Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,291 μηνύματα σε 76,714 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 291 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Το καπάκι της τουαλέτας!

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 23:40, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Aυτο το ειδος τουαλετας που υπαρχει σε παρα πολλα (δυστυχως) ακομα σχολεια που ειναι απλως μια τρυπα στο πατωμα, ειναι οι λεγομενες Οθωμανικες αν δεν κανω λαθος.
Απλουστατα ειναι πιο ευκολες στον καθαρισμο τους απ' οτι οι αλλες αλλα δυστυχως ειναι ενα τεραστιο σιχαμα και πραγματικα θα επρεπε να εχουν καταργηθει προ πολλου.
ΑΗΔΙΑ!
Μάριε μάλλον δεν έχεις πάει στρατό έτσι;

Οι τουαλέτες στον στρατό είναι όπως αυτές που λέτε, Οθωμανικές και πιστέψτε με, πάλι καλά. Στην Κύπρο που υπηρέτησα υπήρχαν καινούρια κτίρια με αλουμινένιες κανονικές τουαλέτες, ντουζ πολυτελείας και δεν ξέρω και εγώ τι σε όλους τους λόχους πλην... του δικού μου. Μπορεί να είναι κουραστικό να χρησιμοποιείς τέτοιου είδους (οθωμανικού) τουαλέτας, αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο υγιεινές μιας και ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ. Ναι, αν δεχτούμε ότι οι τουαλέτες είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο λερώνονται με τον ίδιο ρυθμό, θα ήθελα να ξέρω, ποιος θα ακουμπούσε τον καθαρό πισινούλη του σε μια αλουμινένια high lux λεκάνη η οποία έχει την ίδια βρώμα με αυτήν του οθωμανικού τύπου. Για να μην πω ότι έχει περισσότερη, γιατί μην μου πείτε ότι με ένα πανάκι και με τα καθαριστικά που δίνανε στον στρατό καθάριζαν οι λεκάνες.
Οπότε Μάριε να παρακαλάς να έχετε οθωμανικού τύπου τουαλέτες στο στρατόπεδο, γιατί σε βλέπω να τρίβεις με τα χεράκια σου την λεκάνη

Σε όλα τα μέρη λοιπόν που έχει πολλούς (και συνήθως χωρίς αίσθηση καθαριότητας) χρήστες η τουαλέτα, βάζουν οθωμανικού τύπου και ελπίζω να συνεχίσουν για πολύ καιρό ακόμα να το κάνουν.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:50, 05-03-08:

fandago καλά όλα αυτά που λες, αλλά μιλάς για στρατό, όπου πάνε κυρίως άντρες. Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να χρησιμοποιήσει μια γυναίκα οθωμανική τουαλέτα;
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 23:54, 05-03-08:

fandago καλά όλα αυτά που λες, αλλά μιλάς για στρατό, όπου πάνε κυρίως άντρες. Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να χρησιμοποιήσει μια γυναίκα οθωμανική τουαλέτα;
Ακατόρθωτο... Ή ακροβάτης θα πρέπει να είσαι ή να μην κατουριέσαι...

Α όχι, των καθηγητών είναι κανονικές στα περισσότερα σχολεία τουλάχιστον (αν όχι σε όλα). Το ξέρω γιατί οι γονείς μου είναι εκπαιδευτικοί και κάθε φορά που πήγαινα στο σχολείο είτε του ενός είτε του άλλου πήγαινα στις τουαλέτες των καθηγητών Είναι και πιο καθαρές.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 00:02, 06-03-08:

Fandago, τις εχω πετυχει δυστυχως σε διαφορες περιτωσεις και "καλες" ειναι μονο οταν συντιρουνται και καθαριζονται καλα.
Σε αυτο που λες περι δυο εξισου βρωμικων ειδων λεκανης εχεις μια ββαση, αλλα:
Το να ουρεις απο το 1.85 (φαντασου οι πιο ψηλοι!) υψος και σε περιπτωση που δεν πετυχαινεις εντελως κεντρο να καταληγεις να πιτσιλας, παπουτσια,παντελονι και ολο τον χωρο διπλα, καθως και το γεονος οτι οσοι πανε για το χοντρο τους πρεπει πρωτα να ξερουν ισσοροποια (γιατι εαν το ψευτοπλακακι απο το οποιο ειναι φτιαγμενες - και το μερος οπου ακουμπας τα ποδια- γλυστραει) και μετα να κατεβαζουν τα παντελονια τοσο ωστε να ακουμπανε το πατωμα (αλλο λερωμα εκει) και τελος το τρεχουμενο νερο σε αυτες λογο κατασκευης ΔΕΝ μπορει να βγει με τετοια πιεση ωστε να της καθαρισει αρκετα.(μιλαω κυριως για τα κακακια που μπορει εχουν κολλησει)

Οι κοπελες εχουν διπλο προβλημα.

Απλως το πλεονεκτημα τους ειναι η φτηνη κατασκευη, ο ευκολος καθαρισμος.
Το μεγαλο προβλημα ειναι οτι δεν γινεται.

Στον στρατο προσωπικα με βλεπω να τρωω χοντρες φυλακες γιατι αν δεν ειναι καθαρες θα προσφερω λιπασμα σε ολα τα δεντρα του στρατοπεδου.
Και αν πεταχτει και μου πει κανεις το γνωστο
"Αλτ τι συ?"
θα του απαντησω
"Καποιος που προσπαθει να μην χεστει!"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 06-03-08 στις 00:31.
4
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 00:26, 06-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Α όχι, των καθηγητών είναι κανονικές στα περισσότερα σχολεία τουλάχιστον (αν όχι σε όλα). Το ξέρω γιατί οι γονείς μου είναι εκπαιδευτικοί και κάθε φορά που πήγαινα στο σχολείο είτε του ενός είτε του άλλου πήγαινα στις τουαλέτες των καθηγητών Είναι και πιο καθαρές.
Εμείς στο σχολείο μας είχαμε μία τουαλέτα στην οποία πήγαιναν μόνο καθηγητές και την οποία όταν τελείωναν την κλείδωναν. Αν ήθελε να πάει κάποιος άλλος, έπρπε να ζητήσει το κλειδί! Που τους βρήκανε...

Φυσικά στο σχολείο για να πετύχεις χαρτί υγείας στις τουαλέτες έπρεπε να έχεις κονέ με την καθαρίστρια και να πηγαίνεις πρωί πρωί, μετά δεν έχει... Στη σχολή πάλι, πρέπει να κάνεις τάμα!

Αααα να πω και κάτι πρωτοφανές! Χθες η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είχε όχι μόνο χαρτί αλλά ΚΑΙ σαπούνι μέσα σε ένα άδειο μπουκαλάκι από νερό! Σημασία έχει ότι το σκέφτηκαν... Είδατε, ακόμα και οι καθαρίστριες που έχουμε εκεί μέσα, σαίνια είναι!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:27, 06-03-08:

Η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είναι μακράν η πιο ήσυχη - αν και μόλις μία.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 00:29, 06-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είναι μακράν η πιο ήσυχη - αν και μόλις μία.
Καλέ μόνο στον πάνω όροφο έχει δύο! Υπερπαραγωγή η βιβλιοθήκη μας
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 17:57, 11-10-10:

εμεις στο σπιτι τον μπαμπα, τον ''εχουμε εκπαιδευσει'' () και παει στο μικρο το μπανιο. οι γυναικες του σπιτιου παμε στο μεγαλο και δε χρειαζεται καν να κατεβασουμε καπακι.
Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε: στις 16:01, 17-02-11:

Eμεις στο σπίτι έχουμε το καπάκι μονίμως κατεβασμένο....3 γυναίκες, 1 αντρας, αν θελει ας πει και τίποτα!!!!!
1
1
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 22:43, 30-05-13:

εγω καμια φορα το κλεινω με το ποδι για να μην φωναζουν και με ζαληζουν
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 04:42, 06-06-14:

Εμενα δε με νοιαζει βασικα να ειναι σηκωμενο το καπακι...
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 01:52, 25-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Ναι, χρησιμοποιούνται για λόγους υγιεινής αλλά είναι απίστευτα άβολες και σιχαμερές
και επικίνδυνες!
https://www.youtube.com/watch?v=zH4cBSLeKS4
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 642 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 22:52, 25-02-18:

Κατεβασμένο. Και το κατεβάζω (όπου υπάρχει) και στα μαγαζιά που πηγαίνω.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,455 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 03:02, 26-02-18:

Πάντα κατεβασμένο.
Δεν θα το διακινδύνευα, αν μη τι άλλο, με τη γάτα μέσα στο σπίτι...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος