Παλέρμο Extreme

Πότε σας βολεύει να ξεκινήσει το Παλέρμο Extreme;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 15)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

intifada

Νεοφερμένος

Ο intifada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Πόσοι χρειάζονται ακόμα για να αρχίσει το παιχνίδι???????:worry:
Θα ήταν καλύτερα να το αρχίζαμε γρήγορα που είναι διακοπές ακόμα και όλοι (κυρίως οι μαθητές) θα έχουν περισσότερο χρόνο να ασχοληθούν με το παιχνίδι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχουμε εξεταστική εμείς τα φοιτητούδια. :[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον intifada.
Καλύτερα όσο γίνεται πιο σύντομα, για να έχουμε πιο πολύ χρόνο να ασχοληθούμε με το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Έχουμε εξεταστική εμείς τα φοιτητούδια. :[
έχεις απόλυτο δίκιο... στις 19 θα αρχίσουμε μάλλον δεν το βλέπω για πιο αργά τελικά... αλλά από την άλλη εσύ δεν έχεις δηλώσει καν συμμετοχή :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε πώς να δηλώσω όταν τις ημέρες που λέτε για έναρξη έχω ακόμα εξεταστική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
θα μπορώ να μπαίνω μόνο απόγευμα για να ψηφίζω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Zηλεύω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θα μπορώ να μπαίνω μόνο απόγευμα για να ψηφίζω :hmm:
Sorry τότε, ναι είμαι κακιά, αλλά αν δε θα συμμετέχεις απόσυρε τη συμμετοχή σου.
Το παιχνίδι είναι ΟΜΑΔΙΚΟ.
Όσοι έχετε τέτοιες βλέψεις, μην παίξετε.



Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
θα μπορώ να μπαίνω μόνο απόγευμα για να ψηφίζω :hmm:

Sorry τότε, ναι είμαι κακιά, αλλά αν δε θα συμμετέχεις απόσυρε τη συμμετοχή σου.
Το παιχνίδι είναι ΟΜΑΔΙΚΟ.
Όσοι έχετε τέτοιες βλέψεις, μην παίξετε.

Ευχαριστώ.

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Αυτό δε θα είναι παιχνίδι αν κάποιοι μπαίνουν μόνο για να ψηφίζουν. Μάλιστα μετά που διάβασα το προηγούμενο παλέρμο, σκεφτόμουν οτι θα έπρεπε κάποιος να βγαίνει από το παιχνίδι με λιγότερες απουσίες, αλλά και να υπάρχει ένας ελάχιστος αριθμός σοβαρών και εμπεριστατωμένων ποστ. Με αυτό εννοώ οτι αν κάποιος δεν κάνει πχ 10 σοβαρά ποστ (κι όχι ποστ καφετέριας που τα λέγατε) να βγαίνει από το παιχνίδι πχ στον τρίτο γύρο. Έτσι κανείς δε θα μπαίνει απλά για να ψηφίζει. Δεν το κάνω από αυστηρότητα αλλά ρε παιδιά, αν δεν μπορείτε να είστε εδώ το 30% του χρόνου, μη δηλώσετε συμμετοχή!:mad:

Θα κάνω μια προσπάθεια να ξαναδιαβάσω τους κανόνες κι ίσως συμμετάσχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα!!!! Αυτό δε θα είναι παιχνίδι αν κάποιοι μπαίνουν μόνο για να ψηφίζουν. Μάλιστα μετά που διάβασα το προηγούμενο παλέρμο, σκεφτόμουν οτι θα έπρεπε κάποιος να βγαίνει από το παιχνίδι με λιγότερες απουσίες, αλλά και να υπάρχει ένας ελάχιστος αριθμός σοβαρών και εμπεριστατωμένων ποστ. Με αυτό εννοώ οτι αν κάποιος δεν κάνει πχ 10 σοβαρά ποστ (κι όχι ποστ καφετέριας που τα λέγατε) να βγαίνει από το παιχνίδι πχ στον τρίτο γύρο. Έτσι κανείς δε θα μπαίνει απλά για να ψηφίζει. Δεν το κάνω από αυστηρότητα αλλά ρε παιδιά, αν δεν μπορείτε να είστε εδώ το 30% του χρόνου, μη δηλώσετε συμμετοχή!:mad:

Θα κάνω μια προσπάθεια να ξαναδιαβάσω τους κανόνες κι ίσως συμμετάσχω.

κοίτα να δεις, εγώ δεν είμαι υπέρ του να αλλάξουμε το όριο των απουσιών ή αυτό με τα 10 ποστ. Αντίθετα είμαι υπέρ στο να διώχνουμε άτομα που δεν κάνουν αισθητή την παρουσία τους ή άτομα με απουσίες ώστε να μην βγουν περισσότερα άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
κοίτα να δεις, εγώ δεν είμαι υπέρ του να αλλάξουμε το όριο των απουσιών ή αυτό με τα 10 ποστ. Αντίθετα είμαι υπέρ στο να διώχνουμε άτομα που δεν κάνουν αισθητή την παρουσία τους ή άτομα με απουσίες ώστε να μην βγουν περισσότερα άτομα

Δηλαδή εσύ είσαι ικανοποιημένος με έναν παίκτη που μπαίνει μια φορά τη μέρα, λέει "ψηφίζω τον τάδε γιατί δε μου αρέσει το άβατάρ του" και να φεύγει; Ειδικά με αυτό το παλέρμο στο οποίο ακόμα κι οι πολίτες έχουν σημαντικό ρόλο κι αν δεν τον εξασκήσουν μπορεί να είναι ολέθριο για όλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
καλά, βγάλε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ είσαι ικανοποιημένος με έναν παίκτη που μπαίνει μια φορά τη μέρα, λέει "ψηφίζω τον τάδε γιατί δε μου αρέσει το άβατάρ του" και να φεύγει; Ειδικά με αυτό το παλέρμο στο οποίο ακόμα κι οι πολίτες έχουν σημαντικό ρόλο κι αν δεν τον εξασκήσουν μπορεί να είναι ολέθριο για όλους;
εγώ αυτούς λέω να τους ψηφίζουμε με αποχώρηση
καλά, βγάλε με
σίγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
εγώ αυτούς λέω να τους ψηφίζουμε με αποχώρηση

Μπορεί να είναι κάποιος χρήσιμος ρόλος και να πάει χαμένος. Επίσης γιατί να χάσεις μια ψηφοφορία εφόσον μπορείς να προβλέψεις να ΜΗΝ μπουν παίκτες που δε θα είναι εδώ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η Σύλβια έχει δίκιο... είδατε τι εγινε στο Παλέρμο #33... όσοι μπαιναν μονο και μονο για να ψηφίζουν γινονταν ύποπτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα υποψίας αλλά γιατί να χαλάσουν το παιχνίδι και να αποτρέψουν άτομα που πραγματικά θέλουν να παίξουν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Μπορεί να είναι κάποιος χρήσιμος ρόλος και να πάει χαμένος. Επίσης γιατί να χάσεις μια ψηφοφορία εφόσον μπορείς να προβλέψεις να ΜΗΝ μπουν παίκτες που δε θα είναι εδώ;;;

Δεν είναι θέμα υποψίας αλλά γιατί να χαλάσουν το παιχνίδι και να αποτρέψουν άτομα που πραγματικά θέλουν να παίξουν. :/:

έχει δίκιο η Θεοδώρα. Τώρα με τις κάρτες, άμα κάποιος δεν πολυ-μπαίνει δεν θα προλαβαίνει π.χ. να σώσει τον εαυτό του από δολοφονία ή να ακυρώσει την προφυλάκιση του, γιατί αυτές οι κάρτες θα έχουν ένα όριο να ενεργοποιηθούν. Π.χ. άμα δείτε στις απορίες, η κάρτα που ακυρώνει την δολοφονία έχει διάρκεια 10 ωρών, από τις 1 μ.μ. μέχρι τις 11 μ.μ. όπου θα μοιράζονται οι κάρτες ίντριγκας. Την ακύρωση προφυλάκισης χρησιμοποιήστε την για να σώσετε ενεργό άτομο (θα έχει και αυτή όριο χρόνου). Επίσης ο αυτοκράτορας ας δίνει ασυλία σε ενεργούς. Οπότε όπως και αν το δούμε οι ανενεργοί ή αυτοί που θα μπαίνουν λίγο θα έχουν τρομερό μειονέκτημα. Από εκεί και πέρα δεν μπορούμε να αναγκάσουμε κάποιον να γράφει 10 ποστ ώστε να μην καίγεται. Γιατί άντε να τα μετράς, άντε να κρίνεις τι είναι σημαντικό, και από την άλλη ένας ανενεργός μπορεί επίτηδες να γράψει πολλά μηνύματα στην μία ώρα που θα μπει....

τελικά ρε Θεοδώρα πότε τελειώνει η εξεταστική σου? λέω να βγάλουμε δημοψήφισμα για το πότε να αρχίσουμε.

Στις απορίες και στην βοήθεια έχω φτιάξει δύο εικόνες για την διάρκεια των γύρο και τον χρόνο ενεργοποίησης της κάρτας. Τώρα για τις ώρες που θα διαρκεί η κάθε κάρτα θα σας ενημερώσω αργότερα όταν ετοιμάσω τις εικόνες ...:)

υ.γ. λίγες μέρες πριν την έναρξη θα ζητήσουμε από όλους τους παίκτες αν θα παίξουν τελικά και αν έχουν τον κατάλληλο χρόνο, για να κάνουμε αυτό που λες Σύλβια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
ναι, βγάλτε με γιατί θα μπορώ να μπαίνω μόνο λίγο το απόγευμα και μετά το βράδυ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Μέχρι τώρα θεωρούνταν φυσιολογικό να υπάρχουν ανενεργοί παίκτες που έμπαιναν απλά για να ψηφίσουν, λέγανε απλά μια δικαιολογία οτι δεν έχουν χρόνο κλπ και τελείωνε. Αυτό όμως ήταν και κάλυψη για κάποιους δολοφόνους που επέλεγαν την αφάνεια. Αν λοιπόν όλοι συμμετέχουν (λίγο ή πολύ) θα θεωρηθεί πολύ πιο ύποπτο κάποιος να το παίζει "δεν προλαβαίνω, δεν έχω ίντερνετ, σόρρυ έχω και δουλειές".;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top