Track of the Day

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Έτσι,





για να μας πάει καλά η μέρα..



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καλημέρα φίλοι μου. Να τα πούμε;:P
( Τα κάλαντα ερμηνεύονται από την πιο διάσημη ρουμανικη χορωδία, Madrigal)



Καλά Χριστούγεννα. Και του Χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Να γελάς- Υπόγεια Ρεύματα



με μια ευχή για έναν καλύτερο νέο χρόνο, κοιτάμε μπροστά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Παραμονή Χριστουγέννων...

Όλοι προσδοκούν, προσμένουν, εύχονται, ελπίζουν. Θα κοιμηθούν απόψε τα παιδιά και περιμένοντας τον Άη Βασίλη, θα δούνε...

Όνειρα γλυκά, ή απαλούς εφιάλτες;;;




Welcome to my nightmare

Happy new Fear....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Who knows, not me,
I never lost control,



Youre face, to face,
With the man who sold the world....




:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αδελφοί Κατσιμίχα - Το κορίτσι με τα σπίρτα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Jose Feliciano - Feliz Navidad



Ο ernesto valverde σας εύχεται καλά χριστούγεννα στα ισπανικά :D..

Monty Python - Ho Ho Fucking Ho (with lyrics)




Karuan - reflections of a poem feat. odditeee




σαν παλιατζής δεν ακούγεται ο τύπος; Καλέ κυρίαααα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
One More Night - Phil Collins

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


ΠΟΙΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
Μουσική - Στίχοι: Λουδοβίκος των Ανωγείων
Ερμηνεία: Λουδοβίκος των Ανωγείων, Λιζέτα Καλημέρη

Ποιο το χρώμα της αγάπης
ποιος θα μου το βρει

Να 'ναι κόκκινο σαν ήλιος
θα καίει σαν φωτιά
Κίτρινο σαν το φεγγάρι
θα 'χει μοναξιά

Να 'χει τ' ουρανού το χρώμα
θα 'ναι μακρινή
Να 'ναι μαύρο σαν τη νύχτα
θα 'ναι πονηρή

Ποιο το χρώμα της αγάπης
ποιος θα μου το βρει

Να 'ναι άσπρο συννεφάκι
φεύγει και περνά
Να 'ναι άσπρο γιασεμάκι
στον ανθό χαλά

Να 'ναι το ουράνιο τόξο
που δεν πιάνεται
Όλο φαίνεται πως φτάνω
κι όλο χάνεται

Ποιο το χρώμα της αγάπης
ποιος θα μου το βρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Stavento - Πόσο ακόμα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ένας λόφος; Να τον ανέβουμε.





( Μπορούμε να κάνουμε κι'αλλιώς; )


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
New Order - True Faith
Το βιντεάκι αυτού του κομματιού, δεν σας θύμισε τους αλλοδαπούς που τους βασάνιζαν στην ασφάλεια, βάζοντάς τους να χαστουκίζουν ο ένας τον άλλον; Ακούνε οι μπάτσοι New Order; Γιατί όχι, ταιριάζει και με την εποχή της Νέας Τάξης πραγμάτων που διανύουμε...:D:P



Να με συμπαθάτε για την επιλογή, εγώ δεν θα έβαζα ποτέ αυτό το κομμάτι. Ωστόσο, εκυρήχθη στρατιωτικός νόμος από την ανωτάτη θυγατρική αρχή (με λίγα λόγια την κοράκλα μου) και το βάζω χωρίς ν' αναλαμβάνω την ευθύνη.

Χρόνια σου πολλά Κατερίνα μου αγαπημένη...:baby::inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Να βάλω κι εγώ ένα τραγούδι για σήμερα. Ένα από τα καλύτερα hard rock κομμάτια όλων των εποχών. Σας συνιστώ να το αφήσετε λίγο να φορτώσει πριν το ακούσετε. Πρόκειται για μια πολύ σπάνια bootleg έκδοση από κάποια πρώιμη μίξη του κομματιού, με πρόσθετο σόλο στα πλήκτρα στην εισαγωγή.
Φυσικά, γι' άλλη μια φορά δείχνω τη ηλικία μου, αλλά δεν πειράζει :D:P




:worship: :worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Tindersticks / Until The Morning Comes

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καθρέφτης-Αλκίνοος Ιωαννίδης


Μια μέρα ήρθε στο χωριό γυναίκα ταραντούλα
κι όλοι τρέξαν να τη δουν.
άλλος της πέταξε ψωμί
κι άλλοι της ρίξαν πέτρα
απ' την ασχήμια να σωθούν.

Κι ένα παιδί της χάρισε ένα κόκκινο λουλούδι,
ένα παιδί
Ένα παιδί της ζήτησε να πει ένα τραγούδι,
ένα παιδί

Κι είπε ποτέ σου μην τους πεις
τι άσχημοι που μοιάζουν,
αυτοί που σε σιχαίνονται
μα στέκουν και κοιτάζουν.

Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλον μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι

κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.

Μια μέρα ήρθε στο χωριό
άγγελος πληγωμένος.
Τον φέρανε σε ένα κλουβί
κι έκοβε εισιτήριο ο κόσμος αγριεμένος,
την ομορφιά του για να δει.

Κι ένα παιδί σαν δάκρυ ωραίο αγγελούδι,
ένα παιδί
Ένα παιδί του ζήτησε να πει ένα τραγούδι,
ένα παιδί

Κι είπε αν θέλεις να σωθείς
από την ομορφιά σου,
πάρε τσεκούρι και σπαθί
και κόψε τα φτερά σου.

Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλο μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.


Lay where you're laying
Don't make a sound
I know they're watching
They're watching

All the commotion
The kitty loved pain
Has people talking
They're talking

You
Your sex is on fire

Dark of the alley
The breaking of day
Head while I'm driving
I'm driving

Soft lips are open
Them knuckles are pale
Feels like you're dying
You're dying

You
Your sex is on fire
And so
Consumed with whats to transpire

Hot as a fever
Rattling bones
I could just taste it
Taste it

But it's not forever
But it's just tonight
Oh we're still the greatest
The greatest
The greatest

You
Your sex is on fire
You
Your sex is on fire
And so
Consumed with whats to transpire

And you
Your sex is on fire
And so
Consumed with whats to transpire
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πότε ήμουν 9 χρονών και το άκουγα αυτό στις καλοκαιρινές μου διακοπές στο Ναύπλιο με τους δικούς μου δεν ξέρω.. Το έβαλε μόλις το ράδιο και μου θυμίζει τόσο πολύ τον πατέρα μου.. που μου λείπει τόσο αυτές τις ημέρες.. Τον θυμάμαι να κουνιέται εκεί στο πλάι του καλοκαιρινού μπαρ που είχε το κάμπινγκ που μέναμε.. Α ρε Γιαννάκη..



Στο Μπαράκι

Στίχοι: Πασχάλης
Μουσική: Στέλιος Βλαβιανός
Πρώτη εκτέλεση: Πασχάλης
Άλλες ερμηνείες: Olympians

Σε μπαράκι μικρό σε συνάντησα
μόνη και σκεφτική
στη ματιά σου την πρώτη ναυάγησα
σ' εξωτικό νησί

μ' ένα θάρρος τρελό σε πλησίασα
κάνοντας την αρχή
μ΄ ένα σλόγκαν γνωστό κι αρκετά πειστικό
φανερά ερωτικό

Σ' έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω
τα μάτια σου αυτά μου 'ναι τόσο γνωστά
σ' έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω
η μνήμη μου δεν μ' απατά (δις)

Η σιωπή σου ψυχρή κι ανεξήγητη
μου 'κοψε τα φτερά
η ματιά σου στο χώρο πλανήθηκε
για άλλη μια φορά

κι ήρθε ξάφνου αυτός της καρδιάς σου ο Θεός
κι όλα χαθήκανε
και τώρα ζητώ, συντροφιά στο ποτό
μόνος και μονολογώ

Σ' έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω
τα μάτια σου αυτά μου 'ναι τόσο γνωστά
σ' έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω
η μνήμη μου δεν μ' απατά (δις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Επειδή για ακόμη μία φορά πληγώθηκα άσχημα σε ερωτική μου σχέση και την βλέπω , γυρίζοντας Ελλάδα ή να λήγει τραγικά ή να συνεχίζεται αμφιλεγόμενα...

ένα πράγμα είπα στον εαυτό μου και θα το τηρώ με θρησκευτική ευλάβεια από τούδε και στο εξής . Enjoy :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top