Survivor #1 - Αποστολές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eδώ θα γίνονται τα αγωνίσματα του survivor.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ανακοίνωση
Άυριο στις 1:45μμ (1:30μμ- 2:00μμ) θα έχουμε την πρώτη αποστολή σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δηλαδή στις 13:45???????????????????????????????????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
να προτεινω εγω κατι τωρα? μπορει να πω και μ@λακια αλλα οκ θα το πω. δε θα ταν καλυτερα να διαγωνιζοταν σε καθε αγωνισμα ενας παικτης? ή να διαγονιζονταν ενας τη φορα. δε ξερω μου ακουγεται κουλο να μπορουν να παιξουν ολοι μπουρδουκλωμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
θα γινοταν αυτο, αλλα οι υπολοιποι παιχτες της ομαδας μπορει να τον "βοηθανε" κρυφα...
αρα δεν αξιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω αυριο στις 13:45 :/:

Εχω μαθημα απο τις 12:40 μεχρι τις 15:00....

γινεται να το αναβαλλουμε??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειν αι η δευτερη παιχτρια μου που δε μπορει αυτη την ωρα. θα λειπει και ο ευπατριδης αποτι μου ειπε. να γινει αλλαγη της ωρας βρε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια τελευταια στιγμη δεν γινεται να το αλλαξουμε
λυπαμαι, αλλα δεν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Οκαυ ας αποκλειστουν και 2 παικτες απο την ομαδα σας για αυτην την δοκιμασια!!!να ειμαστε ισοι!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αυτο θα αποφασιστει αυριο μαζι με το φοκο
γιατι τωρα ειναι απων
απλα να συντονιστειτε νωριτερα γι'αυτο το λογο
να λυθουν τυχον προβληματα και αποριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα.(ίσα ίσα που τώρα θέλω να πάει 6 η ώρα αφού εγώ είμαι με τους Χακούνες και μειώνονται οι πιθανότητες νίκης :()

Όποια ώρα και να βάλω αναγκαστικά κάποιοι δε θα μπορούν (δε ζούμε μέσα σε έναν υπολογιστή) έχουμε και πραγματικές ζωές :). 6 ώρα δε θα μπορούν πιθανόν μερικοί και θα διαμαρτύρονται. Παρόλα αυτά θα αλλάξω ώρα αν συμφωνούν ισάριθμα μέλη και από τις 2 ομάδες. (ακόμα και ένας να προτιμά την παλιά ώρα (1:45 ) συγγνώμη αλλά δε θα μπορώ να το αλλάξω). Για τις επόμενες αποστολές μπορώ να το αλλάξω σε απογευματινές ώρες

ως τώρα janewin και Eupatridis θέλουν αλλαγή ώρας και οι 2 είναι στην Χακούνα Ματάτα. Αν παρουσιαστούν ισάριθμα μέλη από την άλλη ομάδα η ώρα μπορεί να αλλάξει στις 6 αλλιως λυπάμαι :(.


Στις 1 θα ξανακοιτάξω τα μηνύματα εφόσον δεν υπάρχουν μέλη της άλλης ομάδας που επιθυμούν αλλαγή ώρας. Η αποστολή θα αρχίσει κανονικά. Η συγκεκριμένη αποστολή είναι ατομική συνπεπώς και ένας από τους Χακούνες να είναι μέσα μπορεί να γίνει ο ήρωας της ομάδας.

Η μεθεπόμενη αποστολή που θα φτιάξω εγώ θα την κάνω μάλλον απογευματινή ώρα ενώ θα βάλω και αποστολή σε μεταμεσονύχτια ώρα για τους ξενύχτηδες κάποτε.


Αποκλεισμοί παιχτών γίνονται μόνο σε περίπτωση που η μια ομάδα έχει περισσότερους παίχτες από την άλλη (στην παρούσα φάση είναι ισάριθμοι). (αλλά και σε αυτή την περίπτωση ένας παίχτης που δε συμμετέχει μπορεί να στέλνει κρυφά σε pm την απάντηση) σε έναν που συμμετέχει.:)

Σε αυτή την περίπτωση ο αρχηγός αποφασίζει (κατόπιν συζήτησης) ποιος παίχτης δε θα συμμετέχει. Τώρα είμαστε 6 vs 6.


Στην επόμενη όμως δεν αποφασίζω
ούτε αποστολή ούτε ώρα. :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ 6 γιατί έχω μάθημα και αυτό γίνεται κάθε μέρα εκτός Παρασκευής (και ΣΚ!)
θέλετε μήπως για καλύτερα να τις κάνουμε τις αποστολές το βράδυ??
Κατά τις 9 ή 10 δηλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ 6 γιατί έχω μάθημα και αυτό γίνεται κάθε μέρα εκτός Παρασκευής (και ΣΚ!)
θέλετε μήπως για καλύτερα να τις κάνουμε τις αποστολές το βράδυ??
Κατά τις 9 ή 10 δηλ?

Τώρα συζητάμε για αυτή την αποστολή :)
( επόμενη αποστολή που θα κάνω θα την κάνω 6 για να μην μπορεί η zoitca) :) πλάκα κάνω :) :)

πρόταση:
21:30μμ
Νέα ώρα.
Αρκεί όμως να συμφωνήσει και άλλο μέλος από τα γκαζάκια. :confused:.
Συμφωνούν Xακούνες---> janewin, Eupatridis
___________Γκαζάκια---> z0itca

Παρόλα αυτά ένας να πει οποιαδήποτε στιγμή πριν τις 2μμ.
ΕΓΩ ΘΕΛΩ 1:45 όπως συμφωνήθηκε εγώ αναγκαστικά θα αρχίσω την αποστολή 1:45.

Με τα τωρινά δεδομένα η αποστολή θα αρχίσει περίπου στις 1:45 μμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι τόσο σημαντικό να διεξάγονται οι αποστολές συγκεκριμένη ώρα;
Δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε σε κοινή ώρα που να βολεύει και τους 12. :P
Καλύτερα να ανακοινώνονται οι αποστολές και να υπάρχει περιθώριο μιας ημέρας για να ολοκληρωθούν.

Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό είναι εφικτό, αλλά δεν βλέπω άλλο τρόπο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι τόσο σημαντικό να διεξάγονται οι αποστολές συγκεκριμένη ώρα;
Δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε σε κοινή ώρα που να βολεύει και τους 12. :P
Καλύτερα να ανακοινώνονται οι αποστολές και να υπάρχει περιθώριο μιας ημέρας για να ολοκληρωθούν.

Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό είναι εφικτό, αλλά δεν βλέπω άλλο τρόπο. :/:
Και να γίνει έτσι, όπως λες, θα κερδίσει αυτος που θα πει πρωτος τη σωστή απάντηση, οπότε δε βοηθάει, εκτος κι αν οι παικτες απαντουν με pm:/:

Τι εννοω με αυτο, αν για παράδειγμα, ο Fockos βάλει ένα γρίφο στις 3:00 μ.μ., ενας παίκτης, δίνει την απάντησή του στις 3:30 μ.μ. και αποδεικνύεται ότι είναι σωστή, τότε δεν υπάρχει περιθώριο, για τους αλλους παίκτες να απαντήσουν:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλύτερα να ανακοινώνονται οι αποστολές και να υπάρχει περιθώριο μιας ημέρας για να ολοκληρωθούν.

Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό είναι εφικτό, αλλά δεν βλέπω άλλο τρόπο. :/:

Νομίζω ότι αυτό δεν είναι εφικτό, επειδή στις περισσότερες αποστολές την νίκη θα παίρνει αυτός που δίνει την σωστή απάντηση γρηγορότερα.. Οπότε δεν έχει νόημα να το κρατάμε μία ολόκληρη μέρα...
Εγώ σκέφτηκα το εξής.
Να ανακοινώνεται μία χ ώρα και οι παίκτες να δηλώνουν στα τόπικ των ομάδων τους ποιοι μπορούν να συμμετέχουν. Έπειτα, ο αρχηγός θα επιλέγει εκείνος αυτούς που θα συμμετέχουν. Για να αποφύγουμε όμως.. λαδιές, ένας παίκτης δεν θα μπορεί να συμμετέχει σε συνεχόμενες δοκιμασίες ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ παικτών στην ομάδα..

Πώς σας φαίνεται?:/:
Οι παίκτες που θα επιλέγονται έλεγα να είναι 3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια υπομονη μιση ωριτσα ακομα
να δουμε ποιοι θα μπουν και τι θα αποφασισουμε
και ναι! ειναι σημαντικο να καθοριζουμε συγκεκριμενη ωρα αλλιως θα γινει το παιχνιδι μπαχαλο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Νομίζω ότι αυτό δεν είναι εφικτό, επειδή στις περισσότερες αποστολές την νίκη θα παίρνει αυτός που δίνει την σωστή απάντηση γρηγορότερα.. Οπότε δεν έχει νόημα να το κρατάμε μία ολόκληρη μέρα...
Εγώ σκέφτηκα το εξής.
Να ανακοινώνεται μία χ ώρα και οι παίκτες να δηλώνουν στα τόπικ των ομάδων τους ποιοι μπορούν να συμμετέχουν. Έπειτα, ο αρχηγός θα επιλέγει εκείνος αυτούς που θα συμμετέχουν. Για να αποφύγουμε όμως.. λαδιές, ένας παίκτης δεν θα μπορεί να συμμετέχει σε συνεχόμενες δοκιμασίες ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ παικτών στην ομάδα..

Πώς σας φαίνεται?:/:
Οι παίκτες που θα επιλέγονται έλεγα να είναι 3..

Το είδος της απσστολής καθώς και η ώρα (και πόσοι πρέπει να συμμετέχουν) το αποφασίζει αυτός/η που φτιάχνει αποτολή κάθε φορά.

Με πολλούς κανόνες το παιχνίδι πιστεύω γίνεται πολύ περίπλοκο και το survivor είναι απλό
παιζεις -νικας - γελας
παίζεις - χάνεις - κλαις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
κα γω συμφωνω στο να παει 1,30!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top