Παλέρμο #23 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ιδιοτητα δε μαθαινουμε σημερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α, ναι, συγχωρήστε με.

Η Μάρω† ήταν μια απλή πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:(:(

sorry:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και:

Λίστα για Παρασκευή 16/04/10

  1. jrot6
  2. Κακή Επιρροή
  3. love_angel
  4. mindcircus
  5. Myrtle
  6. pitg21
  7. rascal_gd
  8. Resident Evil
  9. Vkey

Ψήφοι



====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :P

Απουσίες
1 Κακή Επιρροή
1 mindcircus

Αποχωρήσεις

  1. foreverfreak - Ψηφοφορία --> ?????
  2. [Κανείς - Σώθηκε από Νοσοκόμα] - Δολοφονία --> n/a
  3. Μάρω - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση/Κλήρωση --> πολίτης
  4. ?? - Δολοφονία --> (αποκάλυψη ιδιότητας)
  5. ?? - Ψηφοφορία --> ?????
  6. ?? - Δολοφονία --> ?????
  7. ?? - Ψηφοφορία --> (αποκάλυψη ιδιότητας)
  8. ?? - Δολοφονία --> (αποκάλυψη ιδιότητας)
  9. ?? - Ψηφοφορία --> ?????
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:worry::worry::worry::worry::worry:
Μπορείς τουλάχιστον να αποφασίσεις και να μας πεις κι εμάς αν μπαίνεις τελικά απ τη δουλειά ή όχι;;;
Επειδή το 4 μπέρδεψε όπως φαίνεται...
Το πρωί δουλεύω στο σχολείο...
Κάθε 2ο απόγευμα δουλεύω εθελοντικά ...
Ε...αυτό το απόγευμα δούλευα...

αα..συγγνώμη δεν ήξερα :P.

Βασικά έχω 2-3 εναλλακτικά σενάρια στο μυαλό μου και βασικά αναλύοντας 'σκάλωσα' στο πρώτο. (Mind-myrtle).

Επίσης θα ξαναλλάξω ψήφο. Συνειδητοποίησα ότι, παρόλο που δεν μου αρέσεις και μου φαίνεται να συμφωνείς πολύ με αυτά που διαφωνώ... δεν μου αρέσει και πώς ξαφνικά βρέθηκες να κονταροχτυπιέσαι με τη Vkey.(στην οποία Vkey επαναφέρω την ψήφο μου). Ο λόγος είναι απλός.
1. Αν κάποια από τις 2 είναι δολοφόνα θα είναι ενδιαφέρον ποιός θα σώσει...ποιόν.
2. Αν δεν είναι καμία... well οι δύο πρώτες μου επιλογές (Mind, myrtle) δεν είναι και στις δικές σας οπότε αρχίζω να τις...ψηφίζω από αύριο.
3. Αν είναι και οι 2... αποκλείεται...
Παρόλαυτα είδα μόλις ότι και οι 2 έχετε ψηφίσει ΚουΕ.

Αν κάποια από τις 2 πάει στις 8 παρά 1 να αλλάξει ψήφο και να διώξει την άλλη για μένα είναι δολοφόνος [μπορούσατε να το κάνετε πολύύύύ νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή]. Αν το κάνετε πιο νωρίς θα ματαξαναλλάξω την ψήφο μου για να βγείτε στην ισοψηφία.
Ο λόγος δεν είναι ότι θέλω να παιδέψω τους μοντς αλλά ότι θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση [given ότι η ψηφοφορία έχει διαμορφωθεί εδώ και πολλές ώρες] να περιμένετε να διαμορφώσετε αποτέλεσμα τελευταία λεπτά.
Αυτά

Πότε εγώ ακριβώς κονταροχτυπήθηκα με την Μάρω...
Με το Κουεδίνι μόνο ξεμαλλιάζομαι :P
Επίσης άλλη είναι αυτή που αλλάζει ψήφους :whistle:
Επίσης είναι δυνατόν να καρφωνόμαστε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...
Έλα μπορώ να παίξω καλύτερα I think :P
Πόσα επίσης έγραψα στην σειρά;

Ρεζουλίνι με ζάλισες...
Το ξέρεις ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.


Ως μία σοφή πλην τίμια πολίτης :P έχω να πω τούτο...


Μπαμπέσικα με φάγατε κακούργα πλασματάκια
Μιας και δεν ήμουν με τα τσιράκια ή τα ρουφιανάκια΄
Το μόνο που προσπάθησα είναι να δώσω πυρ στο παιχνίδι
Αλλα το μονο που κατάφερα ήταν το πιστολίδι.

:P

Με τα τιμής
Μάρω


(Προσοχή στις απομιμήσεις)
:whistle:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Α, ναι, συγχωρήστε με.

Η Μάρω† ήταν μια απλή πολίτης.

sorry επειδή ίσως έχω χάσει επεισόδια, αναφέρεται πλέον αν ήταν απλή ή όχι πολίτης;
Ενημερώστε με άμεσα περικαλώ γιατί είναι σημαντικό φυσικά να ξέρουμε αν ήταν εντελώς απλή πολίτης ή υπάρχει και η πιθανότητα να ήταν πολίτης με ρόλο


Συνεχίζω φυσικά με Vkey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ψηφίζω Myrtle

(σορρυ αλλά έχω πάλι μπόλικη δουλειά και μπήκα μόνο για να ψηφίσω).
το γιατί το έχω πει από χτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Απο εκει και περα το παιχνιδι ειναι ακομα πολυ στο μπερδεμα..Μου φαινεται λιγο περιεργο που οι love,mind,pitg,rascal και vkey δεν μπηκαν να ψηφισουν πριν την 13.00..
Γιατι, αν ψηφισεις πριν τις 13:00 και δολοφονηθεις η ψηφος σου θα ισχυει ακομη; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατι, αν ψηφισεις πριν τις 13:00 και δολοφονηθεις η ψηφος σου θα ισχυει ακομη; :worry:

φυσικά... και στα σοβαρά τώρα εσύ δεν το ξέρεις αυτό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
φυσικά... και στα σοβαρά τώρα εσύ δεν το ξέρεις αυτό; :confused:
Αληθεια δεν το ξερα, στα 2,3 παιχνιδια που εχω παιξει!!


Ρε συ, εβγαινα απ'τον πρωτο γυρο παντα!:P Μαλλον αυτο θα εφταιγε και δεν το γνωριζω..:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τσα!! με ξυπνησαν απο τη hol, και προλαβα να ψηφισω!!:P

Vkey απο εμενα.


παντως επειδη οντως σχολιαστηκε το οτι δεν εμπαινα συχνα ημουν συνεχεια εξω. επιπλεον χτες δε προλαβα να ψηφισω(πριν τη δολοφονια) γιατι κοιμηθηκα σε μια φιλη μου και μετα ημουν στο τει απο τις 11 μεχρι τις 5.

πληρη αναφορα ομως εεε??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Για να τα κάνω λιανά... MIndcircus και Myrtle είναι τα 2 άτομα που κατά τη γνώμη μου έπεσαν στις πιο πολλές αντιφάσεις...
Ακολουθεί κατά πόδας η Mάρω και δεν μου αρέσει κ ο jrot...

Αντιφάσεις;;; Που και σχετικά με τι;;; :hmm:

Το ότι ψήφισα ακριβώς στην μία σήμαινε απλώς ότι δεν είχα καταλάβει ότι αν ψηφίσω πριν τη μία και δολοφονηθώ η ψήφος μου θα ισχύσει!

Από την άλλη, και η Res μετά το σεντόνι που έγραψε, άρχισε να μου κινεί τις υποψίες. Πολύ απλουστευτικά μου φαίνεται βλέπει κάποια πράγματα... Την έχω υπόψιν μου για τον επόμενο γύρο...

Συμφωνώ με τον πιτ... Μπήκε μόνο για μια στιγμή, έγραψε ένα τεράστιο ποστ και έριξε τα πυρά προς... χμ... πάαααασα κατεύθυνση! Για όλους είχε κάτι να πει και όλοι της φαινόμασταν ύποπτοι! Χμμμ... όπως καταλαβαίνεις αυτό παραείναι ύποπτο!

Η ψήφος μου στην Resident evil (και είμαι και 7 λεπτά πριν τη μία!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το ότι ψήφισα ακριβώς στην μία σήμαινε απλώς ότι δεν είχα καταλάβει ότι αν ψηφίσω πριν τη μία και δολοφονηθώ η ψήφος μου θα ισχύσει!
μπορεί. Μπορεί όμως και όχι. και στην παρούσα φάση δεν σε πιστεύω :)

Συμφωνώ με τον πιτ... Μπήκε μόνο για μια στιγμή, έγραψε ένα τεράστιο ποστ και έριξε τα πυρά προς... χμ... πάαααασα κατεύθυνση! Για όλους είχε κάτι να πει και όλοι της φαινόμασταν ύποπτοι! Χμμμ... όπως καταλαβαίνεις αυτό παραείναι ύποπτο!
σωστά... όταν δεν ξέρεις τπτ, φυσικά και σου φαίνονται όλοι ύποπτοι :P... Δεν ήξερα ότι έπρεπε να εστιάσω σε 2-3 (διαβάζοντας το φλυτζάνι ?:hmm:) για να ΜΗΝ είναι ύποπτο(!).

Μωρέ θέλετε και τα λέτε ή σας ξεφεύγουν?

Και επίσης η resident δουλεύει, ήτοι 9-5 θεωρητικά δεν θα έπρεπε καν να είναι εδώ μέσα. Χτες μετά τη δουλειά κατάφερε να μπει και να δει όλα τα ποστ μαζί για πρώτη φορά από την έναρξη του παιχνιδιού.
Στη συνέχεια κάθησε και είδε μαζεμένα τα τελευταία επεισόδια από Gossip girl, 90210 και How i met your mother και μετά είπε να ... κοιμηθεί γιατί και ...σήμερα δουλεύει 9-5.
Συγγνώμη κιόλας που δεν κάθησα όλη μέρα από πάνω από το παιχνίδι ε! :confused::P

(είδες Love, ζήλεψα και δίνω κι εγώ πλήρη αναφορά :P)

άντε ρε george ΠΟυ είσαι?? πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Εγω εξακολουθω να μην μου αρεσει κατι στους Jrot, pitg και mindcircus. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια σιωπη και απουσια. Νομιζω γενικως οτι οποιος δεν μιλαει πολυ εχει επαναπαυτει στην ιδιοτητα του, δηλαδη του δολοφονου(λεω εγω τωρα). Οποτε θα ψηφισω αρχικα παλι προς σ'αυτη τη κατευθυνση και τωρα θα ψηφισω...:hmm:


Pitg..

:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δολοφονήθηκε η Κουε!
Πήρα το τηλέφωνο το 100 και με έβρισε, μάλλον πρέπει εδώ να το ανακοινώσω.

(Δεν ξέρω πως παίζετε το παιχνίδι, εύχομαι να μην το γάμησα :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σόρρυ για την καθυστέρηση παίδες!

Λοιπόν!
Σήμερα δολοφονείται η Κουε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σκατουλες. οι πολιτες ειναι 6 εχουν φυγει δυο, και πιστευω πως τελικα αδικα τον φαγαμε και τον foreverfreak και πως αυτος ηταν ο τριτος πολιτης. σημερα πρεπει οπως και δηποτε να βγει δολοφονος γιατι αλλιως ειμαστε στα ορια. λοιπον η κουε ειχε ψηφισει vkey και τις δυο φορες και επεμενε κιολας...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Σόρρυ για την καθυστέρηση παίδες!

Λοιπόν!
Σήμερα δολοφονείται η Κουε!

Ιδιότητα δεν θα μάθουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ πως πονώ! η μαχαιριά πισώπλατη ανάμεσα στο 5-6 πλευρό
ξαπλανάσκελα καθώς είμαι και καθώς βλέπω το άσπρο φως να με καλεί, το αίμα μου κόκκινο σαν παπαρούνα να βάφει τον δρόμο το μόνο που μπορώ να ψελίσω είναι ... oh crap!

:P μπαγάσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top