Τι μικρά και χαζά θα αλλάζατε στη ζωή σας;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαίρετε!


Έχω κατά καιρούς σκεφτεί, ότι υπάρχουν μερικά μικρά, όχι τόσο σημαντικά πράγματα στη ζωή και την καθημερινότητά μας, που κάπου μας χαλάνε.
Δεν υποβαθμίζουν τη ζωή μας, αλλά αν δεν ήταν έτσι, αν έλειπαν, αν ήταν αλλιώς, θα είχαμε λίγο πιο συχνά καλή διάθεση, λίγο πιο πολλά χαμόγελα.

Τι θα αλλάζατε, λοιπόν;
Όχι "αχ να ήμουν πλούσιος"... αλλά πχ "να μην κάπνιζε η διπλανή στο γραφείο"...
απαντάω για παραδειγματισμό (:P) προσεχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι θα άλλαζα, λοιπόν...

1. Να καταλάβαινα πιο καλά την τοπική διάλεκτο, πολλές φορές κουράζομαι να προσπαθώ συνέχεια, να δυσκολεύομαι να επικοινωνήσω...
2. Να μαγείρευε η συγκάτοικος λίγο πιο ελαφριά, έχω κάνει κοιλίτσα!!
3. Να ήταν η προπόνηση λίγο πιο νωρίς (αλλά αυτό θα αλλάξει, μιας και θα ανέβω τμήμα!)
4. Να είχα modzilla στο γραφείο (μιας και θα 'θελα να χρησιμοποιώ πιο εύκολα εκεί το στέκι, ειδικά τα χρώματα και fonts)
... και να άλλαζα πιο εύκολα τις γλώσσες, όποτε αλλάζω στα ελληνικά για το στέκι (και πάντα με το ποντίκι, μιας και η apple συντόμευση ανοίγει το spotlight), αρχίζει τα τρελά και αλλάζει στα ελληνικά εκεί που σχεδιάζω κατόψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
μπορώ να επέμβω και στη φύση; θα ήταν εύκολο, μητέρα φύση, να εξαφανίσεις αυτά τα μικρά έντομα που κολλάνε πάνω μου όταν οδηγώ το μηχανάκι την άνοιξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να μην ξαναβλεπα ποτέ στη ζωή μου έντομο!! Κανένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να μη με ξαναγεμιζαν ποτεεεε με φυλλαδια στους δρομους, και να μην εμπαιναν βρωμεροι τυποι στο λεωφορειοοοο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να μη με ξαναγεμιζαν ποτεεεε με φυλλαδια στους δρομους

Ντροπή σου, γραφίστρια πράμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να σταματήσουν οι απόρητες κλήσεις στα κινητά και σταθερά, με φρικάρουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
θα άλλαζα γείτονες.................σταματήστε επιτέλους να κάνετε φασαρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να είχα μία κορυφή αντί για δύο που έχω στο κεφάλι και το τσουλούφι δεν στρώνει ούτε με τσιμέντο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να γράψω τι δεν θα άλλαζα; Είναι πιο εύκολο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το avatar της καγίρα επειδή με μπερδεύει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ούτε να το σκέφτεσαι.. :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
θα άλλαζα το σκηνικό μόλις βρω το τηλεκοντρόλ και ξαπλώσω στο καναπέ να συνειδητοποιήσω οτι η τηλεόραση είναι κλειστή απο το κουμπί

θα άλλαζα τα γρατζουνισμένα/λερωμένα dvd που κολλάνε, κυρίως πάνω στο καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
θα άλλαζα το σκηνικό μόλις βρω το τηλεκοντρόλ και ξαπλώσω στο καναπέ να συνειδητοποιήσω οτι η τηλεόραση είναι κλειστή απο το κουμπί

θα άλλαζα τα γρατζουνισμένα/λερωμένα dvd που κολλάνε, κυρίως πάνω στο καλύτερο

Να μια ιδέα, πρίν τα βάλεις να πάιξουν πλήντα με άβα για τα πιάτα και νερό, βάλε το ανάμεσα στα χέρια σου και κάνε πώς τα πλένεις με το cd/dvd μέσα και σκούπισμα με όποιαδήποτε πετσέτα, θα γλυτώσεις 80-90% το σπάσιμο βάλε-βγάλε, θα μαλακώσουν οι γρατσουνιές και θα φάς τα πατατάκια σου με καθαρά χέρια;)

Μου την σπάει το κάθε ποπόπαιδο που φωνάζει τα μεσημέρια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πειράζει που δεν θέλω να αλλάξω τίποτα γύρω μου;
Ολα είναι τόσο, μα τόσο όμορφα......:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να μια ιδέα, πρίν τα βάλεις να πάιξουν πλήντα με άβα για τα πιάτα και νερό, βάλε το ανάμεσα στα χέρια σου και κάνε πώς τα πλένεις με το cd/dvd μέσα και σκούπισμα με όποιαδήποτε πετσέτα, θα γλυτώσεις 80-90% το σπάσιμο βάλε-βγάλε, θα μαλακώσουν οι γρατσουνιές και θα φάς τα πατατάκια σου με καθαρά χέρια;)

Έχω ειδικά μαντηλάκια καθαρισμού για cd/dvd που έχουν υγρό το οποίο καθαρίζει μεν αλλά εξατμίζεται γρήγορα δεν, ώστε να μην καταστρέφει το υλικό. Καλό είναι πιστεύω να μην βάζουμε ο καθένας ότι έχουμε πάνω στα dvd γιατί τα καταστρέφουμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε, και το άβα ακούγεται ήπιο αλλά μερικές φορές βλέπω φίλους και βάζουν οινόπνευμα :confused: ή άζαξ και πραγματικά καταστρέφεται το dvd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να έρχονται τα λεωφορεία στην ώρα τους και να με περιμένουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
1. Να είχε περισσότερες και συχνότερες συγκοινωνίες στην περιοχή μου.
2. Να μην γκρίνιαζε τόσο η μαμά ότι της λερώνω την κουζίνα.
3. Να ήξερα καλύτερο ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Toν αδελφό μου:P:P:P

Αυτή ήταν μια αυθόρμητη σκέψη όταν διάβασα το θέμα επειδή επι χρόνια τον προσφωνώ "μικρό χαζό μου" που του την δίνει:D

Επειδή στην πραγματικότητα δεν θα τον αλλάζα με κανέναν στον κόσμο κι αναλογιζομενη τι απο όλα τα μικρά μικρά της καθημερινότητας μου θα ήθελα να αλλάξω, καταλήγω στο ότι κανένα απο τα μικρά δεν με ενοχλεί τόσο ώστε να θέλω αλλαγή τα μεγάλα και σημαντικά είναι που με ταλαιπωρούν:/:

Αν παρόλα αυτά η ευχή μου θα αφορούσε μόνο "ψιλολόγια" κι επειδή θέλω να την αξιοποιήσω
πολύ απλά θα καταργούσα το ξυπνητήρι, θα ήθελα ο οργανισμός μου να έχει την πολυτέλεια να ξυπνάει μόνος του στην ώρα του χορτάτος απο ύπνο κι όχι απο τον ενοχλητικό ήχο.Πιστεύω θα βελτιωνε πολύ την μέρα μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top