Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,537 μέλη και 2,431,652 μηνύματα σε 76,184 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 463 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Ετσι είμαι εγώ και δεν θέλω ν' αλλάξω!!!

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 17:48, 05-09-07:

Τι να αλλάξω;
Δεν υπάρχει και λόγος άλλωστε..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:26, 06-09-07:

Eφτασες το τελειο ε ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:27, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Eφτασες το τελειο ε ;
Ναι, έτσι όπως εγώ το ορίζω....
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 19:28, 06-09-07:

να τρώω τα νύχια μου όταν έχω άγχος
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 20:41, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ναι, έτσι όπως εγώ το ορίζω....
Βολικο και περιορισμενο, αλλα αμα δουλευει για σενα, stick to it
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 20:45, 06-09-07:

Παιδιά χαθήκατε λίγο, είπα αυτό που λένε οι άλλοι να αλλάξεις αλλα δεν θέλεις όχι αυτό που δεν θές να αλλάξεις, είπαμε μουρμούρα , ή κάτι που δεν θέλουν σε σάς ή κάτι που σας πρίζουν.

Πειρατή στο στέκι όλοι λένε στάνταρ και κολάνε ότι θα γίνεις κάποια μέρα κάτι που αποφέυγεις τι είναι αυτό; τι λένε συνεχώς ότι είσαι ή θα γίνεις ενώ δεν αλλάζεις γνώμη για αυτό;

Κατάλαβατε τι ενοώ; απο την αρχή τα λέω αυτά
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:49, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Παιδιά χαθήκατε λίγο, είπα αυτό που λένε οι άλλοι να αλλάξεις αλλα δεν θέλεις όχι αυτό που δεν θές να αλλάξεις, είπαμε μουρμούρα , ή κάτι που δεν θέλουν σε σάς ή κάτι που σας πρίζουν.

Πειρατή στο στέκι όλοι λένε στάνταρ και κολάνε ότι θα γίνεις κάποια μέρα κάτι που αποφέυγεις τι είναι αυτό; τι λένε συνεχώς ότι είσαι ή θα γίνεις ενώ δεν αλλάζεις γνώμη για αυτό;

Κατάλαβατε τι ενοώ; απο την αρχή τα λέω αυτά
Ααααα τώρα κατάλαβα, αλλά αντίθετα από ότι συμβάινει στο στέκι, στην πραγματικότητα δεν μου ζητάει κανείς να αλλάξω τίποτα.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 20:51, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ααααα τώρα κατάλαβα, αλλά αντίθετα από ότι συμβάινει στο στέκι, στην πραγματικότητα δεν μου ζητάει κανείς να αλλάξω τίποτα.

Ειχα πεί συνήθως τι λένε και πώς αντιδρούν το πόστ μου το είδες; είναι αυτό που ρώτησα, δές το.... μην ακούσω σχόλιο σε σκότωσα
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:53, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ειχα πεί συνήθως τι λένε και πώς αντιδρούν το πόστ μου το είδες; είναι αυτό που ρώτησα, δές το.... μην ακούσω σχόλιο σε σκότωσα
Εεε ναι, το είδα...
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 10:35, 19-07-11:

Τωρα τελευταια μου λενε οτι εχω γινει περισσοτερο ευεξαπτη και οξυθυμη,αλλα μαλλον ιδεα τους θα ειναι...Εγω δεν προκειται να αλλαξω!!! Ας λενε...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 20:43, 05-05-17:

Mια ζωή θυμάμαι τον εαυτό μου να χαλά φαιά ουσία, για να ικανοποιεί τις επιθυμίες και τις απαιτήσεις των άλλων. Πάντα προσπαθούσα να είμαι όπως θέλουν οι άλλοι. Όλοι βέβαια έλεγαν και λένε τακαλύτερα! Χέστηκα όμως! (Συγνώμη για την έκφραση). Τι να το κάνω, αφού έχω καταστρέψει τον εαυτό μου κι έχω αρχίσει να φθείρω την υγεία μου; Συνειδητοποιώ λοιπόν ότι έχει φύγει η μισή μου ζωή και δεν υπάρχει πλέον περιθώριο να φθείρομαι για ανούσια θέματα. Επίσης, με λυπεί πολύ το γεγονός ότι οι επευφημίες που λαμβάνω από το περιβάλλον μου σχετίζονται με την "κομφορμιστική μου συμπεριφορά" (λ.χ. καλό κορίτσι, φιλήσυχο, συγκαταβατιό, ποτέ δεν φέρνει αντίλογο, ποτέ δεν λέει όχι κτλ.). Σχεδόν ποτέ δεν έχω ακούσει επαίνους που να σχετίζονται με τις ουσιαστικές μου ικανότητες (λ.χ. έχω καινοτόμες ιδέες, χιούμορ, συγγραφική ικανότητα, φιλομάθεια). Πάντα το λέω και δεν το τηρώ, αλλά αυτή τη φορά το εννοώ. Θα αλλάξω σε ότι εκλαμβάνω εγώ ως αρνητικό στον εαυτό μου (λ.χ. ανασφάλεια, παρορμητισμό, αμφιθυμία) και θα παραμείνω όπως είμαι σε ότι θεωρώ θετικό στοιχείο. Θα προσπαθώ πάντα να αποβάλλω ότι μειώνει τη λειτουργικότητά μου στην καθημερινή μου ζωή και ταυτόχρονα να διατηρώ ή να προάγω ότι τη βελτιώνει. Αυτό όμως θα είναι πλέον δική μου απόφαση! Εννοείται πώς δεν θα πάψω να είμαι ευσυνείδητη και θα λαμβάνω υπόψη μου την καλοπροαίρετη κριτική, αλλά χωρίς να είμαι υποχόνδρια!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 20:58, 06-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Mια ζωή θυμάμαι τον εαυτό μου να χαλά φαιά ουσία, για να ικανοποιεί τις επιθυμίες και τις απαιτήσεις των άλλων. Πάντα προσπαθούσα να είμαι όπως θέλουν οι άλλοι. Όλοι βέβαια έλεγαν και λένε τακαλύτερα! Χέστηκα όμως! (Συγνώμη για την έκφραση). Τι να το κάνω, αφού έχω καταστρέψει τον εαυτό μου κι έχω αρχίσει να φθείρω την υγεία μου; Συνειδητοποιώ λοιπόν ότι έχει φύγει η μισή μου ζωή και δεν υπάρχει πλέον περιθώριο να φθείρομαι για ανούσια θέματα. Επίσης, με λυπεί πολύ το γεγονός ότι οι επευφημίες που λαμβάνω από το περιβάλλον μου σχετίζονται με την "κομφορμιστική μου συμπεριφορά" (λ.χ. καλό κορίτσι, φιλήσυχο, συγκαταβατιό, ποτέ δεν φέρνει αντίλογο, ποτέ δεν λέει όχι κτλ.). Σχεδόν ποτέ δεν έχω ακούσει επαίνους που να σχετίζονται με τις ουσιαστικές μου ικανότητες (λ.χ. έχω καινοτόμες ιδέες, χιούμορ, συγγραφική ικανότητα, φιλομάθεια). Πάντα το λέω και δεν το τηρώ, αλλά αυτή τη φορά το εννοώ. Θα αλλάξω σε ότι εκλαμβάνω εγώ ως αρνητικό στον εαυτό μου (λ.χ. ανασφάλεια, παρορμητισμό, αμφιθυμία) και θα παραμείνω όπως είμαι σε ότι θεωρώ θετικό στοιχείο. Θα προσπαθώ πάντα να αποβάλλω ότι μειώνει τη λειτουργικότητά μου στην καθημερινή μου ζωή και ταυτόχρονα να διατηρώ ή να προάγω ότι τη βελτιώνει. Αυτό όμως θα είναι πλέον δική μου απόφαση! Εννοείται πώς δεν θα πάψω να είμαι ευσυνείδητη και θα λαμβάνω υπόψη μου την καλοπροαίρετη κριτική, αλλά χωρίς να είμαι υποχόνδρια!
Αν θες τη γνώμη μου, καλά κάνεις. Δείχνει ωριμότητα και αυτογνωσία από μέρους σου. Πρώτα να είσαι εσύ καλά (ψυχή τε και σώματι) και μετά οι άλλοι. Αυτό που σου λέω έχει μια δόση εγωισμού, αλλά είναι σε φυσιολογικά πλαίσια. Πρέπει να σκέφτεσαι και τον εαυτό σου, όχι μόνο τους άλλους. Θα δεις ποιοι αξίζουν το χρόνο σου και ποιοι όχι.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια