Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> PieMaker
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker--> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> PieMaker
  23. ~Melania~ --> PieMaker
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
6 Libertus
5 Nefeli Graf
1 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Noisette
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αφού ο αυτοκράτορας έκανε αυτό που έκανε (το χαρακτήρισα σε άλλο ποστ) η ψήφος μου πάει σε
Libertus.
To γεγονός ότι στήριζες τον Πάι εμένα μου κάθεται κάπως. Θεωρείς τη Νεφέλη ύποπτη ε; Ε όχι. Επ'ουδενί! Ναι,θεωρώ πως η Νεφέλη είναι πολίτης και'συ προσπαθείς να πείσεις τους υπολοίπους να βγάλουν μία ακόμη πολίτη εκτός και τα ίδια κάνει ο λατρευτός μου Σιλβέστερ.
Όπου Σιλβέστερ,σημειώστε Πάι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
άκη όχι κυρίως για την κάρτα σου και έχω εξηγήσει και σε άλλο πόρτ γιατί είμαι από κινητό το βράδυ θα μπω να στείλω λινκ η κοίτα 2-3 σελίδες πιο πίσω. Έλενα δεν εξηγείς όμως την πολύ πολύ σκέψη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ψηφίζω Πατρέα γιατί χτες ακύρωσε την ψήφο του ακιςμεγαρα προς τον παι με
τη δικαιολογία ότι θα βγουν συμπεράσματα από την ισοβαθμία. Προσωπικά, αυτή
η δικαιολογία δε με πείθει και έχω την εντύπωση ότι πήγε να σώσει το συνδολοφόνο
του. Υποψιάστηκα και την gate4 για την κάρτα που έπαιξε (γιατί μου έδωσε την ίδια
εντύπωση με τον Πατρέα) αλλά ο Πέτρος μου είχε κινήσει υποψίες από την αρχή λόγω των
ψυχαναλυτικών του ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Το γεγονός ότι όλοι ξαφνικά ψηφίζουν εμένα δεν κάνει σε κανέναν εντύπωση;
Γιατί κατηγορούμαι εγώ; Επειδή υποστήριξα τον Pie. Πολύ σοβαρό επιχείρημα, δε λέω. Έχετε πέσει θύμα των μαφιόζων και κατηγορείτε δύο πολίτες, αλλά δυστυχώς όταν το καταλάβετε θα είναι αργά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> PieMaker
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker--> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> PieMaker
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
7 Libertus
5 Nefeli Graf
2 Πατρεύς
1 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Noisette

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχουμε χάσει κάθε μέτρο και είναι νωρίς ακόμη, προλαβαίνουμε να βρούμε και πάλι ρυθμό.

ΛΟΙΠΟΝ!
Δείτε το λίγο λογικά όσοι θέλετε.

Η music περισυλλογίζεται εδώ και τέσσερις γύρους και εμφανίζεται από το πουθενά κυριολεκτικά να ψηφίσει ω του θαύματος άλλη μια φορά με το κύμα! ΟΜΩΣ, δεν της φτάνει μια ισοψηφία, προφανώς δεν ξέρει ποιος είναι Δήμαρχος και χρειάζεται να προστατέψει τη Νεφέλη (η οποία το πρωί για ξεκάρφωμα την ψήφισε, μη φανεί ότι υποστηρίζονται). Γι' αυτό τι κάνει; Επιπλέον ψήφος και μάλιστα το παίζει και λίγο αφελής, ας ρίξουμε μωρέ και μια επιπλέον, ας πάει στην ευχή. :worry:

Από την άλλη, αν σκεφτούμε λίγο καθαρά, θα δούμε ότι ο Πέτρος έχει τραγικά μεγάλες πιθανότητες να είναι ο Δήμαρχος. Χθες ήταν εκείνος που επεδίωξε ισοψηφία καθώς ο ίδιος θα καθόριζε την ψηφοφορία εν τέλει. Γι' αυτό δεν τον θεωρώ διόλου ύποπτο. Θα έλεγα ότι εσείς που τον ψηφίσατε καλό θα ήταν να το σκεφτείτε πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Το γεγονός ότι όλοι ξαφνικά ψηφίζουν εμένα δεν κάνει σε κανέναν εντύπωση;
Γιατί κατηγορούμαι εγώ; Επειδή υποστήριξα τον Pie. Πολύ σοβαρό επιχείρημα, δε λέω. Έχετε πέσει θύμα των μαφιόζων και κατηγορείτε δύο πολίτες, αλλά δυστυχώς όταν το καταλάβετε θα είναι αργά. :/:

άσε μας να το μετανιώσουμε μετά την αποκάλυψη της ταυτοτητάς σου..αν είσαι πολίτης ειδικά εγώ που σου έδωσα διπλή ψήφο θα τραβάω τα μαλλιά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ήλθα κι εγώ...

Συμπάθειες; Seriously? Αυτό κατάλαβες από τα λεγόμενά μου;
Θα στο πω άλλη μία για να το καταλάβεις. Δεν είπα ότι θεωρώ αθώο τον φρικ, επειδή τον συμπαθώ. Αν αυτό κατάλαβες τότε μάλλον κάτι δεν διάβασες καλά.
Αυτό που είπα και ανέφερα ότι κρίνω διαφορετικά τον φρικ είναι το εξής απλό. Αλλιώς θα παίξει ένας παίκτης όπως αυτός, που έχει άπειρα παιχνίδια στην πλάτη του, αλλιώς εσύ που έχεις κάποια παιχνίδια αλλά όχι πολλά και αλλιώς κάποιος που έχει παίξει 1-2 παιχνίδια. Θα σας κρίνω εγώ με τον ίδιο τρόπο; Αν το έκανα θα ήμουν ηλίθιος. Θα βάλω και αυτό τον παράγοντα μέσα στην εξίσωση. Γιατί αλλιώς θα αντιδράσει ο καθένας ανά περίπτωση, με βάση τις γνώσεις που έχει πάνω στο παιχνίδι. Κατάλαβες τώρα τι εννοώ;

Κι εσύ παρανόησες αυτά που είπα Ακριβέ :). Δεν υπάρχει επικοινωνία τελικά! Λοιπόν, ας το αφήσουμε αυτό με τις συμπάθειες, γιατί θα βγούμε οφφ. Θα σου εξηγήσω άλλη στιγμή τι εννοούσα. Όσον αφορά την δεύτερη παράγραφο, δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω.

Επειδή είμαι καλό παιδί, έκατσα κι έκανα εγώ την αγγαρεία για σένα. Αν εξαιρέσεις τις ερωτήσεις που σας έκανα πριν για τον Χάρη, η μόνη μου αναφορά σ'αυτόν ήταν στον πρώτο γύρο του παιχνιδίου, για την ακρίβεια την Κυριακή το βράδυ.

Ακόμα χειρότερα, γιατί οι υποψίες μου που θέλουν τον Χάρη ΔΑ, σημαίνουν και έμμεσες επικλήσεις του ονόματος του ;).

Είπα να λοιπόν ότι είναι καλό να προσέχουμε να λόγια του, δεν νομίζω ότι του έδειξα ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. Παρακολουθώ τι λέει και αυτό.
Κι εσύ είπες καλά λόγια για μένα στην αρχή, αλλά τώρα με κατηγορείς. Δεν νομίζω ότι λέει κάτι αυτό.

Είπα καλά λόγια, αλλά αυτά δεν επηρεάζουν την κρίση μου. Και δεν θεωρώ πλέον ότι δίνεις και τόσο ''σημασία'' στα λόγια του.

Ναι, ρόδα είναι και γυρίζει, αλλά όπως παίρνεις εσύ ιδέες, άλλοι μεταλλάσσουν ιδέες και σε κάνουν να καταλάβεις ότι θέλουν αυτοί. Το νού σου.
Πες μου τι εννοούσες με τις αγάπες. Αναφέρεσαι σε κάτι συγκεκριμένο;

Αναφέρομαι σε αρκετά άτομα που έμμεσα δήλωσαν εμπιστοσύνη στον Χάρη. Και ανάμεσα σε αυτούς ήσουν κι εσύ. Τώρα θες να ψάξω ποστ; Είναι τόοοοσες σελίδες, αλλά αν τα θες, θα τα βρω :).

Δεν είδα καμία μαζική προσπάθεια να σωθεί ο φρικ, γενικά. Εκτός κι αν οι δολοφόνοι που ήθελαν να σώσουν φρικ θα ρίσκαραν την ισοψηφία.
Και με αφορμή αυτό ας συζητήσουμε και την κατηγορία σου προς εμένα. Έστω ότι έχω όντώς κακό ρόλο. Έχω ταχθεί ανοιχτά υπέρ του φρικ, ράιτ; Γιατί να μην αλλάξω την ψήφο μου και να κρατήσω μέσα τον φρικ; Θα ήταν έκπληξη αυτό; Δε νομίζω.

Το ότι καταφέρνει συνέχεια και την γλιτώνει σου φαίνεται λογικό; Σε οποιονδήποτε άλλο παίκτη, θα είχες αμφιβολίες. Να αλλάξεις την ψήφο σου για να σώσεις τον Φρικ; Ε όχι, σε τέτοιο σημείο δεν θα έφτανες. Ήξερες πόσο θα καρφωνόσουν.

Και θα πω κάτι, να το δείτε όλοι.

Δεν είμαι σίγουρη για την ενοχή του Πάι.

Melania: Η Μελανια κρυβει εναν μεγαλο ασσο στο μανικι της. Επαιξε εξαιρετικα στο προηγουμενο παιχνιδι, φανηκε να ερευνα καθε ενδεχομενο και να ψαχνει την αληθεια πισω απ΄οτι ηταν φαινομενικα αληθινο για τους αλλους, με αποτελεσμα σε αυτο το παιχνιδι να θεωρειται δυνατο χαρτι απο τους περισσοτερους. Το παιχνιδι της ομως δεν εχει καμια σχεση με το προηγουμενο (ξερω, ειναι ανοητο να συγκρινουμε το τωρινο με παιχνιδια του παρελθοντος, αλλα δυστυχως ΟΛΟΙ το κανουμε). Εξ' αρχης εχει κολλησει με τον Χαρη (Libertus) για λογους που ακομα αδυνατω να καταλαβω και μετα την φοβερη "ανακαλυψη" σχετικα με την αποστολη (οτι ηταν δηλαδη γραμμενη χωρις τονους) θεωρει ως υποπτα τα ατομα που υπεδειξε ο jj! χωρις να φαινεται να εχει διαθεση να φιλτραρει παραπανω τα γεγονοτα (οτι δηλαδη η επιστολη ηταν επιτηδες γραμμενη ετσι, οτι ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΗΤΑΝ ΤΟΝΙΣΜΕΝΗ κ.λ.π). Επιπροσθετα, μετα και την τελευταια ψηφοφορια, φαινεται να ψηφιζει ατομα που οχι μονο δεν ειναι τρομερα υποπτα, αλλα και κακα τα ψεματα ειναι σχετικα ακινδυνα. Επισης τρομερα υποπτη για μενα.

Ναι, το διάβασα όλο το ποστ σου, αλλά θα σχολιάσω αυτό που αφορά εμένα.
Η Μελανία όπως λες, έχει κάνει τα πάνδεινα να σας υποδείξει κάποιους, αλλά με γράφετε αυτοί που σας συμφέρει :). Και εσύ είσαι ένας εξαιρετικός παίκτης, και έχεις παίξει χάλια ως τώρα- ΑΝ είσαι πολίτης.

Και δεν το λέω μόνο εγώ:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Άντε, άργησες τρεις γύρους αλλά επιτέλους το θυμήθηκες να έρθεις :P. Καλή αρχή :P. Χρειαζόμαστε έναν συγκεντρωμένο φρικ, γιατί δεν πάει καλά το πράγμα ως τώρα. 25 έχουν μείνει και δεν νομίζω ότι έφυγε κάποιος που δεν ήταν πολίτης.
Καλημέρα παίδες βλέπω ευτυχώς οι πολίτες δεν έφαγαν το κουτόχορτο που τους μοίρασε ο Pie και σκέφτονται καθαρά. Αγαπητέ Pie τα επιχειρήματα στα οποία βασίζεσαι για την ενοχή μου είναι γελοία. Εγώ ξεκινάω από το κύμα που δημιουργήθηκε με τη Ντραμα. Ας το θεωρήσουμε αυτό τυχαίο. Μετά σε βλέπω να αμύνεσαι αμήχανα στις κατηγορίες του jj και να τον κατηγορείς ως 100% ένοχο. Μετά πέφτει τυμβωρυχία και βλέπουμε το Τζέι πολίτη και στην ψηφοφορία που προηγήθηκε έπαιξες άμεση προφυλάκιση σίγουρος για τον jj. Την επόμενη μέρα πάλι τη γλίτωσες χάρη στα φιλαράκια σου που πετάγεται ο Πέτρος από τον πουθενά και παίζει ακύρωση ψήφου με τη ΓΕΛΟΙΑ αιτιολόγηση οτι το έκανε γιατι η τριπλή ισοψηφία έχει πολύ ενδιαφέρον. Επίσης την ώρα που έβλεπες οτι δεν έχεις ελπίδα να μείνεις παραιτήθηκες, και μόλις ο Πέτρος έπαιξε την κάρτα αναπτερώθηκε το ηθικό σου και είπες να αγωνιστείς. Μετά το χθεσινοβραδινό σεντόνι που συνέταξες για να θολώσεις τελείως τα νερά σε θεωρώ πιο επικίνδυνο από ποτε. Τώρα εγώ μπορεί να κάνω βαρυσήμαντες δηλώσεις αλλά βασίζομαι σε γεγονότα καθόλου ασήμαντα εν αντιθέσει με σένα.

Και όλο λες ότι έκανες λάθος κλπ κλπ, αλλά δεν σε ''κατηγορούν''. Και τώρα που εγώ έκανα κάποια λάθη, με καταδίκασες.
Πολύ βολικό Πάι. :happy: Απελπισμένες κινήσεις.

Αρχικά θα πω συγχαρητήρια στον Pie για το ποστ το οποίο θα παρασύρει πολλοί κόσμο. Πολύ βολικό να κατηγορείς αυτούς που σε κατηγορούν δε νομίζεις; Ψήφισέ με δεν έχω πρόβλημα, πέφτει μια τυμβωρυχία και βλέπουν όλοι αν είμαι πολίτης ή όχι σε περίπτωση που βγω. Αντιθέτως δεν έχω καμία πρόθεση να υπερασπιστώ τον εαυτο μου γιατί έχω πει τόσες φορές τους λόγους που σε θεωρώ ένοχο. Πέραν του οτι σε κατηγορώ σε καλώ να αποδείξεις ενώπιον των πολιτών οτι είμαι μαφιόζος, με παραθέσεις και ποστ δικά μου και άλλων που το αποδεικνύουν!

Πάλι καλά που κάποιοι σκέφτονται λογικά.

@Μελανία: Μελανίτσα, επίτρεψέ μου να πω ότι έχω δεχτεί τόσες ανυπόστατες κατηγορίες από εσένα από τον πρώτο κιόλας γύρο και αναρωτιέμαι: μήπως είναι ώρα να σκανάρουμε όμως και τη δική σου στάση στο παιχνίδι, η οποία περνάει απαρατήρητη; Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι πως μια χαρά χώθηκες στα κυματάκια που δημιουργήθηκαν κατά της Ντράμα και της Γερμανίδας. Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς γίνεται μια τόσο καλή παίκτρια όσο εσύ (προσωπική εκτίμηση που σχηματίστηκε από τα προηγούμενα Παλέρμο) να ψηφίζεις Γερμανίδα; Δεν είχαμε στοιχεία για την ενοχή της και αναμφίβολα ξέρεις και ξέρω ότι η Γερμανίδα είναι μια εύκολη λύση για τη μαφία. Έπειτα, παρατηρώ κάτι ξαφνικές συμμαχίες τελευταία με τον Psycho και τη Νεφέλη; Κρίμα που η πρώτη σου χάλασε, τη δεύτερη όμως τη θεωρώ πολύ επικίνδυνη. Φαντάζομαι όμως ότι η Νεφέλη είναι αθώα, επειδή συμφωνεί μαζί σου. Από την άλλη όμως, η Γερμανίδα και ο Πάι που συμφωνούν μαζί μου είναι ένοχοι και πρέπει να φύγουν. Τυχαίο; :whistle:

Αχ, καλέ μου Λιμπ! ^^

Ψήφισα Γερμανίδα όπως και πολλοί άλλοι, αλλά φυσικά, εσύ κόλλησες σε μενα! Ναι, η Γερμανίδα αποδείχτηκε αθώα, αλλά δεν έπαιζε καλά, και αυτό το ξέρουμε όλοι. Δεν ακολουθώ τα ρεύματα -τόσα και τόσα υπήρχαν χτες, εγώ επέλεξα να ψηφίσω το άτομο που δεν ήθελα να παραμείνει στο παιχνίδι (χωρίς παρεξήγηση Μαρία). Ο Βασίλης, θα το δεις, είναι πολίτης. Δεν θα αργήσει η ώρα που θα αποδειχτεί αυτό :).
Καλά τα καταφέρνει και το γυρνάς σε μενα.

Και για να μην καθυστερώ, αλλάζω την ψήφο μου σε σενα, με όλη την αγάπη μου. (Libertus, λοιπόν, και επιπλέον:


Η πρώτη μου κάρτα εξαιρετικά αφιερωμένη. 2 ψήφοι από μένα για σενα.

Xαχαχα ντάξει οκ ούτε και εγώ περίμενα να μην έβγαινε ο freak σήμερα.

Λοιπόν αυτός ο γύρος για μένα αλλάζει πολλά δεδομένα..

Πρώτα από όλα.
Το ότι ακόμα και τώρα ο PieMaker είναι μέσα στο παιχνίδι,είναι τουλάχιστον αδιανόητο σύμφωνα με το ρεύμα που είχε.
Αυτό το γεγονός λυπάμαι,αλλά μάλλον εξηγεί ένα πράγμα: ότι ίσως είχαν δίκιο τα παιδιά που τον κατηγορούσαν εξ'αρχής και το σενάριο ότι οι δολοφόνοι του τον άφησαν στην μοίρα του λόγω των πολλών και άμεσων ψήφων μαζί και με την δυσαρέσκεια του που είχαν παρατηρήσει μερικά άτομα στην αρχή...
Ωστόσο όμως δεν φτάνει αυτό για να δώσω την ψήφο μου αυτή την φορά.

Ας παραδεχτούμε λίγο ότι ακόμα και οι πολίτες που ήταν πεποισμένοι για την ενοχή του freak,δεν έκαναν και ότι καλύτερο από άποψη επιχειρημάτων για να τον ενοχοποιήσουν με σωστό τρόπο στα μάτια των περισσότερων!
Για να λέμε και τα σύκα σύκα ρε παιδιά. Και για να εξηγηθώ και εγώ.
Απλά ΔΕΝ τα βάζεις μέ έναν παίκτη όπως ο freak και ξέρωντας το πώς παίζει ή την επιρροή που μπορεί να ασκήσει,με τέτοια επιχείρηματα γιατί όχι μόνο δεν πείθεις τους υπόλοιπους πολίτες αλλά επίσης δίνεις και μεγάλο προβάδισμα στους μαφιόζους για θεωρίες.

Ο λόγος που θα ψηφίσω για αυτόν τον γύρο PieMaker
είναι ο εξής. Το πόστ του με τoυς υπόπτους.
Ι mean ok.. Σχετικά με την fairygirl..
Toυλάχιστον για μένα η κοπέλα είναι προφανές το πως έπαιξε.
Ένας μαφιόζος απλά ΔΕΝ μπαίνει μέσα φουριόζος από την αρχή του παιχνιδιού -από τα πρώτα λεπτά κιόλας -
κατηγορώντας από εδώ και εκεί.
Και λογικά να το δείτε εκείνες τις ώρες που είχαν αρχίσει οι επιθέσεις από την fairygirl σε διάφορα άτομα,
η ομάδα των δολοφόνων δεν θα είχαν καν ανταλλάξει skype. :P
Ο τρόπος που έπαιξε η fairy εξ'αρχής ήταν για να ψαρέψει άτομα κατά την άποψή μου.
Ναι είναι περίεργο που στους τελευταίους γύρους έχει ψιλοηρεμήσει,αλλά αυτό ίσως έγινε γιατί έχει κάποιο ρόλο βοηθητικό προς τους πολίτες και είδε πως έπεφταν αρκετά βλέμματα πάνω της.

Τώρα για τη Μελανία που ανέφερε.
Δεν την έχω σχολιάσει μέχρι τώρα,καθώς ήθελα να δώ το που κινείται.
Ωστόσο ο τρόπος που παίζει για να πώ την αλήθεια δεν μου προδίδει δολοφόνο μέχρι τώρα..
Το μόνο άκυρο που έχω να της καταλογήσω ήταν σε εκείνο το σημείο που συμφώνησε και θεώρησε "έξυπνη" την κίνηση του jj! με τους τόνους,σόρρυ απλά αυτό πραγματικά ήταν άκυρο. :redface:
Βέβαια οκ μετά το εξήγησε ότι ξέρει τον jj και με την τελειομανία του,αλλά μου φάνηκε περίεργο το να στηρίζει μια τέτοια "χαζή" κίνηση σε παιχνίδι Παλέρμο.

Γενικότερα ο λόγος της ψήφου μου στον φρικ - εκτός από το γεγονός ότι μας αποδείχτηκε επτάψυχος και κατάφερε μέσα σε 2 γύρους να μείνει μέσα,εκτός του ότι από εκεί που φαίνεται να μην τον ενδιαφέρει αν μείνει η όχι ξαφνικά στο παιχνίδι, μετά την ψήφο αλλαγής του Πέτρου,αλλάζει εντελώς και ηρωικά μπαίνει ξανά στο παιχνίδι να υπερασπιστεί τον ευατό του.
Λυρικό δε λέω. :P - είναι κυρίως οι ύποπτοι που δίνει μπροστά,γιατί πραγματικά βλέπω πολύ περιορισμένα πράγματα,
λίστα που προσπαθεί να βγάλει μπροστά συγκεκριμένα άτομα και ενόχους ενώ από την άλλη αποκρύπτει καλά κινήσεις άλλων.

Νefeli Graf για αυτό που είχα αναφέρει σε προηγούμενο μήνυμα μου,
είχες δίκιο ότι το εξηγήσες πολλές φορές απλά εγώ δεν το είχα προσέξει.
Για αυτό ζήτησα το μεσημέρι και περισσότερο χρόνο για να ξαναδώ μερικά πράγματα.
Συνεχίζω να πιστεύω ότι ήταν λίγο περίεργη η κίνηση,από την άλλη όμως βλέπω και μια επιμονή στο προσωπό σου και για δεύτερο γύρο που δεν πιστεύω ότι είναι τόσο δικαιολογημένη σχετικά με τις λαβές που έχεις δώσει ως τώρα.

Αυτά για τώρα. Tsaratsaf και Libertus θα τους παρακολουθήσω λίγο στενότερα από εδώ και πέρα και θα ξαναδιαβάσω πόστ όπως έκανα και με της Νεφέλης.

Για Χουακίν ο τρόπος που παίζει μου θυμίζει λίγο και όλες τις άλλες φορές που ήταν μαφιόζος,
πέραν του ότι έχει πιο χαμηλούς τόνους αυτή τη φορά. Δεν έχω κάτι να προσάψω κυρίως λόγω του ότι το πάω αναλογικά σκεφτόμενη ότι ΔΕΝ γίνεται να έτυχε πάλι δολοφόνος,
αλλά και επειδή δεν έχει πολλά μηνύματα άρα ούτε στοιχεία προς ώρας.

Μετά για Αki Megara,mintin που εξαφανίστηκε μετά τον πρώτο γύρο,δεν ξέρω πως ακριβώς πρέπει να κινηθώ για να πώ την αλήθεια.

Αυτά για τώρα,σόρρυ και πάλι για τις παραθέσεις.

Πάντως δεν μπορώ να μην πώ ότι είναι τραγικό αυτό που γίνεται με όσους παίρνουν ρόλους απλών πολιτών και δεν ενδιαφέρονται καθόλου να ασχοληθούν με το game ή φεύγουν από απουσίες. Είναι γνωστό αυτό και γίνεται σε κάθε Παλέρμο,αλλά ειδικά τώρα που πραγματικά γίνεται ένας χαμός και οι πολίτες έχουμε χάσει ήδη αρκετά άτομα...πραγματικά αυτό το πράγμα οδηγεί στην πλήρη αποδυνάμωση.. :/:

Θέλω να σχολιάσω κάποια πράγματα πάνω στο ποστ σου.

Η κίνηση του Τζέι με εξέπληξε, αλλά όπως είδες δεν στηρίχτηκα σε αυτήν. Δεν είχα ψηφίσει Πάι. Και δεν ακολούθησα το ρεύμα. Συμφωνώ με την άποψη της Άννας ότι τέτοιος παίκτης δεν πρέπει να φύγει άμα δεν είμαστε σίγουροι για την ενοχή του.
Από την άλλη, ο αυτοκράτορας τον προστατεύει. Εσύ τι έχεις να πεις για αυτό;

Όσον αφορά τον Χοακίν, εγώ ποτέ δεν θα πιστέψω ότι θα πάει πολίτης. :P Υποψιάζομαι ότι ανήκει στην μαφία.

Καλημέρα παίδες βλέπω ευτυχώς οι πολίτες δεν έφαγαν το κουτόχορτο που τους μοίρασε ο Pie και σκέφτονται καθαρά. Αγαπητέ Pie τα επιχειρήματα στα οποία βασίζεσαι για την ενοχή μου είναι γελοία. Εγώ ξεκινάω από το κύμα που δημιουργήθηκε με τη Ντραμα. Ας το θεωρήσουμε αυτό τυχαίο. Μετά σε βλέπω να αμύνεσαι αμήχανα στις κατηγορίες του jj και να τον κατηγορείς ως 100% ένοχο. Μετά πέφτει τυμβωρυχία και βλέπουμε το Τζέι πολίτη και στην ψηφοφορία που προηγήθηκε έπαιξες άμεση προφυλάκιση σίγουρος για τον jj. Την επόμενη μέρα πάλι τη γλίτωσες χάρη στα φιλαράκια σου που πετάγεται ο Πέτρος από τον πουθενά και παίζει ακύρωση ψήφου με τη ΓΕΛΟΙΑ αιτιολόγηση οτι το έκανε γιατι η τριπλή ισοψηφία έχει πολύ ενδιαφέρον. Επίσης την ώρα που έβλεπες οτι δεν έχεις ελπίδα να μείνεις παραιτήθηκες, και μόλις ο Πέτρος έπαιξε την κάρτα αναπτερώθηκε το ηθικό σου και είπες να αγωνιστείς. Μετά το χθεσινοβραδινό σεντόνι που συνέταξες για να θολώσεις τελείως τα νερά σε θεωρώ πιο επικίνδυνο από ποτε. Τώρα εγώ μπορεί να κάνω βαρυσήμαντες δηλώσεις αλλά βασίζομαι σε γεγονότα καθόλου ασήμαντα εν αντιθέσει με σένα.

Εσύ έχεις εμμονή με τον Πάι. Ξέρεις κάτι παραπάνω; Για την κίνηση του αυτοκράτορα τι έχεις να πεις;


Καλημέρα Παλέρμο!
Λοιπον θα δώσω την ψήφο μου μήπως και δεν μπορώ μετά τη 1 (:devil:)
Είμαι και πάλι ανάμεσα σε pie maker και nefeli graf...οχι δεν γίνεται ένας απλός πολίτης να έχει σωθεί σε 2 συνεχόμενες μέρες από την ψηφοφορία και ειδικά στην 2η να φευγει το πιο εύκολο θύμα(απαράδεκτη κίνηση για κάθε πολίτη εδώ μέσα)
Και ναι η κίνηση του Πατρέα έρχεται να συμπληρώσει την κίνηση της Νουαζετ, με στόχο και στα 2 να σωθεί ο Κώστας
όμως από την άλλη έχουμε και την Νεφέλη, σε κάθε γυρο γίνονται ύπουλες κινήσεις για να σωθεί και η ίδια...το παιχνίδι της από την 1η μέρα την έχει κάνει ύποπτη στα μάτια μου...
επειδή δεν μου αρέσει να ακολουθώ απλώς το κύμα θα ψηφίσω την 2η..αλλά είναι πιθανό η ψήφος να αλλάξει αν κυλήσει διαφορετικά η ψηφοφορία
Nefeli graf

Θα μπορούσαν οι δολοφόνοι να θέλουν να μας στρέψουν σε Νεφέλη και Νουαζέττα;

Εγώ γιατί νομίζω ότι οι δολοφόνοι στηρίχτηκαν στην κόντρα που δημιουργήθηκε μεταξύ την νεφέλης γκραφ και της ντόιτς για να στρέψουν τα βλέματα και τις ψήφους αλλού. Και αφού έφυγε η ντόιτς που όπως αποδείχτηκε ήταν πολίτης τώρα όλοι θα πέσουν να φάνε τη νεφέλη για να τη βγάλουν οι δολοφόνοι λάδι ξανά. Οκ.

Έχεις δίκιο.


μεεελ αφου εισαι 100% σιγουρη για τον Παι
γιατι ψηφισες Ντοιτς?
πιστευεις η οχι στην αθωοτητα της νεφελης?
δεδομενο οτι για τον Παι δεν θες ουτε Τυμβωρυχια γιατι πιστευεις δεν θα βοηθησει να μαθουμε τον ρολο του οπως με ειπες χθες
πες οκ δεν θες να ψηφισεις τσαφ γιατι ηταν μαχη μεταξυ τριων
αλλα γιατι τελικα Ντοιτς μετα απο τοση σιγουρια?
αν και κραταω οτι μπορει να εισαι και δημαρχος

αλλος που με εχει μπερδεψει

ο Πετρος απο την αλλη δεν θελει να βγει ο Παι ακομα, ακυρωνει ψηφο
η Γκειτ θελει να βγει ο Παι, το ιδιο και ο Ακης
πολλες καρτες μαζι
μηπως να μπερδεφτουμε και να θεωρησουμε οτι αυτοι οι τρεις δεν εχουν κοινο ρολο? αρα δεν συνεργαζονται ε?
επισης υποπτος ο Σαικο με την επιπλεον ψηφο στην Ντοιτς αλλα βγηκε οποτε οκ

ειμαι μεταξυ μελανιας,ακη και πετρου και ισως και Γκειτ4
ο πετρος επαιξε καρτα αρα δεν ειναι δημαρχος
ο ακης ουτε γιατι ψηφισε παι
η μελ. ισως
ενας απο τους 2 πρωτους με φαινονται ισως λιγο πιο υποπτοι

Αααα. -.-
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Μιλώντας προσωπικά για μενα, τον Πάι δεν τον θεωρώ 100% μαφιόζο. Σοβαρά όμως εσένα δεν σου φαίνεται ανεπανόρθωτα εκτεθειμένος;

Καλύτερα έτσι; :P

edit: 2 σελίδες προστέθηκαν όσο έγραφα :'(. αααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> PieMaker
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker--> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> Libertus x2
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
9 Libertus
5 Nefeli Graf
2 Πατρεύς
1 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Noisette

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
έχω τελευταία λόγια? δεν μπορώ να θυμηθώ και μόλις γύρισα σπίτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν έχεις Γιάννη. (μετά από δολοφονία δεν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
έχω τελευταία λόγια? δεν μπορώ να θυμηθώ και μόλις γύρισα σπίτι!
Όχι.
Στον τάφο σου γρήγορα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
απο τον ταφο μου.... ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μιας και το θυμήθηκα, η ντόιτς είναι συγκάτοικος!

Άρα κάποιος είναι συγκάτοικος της... Ποιούς στήριζε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
επειδη εχει ψηφισει μονο πολιτες και την κατηγορησε και ο johnnaousa nefeli graf απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οκέι, φαντασματάκια... Στον τάφο σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το ότι καταφέρνει συνέχεια και την γλιτώνει σου φαίνεται λογικό; Σε οποιονδήποτε άλλο παίκτη, θα είχες αμφιβολίες. Να αλλάξεις την ψήφο σου για να σώσεις τον Φρικ; Ε όχι, σε τέτοιο σημείο δεν θα έφτανες. Ήξερες πόσο θα καρφωνόσουν.

Και θα πω κάτι, να το δείτε όλοι.

Δεν είμαι σίγουρη για την ενοχή του Πάι.
Έχω ψηφίσει τον φρικ και πρέπει να αλλάξω ψήφο, οπότε θα τον σχολιάσω.
Εγώ μετά από το σημερινό με την ασυλία του αυτοκράτορα, θεωρώ σαν μια ΛΟΓΙΚΗ σκέψη, ότι ο αυτοκράτορας έπαιξε όνειρο.ΛΟΓΙΚΗ σκέψη.
Όσον αφορά τους τρόπους με τους οποίους γλίτωσε ο Παι, Μελανία, μην παραξενεύεσαι.Στον 1ο γύρο έσωσε τον εαυτό του, λογικό, στον 2ο γύρο ήταν κ*λόφαρδος και στον 3ο γύρο μετά από τόσο νταβαντούρι, ΘΕΩΡΩ(δεν είμαι σίγουρος, πως να'μαι) ότι ο αυτοκράτορας έβαλε το χεράκι του εν μέσω διαφαινόμενης εξόδου του Φρικ από τη ψηφοφορία για να μας περάσει ένα μήνυμα.Αν ήμουν ο αυτοκράτορας, ΟΧΙ, δεν θα έσωζα για το καπρίτσιο μου ένα παίκτη που έχει συγκεντρώσει 10 ψήφους στον 1ο γύρο, 5 στον δεύτερο και 7 στον τρίτο, αν δεν ήξερα κάτι.Γι'αυτό και μετά την κίνηση του αυτοκράτορα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την ενοχή του φρικ.Είχα σκεφτεί ότι ο Πέτρος είναι ο αυτοκράτορας, αλλά όπως σωστά μου υπέδειξε ο Άκης, έχει παίξει ήδη και τις δυο κάρτες του.

Όσον αφορά την ψήφο μου.Παι και όποιον σχετίζεται με τον παι δεν τον ψηφίζω προς το παρόν, γιατί όπως είπε και η Μελανία, εφόσον δεν είμαστε σίγουροι(εγώ κι αυτή, οι υπόλοιποι βλέπω οτι το'χετε δέσει κόμπο :P) για το μέτωπο αυτό του Φρικ, ρισκάρουμε να κάνουμε βλακεία.
Οπως είπα, δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την ενοχή του Φρικ και σιγά τώρα μην καθόμουν να ψηφίσω τον Λιμπερτους επειδή τον υποστήριξε, με μόνο επιχείρημα αυτό.Μόνο ελάχιστοι προσπαθήσατε να βρείτε μια άκρη.Δηλαδή, άμα βλέπω την διπλή της έλεναμιουζικ χωρίς μια decent αιτιολόγηση, χαχανίζω ασυναίσθητα :P Ο δικός μου λόγος άμα ψήφιζα Λίμπερτους, σχετίζεται με το Παλέρμο 38.Σε εκείνο το Παλέρμο που ο Λιμπ ήταν πολίτης, ήταν ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ.Όταν λέω ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, εννοώ ότι ήταν ο Clark Kent του Παλέρμο, ο εξιχνιαστής των εγκλημάτων, ο τύπος που πηγαινοερχόταν στους νεκρούς και ανέκρινε όποιον έγραφε έστω ενα μήνυμα.
Σε αυτό το Παλέρμο, τι σχέση έχει αυτός ο Λίμπερτους που θυμάμαι;Γι'αυτό είναι ύποπτος.Λόγω της μεγάλης αβεβαιότητας που έχω για τον παι, δεν ασχολούμαι με τον Λιμπ παραπάνω, αυτές είναι οι σκέψεις μου.
Πολύ υποπτη και η Νεφέλη, αλλά έχουμε μπει σε μια λούμπα τόσες μέρες να ψηφίζουμε τα ίδια άτομα με το ζόρι.Πάω στοίχημα ότι κάποιους από τους 6 μαφιόζους θα τους βρούμε καλά κρυμμένους στα ΛΙΓΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.soter, gate4(τα ίδια και τα ίδια μας λέει, τι στυλ είναι αυτό δεν έχω καταλάβει, γράφει ένα μικρό μήνυμα και την κάνει με ελαφρά), mintin,Πατρευς,elenamusic,johnietraf(1 μήνυμα την ημέρα για ψήφο και δρόμο), ΝΟΥΑΖΕΤ(ορισμός του καλού καμουφλάζ, θεωρώ), aegloswen(αυτή παρόλο που γράφει λίγα, κάνει καλές σκέψεις οπότε προς το παρόν οκ).Μια κατηγορία από μόνη της είναι και η Νεφέλη.
Από τους προαναφερθέντες, την πιο μεγάλη εντύπωση μου κάνει η ΝΟΥΑΖΕΤΑ.
Ψηφίζω ΝΟΥΑΖΕΤ.Για όποιον δεν θυμάται, επίσης, αν και δεν χει μεγάλη σημασία, η νουαζέτα μας είχε πει οτι "ρε παιδιά, δεν θέλω να έχω κακό ρόλο με ΤΙΠΟΤΑ, θέλω να είμαι καλή" και το έγραφε με μεγάλο πάθος.Μήπως έχει ξενερώσει και δεν ασχολείται με το Παλέρμο;Όταν είμασταν στην ίδια μαφιοζοομάδα σε προηγούμενο Παλέρμο, πιο πολύ μιλούσε.Τώρα τι ρόλο έχει και ασχολείται ακόοοομα λιγότερο;

Μιας και το θυμήθηκα, η ντόιτς είναι συγκάτοικος!

Άρα κάποιος είναι συγκάτοικος της... Ποιούς στήριζε;

επειδη εχει ψηφισει μονο πολιτες και την κατηγορησε και ο johnnaousa nefeli graf απο μενα
Πώς να συμπυκνώσετε καλές σκέψεις σε μια πρόταση, 2nd edition(2013), Εκδόσεις Παλέρμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> Noisette
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker --> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter --> Nefeli Graf
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> Libertus x2
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
9 Libertus
6 Nefeli Graf
2 Noisette
2 Πατρεύς
1 _fairygirl_
1 elenamusic99

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top