Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
SPARKLING GREY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> tsarachaf
  3. blue_butterfly -> SparklingGrey
  4. Catalyst->MAYROULIS
  5. Demlogic->Alchemist
  6. dimijim -> MAYROULIS(ακυρώθηκε)
  7. ElenaKr
  8. Eileen->SparklingGrey
  9. foreverfreak -> Πατρεύςx2
  10. Himela -> Πατρεύς
  11. Johnnaousa -> Πατρεύς
  12. love_angel -> SparklingGrey(ακυρώθηκε)
  13. MAYROULIS -> SparklingGrey
  14. ~Melania~->MAYROULIS
  15. Noisette -> SparklingGrey
  16. Πατρεύς->SparklingGrey
  17. SparklingGrey -> Πατρεύς
  18. Guest 278211 -> foreverfreak
  19. Τάσος97 -> SparklingGrey
  20. tsarachaf->Πατρεύς
Ψήφοι
6 Πατρεύς
6 SparklingGrey
2 MAYROULIS
1 Alchemist
1 foreverfreak
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πατρευς και ελπιζω να βγαινει ισοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ακυρώνω την ψήφο του Σπαρκ προς τον Πατρέα - δεν ξε΄ρω αν προλαβαίνω για να την βάλω τ΄λωρα...

edit: Δεν μετράει, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ο Πατρευς αλλαξε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ανακοίνωση​

Είχαμε άλλο ένα showdown σήμερα(οποία έκπληξις:eek:)
Έχουμε ισοφηφία Πατρεύς και SparklingGrey με 6-6 ψήφους.
Ωστοσο μέσα στις ψήφους ήταν και η ψήφος του Δημάρχου που μετράει για διπλή.
Έτσι το αποτέλεσμα διαμορφώνεται ώς εξής:
  • 7 Πατρεύς(foreverfreak x2,Himela,Johnnaousa,SparklingGrey,tsarachaf,+1 διπλή του Δημάρχου)
  • 6 SparklingGrey(blue_butterfly ,Eileen,MAYROULIS ,Noisette,Πατρεύς,Τάσος97 )

Ο Πατρεύς μας λέει τα τελευταία του λόγια και αποχωρεί απο το Παλέρμο,και την διεκδίκηση του Iron Throne
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο Spark είναι ο Δήμαρχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἡ αλήθεια εἶναι ὅτι δὲ συμμετεῖχα στὸ παιχνῖδι ὅσο θὰ ἔπρεπε καὶ θὰ μποροῦσα ἐνδεχομένως. Νὰ πῶ τὴν ἀλήθεια, μὲ φόβισαν τὰ πολλὰ σεντόνια τὰ ὁποῖα ἔπεφταν ἀπανωτά.:redface:

Ὅπως καὶ νἄχῃ, πιστεύω ὅτι τουλάχιστον δύο παῖκτες ἀπὸ ὅσους μὲ ἔβγαλαν ἀπὸ τὸ παιχνῖδι εἶναι δολοφόνοι. Ψάξτε νὰ τοὺς βρῆτε ὥστε νὰ κερδίσουμε οἱ πολίτες. Κάποιοι εἶναι σίγουρο ὅτι προσπαθοῦν νὰ σᾶς παραπλανήσουν. Ἂν μὲ χρειασθῆτε κάποια στιγμὴ στὸ μέλλον, εἶμαι διατεθειμένος νὰ προσφέρω τὶς ὑπηρεσίες μου. Τὴ διεύθυνσή μου στὴ χῶρα τῶν φαντασμάτων τὴν ξέρετε.:P

Καλὴ συνέχεια λοιπὸν καὶ ἂς νικήσουμε οἱ πολίτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο αυτό, αν θυμάμαι καλά...
Στον πρώτο γύρο είχαμε ισοψηφία και πήγαμε παράταση.
Άρα δεν ψήφισε τζον ή σπαρκ ο Δήμαρχος.
Στον δεύτερο γύρο είχαμε ισοψηφία και έφυγε η Έρις.
Άρα ο δήμαρχος ψήφισε Έρις.
Στον τρίτο γύρο είχαμε ισοψηφία και έφυγε ο Πατρέας.
Άρα ο δήμαρχος ψήφισε Πατρεύς.
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν τα βάλεις κάτω θα βρεις Δήμαρχο τον Spark!
Το έκανα νωρίτερα, ας με επαληθεύσει κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
- Alchemist:
Κάποια σχόλιά σου είναι τελείως άκυρα - θα τα ποστάρω όταν βρω χρόνο. Τι παίζει με εσένα; Ποιοι είναι οι ύποπτοι σου;

Δεν είναι καθόλου άκυρα.Απλά αντί να ψάξω να βρω καμιά μαλακία σε αυτά που γράφονται, ψάχνω να την βρω στο ΠΩΣ γράφονται.Και, νταξ, Παλέρμο είναι.

Όσον αφορά τους υπόπτους, τους έχω ήδη αναφέρει.Ήταν ο Πατρέας, ο τσαφ-τσουφ, ο φρικ και επίσης από τα άτομα που δε γράφουν ή γράφουν επιλεκτικά και σε συγκεκριμένες ώρες, ο Demlogic, η love_angel και η ElenaKr.Από κει και πέρα, τα άτομα για τα οποία, νταξ, ούτε κρύο ούτε ζέστη πλέον, είναι ο Σπαρκ(θα συμφωνήσω με τον φρικ ότι είναι noob μάλλον), ο Τάσος97(δεν έχει γράψει κάτι ουσιώδες) και η Ριρίκα, την οποία δεν έχω παρακολουθήσει για να πω την αλήθεια.Τέλος, μη ξεχνάμε και τον ναουσαίο που με νύχια και με δόντια κρατήθηκε μέσα.Δε μπορεί, κάτι παίζει κι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο Spark είναι ο Δήμαρχος.

Δεν χρειαζόταν να το πεις...


Λοιπόν, αλλάξανε ριζικα τα πράγματα...
Μετά κι από αυτή την ψηφοφορία, φαίνονται πλέον σε κακούς ρόλους, Ζωή, Μαυρούλης και Πατρεύς... Αλλά τόσο εξόφθαλμα ρε παιδιά;; Η Ζωή έλεγε θα ψηφίσει Πατρέα και τελικά την έριξε στον σπαρκ μήπως και γλιτώσει κάτι, δηλαδή έλεος...

Οφείλω μία-προσωρινή- συγγνώμη στον freak, που μάλλον δεν είναι τόσο ένοχος όσο πίστευα... Τεσπα, περισσότερα αργότερα, πρέπει να φύγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι μετά απ κάθε ψηφοφορία θα έχουμε και μια διαφορετική 3αδα υπόπτων... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Απλώς να ξεκαθαρίσω κάτι: για τον Πατρέα δεν το είχα ψάξει πολύ. Ήταν σε αυτούς που θεωρούσα και δεν θεωρούσα υπόπτους. Η ψήφος μου ήταν καθαρά απόφαση της στιγμής, για να σώσω το «τομάρι» μου. Να μην αρχίσουν πάλι κάποιοι και ρωτάνε γιατί και πώς άλλαξα άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν χρειαζόταν να το πεις...


Λοιπόν, αλλάξανε ριζικα τα πράγματα...
Μετά κι από αυτή την ψηφοφορία, φαίνονται πλέον σε κακούς ρόλους, Ζωή, Μαυρούλης και Πατρεύς... Αλλά τόσο εξόφθαλμα ρε παιδιά;; Η Ζωή έλεγε θα ψηφίσει Πατρέα και τελικά την έριξε στον σπαρκ μήπως και γλιτώσει κάτι, δηλαδή έλεος...

Οφείλω μία-προσωρινή- συγγνώμη στον freak, που μάλλον δεν είναι τόσο ένοχος όσο πίστευα... Τεσπα, περισσότερα αργότερα, πρέπει να φύγω...

Είπα ότι θέλω να πάμε σε ισοψηφία! Ήταν ισοψηφία και μετά ο Σπαρκ άλλαξε ψήφο για να ΜΗΝ πάμε σε ισοψηφία.
Αυτό δεν μου άρεσε καθόλου όπως και η κάρτα του Πατρέα.
Δεν άλλαξα ψήφο γιατί το έκανες εσύ.. στο σημείο εκείνο αν άλλαζα θα χανόταν η ισοψηφία.
Δοκίμασα να ρίξω την κάρτα, χωρίς να ξέρω ότι ο Σπαρκ ήταν ο Δήμαρχος (όπως μάλλον φαίνεται τώρα) για να πάμε σε ισοψηφία.

Τι δεν είναι αρκετά απλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Απλώς να ξεκαθαρίσω κάτι: για τον Πατρέα δεν το είχα ψάξει πολύ. Ήταν σε αυτούς που θεωρούσα και δεν θεωρούσα υπόπτους. Η ψήφος μου ήταν καθαρά απόφαση της στιγμής, για να σώσω το «τομάρι» μου. Να μην αρχίσουν πάλι κάποιοι και ρωτάνε γιατί και πώς άλλαξα άποψη.

Δες, καλώς ή κακώς πλέον ξέρουμε ότι είσαι αθώος, οπότε κατηγορίες πάνω σου δεν στέκουν...

Άσε που εν τέλει ήταν λογική η ψήφος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγω εχω να πω κατι αλλο, το οποιο ισως να μην το εχει παρατηρησει κανενας. Εχω σοβαρους λογους να πιστευω πως ο Alchemist ειναι δολοφονος. Δε μπορω να σας αποκαλυψω το γιατι, αλλα αν το ψαξετε λιγο, θα καταλαβετε γιατι το λεω. Οποτε λεω να κανω την αρχη και να δωσω την πρωτη ψηφο της ημερας στον Alchemist, μαζι με εργασια στο σπιτι για τους υπολοιπους:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Έχει γεμίσει το κρεβάτι μου χαρτομάντηλα, δεν αντέχω άλλο, πάω να κάνω κανένα μπάνιο μπας και ηρεμήσει η μύτη μου και ο λαιμός μου και επιστρέφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Λογική μπορεί να ήταν, αλλά η Ζωή είπε το εξής:
και μετά ο Σπαρκ άλλαξε ψήφο για να ΜΗΝ πάμε σε ισοψηφία.
Αυτό δεν μου άρεσε καθόλου
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
με εργασια στο σπιτι για τους υπολοιπους:P!!

Ε ρε τι σου κάνει το επάγγελμα! Γεννημένος δάσκαλος! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top