο για την Τυμβωρυχια, μια εμεινε και πιθανοτατα ειναι στα δικα σας χερια (των μαφιοζων). Αν παιχτει εμενα να με κλασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top