Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Το σήκωσα το δάχτυλο. Το πάτησα το κουμπί.

This is it...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το σήκωσα το δάχτυλο. Το πάτησα το κουμπί.

This is it...
adam west running GIF
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι 1 παρα και σε σκεφτομαι, ακομη σε σκεφτομαι, παντα σε σκεφτομαι.. Ποιος ειπε αλλωστε πως οι νυχτες ειναι για να κοιμασαι? Οχι ουτε για να κοιμασαι ειναι και ουτε για να ξενυχτας ψαχνοντας αυτον που θα σε βγαλει απο την μιζερια σου. Οι νυχτες ειναι φτιαγμενες για εμας που νοσταλγουμε ανθρωπους που μονο τυχαιοι δεν ηταν. Οι νυχτες ειναι για μενα, για μενα που βρισκομαι χιλιομετρα μακρια σου κ ομως δεν επαψα στιγμη να σε νιωθω διπλα μου.. Τι κ αν η μερα περναει τοσο γρηγορα? Η νυχτα θα ξαναρθει συνοδευομενη απο την θυμηση σου. Κλεινω τα ματια και εισαι διπλα μου, ξαπλωνεις μαζι μου και με κοιτας που κοιμαμαι. Δεν με ενοχλει αν το βραδυ με κλωτσησεις, φτανει που θα σε νιωθω.. Ειναι περιεργο ξερεις. Πως καποια ατομα εχουν την τελεια χημεια, πως θελεις το αγγιγμα μονο αυτων και στην ιδεα οτι θα σ αγγιζει καποιος αλλος να νιωθεις αηδια.. Εχω πιασει πολλες φορες τον εαυτο μου την νυχτα να σκεφτεται πως πρεπει να βρω το θαρρος να σ αφησω μα πως μπορεις ν αφησεις καποιον που σου δωσε τοσα να θυμασαι και τοσα αισθηματα που μπορει να εκραγει ακομη και η καρδια σου?. Οχι δεν φοβαμαι την μερα. Την νυχτα φοβαμαι που μας βρισκει παλι χωρια. Γινεται να αγαπας καποιον τοσο πολυ που σου ειναι αδυνατο να το εκφρασεις οχι απλα με λογια αλλα και με πραξεις? Ναι γινεται.. Αμα το διαβαζες τωρα αυτο θα τρομαζες. Δεν εισαι ο τυπος αλλωστε που του αρεσουν τα γλυκαναλατα. Εισαι απο αυτους που δυσκολα αγαπουν μα αμα το κανουν δινουν και την ψυχη τους. Γι αυτο σ αγαπαω τοσο πολυ. Μου εδωσες την ψυχη σου και μου εδειξες ενα κομματι της που δυσκολα θα δουν αλλοι. Εισαι ο βλακας για τον οποιο θα εκανα τα παντα για να ειναι απλα ευτυχισμενος. Πηγε 1 και ακομη σε σκεφτομαι. Με ρωτας γιατι σε ερωτευτηκα. Διαολε μπορω να σου λεω για μερες ολοκληρες τους λογους και ομως ποτε δεν θα τους ολοκληρωσω γιατι καθε μερα σ ερωτευομαι ξανα και ξανα.. Πηγε 1 και φλυαρω για σενα. Κουραστηκα. Ελα να ξαπλωσουμε μαζι, να σε χαζευω μεχρι να ξημερωσει και αυριο βραδυ παλι εδω.. Αλλωστε γι αυτο δεν ειναι οι νυχτες? Για να βασανιζει αγαπες και ερωτες...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Είναι 1 παρα και σε σκεφτομαι, ακομη σε σκεφτομαι, παντα σε σκεφτομαι.. Ποιος ειπε αλλωστε πως οι νυχτες ειναι για να κοιμασαι? Οχι ουτε για να κοιμασαι ειναι και ουτε για να ξενυχτας ψαχνοντας αυτον που θα σε βγαλει απο την μιζερια σου. Οι νυχτες ειναι φτιαγμενες για εμας που νοσταλγουμε ανθρωπους που μονο τυχαιοι δεν ηταν. Οι νυχτες ειναι για μενα, για μενα που βρισκομαι χιλιομετρα μακρια σου κ ομως δεν επαψα στιγμη να σε νιωθω διπλα μου.. Τι κ αν η μερα περναει τοσο γρηγορα? Η νυχτα θα ξαναρθει συνοδευομενη απο την θυμηση σου. Κλεινω τα ματια και εισαι διπλα μου, ξαπλωνεις μαζι μου και με κοιτας που κοιμαμαι. Δεν με ενοχλει αν το βραδυ με κλωτσησεις, φτανει που θα σε νιωθω.. Ειναι περιεργο ξερεις. Πως καποια ατομα εχουν την τελεια χημεια, πως θελεις το αγγιγμα μονο αυτων και στην ιδεα οτι θα σ αγγιζει καποιος αλλος να νιωθεις αηδια.. Εχω πιασει πολλες φορες τον εαυτο μου την νυχτα να σκεφτεται πως πρεπει να βρω το θαρρος να σ αφησω μα πως μπορεις ν αφησεις καποιον που σου δωσε τοσα να θυμασαι και τοσα αισθηματα που μπορει να εκραγει ακομη και η καρδια σου?. Οχι δεν φοβαμαι την μερα. Την νυχτα φοβαμαι που μας βρισκει παλι χωρια. Γινεται να αγαπας καποιον τοσο πολυ που σου ειναι αδυνατο να το εκφρασεις οχι απλα με λογια αλλα και με πραξεις? Ναι γινεται.. Αμα το διαβαζες τωρα αυτο θα τρομαζες. Δεν εισαι ο τυπος αλλωστε που του αρεσουν τα γλυκαναλατα. Εισαι απο αυτους που δυσκολα αγαπουν μα αμα το κανουν δινουν και την ψυχη τους. Γι αυτο σ αγαπαω τοσο πολυ. Μου εδωσες την ψυχη σου και μου εδειξες ενα κομματι της που δυσκολα θα δουν αλλοι. Εισαι ο βλακας για τον οποιο θα εκανα τα παντα για να ειναι απλα ευτυχισμενος. Πηγε 1 και ακομη σε σκεφτομαι. Με ρωτας γιατι σε ερωτευτηκα. Διαολε μπορω να σου λεω για μερες ολοκληρες τους λογους και ομως ποτε δεν θα τους ολοκληρωσω γιατι καθε μερα σ ερωτευομαι ξανα και ξανα.. Πηγε 1 και φλυαρω για σενα. Κουραστηκα. Ελα να ξαπλωσουμε μαζι, να σε χαζευω μεχρι να ξημερωσει και αυριο βραδυ παλι εδω.. Αλλωστε γι αυτο δεν ειναι οι νυχτες? Για να βασανιζει αγαπες και ερωτες...


Ολόιδιο το άκουγα ως το καλοκαίρι πέρσι, απο άλλο άνθρωπο φυσικά, αλλά ολόιδιο.

Πως αλλάζουν οι άνθρωποι μεσα σε λιγο καιρό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
tumblr_nbi9pxoDkD1r7w5w0o1_500.jpg
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ολόιδιο το άκουγα ως το καλοκαίρι πέρσι, απο άλλο άνθρωπο φυσικά, αλλά ολόιδιο.

Πως αλλάζουν οι άνθρωποι μεσα σε λιγο καιρό.
exposed..της τα ειχε γραψει εκεινη να τα πει, ολα μια συνωμοσια ειναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
and to the point

αν ποτε υπαρξει κατι που να ξεπερασει αυτην την ταινια [απ'ολες τις αποψεις], let me know
 
Τελευταία επεξεργασία:

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ο ήλιος σήμερα μας ξεγελά να πούμε ότι είναι μία ωραία μερα
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Screenshot_2021-01-17-15-27-01-371_com.instagram.android.jpg
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αρχίζω να πιστεύω ότι στην καραντίνα έχω εθιστεί με το ηλεκτρονικό window shopping.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι σκατα κουβαλάει ο καθένας στο κεφάλι του, πόσα τραύματα, πόσες πληγές. Δαίμονες έχουμε όλοι μας. Κάποιοι όμως, διαλέγουμε να γίνουμε καλοί ή κακοί άνθρωποι μέσα από τα άσχημα που το μυαλό μας δημιουργεί.
Στην ζωή υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά προβλήματα, για τον καθένα μας είναι διαφορετικά.
Προσπάθησε να γίνεις ένας καλός άνθρωπος, όχι για τους άλλους, αλλά για σένα, για να ηρεμήσεις. Και αν για κάτι δεν γνωρίζεις, καλό είναι να μην μιλάς, να το βουλώνεις και να προχωράς παρακάτω.
Σε εναν κόσμο άσχημο να μην γινεσαι , να μην μοιαζεις...
Να μην γίνεσαι ο "άλλος ένας ακόμη"..Να είσαι ο "ένας".. Εκεί είναι η μαγκιά.
Καληνύχτα!!!!
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
She remembered how, as a young man, she had insisted that women must be obedient, chaste, scented, and exquisitely apparelled. ‘Now I shall have to pay in my own person for those desires,’ she reflected; ‘for women are not (judging by my own short experience of the sex) obedient, chaste, scented, and exquisitely apparelled by nature. They can only attain these graces, without which they may enjoy none of the delights of life, by the most tedious discipline.

‘If the sight of my ankles means death to an honest fellow who, no doubt, has a wife and family to support, I must, in all humanity, keep them covered,’ Orlando thought. Yet her legs were among her chiefest beauties. And she fell to thinking what an odd pass we have come to when all a woman’s beauty has to be kept covered lest a sailor may fall from a mast-head. ‘A pox on them!’ she said, realizing for the first time what, in other circumstances, she would have been taught as a child, that is to say, the sacred responsibilities of womanhood.

Orlando Virginia Woolf
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Είχα αρκετά χρόνια να δω τετοιο όνειρο...

Είδα το παιδί μου, ξανά.

Το μονοπάτι που έπρεπε να πάρω. Δε το είχα δει για 2 ή 3 χρόνια.

Ξύπνησα νιώθοντας τελείως άρρωστος. Πηγαίνω λάθος. Κάτι κάνω λάθος.

Κάτι πρέπει να αλλαξω προς το καλύτερο για να υπάρξεις μικρέ μου...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Φαντάσου τον Μάκη.
Ο Μάκης, λοιπόν, ξύνει τ’ αρχίδια του όλη μέρα.

Καλό γουρούνι ο Μάκης.

Ο Μάκης εκεί που βάζει το χέρι του βάζει και τις αξίες του.
Δεν τον νοιάζει τίποτα. Ούτε η κρίση, ούτε το προσφυγικό, ούτε η παραβίαση των ίδιων του των δικαιωμάτων.

Ο Μάκης είναι αυτό που ξύνει.
Παπάρας.

Ο Γιώργος από την άλλη νοιάζεται.
Καίγεται, ανησυχεί και πάνω απ’ όλα δραστηριοποιείται.

Ανακατεύεται στα πάντα, προσφέρει χείρα βοηθείας όπου χρειάζεται.
Κουνάει τον κώλο του όταν πρέπει.

Ο Γιώργος είναι άνθρωπος.
Ίσως να είναι δυστυχισμένος γιατί ο κόσμος του δεν είναι αυτός που ονειρεύτηκε, αλλά τουλάχιστον προσπαθεί και το παλεύει.

Όταν σκέφτεσαι, πονάς.
Αγχώνεσαι, κλαις, αγωνιάς και θρηνείς.
Υποφέρεις, αλλά ξέρεις ότι είναι για το καλό σου.

Κι αυτός θα είναι ο κόσμος που θα αντιμετωπίσουμε όταν αποφασίσουμε να ανοίξουμε τα φτερά μας.
Ένα μάτσο τύπους που δεν θέλουν να χαλάσουν το ζαμπόν τους για κανένας από όλους εμάς.

Στα αρχίδια τους τα γουρουνίσια, αλήθεια.

Εμείς, εμείς και ο Γιώργος θα πρέπει να κάνουμε την δύσκολη δουλειά.
Θα ατενίσουμε ένα λαμπρό και ουτοπικό μέλλον, και θα αρχίσουμε να κάνουμε αργά και σταθερά, ένα βήμα την φορά για να την προσεγγίσουμε.

Ίσως να μην φτάσουμε ποτέ στο στόχο μας.
Ίσως ο κόσμος μας να κάνει δύο βήματα μπρος, κάθε φορά που εμείς κάνουμε ένα.

Απλά πρέπει να συνεχίσουμε να ακολουθούμε την πορεία της,
γιατί μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε να περπατάμε.

Πρέπει να μάθουμε να ήμαστε άνθρωποι.

Γιώργος, όχι Μάκης.
Άνθρωποι, όχι ζαμπόν.
 

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
''Το αεί μέλλειν ατελέας ποιεί τας πρήξιας''
Δημόκριτος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top