Survivor #1 - e-steki edition (συμμετοχές)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.



Κανόνες δεν έχω σκεφτεί ακόμα αλλά έχω σκεφτεί γενικό πλάνο.

Το παιχνίδι ξεκινάει με 14 παίχτες (ή και λιγότερους). Αυτοί οι παίχτες χωρίζονται σε 2 ομάδες. Στην πρώτη φάση του παιχνιδιού (θα έχουμε ένα διαγώνισμό) αυτό θα είναι είτε ένας γρίφος είτε ένα flash game ή οτιδήποτε άλλο στο οποίο οι παίχτες των δύο ομάδες θα πρέπει να νικήσουν. Η νικήτρια ομάδα παίρνει ασυλία και νικάει. Η χαμένη ομάδα θα πάει στο συμβούλιο του νησιού στο οποία όλοι οι παίχτες θα κληθούν να απαντήσουν σε ερωτήσεις που θα τους επιβάλει η ΣΟΥΕ. Στην συνέχεια θα έχουμε από καθε παίχτη της χαμένης ομάδας ψηφοφορία (Φανερή). Στο τέλος ο χαμένος παίχτης λέει τα τελευταία του λόγια. και φεύγει.
(Σε αυτή την φάση το παιχνίδι παίζεται σε 3 thread ένα για κάθε ομάδα και το κεντρικό thread της αποστολής)
Όταν οι παίχτες συνολικά γίνουν 7 το παιχνίδι γίνεται ατομικό κλειδώνονται τα 2 thread και παίζουμε στο κεντρικό. Ο κάθε παίχτης παίζει για το τομάρι του. Μέχρι να βγει η τελική τριάδα η οποία θα παίξει για την μεγάλη νίκη. Ο μεγάλος νίκητης παίρνει το μεγάλο έπαθλο της ΧΑΡΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χαχαχα τι ειναι αυτο?? δηλωνω συμμετοχη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πολλά μπράβο για το βίντεο και την ιδέα! :worship:

Δηλώνω συμμετοχή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Φόκο είσαι Α - Σ - Τ - Ε - Ρ - Ι !!!!!!!
:clapup:


Είμαι μέσα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ θα συμμετέχω στο #2 :pfff::P

Θέλω να δω πρώτα, πώς θα είναι η δομή του διαδικτυακού παιχνιδιου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Πότε θα ξεκινήσει?
Αν ξεκινήσει απο Σεπτέμβρη , είμαι μέσα...:clapup::D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα αρχίσει από Σεμπτέμβρη γιατί πρέπει να σκεφτώ κανόνες (και να μαζευτούν συμμετοχές). Καθώς και τις δοκιμασίες (εχω σκεφτεί μερικές).


Αρχικά όπως και στο κανονικό survivor ο κάθε παίχτης δηλώνει ένα αντικείμενο που πρέπει να έχει μαζί στο νησί. Κατόπιν οι παίχτες πέφοτυν από το καράβι που τους μετέφερε και οι ομάδες πάνε στα σπιτάκια τους. Κάθε ομάδα θα έχει έναν αρχηγό.

Η χρονική διάρκεια θα είναι σκέφτομαι 1 αποχωρήση την βδομάδα συνεπώς το παιχνίδι θα έχει μεγάλη διάρκεια. Επίσης τα Σαββατοκύριακα που έχουμε περισσότερο χρόνο θα γίνεται το συμβούλιο του νησιού όπου η χαμένη ομάδα πρέπει να ψηφίσει τον παίχτη που θέλει να αποχωρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
φοκο τελειο ειμαι ΜΕΣΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δηλώνω συμμετοχή στην ΣΟΥΕ αν με θέλει ο φίλτατος φόκος

ισί , ένα κουτί τρίγωνα θεσαλονίκης και έχεις εξασφαλίσει το έπαθλο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κατά πάσα πιθανότητα είμαι μέσα,αλλά να αρχίσει μετά το τέλος του Παλέρμο #27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
καιιι εγώ μεσααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εννοειται πως θα δηλωσω κι εγω συμμετοχη!! Φαινεται καλη ιδεα και πιστευω θα εχει επιτυχια... Αν ομως γινεται μια αποχωρηση τη βδομαδα, τοτε καλο θα ηταν να μην ειμαστε πανω απο 14 παικτες, γιατι θα κρατησει εναν αιωνα!!

Αντε, περιμενω πως και πως να ξεκινησουμε και να δουμε αυτη την ιδεα να υλοποιειται:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα κάτι, όταν φτάσουμε στους 7 παίκτες, οπού θα αρχίσει να είναι ατομικό παιχνίδι, θα συνεχίσουν να ψηφίζουν οι παίκτες κανονικά;

(Συγγνώμη, αλλά έχω δει μόνο δύο επεισόδια του survivor και πάνε χρόνια από τότε, so δε θυμάμαι τι γινόταν:redface:)

Πάντως αν ισχύει, κανονικά, η ψηφοφορία, τότε το παιχνίδι θα διαρκεί 3,5 μήνες :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα κάτι, όταν φτάσουμε στους 7 παίκτες, οπού θα αρχίσει να είναι ατομικό παιχνίδι, θα συνεχίσουν να ψηφίζουν οι παίκτες κανονικά;

(Συγγνώμη, αλλά έχω δει μόνο δύο επεισόδια του survivor και πάνε χρόνια από τότε, so δε θυμάμαι τι γινόταν:redface:)

Πάντως αν ισχύει, κανονικά, η ψηφοφορία, τότε το παιχνίδι θα διαρκεί 3,5 μήνες :stunned:

στην αρχή είναι 2 ομάδες (όταν νικάει καπιος κερδίζει ασυλία όλη ομάδα) όταν μειωθούν κατα πολύ οι παίχτες η ομάδα γίνεται μία. και όταν κεδίζει ένας ασυλία κερδίζει μόνο για την πάρτυ του.

3,5 μήνες πάρα πολυ θα το κάνουμε μια αποχώρηση ανά 2 μέρες. Για να τελειώνει πιο γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είμαι κι εγώ μέσα τότε:D:vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Φοκο πολύ ωραία είναι η ιδέα σου για το παιχνίδι!!! :D
Μέσα στην εξεταστική σκέφτηκες και εσύ να αρχίσει; :(:P

Η χρονική διάρκεια θα είναι σκέφτομαι 1 αποχωρήση την βδομάδα συνεπώς το παιχνίδι θα έχει μεγάλη διάρκεια. Επίσης τα Σαββατοκύριακα που έχουμε περισσότερο χρόνο θα γίνεται το συμβούλιο του νησιού όπου η χαμένη ομάδα πρέπει να ψηφίσει τον παίχτη που θέλει να αποχωρήσει.

Και αν κάποιος παίχτης δεν μπει καθόλου το σκ, τι θα γίνει τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φοκο πολύ ωραία είναι η ιδέα σου για το παιχνίδι!!! :D
Μέσα στην εξεταστική σκέφτηκες και εσύ να αρχίσει; :(:P

Και αν κάποιος παίχτης δεν μπει καθόλου το σκ, τι θα γίνει τότε;
[...]μια αποχώρηση ανά 2 μέρες. Για να τελειώνει πιο γρήγορα.
Άλλαξε ο κανονισμός:D:P

Λογικά, όποιος παίκτης δεν ψηφίσει, θα παίρνει απουσία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Άλλαξε ο κανονισμός:D:P

Λογικά, όποιος παίκτης δεν ψηφίσει, θα παίρνει απουσία:P

Αυτός ο κανονισμός θα ισχύσει γενικά ή όταν θα έχουν μείνει εφτά παίχτες;

Πρέπει να μας πει ο φοκος στις πόσες απουσίες θα καιγόμαστε, γιατί τα σκ είναι λογικό κάποιοι να μην μπορούν να έχουν τόσο εύκολη πρόσβαση στο ιντερνετ! Αν κάποιος λείπει για διακοπές;
Για αυτό το λόγο στο παλέρμο δεν παίζουμε τα σαββατοκύριακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μπορώ να είμαι ο παρουσιαστής ;

τι παραπάνω έχουνε δηλαδή ο φερεντίνος και ο αιβάζης ;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτός ο κανονισμός θα ισχύσει γενικά ή όταν θα έχουν μείνει εφτά παίχτες;

Πρέπει να μας πει ο φοκος στις πόσες απουσίες θα καιγόμαστε, γιατί τα σκ είναι λογικό κάποιοι να μην μπορούν να έχουν τόσο εύκολη πρόσβαση στο ιντερνετ! Αν κάποιος λείπει για διακοπές;
Για αυτό το λόγο στο παλέρμο δεν παίζουμε τα σαββατοκύριακα!
Λογικά, θα ισχύει από την αρχή του παιχνιδιού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top