Από πού κατάγεστε; Και πού ανήκετε;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για πείτε... Εγώ μεγάλωσα Αθήνα και Κρήτη πήγαινα μόνο για διακοπές, αλλά για κάποιο λόγο είναι τόσο έντονα αποτυπωμένες οι αναμνήσεις μου και οι μυρωδιές από αυτό το νησί... πού νιώθω ότι εκεί ανήκω...! Α και έχουμε καταγωγή, οικογενειακά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ γεννήθηκα Αθήνα, αλλά μεγάλωσα στη Θεσσαλονίκη, εδώ έζησα ως φοιτήτρια και εδώ αισθάνομαι ότι ανήκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εμείς εδώ όλοι, γεννηθήκαμε Αθήνα, μεγαλώσαμε στα περιχωρα της πολης και προσωπικά νομίζω ότι ανήκω στην Αττική γή με παράθυρα τεχνολογικά προς όλον τον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, εχουμε και λεμε:
O Παπους του παπου μου ητανε απο την Συμη, αλλα λιγο αφου γενιθικε ο πατερας του παπου μου ηρθανε οικογενιακος στην Ροδο. Ο παπους μου γενιθικε και μεγαλωσε στην Ροδο (οπως και ο πατερας μου, οπως και εγω)
Ολο το σοΐ της μητερας του παπου μου ητανε απο ενα χωριο της Ροδου
Η μητερα της γιαγιας μου (οπως και ο πατερας της) ητανε απο την Χαλκη, αλλα στον πολεμο ηρθανε στην Ροδο, η γιαγια μου γενιθικε στο ταξιδη και μεγαλωσε στην Ροδο.
Το σοΐ απο την Σουηδια δεν το υπολογιζω καν, οποτε δηλωνω υπεριφανα Ροδιτης και μαλιστα της Παλιας Πολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Γεννηθηκα Θεσσαλονικη. Μεγαλωσα Χαλκιδικη(Νεα Μουδανια) :) Νιωθω Χαλκιδικιωτης φυσικα. Ο πατερας μου ειναι βερος Χαλκιδικιωτης(Αθυτο) . Η μητερα μου εχει καταγωγη απο Πελοπονησσο και συγκεκριμενα απο Αρκαδια. Οι ριζες της ειναι λιγο μπερδεμενες και με συγγενεις που δεν εχει γνωρισει ποτε. Περσυ κατεβηκα πρωτη φορα εκει και εμαθα οτι ειμαστε και συγγενεις του κολοκοτρωνη:redface: Ενω εμαθα οτι εχω πανω απο 40 δευτερα ξαδερφια...Και ειδα μονο 2 :P Ενω ενα χωριο εχει σχεδον ολους τους κατοικους με το ιδιο επιθετο με τη μητερα μου.

Δεν μπορω να πω οτι ενιωσα Πελοπονησσιος οπως αναπολει η μητερα μου οτι ειναι και ας γεννηθηκε και μεγαλωσε Χαλκιδικη.

Χαλλλκιδικιωτης ρε!! Τι με λες τωρα?!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Οι γονείς του πατέρα μου γεννήθηκαν και μεγάλωσαν στον Πόντο, μετά αφού τους έστειλαν στην Γεωργία αν θυμάμαι καλά, μετανάστευσαν και πάλι και ήρθαν στην Αθήνα. Εδώ μόλις πρόλαβε, να γεννηθεί ο πατέρας μου.

Από την μεριά της μητέρας μου, ο πατέρας της γεννήθηκε σε ένα χωριό της Αρκαδίας και η μητέρα της στο Άργος. Η μητέρα μου γεννήθηκε στην Κόρινθο.

Εγώ στην Αθήνα και από τότε μένω εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Οι γονείς του πατέρα μου γεννήθηκαν και μεγάλωσαν στον Πόντο, μετά αφού τους έστειλαν στην Γεωργία αν θυμάμαι καλά, μετανάστευσαν και πάλι και ήρθαν στην Αθήνα. Εδώ μόλις πρόλαβε, να γεννηθεί ο πατέρας μου.

Από την μεριά της μητέρας μου, ο πατέρας της γεννήθηκε σε ένα χωριό της Αρκαδίας και η μητέρα της στο Άργος. Η μητέρα μου γεννήθηκε στην Κόρινθο.

Εγώ στην Αθήνα και από τότε μένω εδώ :P
Λες να εισαι κανενα χαμμενο μου μακρινο ξαδερφι?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εγώ κατάγομαι από Αθήνα,εκεί γεννήθηκα,εκεί μεγάλωσα κι εκεί εξακολουθώ να μένω..όσον αφορά στο πού ανήκω,θα έλεγα ότι ανήκω παντού..! ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Από μεριά μαμάς η καταγωγή μου είναι από Κωνσταντινούπολη και Μακεδονία....
Από μπαμπά Πήλιο και Βόλο...
Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα κυρίως Βόλο αν εξαιρέσεις κάποια χρόνια στην Αθήνα...
Ανήκω εκεί που είναι η καρδιά μου 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ο Πατερας μου γεννηθηκε στην Λευκαδα αλλα μεγαλωσε στην Πατρα, η Μητερα μου Γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Ροδο, εγω και τα πεντε αδελφια μου γεννηθηκαμε και μεγαλωσαμε στην Νοτια Αφρικη, οπως και ο μεγαλυτερος μου γιος. οι αλλοι δυο γεννηθηκαν στην Ροδο.

Που ανηκω; μα φυσικα στην αγαπημενη μου Νοτια Αφρικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
Εγώ κατάγομαι από Αθήνα,εκεί γεννήθηκα,εκεί μεγάλωσα κι εκεί εξακολουθώ να μένω..όσον αφορά στο πού ανήκω,θα έλεγα ότι ανήκω παντού..! ;) :)

Αυτό το 'ανήκω παντου' ειναι συνείδηση της αλήθειας, χαιρετίζω την αντίληψή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Λες να εισαι κανενα χαμμενο μου μακρινο ξαδερφι?? :P

Λες;;; Πού είναι το χωριό σου; Κοντά στη Μεγαλόπολη;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Λες;;; Πού είναι το χωριό σου; Κοντά στη Μεγαλόπολη;;; :P
Μπα:) Κοντα στη Βυτινα. Ενα χωριο που καποτε λεγοταν Γρανιτσα, τωρα δεν ξερω...Κοντα στο Λιγοβιτσι. Το χωριο του Κολοκοτρωνη. Δεν τα θυμαμαι καλα. Πολυ χαλι το οδικο δυκτιο της Πελοπονησσου:redface: Ουτε στον χαρτη δεν μπορουσα να τα βρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γεννήθηκα Μαρούσι, μεγάλωσα Καλλονή Λέσβου, στα 15 μετακόμισα Αθήνα και στα 18 Θεσ/νίκη για σπουδές.
Σύμφωνα με τα παραπάνω θα έπρεπε να πω οτι ανήκω στη Λέσβο, όμως τη σιχαίνομαι απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και απο νήπιο έκανα τα αδύνατα δυνατά για να φύγουμε απο εκεί. Τη Θεσ/νίκη δεν τη μισώ, αλλά δεν μου αρέσει κιόλας. Όσο περίεργο, ανώριμο ή δεν ξέρω τι σας φανεί, η μόνη πόλη που έχω ζήσει και πραγματικά το απέλαυσα ήταν η Αθήνα. Και ακόμα και πριν πάω να μείνω εκεί περνούσα τέλεια όποτε πηγαίναμε, και τώρα που ζω Θεσ/νίκη και πηγαίνω για μερικές μέρες δεν θέλω να φύγω.
Οπότε εγώ νιώθω οτι εκεί ανήκω κι ας με θεωρήσετε διεστραμμένη όσοι μισείτε την Αθήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αθηνα, και σιγουρα δεν θα το αλλαζα.
Ο μπαμπας μου ειναι γεννημενος στην Κρητη (εχω πολυ καλες σχεσεις/αναμνησεις στο νησι και το θεωρω "δικο" μου τοπο) και η μαμα μου Κερκυρα (δεν ειμαι σιγουρη αν εχει γεννηθει εκει.. :hmm:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Από μεριάς του πατέρα μου Καρπενήσι και πιο μακρυνή καταγωγή (παπούδες κλπ) από το Σούλι! (ναι είμαι από ιστορική οικογένεια :P και στο σόι μου ανήκε επίσης και ο Βελουχιώτης... ξάδερφος κάτι :P )
Από τη μαμά μου, Λάρισα και πιο μακρυνή καταγωγή Μικρά Ασία και Εύξινο Πόντο!
Εγώ γεννήθηκα Αθήνα.... sgroymf :/:
Είμαι πάρα πολύ περήφανη για την καταγωγή μου....
όσο για το που ανήκω... ανήκω εκεί που βρίσκεται η καρδιά μου.... άρα παντού κι εγώ... γιατί αγαπώ την ιστορία μου, τους προγόνους μου και τις ρίζες μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:whistle: δεν ανηκω σεεεε κανεεενα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Γεννήθηκα Αθήνα μεγάλωσα Αθήνα πολυπολιτισμικά. Έχω καταγωγή αρμένικη και από τους δύο γονείς!
Σίγουρα δεν ανήκω στην Πάτρα και μάλλον ούτε στην Ελλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Η μητέρα μου είναι απο ένα χωρίο της Ρόδου κ' ο πατέρας μου απο το Καστελλόριζο. Εγώ μένω μόνιμα Ρόδο (σαν τον Dark_Kronos)... (Υποθέτω οτι ανήκω) στην Ρόδο αν και δεν θα με χαλούσε να μένω μόνιμα Αθήνα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
γεννηθηκα στην χιο αλλα μεγαλωσα στην αθηνα μου λειπει το νησι παρα πολυ θα εδινα τα παντα να παω να μεινω εκει μου λειπει η μυρωδια που εχει το πρωι κ η θαλλασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top