Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν, γιατί θα τρελαθώ εδώ μέσα μ' αυτά που βλέπω...

Λοιπόν, ήταν πολύ εμφανές και δεν δέχομαι κουβέντα γι' αυτό (ψάξτε και δείτε τώρα με ηρεμία την εξέλιξη των τελευταίων λεπτών της ψηφοφορίας από παρα τέταρτο μέχρι και δέκα κι εκεί φαίνεται ότι και Μαυρούλης και η Ζωή προσπαθούν να σώσουν τον Πατρέα κάνοντας τις εξής κινήσεις:

Ο Μαυρούλης παίζει την κάρτα ακύρωσης, για να σώσει το τομάρι του και το δέχομαι αυτό. Μετά ενώ το σκορ με Σπαρκ- Πατρέα είναι 4-4 και φαίνεται ότι θα γίνουν αλλαγές ψήφων για να βγει ο Πατρεύς, αλλάζει και την ψήφο του και την δίνει στον Σπαρκ ενώ δεν χρειαζόταν ξεκάθαρα. Αν πήγαινε να κινδυνεύσει μπορούσε να το κάνει και πιο μετά...

Η Ζωή ψήφισε σπαρκ από την αρχή, ναι. Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου και από κει κατηγόρησα την Ζωή είναι ότι προσπάθησε να παίξει κάρτα και να πετάξει έξω τον σπαρκ, γιατί την ώρα που το έκανε ήταν ήδη ισοψηφία, ψάξτε το. Να σημειωθεί ότι η Ζωή η ίδια έλεγε ότι μάλλον θα άλλαζε ψήφο και θα ψήφιζε Πατρέα και την επόμενη στιγμή πάει να παίξει κάρτα για να τον σώσει και ευτυχώς που δεν τα κατάφερε...

Αυτά τα ολίγα. Επίσης Δημήτρη, ψάξε αν θες, αλλά δεν θα βρεις να σε κατηγορώ κάπου. Και να προσθέσω ότι όπως όλοι πέσαμε έξω στο παιχνίδι ως τώρα, έτσι έπεσα κι εγώ. Και τις κατηγορίες που έριξα τις ανέλυσα και με το παραπάνω. Δεν έπεισα και φαίνεται ότι καλώς δεν έπεισα εν τέλει, αν και ακόμη δεν μπορώ να σιγουρευτώ.

Αλλα εδώ που τα λέμε, έπεσα κι αρκετές φορές μέσα. Πχ. για τον σπαρκ και φυσικά για την Μαρία.

Για την ώρα δεν θα ψηφίσω, θα ρισκάρω και λίγο, γιατί δεν ξέρω αν θα έχω μπει πριν την δολοφονία, αλλά θέλω να δω τι θα ειπωθεί πριν κάνω κάτι.
Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω λίγο.
Λες ότι ο Μαυρούλης άλλαξε νωρίς την ψήφο του σε σπαρκ ενώ δεν κινδύνευε κι ότι θα μπορούσε να το κάνει αυτό πιο μετά.
Ναι όντως για ένα λογικό άτομο θα μπορούσε να ισχύει.
Αλλά μην ξεχνάς ότι μιλάμε για τον Μαυρούλη...
Επίσης για τη Ζωή, σε πείραξε η κάρτα που πήγε να παίξει.
Εγώ την πιστεύω ότι ήθελε την ισοψηφία.
Στα τελευταία λεπτά μπορεί να χάσεις το μέτρημα.
Με τόσες αλλαγές την τελευταία στιγμή μπορεί να έχεις λάθος εντύπωση για το σκορ.
Μην ξεχνάς πως η ΣΕ σήμερα έκανε 10' για να βγάλει ασφαλές αποτέλεσμα, με την ησυχία της και χωρίς την πίεση που έχει ένας παίχτης εκείνη τη στιγμή.
Δε λέω ντε και καλά ότι η Ζωή είναι αθώα ή ότι εσύ είσαι ένοχος που την κατηγορείς.
Απλά μπορεί όντως να λέει αλήθεια η Ζωή και να έχει χάσει απλά το μέτρημα στην ψηφοφορία.
Άνθρωποι είμαστε όχι ρομποτ.

Με έπεισες αρκετά.
Όχι εντελώς αλλά τουλάχιστον ξηγήθηκες για τις επιλογές σου.
Άλλωστε περισσότερο αντιδράσεις ήθελα να δω (απ σένα, απ κάποιον άλλον κι αν θα γίνει προσπάθεια να φτιαχτεί κύμα απ την ψήφο μου) κι όχι κάτι παραπάνω προς το παρόν.
Οπότε την παίρνω την ψήφο μου πίσω.
Demlogic τώρα.
Είναι στην αφάνεια αλλά ρίχνει ένα ποστ κάθε μέρα δείχνοντας ότι ενδιαφέρεται.
Θα μπορούσε άνετα να είναι δολοφόνος.
Άλλωστε με 1 ποστ/ημέρα γεμάτο τρολ δε μας βοηθάει και πολύ...

Πάω για νάνι.
Πολύ καληνύχτα σε όλους!
Τα λέμε αύριο Παλερμοσίτηδες και Παλερμοσίτισες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακριβέ,
σου έχω απαντήσει όχι μία φορά για το συγκεκριμένο, αλλά παραπάνω. Το αγνοείς επιδεικτικά!
Αν υπάρχει κάποια ένσταση, πες το μου.
Είπα ότι σκεφτόμουν σοβαρά να αλλάξω ψήφο! Γιατί; Γιατί ήθελα την ισοψηφία! Άλλαξες εσύ, λέω οκ και μετά γίνονται και οι άλλες αλλαγές και βλέπω ότι αυτό χαλάει! Λογικό δεν είναι να θέλω να διατηρήσω αυτό που είχα ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ?:confused:
Ισοψηφία! (Υπάρχει και μήνυμα το οποίο διαγράφηκε από την ΣΕ δικό μου και λέει ότι θέλω ισοψηφία - θες να το επαναφέρουμε να το δούμε; )
Ή δεν θα μας άρεσε καθόλου να δούμε ποιος θα υποστήριζε τον Πατρέα και με τι επιχείρημα μετά; :ermm:

Είχα δει το μύνημα που λες, γιατί σου απάντησα κιόλας αν θυμάσαι.

Και ξαναλέω, γιατί μάλλον δεν πρόσεξες τι είπα. Η κάρτα που πήγες να παίξεις, χαλούσε την ισοψηφία και έβγαζε έξω τον σπαρκ. Οπότε βλέπω, πως άλλα λες και άλλα πράττεις τελικά... Και δεν μου αρέσει :/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Είπα ότι θα πάω για νάνι και είδα φρέσκο υλικό!
Αλλά αυτό δεν ισχύει: Η μάγισσα μαθαίνει κάθε βράδυ ποιο θα είναι το επόμενο θύμα, άρα θα μπορούσε να σώσει τον εαυτό της...
Εγώ αυτή τη στιγμή δε λειτουργώ και κουτουλάω.
Οπότε το αφήνω πάνω σας.
Υπάρχει περίπτωση και την πρώτη μέρα κατά κάποιον τρόπο να γινόταν διπλή δολοφονία και να έκαψε την ιδιότητά της η μάγισσα;
Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται το σημερινό παρά μόνο με βλακεία της spy που σαν μάγισσα ξέχασε να σώσει τον εαυτό της;
Αν όντως ο Χάρης είναι πληροφοριοδότης, μήπως έγινε κάρφωμα απ την πρώτη μέρα και η μάγισσα ακύρωσε τη δολοφονία που θα γινόταν παράλληλα;
Κανένα άλλο σενάριο;
Σόρρυ αλλά δε λειτουργώ τώρα.
Αν βρω αύριο 10 σελίδες και το ξεχάσω, θυμήστε τό μου για να δω αν θα μπορούσε να έχει γίνει κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω λίγο.
Λες ότι ο Μαυρούλης άλλαξε νωρίς την ψήφο του σε σπαρκ ενώ δεν κινδύνευε κι ότι θα μπορούσε να το κάνει αυτό πιο μετά.
Ναι όντως για ένα λογικό άτομο θα μπορούσε να ισχύει.
Αλλά μην ξεχνάς ότι μιλάμε για τον Μαυρούλη...
Επίσης για τη Ζωή, σε πείραξε η κάρτα που πήγε να παίξει.
Εγώ την πιστεύω ότι ήθελε την ισοψηφία.
Στα τελευταία λεπτά μπορεί να χάσεις το μέτρημα.
Με τόσες αλλαγές την τελευταία στιγμή μπορεί να έχεις λάθος εντύπωση για το σκορ.
Μην ξεχνάς πως η ΣΕ σήμερα έκανε 10' για να βγάλει ασφαλές αποτέλεσμα, με την ησυχία της και χωρίς την πίεση που έχει ένας παίχτης εκείνη τη στιγμή.
Δε λέω ντε και καλά ότι η Ζωή είναι αθώα ή ότι εσύ είσαι ένοχος που την κατηγορείς.
Απλά μπορεί όντως να λέει αλήθεια η Ζωή και να έχει χάσει απλά το μέτρημα στην ψηφοφορία.
Άνθρωποι είμαστε όχι ρομποτ.

2 ενστάσεις στην διαφωνία σου:

i. Έλεος πια, με το επιχείρημα "ο Μαυρούλης είναι ο Μαυρούλης", γιατί το έχουμε δει το έργο ο Μαυρούλης να ναι δασκαλεμένος από άλλους. Γιατί να μην συμβαίνει και τώρα;; Πώς μπορούμε να τον αθωώνουμε έτσι a priori;; Ειδικά εσύ που τον είχες ψηφίσει κιόλας.:worry:

ii. Θα μου επιτρέψεις να ξέρω λίγο παραπάνω την Ζωή, ώστε να μην μπορώ να δεχτώ ότι μπερδεύτηκε κι έχασε το μέτρημα. Προφανώς θα το ισχυριστεί και η ίδια, αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω έτσι εύκολα...

Είπα ότι θα πάω για νάνι και είδα φρέσκο υλικό!

Εγώ αυτή τη στιγμή δε λειτουργώ και κουτουλάω.
Οπότε το αφήνω πάνω σας.
Υπάρχει περίπτωση και την πρώτη μέρα κατά κάποιον τρόπο να γινόταν διπλή δολοφονία και να έκαψε την ιδιότητά της η μάγισσα;
Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται το σημερινό παρά μόνο με βλακεία της spy που σαν μάγισσα ξέχασε να σώσει τον εαυτό της;
Αν όντως ο Χάρης είναι πληροφοριοδότης, μήπως έγινε κάρφωμα απ την πρώτη μέρα και η μάγισσα ακύρωσε τη δολοφονία που θα γινόταν παράλληλα;
Κανένα άλλο σενάριο;
Σόρρυ αλλά δε λειτουργώ τώρα.
Αν βρω αύριο 10 σελίδες και το ξεχάσω, θυμήστε τό μου για να δω αν θα μπορούσε να έχει γίνει κάτι τέτοιο...

Τα καρφώματα αν πετύχουν ή όχι οδηγούν σε οριστική αποχώρηση είτε του δολοφόνου, είτε αυτού που καρφώθηκε, τουλάχιστον έτσι λέει στους κανόνες, οπότε δεν παίζει.

Τώρα, δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να σώσει και τον εαυτό της η μάγισσα, οπότε θα ήταν καλό να είχαμε μια διευκρίνιση σ' αυτό το σημείο, για να μην ψαχνόμαστε άδικα...

Εdit: Τελικά η μάγισσα μπορεί να σώσει και τον εαυτό της. Άρα μάλλον η μάγισσα πίστεψε στην ενοχή της Χιμέλα και την σκότωσε, αλλά δεν ήταν η Guest 278211 τελικά που ήταν το θύμα της δολοφονίας. Γιατί το ανάποδο λίγο δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Μετά κι από αυτή την ψηφοφορία, φαίνονται πλέον σε κακούς ρόλους, Ζωή, Μαυρούλης και Πατρεύς... Αλλά τόσο εξόφθαλμα ρε παιδιά;; Η Ζωή έλεγε θα ψηφίσει Πατρέα και τελικά την έριξε στον σπαρκ μήπως και γλιτώσει κάτι, δηλαδή έλεος...
εγώ τον σπαρκ τον ψληφισα για να σωθώ :|

Τι παράλογο κάνανε και οι δύο;; Ο Πατρεύς βασικά έκανε το παράλογο να παίξει την κάρτα χωρίς να ξέρει πως παίζεται... Αλλά πήγαν και οι δυο να σώσουν το τομάρι τους... Που το θεωρώ απολύτως λογικό...

Τα παράλογα τα κάνατε εσύ και ο Μαυρούλης, που δείξατε πόσο θέλατε να μείνει μέσα ο Πατρεύς, με κάρτες και αλλαγές ψήφων... Και μπορείς να καταλάβεις αν το πας έτσι, ότι όσο δεν σου άρεσαν εσένα οι αλλαγές ψήφων και η κάρτες, αλλό τόσο και λίγο περισσότερο μπορούν να χαλάσουν εμάς οι δικές σου προσπάθειες, που δεν ήταν και προσπάθεια να σώσεις το τομάρι σου, αλλά αλλουνού...
την άλλαξα για να σωθώ και ψήφισα τον σπαρκ γιατί τον θεωρούσα ύποπτο (μάλλον κι αυτό τελικά λάθος είναι:redface:), αλλά δεν λέω πως δεν ήταν και ο πατρεύς
Λες ότι ο Μαυρούλης άλλαξε νωρίς την ψήφο του σε σπαρκ ενώ δεν κινδύνευε κι ότι θα μπορούσε να το κάνει αυτό πιο μετά.
Ναι όντως για ένα λογικό άτομο θα μπορούσε να ισχύει.
Αλλά μην ξεχνάς ότι μιλάμε για τον Μαυρούλη...
ας μην μιλήσω καλύτερα :pfff::pfff::pfff:

2 ενστάσεις στην διαφωνία σου:

i. Έλεος πια, με το επιχείρημα "ο Μαυρούλης είναι ο Μαυρούλης", γιατί το έχουμε δει το έργο ο Μαυρούλης να ναι δασκαλεμένος από άλλους. Γιατί να μην συμβαίνει και τώρα;; Πώς μπορούμε να τον αθωώνουμε έτσι a priori;; Ειδικά εσύ που τον είχες ψηφίσει κιόλας.:worry:
όταν ο Μαυρούλης είναι δολοφόνος, δεν κάνει τόσο μεγάλες βλακείες, αφού του λένε οι άλλοι τι να κάνει;)

Ψηφίζω tsarachaf γιατί θέλει να πείσει τους πάντες ότι είμαι δολοφόνος, για να τους κάνει να τον εμπιστευτούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Θα επιστρέψω το μεσημέρι και θα δω τι παίχτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πήρα άλλη μία δόση (:P) από τα προχθεσινά ποστ μέχρι σήμερα.

Εγώ δεν είδα συμμετοχή, πάντως. Αν για εσένα "συμμετέχω" σημαίνει "γράφω δυο σειρές για να είμαι κομπλέ", τότε δεν πάει έτσι.
Επίσης, ακολουθείς την ίδια τεχνική με χτες: "Με ψήφισες; Σε ψηφίζω". Δηλαδή μόνο από τις κατηγορίες μου προς το πρόσωπό σου έβγαλες συμπέρασμα ότι εγώ έχω κακό ρόλο. Οκ, τι να πω;

Οι λόγοι που προανέφερες δε με καλύπτουν, προσωπικά. Δεν μπορείς να έχει διφορούμενη άποψη για έναν παίκτη, παρ' όλα αυτά να τον ψηφίζεις... Παρατήρησα, δηλαδή, ότι η στάση σου απέναντί μου άλλαζε δραστικά από γραμμή σε γραμμή. Φυσικά, δεν κράταω μανίες "επειδή με ψήφισες, δε θα σε χωνεύω". Πιστεύω ότι είσαι μία ικανότατη παίκτρια, όπως έγραψα στο παραπάνω post μου. Από 'κει και έπειτα, ο χρόνος θα δείξει:)
Ο jj έγραψε ένα σεντόνι, όπου μεταξύ άλλων είναι φουλ σχολαστικός με τα ποστ της carpe και προσπαθεί να τη στοχοποιήσει.
Επίσης, ετοίμαζε το δήθεν μεγάλο του σχέδιο που θα κατατρόπωνε τους δολοφόνους, βασιζόμενος σε παλιότερα παλέρμο που ελάχιστη ομοιότητα έχουν με αυτήν την παραλλαγή που παίζουμε. Ανάθεμα αν τον πίστεψε κανείς.
Στη συνέχεια, φάνηκε ενοχλημένος από τις ψήφους που πήρε από Alchemist, aegloswen, ενώ δεν μπορούμε να πούμε ότι κινδύνευε ιδιαίτερα εκείνη τη στιγμή. Μήπως ανησύχησε που τον έκοβαν πάνω στο καλύτερο, δηλαδή στη φάση που ξεκίνησε να αποπροσανατολίζει τους πολίτες;
Τι θέλω να πω; Ότι ο jj είναι πολύ πιθανό να είναι ο Διεφθαρμένος Αστυνομικός και να χρησιμοποίησε το τέχνασμα ''Ξέρω ποιοι είναι οι δολοφόνοι, είμαι ο σωτήρας των πολιτών'', ώστε από τη μια να παραπλανήσει τους πολίτες και από την άλλη να ενεργοποιήσει τους δολοφόνους να του δώσουν κάποιο σημάδι για το ποιοι είναι. Σόρι αν κάνω λάθος, αλλά η τακτική που ακολούθησε μου φαίνεται παράλογη και απορώ πώς δεν βρέθηκε κανένας εκτός από τον dimijim να το σχολιάσει χθες (και η Eileen το ακούμπησε λίγο).
Ερμηνεία Κάρτας: Το εξήγησα χθες, όπου στα πιθανά σενάρια συμπεριέλαβα την περίπτωση ο jj να χρησιμοποίησε την κάρτα για να φανεί υπεράνω πάσης υποψίας, μιας και προηγουμένως είχε υποπτευθεί το Γιάννη, αλλά και να ανοίξει ο δρόμος για την αποχώρηση του spark την επόμενη ημέρα, κάτι που παραλίγο να είχε όντως συμβεί. Γιατί δεν δολοφόνησαν τον Γιάννη όμως; Μήπως επειδή αποκαλύφθηκε εν μέρει το σχέδιό τους με τη χθεσινή μου δήλωση;
Με προβληματίζει επίσης που ο freak επανέλαβε χθες την σιγουριά του για την αθωότητα του jj, γεγονός που δεν είμαστε καθόλου σίγουροι ότι ισχύει...

Γενικά, δεν πιστεύω ότι ο ΔΑ είναι ανάμεσα στα άτομα που έχουν πέσει στο τραπέζι μέχρι τώρα. Αντιθέτως, θεωρώ πως οι δολοφόνοι προνόησαν και θα έχουν προσπαθήσει να στρέψουν τα φώτα σε άλλα πρόσωπα, που τους συμφέρει.

---

Ίσως ο Μαυρούλης να μην είναι ένοχος τελικά και να είναι θύμα του ίδιου του του εαυτού...:P
Πριν τη δολοφονία της Himela, τον παρατήρησα πρώτη φορά να ασχολείται με συγκεκριμένα ονόματα και κατηγορίες, ενώ τις προηγούμενες μέρες τα λόγια του ήταν κατά βάση αοριστολογίες και νιαουρίσματα.

---

Συγγνώμη αλλά αυτό εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο τυχαίο! Και διαφωνώ με αυτό που λέει ο Catalyst παραπάνω!

[...]

Ο Βάιος - αν θυμάμαι καλά - είχε ψηφίσει την Eileen οnce,καθώς η τακτική της του φαινόταν τακτική δολοφόνου,αλλά μετά το παράτησε αυτό το σενάριο και κατευθύνθηκε εντελώς αλλού. Γενικά δεν βγάζω και ιδιαίτερο νόημα από τον τρόπο που παίζει ο Βάιος,στα μάτια μου μέχρι τώρα ήταν ένας τυπικός παίκτης που προσπαθεί να βρεί μια άκρη,ωστόσο η τελευταία του ψήφος στον Dem,μου φαίνεται κάτι παρόμοιο με αυτό που περιέγραψα παραπάνω...
Ποιο;:P

Την Eileen την είχα ψηφίσει και την πρώτη βραδιά. Καθόλου δεν έχω παρατήσει το σενάριο με την Eileen. Απλά θα ήταν λίγο κάπως να επέμενα να την ψηφίζω ενώ δεν έχει κάνει κάτι τραγικό ακόμα. Τότε τι θα έκανες; Θα έπεφτες να με φας;:P
Νομίζω όσοι ψηφίσαμε Dem περιμένουμε ικανοποιητική απάντηση από αυτόν, αλλιώς αντικειμενικά δεν βοηθάει σε κάτι η παραμονή του στο παιχνίδι. Άλλο ο πρώτος γύρος που, όπως είχε η κατάσταση, υπήρχαν πολλές αφορμές να ψηφίσεις κάποιον παίκτη με παρουσία στο παιχνίδι (η Eileen είχε ψηφίσει Dem) και άλλο το πώς έχει διαμορφωθεί τώρα το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά κι από μένα!
Διάβασα με ενδιαφέρον τα χτεσινά σχόλια και μπορώ να πω ότι η αποχώρηση του Πέτρου ήταν καλή κίνηση!Ήταν όντως πολύ ύποπτος.
Θα επανέλθω με σχόλια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλημέρα στην όμορφη πόλη του Παλέρμο.
Ομολογω πως η σημερινή δολοφονία κρίνει πολλά, αν οι δολοφόνοι έβγαλαν από την μέση κάποιον ο οποίος συμμετέχει και τους κατηγόρησε αρκετά. Θα το μάθουμε το μεσημέρι και εδώ θα είμαστε να σχολιάσουμε!
Με έχει πραγματικα΄κουράσει η αποχή και η άκυρη τοποθέτηση των Mαυρουλη και Ντεμ,οπότε φαντάζομαι πως η ψήφος μου θα παιχτεί ανάμεσα στους 2. Η Λοβ πάντως με την κάρτα της δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς είχε στο μυαλό, να πω την αλήθεια σε παλαιότερο παλέρμο ως δολοφόνος είχα κάνει ακριβώς το ίδιο...έριξε τυμβωρυχία με το που βγήκε εκτός η Χιμέλα..οπότε ήταν ευκαιρία να διώξει έναν δυνατό παίχτη χωρίς να μπορεί κάποιος να την κατηγορήσει. Μπορεί βέβαια να πόστευε στην ενοχή της, αν και η μειωνμένη συμμετοχή της δεν ξέρω πως την έφτασε σε τέτοιο σημείο. Οπότε για μένα και η Βεατρίκη μπαίνει στη λίστα ενόχων.
Θέλω πολύ να μάθω γιατί αυτή η κόντρα μεταξύ φρικ και τσαφ..δεν μπορώ να θεωρήσω κάποιον ένοχο, γιατί η συμπεριφορά τους είναι ίδια! Επίσης, για Βάιο και Εileen δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
- Τάσος97:
Θέλω και από εσένα πιο ξεκάθαρα σχόλια. Ακόμη, θα ήθελα να μου πεις τι γνώμη έχεις για Μελάνια...

- Μελάνια:
Και αυτό πολύ καλό! Πώς είναι ο freak με τον αυτοσαρκασμό, εσύ είσαι με το να μειώνεις τον εαυτό σου! Ειδικά αυτό που είπες ότι καταλήγεις να υπερασπίζεσαι φαινομενικά το αντίθετο από αυτό που πιστεύεις, μου χτύπησε τόοοοοοσο πολύ!
Ούτως ή άλλως, προσοχή πάνω σου είχες - με το που αναφέρθηκες στην Έριδα. Η μετέπειτα υπεράσπισή της μόνο καλό θα μπορούσε να σου κάνει... Βγήκε αθώα και ήσουν από τους λίγους που την υπερασπίστηκαν...

Καλημέρα. Μια μικρή διορθωσούλα :redface: Με λένε Μελανία και είναι το όνομά μου αυτό:redface::(

edit: άμα δει το ποστ σου ο ViPeRMiMiS την έχω πατήσει άσχημα :P Θα φάω ΤΟ δούλεμα :P

Όσον αφορά τα σχόλιά σου:
Κατ'αρχήν δεν είπα ποτέ ότι δεν υποστηρίζω αυτό που πιστεύω.:confused: Υπερασπίστηκα πάρα πολύ την Έρις και την Χίμελα γιατί τις πίστευα ενώ υπήρχαν κύματα εναντίον τους που σημαίνει ότι ήξερα ότι θα με έπαιρνε κι εμένα η μπάλα αλλά για κάποιο λόγο είχα πειστεί για την αθωότητα των 2 κοριτσιών. Όταν αποδείχτηκε ότι είναι πολίτες θεωρώ πως τα βλέμματα θα έπρεπε να στραφούν όχι σε εμένα που τις υποστήριξα αλλά στους άλλους που τις κατηγόρησαν. Το ότι για την ώρα δεν παίζω αρκετά διπλωματικά ευθύνεται καθαρά στην απειρία. Δεν είναι δικαιολογία ούτε επιχείρημα αλλά πραγματικότητα.Ελπίζω απλά να σας πείθω με τα επιχειρήματά μου και την σιγουριά μου. Δεν έχω λαθέψει για την ώρα στις εκτιμήσεις μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται περίεργο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δεν έχω χρόνο να κοιτάξω τίποτα. Αλλά θα κάνω κάτι ουσιώδες.


Επαναφερω στο παιχνίδι τον Libertus έλα βοήθα λίγο την κατάσταση.
Ένοχοι κατ'εμέ: Alchemist, Eileen, Catalyst +Elena.

In the Game of Thrones, there can only be one winner....

Libertus νομίζω θα βοηθήσεις για αυτό σε επαναφέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος για αυτό Τάσο???Ελπίζω να έχεις δίκιο :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλή κίνηση Τάσο, ελπίζω. Έχεις την έγκρισή μου. :P
Νομίζω ότιο Χάρης δεν πρόλαβε να πει όσα ήξερε ή σκεφτόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για να δούμε τι μπορεί να αλλάξει η κίνηση του Τάσου στο παιχνίδι. Πάλι όμως βλέπω έναν παίχτη ο οποίος δεν συμμετέχει(δεν ξέρω γιατί) να έρχεται και να πετάει απλά μια κάρτα...το έχουν κάνει τόσοι πολλοί σε αυτό το Παλέρμο που δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.
Νομίζω πάντως πως φέραμε έναν πολίτη πίσω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν έχω χρόνο να κοιτάξω τίποτα. Αλλά θα κάνω κάτι ουσιώδες.


Επαναφερω στο παιχνίδι τον Libertus έλα βοήθα λίγο την κατάσταση.
Ένοχοι κατ'εμέ: Alchemist, Eileen, Catalyst +Elena.

In the Game of Thrones, there can only be one winner....

Libertus νομίζω θα βοηθήσεις για αυτό σε επαναφέρω...

Με την κίνηση της νεκροφάνεις στον Libertus, συμφωνώ.Αν μπορούσαμε να φέρουμε και Himela, θα ήταν η καλύτερή μας όμως δε γίνεται.
Επίσης, Τάσο, θεωρώ ότι είναι πλήρως ανώφελο να εξακολουθείς να παίζεις.Το μόνο που κάνεις είναι να γράφεις ονόματα, και γι'αυτό πιστεύω ότι είσαι πολύ ύποπτος, και αν όχι ύποπτος σε κατατάσσω στην ίδια κατηγορία με τον Μαυρούλη, δηλαδή ένα άτομο που δε βοηθά καθόλου παρά μόνο αποπροσανατολίζει πάντες.Γι'αυτό και ψηφίζω Τάσος97.Το ίδιο πράγμα βλέπω πως έκανε και ο foreverfreak.Θα σας κρίνουν και οι υπόλοιποι, εγώ προσωπικά νομίζω ότι είστε επικίνδυνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Για να δούμε τι μπορεί να αλλάξει η κίνηση του Τάσου στο παιχνίδι. Πάλι όμως βλέπω έναν παίχτη ο οποίος δεν συμμετέχει(δεν ξέρω γιατί) να έρχεται και να πετάει απλά μια κάρτα...το έχουν κάνει τόσοι πολλοί σε αυτό το Παλέρμο που δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.
Νομίζω πάντως πως φέραμε έναν πολίτη πίσω:hmm:
Ό,τι κι αν είναι, έλεγε πολλά. Γι' αυτό πιστεύω ότι δολοφονήθηκε.
Θα δείξει.

Για εμένα πάντως, μιας και αναφέρθηκε ο Βάιος, ο Τζέι είχε κακό ρολάκι, αλλά μάλλον όχι αυτό του δολοφόνου ή ΔΑ. Κάτι ασήμαντο, πιστεύω. Από που; Συζητούσαμε μία ημέρα πριν αποχωρήσει στο μσν (όχι για τους ρόλους μας :P) και του είπα να μπει στο Παλέρμο, επειδή έχει να απαντήσει σε κάποια μηνύματα. Η απάντησή του ήταν «βαριέμαι». Ποιος; Ο άνθρωπος που μου έλεγε ότι ανυπομονεί να αρχίσει το Παλέρμο. Δεν ξέρω και δε μπορώ να τον ρωτήσω ποιοι ρόλοι δεν του αρέσουν, αλλά οι υπόλοιποι, έμπειροι, παίκτες κάτι πρέπει να ξέρετε. Μπορεί να είναι και απλός πολίτης. Ό,τι και να συμβαίνει, ο ρόλος του δεν έχει βαρύνουσα σημασία στην εξέλιξη του παιχνιδιού, πιστεύω. ή απλώς δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ιδιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μία ερώτηση. Ο Τάσος κάλεσε πίσω τον Χάρη. Θα σταλεί μήνυμα στον τελευταίο ή πρέπει να το διαβάσει από εδώ, μόνος του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Νομίζω στέλνει η Σ.Ε όμως και να του στείλει κάποιος από μας δε τρέχει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλημέρα!!
Χάρη καλωσόρισες πίσω:D

Λίστα για Πέμπτη 28/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim->Demlogic
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak->Alchemist
  10. Johnnaousa
  11. Libertus
  12. love_angel
  13. MAYROULIS->tsarachaf
  14. ~~~Melania~~~
  15. Noisette
  16. SparklingGrey
  17. Τάσος97
  18. tsarachaf
Ψήφοι
1 Alchemist
1 Demlogic
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Α, οκ. Του στέλνω και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top