Νηστέψατε για το Πάσχα;

Νηστέψατε για το πάσχα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Όλο 40ήμερο

    Ψήφοι: 11 16.4%
  • Μόνο την μεγάλη εβδομάδα

    Ψήφοι: 9 13.4%
  • 2-3 μέρες

    Ψήφοι: 12 17.9%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 35 52.2%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω καθολου ... αφου δεν πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω καθολου ... αφου δεν πιστεύω
Επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ την Μεγάλη Εβδομάδα. "Νήστεψα" (σιγά τη νηστεία 5 ημερών!) γιατί που και που καλό είναι να δοκιμάζουμε τις αντοχές μας. Άσε που αν κ διαφωνώ με το θρησκευτικό σύστημα έτσι όπως μας το πλασάρουν, ακόμη ψάχνομαι. Το έκανα όχι για λατρεία προς το Θεό (κάτι σαν θυσία δηλαδή), αλλά ως ψυχική ενδυνάμωση (αν μπορεί να το θεωρήσει κάποιος ψυχική ενδυνάμωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ργω παλι τηρω τις παραδοσεις μονο την μεγ.εβδομαδα ομως γιατι μου αρεσει το καλο φαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν νηστεψα καθως δεν πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Νήστεψα αναγκαστικά για μια μέρα αφού έλειπαν όλοι από το σπίτι και είχαν κλείσει τα σουβλατζίδικα. Η μπύρα είναι νηστήσιμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
λοιπον ας εκφρασω μια αποψη λιγο εκτος θρησκειας κανοντας νηστεια υπαρχει κ η καλη πλευρα του θεματος κανουμε μια καλη αποτοξινωση του οργανισμου μας βρε παιδια κ αυτο κανει καλο στην υγεια κ οχι στην θρησκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
λοιπον ας εκφρασω μια αποψη λιγο εκτος θρησκειας κανοντας νηστεια υπαρχει κ η καλη πλευρα του θεματος κανουμε μια καλη αποτοξινωση του οργανισμου μας βρε παιδια κ αυτο κανει καλο στην υγεια κ οχι στην θρησκεια
Γενικά συμφωνώ.Αλλά δε σημαίνει ότι πρέπει να τρώμε ότι να'ναι όλο το χρόνο και να νηστεύουμε το Πάσχα.Η υγιεινή διατροφή είναι για όλο το χρόνο και χρονικά είναι άσχετη με τη Μ.Εβδομάδα.
Προσωπικά δε νήστεψα καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
για να κανουμε μει αποτοξινωση ομως δεν ειναι αναγκη να τηρησουμε ντε και καλα τη θρησκευτικη παραδοση! ειναι δυο ασχετα πραματα, και αν καποιος δεν τρωει κρεας σε καποια φαση δεν μπορει να το λεει νηστεια.....γιατι εχει θρησκευτικα νοηματα απο πισω. το λεμε ανοιξιατικο καθαρισμα.:P

και οχι, δε νηστεψα. δεν πιστευω, ουτως η αλλως, αλλα και παλι πρεπει να ειναι λιγο ασχετο να ενδιαφερεται ο νεοαναστημενος για το αν μπαινει πεθαμενο ζωο μεσα σου, μερες που ειναι.:P

σορι αν προσβαλλω κανεναν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lexx:
Η μπύρα είναι νηστήσιμη;
Εννοείται! Πίνε άφοβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
από θέμα φαγητού όχι δεν νήστεψα... (καλά οκ δεν έφαγα και μπριζολάκια το Μ. Σάββατο :P) αλλά κάθε χρόνο τις μέρες των γιορτών Πάσχα και Χριστούγεννα τηρώ ένα δικό μου κανόνα "νηστείας"...
Προσπαθώ, όσο αυτό είναι ευφικτό πάντα, να μην βρίζω καθόλου, να είμαι πιο ευγενική με τους γύρω μου, να έχω μεγαλύτερη αντοχή και κατανόηση.. γενικώς να είμαι πιο ήπιος και καλός άνθρωπος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Νήστεψα 4 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ πάλι χτύπησα κάτι νηστίσιμα σουβλάκια και κάτι νηστήσιμες μπριζολίτσες την μεγάλη εβδομάδα. Από χορτοφάγα μοσχάρια, νηστίσιμα σας λέω!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
εγω παλι εκανα τη νηστεια του ανανα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Προσπάθησα αλλά δεν....Μόνο κρέας απέφυγα....Καλά από αλκοολ τι να πω; Έρεε άφθονο το τσίπουρο στις φλέβες μου!Τόσες μήνες είχα να το βάλω στο στόμα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εγώ παιδιά, φέτος νήστεψα το κρέας όλη τη Σαρακοστή. Την τελευταία φορά που έφαγα κρέας ήταν την προηγούμενη μέρα της Καθαράς Δευτέρας. Έκτοτε, ξανα έφαγα το Σάββατο, μετά την Ανάσταση. Δεν νήστεψα για θρησκευτικούς λόγους, αλλά καθαρά και μόνο για να τσεκάρω τις αντοχές μου. Ομολογώ ότι δεν μου έλειψε καθόλου το κρέας, και σκέφτομαι να το επαναλάβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ασθενής και οδοιπόρος δεν λένε ουκ αμαρτία έχει? Εγώ που πήγα στο πατρικό μου πιάνομαι για οδοιπόρος???:P

Να πω την αλήθεια δεν έχω κανα τρελό θρησκευτικό συναίσθημα οπότε δεν βρήκα λόγο να νηστέψω υπό αυτήν την έννοια... Τώρα από θέμα υγειας είμαι τόσο κακή μαγείρισσα (κ η μανούλα τόσα km μακρυά :)) που δεν με παίρνει να λέω όχι στο καλό φαί όταν υπάρχει :D ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Νηστεψα κανονικα την Μεγαλη εβδομαδα, αν και εφαγα την Παρασκευη μια σαλατα απο τα Γκουντυς που αποδειχθηκε οτι δεν ηταν νηστισιμη, αλλα οταν το πηρα πρεφα ηταν αργα.. :(

Παραυτα, συνεχισα την νηστεια μου κανονικα μεχρι το βραδυ της Αναστασης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Ασθενής και οδοιπόρος δεν λένε ουκ αμαρτία έχει?

O δίπορος, δηλαδή οι εγκύοι, όχι ο οδοιπόρος ;)
It makes more sense, doesn't it? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Νήστεψα 40 μέρες (50 για την ακρίβεια).....το έκανα από θρησκευτικής απόψεως. Δεν είμαι καμιά φανατισμένη με την θρησκεία, απλά ήταν ένα τάμα που έκανα και έπρεπε να το τηρήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top