Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,291 μηνύματα σε 76,714 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 291 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Το καπάκι της τουαλέτας!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 23:16, 14-06-07:

εμείς πάντως στη δική μου δουλειά έχουμε άλλες αντρικές κι άλλες γυναικείες τουαλέτες....
οι αντρικές είναι μονίμως ένα σίχαμα και μισό

ενώ οι γυναικείες είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερες και πιο καθαρές

Σημειωτέων ότι στον όροφο είμαστε 5 άντρες και 7 γυναίκες που χρησιμοποιούμε αυτές τις τουαλέτες.
Δυστυχώς για να πας στις γυναικείες περνάς μπροστά απ τις αντρικές και γιαυτό υπάρχει ορατότητα για το τι συμβαίνει μέσα
(άσε που συχνά δεν κλείνουν και την πόρτα ενώ είναι μέσα )

όπως και να έχει όμως, όταν είναι κοινής χρήσης, είναι σαφώς προτιμότερο να είναι τελείως κλειστό το καπάκι κι όχι απλά κατεβασμένο το κάθισμα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 01:55, 15-06-07:

Εσείς τα αγοράκια πρέπει να σκεφτείται πως εμείς είμαστε περισσότερο ευαίσθητες εκεί κάτω και έχουμε μεγαλύτερη περιοχή εκτεθημένη.
Αυτο...δεν ειναι κακο επιχερημα. Το διαβολακι ομως μπορει να πει : αν δεν προσεχετε τον εαυτο σας εσεις, σιγα μη σας προσεξουν οι αλλοι

Παντως οντως ειναι ασχημο να βλεπεις λερωμενη τουαλετα. Θεμα υγειας, δεν ειναι παντα. Κυριως σε δημοσιες.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 02:01, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή

όπως και να έχει όμως, όταν είναι κοινής χρήσης, είναι σαφώς προτιμότερο να είναι τελείως κλειστό το καπάκι κι όχι απλά κατεβασμένο το κάθισμα
Nαι ναι...τι να σου πω...
Κι οταν πας και ανοιξεις το καπακι να σου ερθει μια και καλη η εκπληξη.
Σαν να ανοιγεις αυγο kinder εκπληξη ενα πραγμα!!!!
Ξερεις αγαπη σε ποσα μερη μου εχει τυχει αυτο που λες και με το που ανοιγα το καπακι εβλεπα ενα οργιο ακαθαρσιων να με καλει το παρτυ του?
Ειναι προτιμοτερο γενικα οπως λες,αλλα απο την αλλη θα εδινα τα παντα να ηξερα πο πριν τι θα συναντουσα.

Παντως ρε παιδια ενα πραγμα δεν αντεψω σε αντρες και γυναικες...το να μην τραβανε ο καζανακι!!!
το εχω πετυχει απιστευτες φορες σε κοινης χρησεις τουαλετες και φυσικα τους το εχω πει!
Ελεος ρε αδερφε!
Εαν σου αρεσει τοσο πολυ το χρωμα,καντα σε ενα μπουκαλακι και παρτα μαζι σου!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 02:04, 15-06-07:

@L,
Δεν κατάλαβα το σκεπτικό σου?
Είμαι γυναίκα και βρίσκομαι μπροστά σε μια κατουρημένη τουαλέτα που πρέπει να χρησιμοποιήσω. Τι ακριβώς να προσέξω δηλαδή? Να μη βραχώ?

Νομίζω από ένα σημείο και μετά είναι και θέμα ευγένιας το να μην αφήνεις λερωμένη μια τουαλέτα που θα χρησιμοποιήσουν κι άλλοι.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:18, 15-06-07:

Εννοω οτι το διαβολακι (οχι εγω ) θα πει : προσεχετε τον εαυτο σας, ανεβαζοντας παντα το καπακι μετα τη χρηση, ωστε να μη το λερωνει κανεις. Αυτο βεβαια για σπιτια, γιατι για δημοσιες αντε να το κανουν ολοι.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 23:03, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Δυστυχώς για να πας στις γυναικείες περνάς μπροστά απ τις αντρικές και γιαυτό υπάρχει ορατότητα για το τι συμβαίνει μέσα
(άσε που συχνά δεν κλείνουν και την πόρτα ενώ είναι μέσα )
Αυτο παλι! Τι ανεση ρε φιλε να σ'ακουω να κατουρας! Μπααα!
(Βεβαια ακομα χειροτερο να σε βλεπω να κατουρας.. Μου χε τυχει σε μαγαζι, τυπακος να χει μπει στις γυναικειες και να μην εχει κλεισει πορτα. Μετααα-βολη!)
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 23:06, 15-06-07:

Αααα ρε αθάνατη ύπαιθρος με τα δεντράκια και τους θάμνους σου, ούτε καπάκια ούτε τίποτα.....
Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 645 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε: στις 12:32, 16-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Αααα ρε αθάνατη ύπαιθρος με τα δεντράκια και τους θάμνους σου, ούτε καπάκια ούτε τίποτα.....
Ναι ρε συ απόλαυση είναι. Σε κτυπάει και ο αέρας από κάτω και σε γαργαλάνε και τα χορταράκια που προεξέχουν...
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 12:08, 18-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από OxynteS
Ναι ρε συ απόλαυση είναι. Σε κτυπάει και ο αέρας από κάτω και σε γαργαλάνε και τα χορταράκια που προεξέχουν...
...σε τσιμπάει και κανά ζωϋφιο και τρέχεις για μπεταντίν..
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:22, 05-03-08:

*Casting spell: thread resurrection

Υπάρχουν κατά τη γνώμη σας και λόγοι υγειηνής για το να είναι καπάκι-κάθισμα κατεβασμένα;
Κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι πού γμτ) ότι καθώς τραβάς καζανάκι, υπάρχουν πιθανότητες να "εκτοξευθούν" πιτσιλιές προς οδοντόβουρτσες, κτλ, και άρχισα να το κλείνω τελικά.

Ακόμα κι αν δεν ισχύει, τουλάχιστον το καζανάκι κάνει λιγότερο θόρυβο το βράδυ που κοιμάται ο κόσμος!
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε: στις 16:31, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Nαι ναι...τι να σου πω...
Κι οταν πας και ανοιξεις το καπακι να σου ερθει μια και καλη η εκπληξη.
Σαν να ανοιγεις αυγο kinder εκπληξη ενα πραγμα!!!!
Ξερεις αγαπη σε ποσα μερη μου εχει τυχει αυτο που λες και με το που ανοιγα το καπακι εβλεπα ενα οργιο ακαθαρσιων να με καλει το παρτυ του?
Ειναι προτιμοτερο γενικα οπως λες,αλλα απο την αλλη θα εδινα τα παντα να ηξερα πο πριν τι θα συναντουσα.

Παντως ρε παιδια ενα πραγμα δεν αντεψω σε αντρες και γυναικες...το να μην τραβανε ο καζανακι!!!
το εχω πετυχει απιστευτες φορες σε κοινης χρησεις τουαλετες και φυσικα τους το εχω πει!
Ελεος ρε αδερφε!
Εαν σου αρεσει τοσο πολυ το χρωμα,καντα σε ενα μπουκαλακι και παρτα μαζι σου!

ελιωσα!!!!!!!!!!!
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 18:36, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
*Casting spell: thread resurrection

Υπάρχουν κατά τη γνώμη σας και λόγοι υγειηνής για το να είναι καπάκι-κάθισμα κατεβασμένα;
Κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι πού γμτ) ότι καθώς τραβάς καζανάκι, υπάρχουν πιθανότητες να "εκτοξευθούν" πιτσιλιές προς οδοντόβουρτσες, κτλ, και άρχισα να το κλείνω τελικά.

Ακόμα κι αν δεν ισχύει, τουλάχιστον το καζανάκι κάνει λιγότερο θόρυβο το βράδυ που κοιμάται ο κόσμος!
Στη σχολή υπάρχουν κάτι τουατέλετες στο κτίριο των Μηχανολόγων που δεν έχουν ούτε κάθισμα ούτε καπάκι... Ε πήγα μία φορά (για τις γυναικείες μιλάμε πάντα) και εκτός του ότι ήταν ένα χάλι και μισό (υποψιάζομαι ότι τα αγοράκια πάνε και σε αυτές, καθότι η πλειοψηφία εκεί μέσα...) και όταν τράβηξα το καζανάκι και έκανα να φύγω, ίσα που πρόλαβα, γιατί τα νερά βγήκαν ΕΞΩ από τη λεκάνη- ξεχείλισε σου λέω! σκέτη αηδία...
1
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 20:07, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
δε μου λε βρε πιδίμ, εσύ την οδοντοβουρτσά σου την έχεις κάτω και δίπλα στη λεκάνη?
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:29, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δε μου λε βρε πιδίμ, εσύ την οδοντοβουρτσά σου την έχεις κάτω και δίπλα στη λεκάνη?
Αν είναι κοντά ο νιπτήρας στέκει αυτό που λέει
Δεν μιλάμε να τις κάνει ντους τις οδοντόβουρτσες το νερό καλέ, για σταγονίδια λέμε, πιθανώς αόρατα με γυμνό μάτι.

kalypso έλιωσα λέμε!!!
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 22:38, 05-03-08:

Πάντως παιδιά, οι χειρότερες δημόσιες τουαλέτες είναι σίγουρα οι σχολικές. Γυναικίες και αντρικές, αποτελούνται από μια τρύπα στο πάτωμα. Χαρτί υγείας ποτέ δεν υπάρχει. Παντού αποτσίγαρα και κινητά τηλέφωνα "τα κάνω όλα και συμφέρω" γραμμένα στους τοίχους. Όλα κι όλα πρόβλημα με καπάκια δεν έχουμε...
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 22:55, 05-03-08:

Aυτο το ειδος τουαλετας που υπαρχει σε παρα πολλα (δυστυχως) ακομα σχολεια που ειναι απλως μια τρυπα στο πατωμα, ειναι οι λεγομενες Οθωμανικες αν δεν κανω λαθος.
Απλουστατα ειναι πιο ευκολες στον καθαρισμο τους απ' οτι οι αλλες αλλα δυστυχως ειναι ενα τεραστιο σιχαμα και πραγματικα θα επρεπε να εχουν καταργηθει προ πολλου.
ΑΗΔΙΑ!
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 23:04, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Aυτο το ειδος τουαλετας που υπαρχει σε παρα πολλα (δυστυχως) ακομα σχολεια που ειναι απλως μια τρυπα στο πατωμα, ειναι οι λεγομενες Οθωμανικες αν δεν κανω λαθος.
Απλουστατα ειναι πιο ευκολες στον καθαρισμο τους απ' οτι οι αλλες αλλα δυστυχως ειναι ενα τεραστιο σιχαμα και πραγματικα θα επρεπε να εχουν καταργηθει προ πολλου.
ΑΗΔΙΑ!
Είναι λίγο αηδία , ειδικά αν δεν ξέρεις σκοποβολή.
Από πλευράς υγειηνής είναι καλύτερες βέβαια,αλλα μονο το θέαμα αρκεί να σε αποτρέψει.Αν θυμαμαι καλά πρέπει να υπάρχουν μόνο σε σχολεία και σταδιακά τις αντικαθιστούν.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 23:08, 05-03-08:

Ναι, χρησιμοποιούνται για λόγους υγιεινής αλλά είναι απίστευτα άβολες και σιχαμερές
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 23:20, 05-03-08:

Βασικά μακάρι να ήταν για λόγους υγιεινής. Μάλλον για οικονομικούς λόγους...
Απορώ πάντως γιατί δεν αξιοποιούν τις εκτάσεις που καταλαμβάνουν για σχολικές αίθουσες. Οι τουαλέτες που είναι και στην ουσία άχρηστες έτσι που είναι, είναι τεράστιες και οι τάξεις χωράνε μετά βίας 20 άτομα... τεσπα δε βρίσκεις άκρη!
Πολύ θα ήθελα να δω αν είναι ίδιες κι αυτές των καθηγητών...
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 23:28, 05-03-08:

Α όχι, των καθηγητών είναι κανονικές στα περισσότερα σχολεία τουλάχιστον (αν όχι σε όλα). Το ξέρω γιατί οι γονείς μου είναι εκπαιδευτικοί και κάθε φορά που πήγαινα στο σχολείο είτε του ενός είτε του άλλου πήγαινα στις τουαλέτες των καθηγητών Είναι και πιο καθαρές.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος