Τραγούδια για γυμναστική

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Μου είναι αδύνατο να πάω για τρέξιμο ή περπάτημα χωρίς τη συνοδεία της κατάλληλης μουσικής υπόκρουσης. Η μουσική σε έντονους ρυθμούς μου δίνει ρυθμό και ενέργεια και μετατρέπει το τρέξιμο από μια μονότονη άσκηση σε ...πάρτυ!
Παραθέτω μερικά τραγούδια που με βάζουν στην πρίζα όταν τρέχω και περιμένω τις προτάσεις σας:

Florence and the machine - Rabbit heart
Florence and the machine - The dog days are over
Florence and the machine - Kiss with a fist
David Guetta (feat. Sia) - Titanium
David Guetta (feat. Sia) - She wolf
Rihanna - We found love
Rihanna - Where have you been
Jeniffer Lopez - On the floor
Depeche Mode - Just can't get enough
Billy Idol - Dancing with myself
Icona Pop - I love it

PS: Ωραία εφαρμογή για να μετράμε τις επιδόσεις μας είναι το Endomondo!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
προσπαθησε να το αλλάξεις αυτό, το τρέξιμο δεν είναι πάρτυ.

πρέπει να ακούς τους παλμούς σου και την ανάσα σου
και το τέμπο να είναι συγκεκριμένο και να αλλάζει από
πρόγραμμά όχι από τραγούδι!

αν πάλι περπατάς να περπατάς σε μέρη με ησυχία πχ άλσος,
και να σκέφτεσαι, είναι η σωστότερη ώρα για απολογισμό και προγραμματισμό.

μη ζαλίζεις το κεφάλι σου με μουσική, είναι στιγμές αυτογνωσίας.

συμβουλές προτροπές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
:D Σεβαστές οι συμβουλές-προτροπές σου αλλά εγώ έτσι τη βρίσκω. Άμα κάνω αυτά που λες θα πεθάνω από την πλήξη και επίσης τρέχω και περπατάω για να ξεδίνω και να μη σκέφτομαι, αμά είναι να σκέφτομαι και τότε κλάφτα Χαράλαμπε.
Αν έχεις λοιπόν κανένα κομμάτι να προτείνεις, πρότεινε, αλλιώς να σωπάσεις για πάντα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ καλό album για workout
https://www.youtube.com/watch?v=hIB8X2031I8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Έχω κάνει γυμναστική και με αυτό.


Για τρεξιμό κάτι Psy Trance άκουγα παλιά. Ψάξε για Liquid Soul. Τώρα μπορεί να κάνω και χωρίς μουσική.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τελευταία δουλεύω με αυτό
το χρησιμοποιώ στο spotify
 

Aggelos.95

Νεοφερμένος

Ο Aggelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

Τα καταλληλοτερα bpm (beats per minute) για intense γυμναστικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για intense παίζω Rammstein. Για πιο χαλαρά κλασσική ή ποπ. Για τρέξιμο πάλι κλασσική, συνήθως κάτι ευχάριστο, πχ τις 4 εποχες του Vivaldi. Τώρα παίζω χριστουγεννιάτικα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ταιριάζουν για γυμναστική (θα τα δοκιμάσω και θα σας πω! ), αλλά είχα ξεκλέψει αυτά τα δύο κομμάτια από ένα videogame γρίφων πριν χρόνια και τα έχω στη συλλογή μου!
View media item 5110View media item 5111
 

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δύο είδη μουσικής που πιστεύω ταιριάζουν διάνα για γυμναστική (γιατί βγάζουν πολύ ενέργεια) είναι

Big beat του στυλ



και μεταλ τραγουδια με δυνατά riffs


 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top