Survivor #3 - Mπλε Kοράκια

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλωσήρθατε στη φυλή σας, αγαπητοί και θαρραλέοι παίχτες του survivor.

Στο θέμα αυτό και μέχρι την ένωση μπορείτε να σχολιάζετε και να συνεννοείστε μεταξύ σας (εφόσον δεν επιλέξετε κάποιο chat) κι εδώ θα πραγματοποιούνται τα συμβούλια σας και θα ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών. Στο θέμα αυτό έχουν δικαίωμα να γράφουν μόνο τα μέλη της φυλής του κι η Συντονιστική Επιτροπή.

Το προσωρινό σας όνομα είναι "Μπλε Φυλή". ( εγώ θα σας λέω blue lagoon μέχρι να βρείτε όνομα :redface: )
Μέχρι αύριο Κυριακή 18/9 κι ώρα 19:00 θα πρέπει, με όποιο τρόπο θέλετε εσείς, να έχετε ορίσει τον πρώτο αρχηγό της Φυλής σας. Αμέσως μετά την ανακοίνωση του αρχηγού, αυτός θα πρέπει να μας ενημερώσει για το νέο όνομα της Φυλής, καθώς και για το έμβλημά της.

Η Συντονιστική Επιτροπή αποτελείται από τους dimijim & ultraviolence. Τα μηνύματα θα πρέπει να στέλνονται πάντα και στα δύο μέλη της ΣΕ. Λάθη από ελλειπή ενημέρωση της ΣΕ δε διορθώνονται.

Η επικοινωνία μεταξύ των παιχτών, τόσο αυτής της φυλής, όσο και με παίχτες της αντίπαλης φυλής, είναι ελεύθερη και δεν τίθεται κανένας περιορισμός.

Για σημαντικές ανακοινώσεις που αφορούν το παιχνίδι και τις αποστολές θα πρέπει να ελέγχετε το αντίστοιχο θέμα εδώ.
Οι κανόνες του παιχνιδιού βρίσκονται εδώ.

Σας ευχόμαστε καλή διαμονή και καλό παιχνίδι!

Μπλε Φυλή
  1. Emilouko
  2. Ikarionas
  3. Nefeli Graf
  4. Guest 278211
  5. Wild_Boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλημέρα. Επειδή δεν έχω εξοικειωθεί ακόμη με τη χρήση του forum, προτείνω ο αρχηγός να είναι κάποιος που θα είναι πιο εξοικειωμένος. Με αυτό τον τρόπο σας λέω εμμέσως πως δεν θα ήθελα να είμαι αρχηγός. Επίσης κάποιες πρόχειρες προτάσεις για ονομασία της ομάδας:

1) Usual Suspects
2) Μπλε Βελούδα (παραπέμπει και στο μπλε)
3) Καμικάζι
4) Παράφρονες
5) Riddle Masters
6) Ουράνια Πνεύματα (παραπέμπει έμμεσα στο μπλε του ουρανού)
7) Γαλάζιες Φλόγες

Σαν έμβλημα κι αν πρέπει να είναι κάτι που σχετίζεται με μπλε χρώμα, έχουμε τις κλασικές επιλογές της θάλασσας και του ουρανού ή και κάτι πιο extreme, όπως μια γαλάζια φλόγα, (κάτι που μπορεί να έρθει σε αντιδιαστολή με μια ίσως κόκκινη φλόγα της κόκκινης ομάδας και να αποτελεί έξυπνη απάντηση σε αυτούς μια και η γαλάζια φλόγα δημιουργείται σε μια υψηλές θερμοκρασίες, δηλαδή θα είμαστε πιο hot από εκείνους). Μια άλλη επιλογή, ίσως λίγο πιο surreal θα είναι ίσως ένα μπλε βελούδο.
Το Blue Velvet είναι αγαπημένη ταινία για όσους δεν το κατάλαβαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι προς το παρόν δεν ασχολούμαστε με το να βρούμε ημερομηνίες που να μας βολεύουν, έτσι; Προέχει ο ορισμός του αρχηγού, της ονομασίας και του εμβλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα στην ομάδα! Ειδικά σήμερα δεν έχω καθόλου χρόνο και θα ήθελα την κατανόηση των συμπαικτών μου :redface:
Καλή μας επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :D Θα διαβάσω ξανά τους κανόνες για να είμαι κομπλέ.
Μου άρεσαν οι προτάσεις του Άκη.
Από ονόματα κρατάω τα Μπλε Βελούδα και το Γαλάζιες Φλόγες μέχρι να ακουστεί κάτι καλύτερο.
Όσον αφορά το θέμα του αρχηγού εφόσον ο ikarionas δε προτίθεται εγώ προτείνω spy_ak και nefeli graf. Τον Wild_Boy δεν τον ξέρω :redface: .Εγώ δεν έχω θέμα να είμαι αρχηγός εφόσον δε θα παίρνω μόνη μου αποφάσεις.
Θα κοιτάξω για έμβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν δική μου πρόταση.
Όνομα : Μπλε Κοράκια
Έμβλημα : Προφανώς
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Στα ονόματα δεν έχω να προτείνω κάτι. Αλλά να δούμε παραλλαγές του εμβλήματος;



Αν και προτιμώ τον κοιτώνα της Χάφλπαφλ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στα ονόματα δεν έχω να προτείνω κάτι. Αλλά να δούμε παραλλαγές του εμβλήματος;



Αν και προτιμώ τον κοιτώνα της Χάφλπαφλ. :pfff:

Ωραία και τα 2 ^_^ Αν σας αρέσει το κρατάμε σαν έμβλημα.Εμένα μ' άρεσε το δεύτερο.Στο όνομα θα τα βρούμε.
Νεφέλη για αρχηγό τι σκέφτεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ιδέα για revenclaw ως ομάδα μ αρέσει πολύ γιατί ξυπνά παλιές αναμνήσεις :redface:

Εναλλακτικά και τα μπλε βελούδα μ αρέσουν! Αλλά ει πολύ έξυπνο αυτό με τις μπλε φλόγες. οπότε τα 2 επικρατέστερα για εμένα είναι οι φλόγες και το ρεβενκλόου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η ιδέα για revenclaw ως ομάδα μ αρέσει πολύ γιατί ξυπνά παλιές αναμνήσεις :redface:

Εναλλακτικά και τα μπλε βελούδα μ αρέσουν! Αλλά ει πολύ έξυπνο αυτό με τις μπλε φλόγες. οπότε τα 2 επικρατέστερα για εμένα είναι οι φλόγες και το ρεβενκλόου

Και μένα μ' άρεσε σαν ιδέα. Καλά εμβλήματα και τα 2. Ίσως να υπάρχουν και συνδυασμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Παιδιά επειδή μέχρι τις 7 πρέπει να έχει οριστεί αρχηγός και δεν βλέπω ιδιαίτερη κίνηση θέλετε να οριστεί αρχηγός η Nefeli Graf, να τελειώνουμε μ' αυτό; Επειδή η προθεσμία πάει να λήξει, ας επιλέξουμε το δεύτερο έμβλημα του Ravenclow και ας βάλουμε την ονομασία Μπλε Κοράκια να τελειώνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδιά επειδή μέχρι τις 7 πρέπει να έχει οριστεί αρχηγός και δεν βλέπω ιδιαίτερη κίνηση θέλετε να οριστεί αρχηγός η Nefeli Graf, να τελειώνουμε μ' αυτό; Επειδή η προθεσμία πάει να λήξει, ας επιλέξουμε το δεύτερο έμβλημα του Ravenclow και ας βάλουμε την ονομασία Μπλε Κοράκια να τελειώνουμε.

Απλώς πρέπει να ορίσει έμβλημα και όνομα ο αρχηγός οπότε πρέπει να είναι μέσα.
Εγώ 6μιση θα φύγω.Αν δεν έχει εμφανιστεί κανείς μέχρι τότε ας οριστώ εγώ ή εσυ και να ενημερώσουμε για έμβλημα και όνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Οκ αν δεν εμφανιστεί κανείς μέχρι τότε εγώ προτείνω να οριστείς εσύ που σίγουρα ξέρεις να χειρίζεσαι το forum καλύτερα από μένα. Οπότε θα ενημερώσεις και για όνομα και έμβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδιά αρχικά να πω ότι το κάνω αυτό καθαρά επειδή φοβάμαι ότι δε θα εμφανιστεί κανείς μέχρι τις 7. Το τελευταίο πράγμα που είμαι είναι ηγετική προσωπικότητα :P . Εξάλλου νομίζω είναι καθαρά διαδικαστικό το θέμα του αρχηγού και δεν νομίζω να 'χει κάποιο bonus όποιος είναι.
Με ορίζω ως προσωρινό αρχηγό και θέτω ως όνομα μας Μπλε Κοράκια με έμβλημα e785ab3de562e6e85914fb14f88a0c31.jpg .

Δεν είδα να προτίθεται και κανείς άλλος. Συγγνώμη αν κάποιοι ενοχληθούν αλλά ένα μισαωράκι έχουμε ακόμη και πρέπει να φύγω.

Καλή μας επιτυχία. May the odds be ever in our favor, may the force be with us και όλα τα λοιπά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
:tongue:

Καλό σας παιχνίδι παιδάκια!! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
By the authority vested in me by the state of ΣΕ, σας μετονομάζω σε Μπλε Κοράκια!
Kαλό σας παιχνίδι παιδιά μου, fingers crossed :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Παιδιά αρχικά να πω ότι το κάνω αυτό καθαρά επειδή φοβάμαι ότι δε θα εμφανιστεί κανείς μέχρι τις 7. Το τελευταίο πράγμα που είμαι είναι ηγετική προσωπικότητα :P . Εξάλλου νομίζω είναι καθαρά διαδικαστικό το θέμα του αρχηγού και δεν νομίζω να 'χει κάποιο bonus όποιος είναι.
Με ορίζω ως προσωρινό αρχηγό και θέτω ως όνομα μας Μπλε Κοράκια με έμβλημα View attachment 61565 .

Δεν είδα να προτίθεται και κανείς άλλος. Συγγνώμη αν κάποιοι ενοχληθούν αλλά ένα μισαωράκι έχουμε ακόμη και πρέπει να φύγω.

Καλή μας επιτυχία. May the odds be ever in our favor, may the force be with us και όλα τα λοιπά.
Μια χαρά, Emilouko. Πάλι καλά που το ανέλαβες! :D
:tongue:

Καλό σας παιχνίδι παιδάκια!! :flowers:
Προς τι η γλώσσα; :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Emily δεν έκανες άσχημα, ταξίδευα και μόλις επέστρεψα. Από την πλευρά μου δε θα μπορούσα να μπω και να γράψω κάτι παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο Αντώνης μας κρέμασε όλους κι επειδή εγώ πρέπει να κοιμηθώ κάποια στιγμή κι εσείς να μάθετε πότε θα κάνετε συμβούλιο, έρχομαι στα λημέρια σας κι ανακοινώνω:
Το συμβούλιο σας θα γίνει Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου, ώρες 20:30-22:00.
Η ψηφοφορία θα γίνει αμέσως μετά το συμβούλιο, ώρες 22:30-00:30.
Ήταν πραγματικά οι καλύτερες ώρες που μπορούσαν να βρεθούν με βάση όσα έχετε δώσει, ξέρω ότι δε βολεύεστε τέλεια όλοι αλλά το συμβούλιο είναι πολύ σημαντικό και κάντε μια προσπάθεια να είστε παρόντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ψηφοφορία έληξε.

Τα αποτελέσματα είναι:
Emilouko - 2
Jkaradakov - Ασυλία
Nefeli Graf -1
Guest 278211 - 0
Wild_boy - 2


Σε ψηφοδέλτιο όμως βρέθηκε κι ένα αγαλματίδιο ασυλίας, το οποίο προστατεύει τη Nefeli Graf. Άρα τα τελικά αποτελέσματα είναι:

Emilouko - 2
Jkaradakov - Ασυλία
Nefeli Graf - 0
Guest 278211 - 0
Wild_boy - 2


Άρα, προκύπτει ισοψηφία μεταξύ Emilouko και Wild_boy και θα γίνει επαναληπτική ψηφοφορία.
Οι JKaradakov, Nefeli Graf και Guest 278211 λαμβάνουν ασυλία.
Όλοι σας ψηφίζετε μεταξύ Emilouko και Wild_boy.
Ψηφίζετε από τις 01:00 έως τις 10:00. Οι ψήφοι στέλνονται με προσωπικό μήνυμα στη ΣΕ και γενικά ισχύει ο,τι και στις υπόλοιπες ψηφοφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top