Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Ώρα να μιλήσω για τον τρόπο παιξίματός μου.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζω. Κατηγορώ τους πάντες και βλέπω τι απαντάνε στα λεγόμενά μου.
Κλεμμένος τρόπος από άλλο παίκτη όμως έτσι παίζω καθώς θεωρώ ότι "ζορίζοντας" κάποιον μπορεί να αποκαλύφτεί κάτι.

Ο "άλλος παίκτης" έχει και όνομα. :pfff:

Συνεχίστε. :popcorn: (άσε ρε Δημήτρη μονοφαγά κάνα ποπ κορν!:mastigio)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Και όχι μόνο εγώ. Και άλλοι είχαν την ίδια άποψη με εμένα πιο πάνω. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.
:eek::hmm::whistle:

για πες μας γιατί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.

μαλλον εσυ ξερεις κατι παραπανω απο εμας...:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μια τάση πάντως να μπερδεύετε το "φ" με το "β" την έχετε, δε μπορώ να πω...
Ρίχτε ρε καμιά ψήφο, περιμένουμε, περιμένουμε, περιμένουμε τίποτε! :popcorn: Μας κάνετε κι αισθανόμαστε άσχημα εδώ στη ΣΕ!
Το "of" με ένα "f" β διαβάζεται.:P
Δεν κρατήθηκα.

Ομολογώ ότι είναι περίεργος ο τρόπος σου και σε φέρνει σε δύσκολη θέση, δηλαδή εύκολα υποψιάζεσαι από τους υπόλοιπους.
Το ξέρω.
Πάνω κάτω κάπως έτσι δεν παίζουμε όλοι; Διασκορπάμε υποψίες.
Απλώς για έναν λόγο εσύ μου κάνεις για κακιά και απλώς προσπαθείς να στρέψεις τα βλέμματα επάνω μου για να περάσουν απαρατήρητοι οι πραγματικοί μαφιόζοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ο Πατρέας έγραψε πολλά...... γιατί άραγε;
Προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά ακόμα είναι νωρίς.
Από εμένα καληνύχτα...
Υ.Γ. Πόσο θέλω να σπαμάρω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μια τάση πάντως να μπερδεύετε το "φ" με το "β" την έχετε, δε μπορώ να πω...
Εσύ δεν ξέρεις αγγλικά, Μήτσε:P

Όταν υπάρχει ένα f (of), το προφέρουμε "οβ".
Όταν υπάρχουν δύο f (off), το προφέρουμε "οφ".

Έτσι τα ξεχωρίζουμε:P

(Για να ακούσεις την προφορά, άνοιξε τον ήχο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Ώρα να μιλήσω για τον τρόπο παιξίματός μου.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζω. Κατηγορώ τους πάντες και βλέπω τι απαντάνε στα λεγόμενά μου.
Κλεμμένος τρόπος από άλλο παίκτη όμως έτσι παίζω καθώς θεωρώ ότι "ζορίζοντας" κάποιον μπορεί να αποκαλύφτεί κάτι.
Δεν αντιλέγω, είναι και αυτός είναι ένας τρόπος παιξίματος. Μάλιστα ταιριάζει απόλυτα σε ΔΑ. :whistle:

Και για να μην παραπονιέται ο dimijim ότι δεν έχει ψηφίσει κανείς, ψηφίζω _fayrigirl_ , γιατί θεωρώ ότι προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει κατηγορώντας τους πάντες και δείχνοντας ότι είναι πολίτης. Και για να πάρει μπρος το παιχνίδι, βέβαια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
μαλλον εσυ ξερεις κατι παραπανω απο εμας...:hmm::hmm:

Ντόιτς κάτσε καλά.. Όλοι ξέρουν και εσύ δε ξέρεις.:P

Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.

Αν ήταν μαφιόζος θα έκανε τέτοιο πράγμα;:P

πιθανοτατα ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
:eek::hmm::whistle:

για πες μας γιατί:D
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη και θα ρωτήσω και εγώ γιατί το λες...Δικαιολογούμε λιγάκι και τις απαντήσεις μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ένα δάκρυ συγκίνησης τσουλάει στο μάγουλό μου. Έπεσε η πρώτη ψήφος! :eek:
Άντε καλή αρχή!

Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99
  10. Gate4
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης)
  23. SparklingGrey
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ο "άλλος παίκτης" έχει και όνομα. :pfff:
Συνεχίστε. :popcorn: (άσε ρε Δημήτρη μονοφαγά κάνα ποπ κορν!:mastigio)
Σε μπέρδεψα με το Δημήτρη.:P
Και όχι μόνο εγώ. Και άλλοι είχαν την ίδια άποψη με εμένα πιο πάνω. ^^
Μήπως συνδολοφόνοι σου;
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.
Ακούω το γιατί.Αναλυτικά.
Δεν αντιλέγω, είναι και αυτός είναι ένας τρόπος παιξίματος. Μάλιστα ταιριάζει απόλυτα σε ΔΑ. :whistle:
Και για να μην παραπονιέται ο dimijim ότι δεν έχει ψηφίσει κανείς, ψηφίζω _fayrigirl_ , γιατί θεωρώ ότι προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει κατηγορώντας τους πάντες και δείχνοντας ότι είναι πολίτης. Και για να πάρει μπρος το παιχνίδι, βέβαια. :P
Μπράβο.
Βάλτε τις ουρίτσες σας όλοι πίσω από την Κλεοπάτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Το ξέρω.
Πάνω κάτω κάπως έτσι δεν παίζουμε όλοι; Διασκορπάμε υποψίες.
Απλώς για έναν λόγο εσύ μου κάνεις για κακιά και απλώς προσπαθείς να στρέψεις τα βλέμματα επάνω μου για να περάσουν απαρατήρητοι οι πραγματικοί μαφιόζοι.
Δεν έστρεψα κανένα βλέμμα πάνω σου και ούτε το είχα σκοπό. Απλά σχολίασα την απάντηση σου στο ποστ του Libertus για τον τρόπο παιξίματος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τελειώνουμε μὲ τοὺς τελευταίους παῖκτες.

Psycho(Βασίλης)

Ξεκίνησε πολὺ γενικόλογα καὶ χωρὶς οὐσιαστικὴ συμμετοχή. Γιὰ μένα εἶναι ἀπὸ τοὺς ὑπ' ἀριθμὸν 1 ὕποπτους.


Δὲ θυμᾶμαι ἂν ἔχῃ παίξει σὲ προηγούμενα παιχνίδια. Γιὰ μένα εἶναι ἕνα ἐρωτηματικό. Ἀναμένω.


Ὁμοίως ὅπως καὶ γιὰ τὸν S.G. Ἂν μιλήσῃ, θὰ βγοῦν κάποια συμπεράσματα.


Δυνατὸς παίκτης. Δεδομένου τοῦ ὅτι ὑπάρχουν πολλοὶ παῖκτες στὸ παιχνῖδι, μπορεῖ ἄνετα νὰ κάνῃ τὸ δικό του παιχνῖδι καὶ νὰ στρέψῃ πολὺ κόσμο πρὸς τὰ ἐκεῖ ποὺ θέλει. Ὁμοίως στὰ ὑπ' ὄψιν.


Εἶναι τὸ δεύτερό της παιχνῖδι, ἀλλὰ φαίνεται ὅτι μαθαίνει. Πιστεύω ὅτι γενικὰ θὰ ἔχῃ δυνατὴ παρουσία καὶ ἄρα πρέπει τὰ μηνύματά της νὰ περνοῦν ἀπὸ «ἀκτινογραφία».


Στὸ προηγούμενο παιχνῖδι ἔπαιξε ἐξαιρετικά.Τὸ προφίλ της δὲν εἶναι «δολοφονικό», ἀλλὰ αὐτὸ ἐνδεχομένως νὰ τὸ ἐκμεταλλευθῇ γιὰ ἀντίθετους σκοπούς.


Ἡ Ἕλενα εἶναι δύσκολη περίπτωση καὶ γενικὰ δὲ διαφοροποιεῖ πολὺ τὸ παίξιμό της. Πιστεύω θὰ παίξῃ συνδυασμένα μὲ κάποιον συμπαίκτη της ἂν εἶναι δολοφόνος.


Γιὰ μένα ἂς μὴν κάνω κάποιο σχόλιο. Ἂς κρίνετε ἐσεῖς.


Ἄλλος ἕνας πολὺ δυνατὸς παίκτης. Θὰ προσπαθήσῃ νὰ δώσῃ τὸν δικό του τόνο στὸ παιχνῖδι. Ὁμοίως στὰ ὑπ' ὄψιν.

Δεδομένου τοῦ ὅτι στὴν ὁμάδα τῶν κακῶν ὑπάρχουν συνολικὰ δέκα ἄτομα, ἂς σκεφθῇ ὁ καθένας ὅτι ἕνας στοὺς τρεῖς ποὺ γράφει κάτι, ἀνήκει στὴν ὁμάδα τῶν κακῶν. Εἰδικώτερα, στὴν ὁμάδα τῶν δολοφόνων ὑπάρχουν ἑπτὰ ἄτομα, δηλαδὴ περίπου ἕνας στοὺς πέντε ποὺ μιλάει εἶναι δολοφόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Μπράβο.
Βάλτε τις ουρίτσες σας όλοι πίσω από την Κλεοπάτρα.
Φαίρυ, η Κλεοπάτρα μπορεί να έχει κακό ρόλο, γιατί είναι διακριτική μέχρι στιγμής. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί έπεσες τώρα πάνω της. Εκτός αυτού, δεν έχεις αφήσει άνθρωπο που να μην έχεις κατηγορήσει! :confused:
Δηλαδή, τι να υποθέσω εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πέτρο, θα ήθελες να σχολιάσεις λίγο τις απόψεις μας για την τακτική σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἡ τακτική μου ἔχει ὡς σκοπὸ νὰ βοηθήσῃ τοὺς ὑπόλοιπους πολίτες. Δὲν προσπαθῶ νὰ κρυφθῶ, ἀλλὰ ἀντίθετα ἐκτίθεμαι. Στὸν πρῶτο γύρο αὐτὸ εἶναι ἐξαιρετικὰ βοηθητικὸ γιὰ τοὺς πολίτες γιατὶ καλοῦνται ὅλοι νὰ μιλήσουν. Ὅσοι σιωπήσουν χωρὶς ἱκανὴ δικαιολόγηση, ἴσως νὰ εἶναι ὕποπτοι. Οἱ δολοφόνοι προφανῶς καὶ δὲ θέλουν νὰ ἀναφέρεται πολὺ τὸ ὄνομά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πέτρο, θα ήθελες να σχολιάσεις λίγο τις απόψεις μας για την τακτική σου;

Τροφή για σκέψη προσπαθεί να μας δώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν έστρεψα κανένα βλέμμα πάνω σου και ούτε το είχα σκοπό. Απλά σχολίασα την απάντηση σου στο ποστ του Libertus για τον τρόπο παιξίματος σου.
Μου φαίνεται φυσιολογικό.
Τελειώνουμε μὲ τοὺς τελευταίους παῖκτες.
Εἶναι τὸ δεύτερό της παιχνῖδι, ἀλλὰ φαίνεται ὅτι μαθαίνει. Πιστεύω ὅτι γενικὰ θὰ ἔχῃ δυνατὴ παρουσία καὶ ἄρα πρέπει τὰ μηνύματά της νὰ περνοῦν ἀπὸ «ἀκτινογραφία».
Πώς ακριβώς μαθαίνω;:P
Φαίρυ, η Κλεοπάτρα μπορεί να έχει κακό ρόλο, γιατί είναι διακριτική μέχρι στιγμής. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί έπεσες τώρα πάνω της. Εκτός αυτού, δεν έχεις αφήσει άνθρωπο που να μην έχεις κατηγορήσει! :confused:
Δηλαδή, τι να υποθέσω εγώ;
Ο καθένας υποθέτει ό,τι θέλει.
Εγώ είπα εξαρχής πως παίζω έτσι.Καθώς μόνο αν στριμωχτεί κάποιος θα πει "κάτι".:)
Απλώς ότι ρίχνεις σε΄μενα την πρώτη σου ψήφο μόνο και μόνο επειδή κατηγορώ τους πάντες δεν είναι λογική.

Πέτρο, θα ήθελες να σχολιάσεις λίγο τις απόψεις μας για την τακτική σου;
Με πρόλαβες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top