Παλέρμο #24 - The Game

Ποια θα θέλατε να αποχωρήσει από την Palermo city; λήγει 9:15
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ θέλω να δηλώσω ότι χθες παιδιά μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι ψηφίζαμε για το Δήμαρχο ή πώς τον λένε εκείνον τον Μπάρμπα, για αυτό ψήφισα το elenaki- arnea. Δεν μου φαίνεται καθόλου ύποπτη και θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη γιατί εγώ το ξεκίνησα από λάθος μου!!:(
Αυτό όμως το λάθος μου έδωσε ιδιαίτερη τροφή για σκέψη, καθώς κάποιοι- ες πάτησαν πάνω της για να καλύψουν οι ίδιοι τους δικούς τους ρόλους.
Προσωπικά πιστεύω ότι κάτι τρέχει στο ακτίπητοπ δίδυμο _elena_ kai love_angel αφού η πρώτη υπερασπίστηκε την δεύτερη
μια καλή παίκτρια που πιστεύω πως θα βοηθήσει τους πολίτες για να βρούν τους δολοφόνους...
ρίχνοντας παράλληλα τις υποψίες στον Ευπατρίδη.
Στη συνέχεια η love υπερασπίστηκε με τέτοια σιγουριά την elena μετά το ποστ της Βασίλισσας (Proudqueen).

Αυτά μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
ψηφιζω love_angel ξανα.σας το'χω ξαναπει αλλα το υπενθυμιζω,κατι υποπτο συμβαινει.και η συμπεριφορα της ειναι καπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δες το όμως και αλλιώς. Στην αρχή η love angel ψήφισε τον Ευπατρίδη, και βγήκε ο Ευπατρίδης (οκ, έγινε κλήρωση, αλλά το σκηνικό πριν από την κλήρωση ήταν περίεργο!). Σήμερα, η love angel υπερασπίστηκε την Έλενα τόσο σθεναρά και μετά ψηφίζει την Δέσποινα, χωρίς όμως ιδιαίτερο λόγο. Συγγνώμη, αλλά δεν με κάλυψε το " για τους ίδιους λόγους που ψήφισα τον Ευπατρίδη".
Μπορεί βέβαια όπως πολύ σωστά ειπώθηκε να είναι άλλη μία παίκτρια που προσπαθεί να βγάλει άκρη, αλλά ΄βρίσκω αψυχολόγητες τις κινήσεις της και ενώ είπε ότι ψηφίζει για συγκεκριμένους λόγους, εμένα κανένας δεν μου φάνηκε συγκεκριμένος και σοβαρός...
Από την άλλη δεν θα έπρεπε να μας υποψιάσουν και οι απουσίες?? :worry: Τι καλύτερο από έναν δολοφόνο να περάσει απαρατήρητος και να μας αφήσει εμάς να σκοτωνόμαστε?!?
:worry::worry:

Δεν θα μπορούσε να σταλεί κάποιο μήνυμα σε αυτούς που απουσιάζουν?:redface:


Η z0itCa δεν έχει τίποτα προσωπικό με κανένα από τους υπόλοιπους παίκτες και δεν θα ήθελε να παρεξηγηθεί κανένας από τα εριστικά λόγια της. Όσα λέγοντας είναι για χάρη της ασφάλειας στη πόλη του Παλέρμου και μόνο!!~ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 30/06/2010

  1. CiNeFiL: Proudqueen
  2. DESPOINA:
  3. _elena_:
  4. elenaki_arnea08:
  5. foreverfreak: elenaki_arnea08
  6. kleop: love_angel
  7. Κλεοπάτρα
  8. love_angel: DESPOINA
  9. Μάκης4
  10. Maraki7: elenaki_arnea08
  11. Noulou94:
  12. Πατρεύς:
  13. Proudqueen:
  14. rascal_gd:
  15. z0itCa:


Ψήφοι:
2 elenaki_arnea08
1 DESPOINA

1 Proudqueen
1 love_angel

Απουσίες:
1 Κλεοπάτρα
1 Μάκης4
1 Maraki7

Αποχωρήσεις:
  1. Eupatridis: ψηφοφορία/δημοσκόπηση/tie-break (κρυφή ιδιότητα)
  2. ???: δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ???: ψηφοφορία (αποκάλυψη ιδιότητας)

Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι κάτι τρέχει στο ακτίπητοπ δίδυμο _elena_ kai love_angel αφού η πρώτη υπερασπίστηκε την δεύτερη
μια καλή παίκτρια που πιστεύω πως θα βοηθήσει τους πολίτες για να βρούν τους δολοφόνους...
ρίχνοντας παράλληλα τις υποψίες στον Ευπατρίδη.
Στη συνέχεια η love υπερασπίστηκε με τέτοια σιγουριά την elena μετά το ποστ της Βασίλισσας (Proudqueen).
Να πώ κάτι όμως.
Από την αρχή ο Eυπατρίδης με μπέρδευε αρκετά,δηλαδή δες και το 1ο πόστ μου ας πούμε,το δικαιολογώ εκεί. =/

Ο λόγος που "υπερασπίστηκα" αν θέλεις την Love ήταν ότι θεωρώ πώς σε σχέση με τον Ευπατρίδη θα μπορούσε να μας βοηθήσει "περισσότερο" αν έμενε στο παιχνίδι και είναι με τους πολίτες όπως λέει.
Δηλαδή προτίμουσα αν ήταν να φύγει κάποιος, να έφευγε αυτός που ήταν λιγότερο ικανός για να μας βοηθήσει!
Γιατί όπως φάνηκε ο Eυπατρίδης,έπαιζε για την πλάκα του,δηλαδή αν δείς στο τελευταίο του πόστ,ότι έκανε το έκανε για να "ανάψουν" τα αίματα. Δεν βοηθούσε ουσιαστικά,απλά αποπροσανατόλιζε με τον τρόπο του. Αυτή ήταν η λογική μου.

Και επίσης αν προσέξεις,έκανα πόστ 3-4 λεπτά πριν λήξει η ψηφοφορία,όταν είδα ότι θα έβγαινε η Love αν δεν έκανα.
Επιπρόσθετα το πόστ μου ήταν εντελώς "φτωχό" από επιχειρήματα γιατί δεν προλάβαινα μέσα σε τόσο λίγο χρόνο να κάνω ένα πόστ της προκοπής. :/:

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δες το όμως και αλλιώς. Στην αρχή η love angel ψήφισε τον Ευπατρίδη, και βγήκε ο Ευπατρίδης (οκ, έγινε κλήρωση, αλλά το σκηνικό πριν από την κλήρωση ήταν περίεργο!). Σήμερα, η love angel υπερασπίστηκε την Έλενα τόσο σθεναρά και μετά ψηφίζει την Δέσποινα, χωρίς όμως ιδιαίτερο λόγο.
Ο μόνος λόγος που με υπερασπίστηκε η Love τόσο "σθεναρά" όπως λές είναι ότι προφανώς θα είναι και εκείνη πολίτης και θεωρεί πως με το να την υπερασπίζομαι με κάνει κι εμένα να είμαι στην ομάδα των "καλών" και όχι τον φονιάδων!

Τώρα και για σένα όμως Ζωή δεν ξέρω θα μπορούσα να σε θεωρήσω "ένοχη" από την άποψη ότι βρήκες έμας τα "εύκολα" θύματα αλλά δεν έχω αρκετές αποδείξεις κατάλαβες?

Ας πούμε θα μπορούσα κι εγώ να πω πως θεωρώ "ύποπτο" το πόστ που έκανες στην αρχή με το να δηλώνεις απλά ότι ψηφίζεις το elenaki_arnea08,χωρίς ούτε καν να έχεις ένα στοιχειώδες επιχείρημα.
Επίσης δεν συμμετέχεις ούτε κι εσύ ιδιαίτερα,οπότε κι αυτό θα μπορούσε να κινήσει υποψίες..
Δεν ξέρω τώρα υποθέσεις κάνω,ίσως και να έχω λάθος κάπου...

Τέλος πάντων θα δώσω τώρα την ψήφο μου,γιατί φοβάμαι μην με στείλουν πριν την ώρα μου στη δολοφονία.
Ψηφίζω elenaki_arnea08 και επιμένω πως δεν μου αρέσει η επιχειρηματολογία της,ούτε και το γεγονός ότι δεν με έχει αντικρούσει εύστοχα όταν την ψήφισα στον προηγούμενο γύρο!

Επίσης συμφωνώ με τα επιχειρήματα του Κωνσταντίνου πάρα πολύ!

Αυτά από μένα δεν ξέρω αν θα ξαναπρολάβω να κάνω πόστ οπότε καλή σας συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Καλά τα λέει η Ζωή.. Που είναι οι άλλοι? Πλάκα θα χει να ναι δολοφόνος κανένας από τους 3 και να ψαχνόμαστε. Δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα για την ψήφο μου. Είμαι ανάμεσα σε 3...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Οι δολοφόνοι έστησαν καρτέρι στη γωνία... εντόπισαν τον στόχο τους... πάτησαν την σκανδάλη........

... αλλά υπολόγισαν χωρίς......














την νοσοκόμα!!!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 30/06/2010

  1. CiNeFiL: Proudqueen
  2. DESPOINA:
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08:
  5. foreverfreak: elenaki_arnea08
  6. kleop: love_angel
  7. Κλεοπάτρα
  8. love_angel: DESPOINA
  9. Μάκης4
  10. Maraki7: elenaki_arnea08
  11. Noulou94:
  12. Πατρεύς:
  13. Proudqueen:
  14. rascal_gd:
  15. z0itCa:


Ψήφοι:
3 elenaki_arnea08
1 DESPOINA

1 Proudqueen
1 love_angel

Απουσίες:
1 Κλεοπάτρα
1 Μάκης4
1 Maraki7

Αποχωρήσεις:
  1. Eupatridis: ψηφοφορία/δημοσκόπηση/tie-break (κρυφή ιδιότητα)
  2. ???: δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ???: ψηφοφορία (αποκάλυψη ιδιότητας)

Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και επίσης αν προσέξεις,έκανα πόστ 3-4 λεπτά πριν λήξει η ψηφοφορία,όταν είδα ότι θα έβγαινε η Love αν δεν έκανα.
Επιπρόσθετα το πόστ μου ήταν εντελώς "φτωχό" από επιχειρήματα γιατί δεν προλάβαινα μέσα σε τόσο λίγο χρόνο να κάνω ένα πόστ της προκοπής. :/:

Και μόνο αυτό νομίζω ότι λέει πολλά από μόνο του...:worry:
Από την άλλη, όπως εξήγησα και παραπάνω ψήφισα την Έλενα όχι ως δολοφόνο, αλλά επειδή νόμιζα ότι εκλέγαμε Δήμαρχο. Για αυτό και στο πόστ ( το οποίο προφανώς δεν διάβασες με ιδιαίτερη προσοχή) δεν είχε κάποιο επιχείρημα. Δεν είμαι άνθρωπος που θα ψηφίσω δολοφόνο χωρίς να έχει ξεκινήσει καλά καλά το παιχνίδι, αφού ποτέ δεν ψηφίζω για δολοφόνο με ένστικτο, αλλά στηρίζομαι πάντα στη λογική μου. Για αυτό το λόγο ζητώ και άλλη συγγνώμη για το λάθος που έκανα στην αρχή του παιχνιδιού.
όσο για την δική μου συμμετοχή στο παιχνίδι...
Χθες μπορεί να έκανα μόνο ένα ποστ, αλλά προφανώς είμαι εδώ και συζητάω για τις πιθανότητες που υπάρχουν στο να είναι ο οποιοσδήποτε ο δολοφόνος και δεν ψηφίζω το ίδιο προόσωπο με τον προηγούμενο γύρο, χωρίς να το συζητήσω με τους υπόλοιπους. Είμαι δηλαδή λιγότερο κολλημένη και περισσότερο διαλλακτική και ανοικτή στις απόψεις του καθ' ενός.
Για αυτό άλλωστε περιμένω να ακούσω και άλλες γνώμες πριν δώσω την ψήφο μου. Για να έχω σαν πολίτης την συνείδησή μου καθαρή και να μην φοβάμαι ότι έβγαλα από το παιχνίδι ένα αθώο πολίτη....
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:redface:
Καλά τα λέει η Ζωή.. Που είναι οι άλλοι? Πλάκα θα χει να ναι δολοφόνος κανένας από τους 3 και να ψαχνόμαστε. Δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα για την ψήφο μου. Είμαι ανάμεσα σε 3...:worry:

Θα ήθελες να το συζητήσουμε? Γιατί και εγώ ανάμεσα σε 3 είμαι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
λοιπον συμφωνα με την διαισθηση μου (:Pεγινα και sherlock holmes τωρα) θα ψηφισω "Proudqueen"

χωρις παρεξηγηση παντα απλα αυτο μου ρθε να ψηφισω

Μηπως βρηκα το τσιρακι σας;;
Και γι'αυτό η "διαίσθησή" σου σε οδηγησε σε μενα;;


Για να δουμε τι θα ψηφισω σημερα...
Αυριο θα παει (αν δε με φανε) σε elena ή cinefil γιατι μαθαινουμε ιδιοτητα..
Αν τους ψηφισω σημερα δεν θα επιβεβαιωθω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και επίσης αν προσέξεις,έκανα πόστ 3-4 λεπτά πριν λήξει η ψηφοφορία,όταν είδα ότι θα έβγαινε η Love αν δεν έκανα.
Επιπρόσθετα το πόστ μου ήταν εντελώς "φτωχό" από επιχειρήματα γιατί δεν προλάβαινα μέσα σε τόσο λίγο χρόνο να κάνω ένα πόστ της προκοπής. :/:

Και μόνο αυτό νομίζω ότι λέει πολλά από μόνο του...:worry:
Από την άλλη, όπως εξήγησα και παραπάνω ψήφισα την Έλενα όχι ως δολοφόνο, αλλά επειδή νόμιζα ότι εκλέγαμε Δήμαρχο. Για αυτό και στο πόστ ( το οποίο προφανώς δεν διάβασες με ιδιαίτερη προσοχή) δεν είχε κάποιο επιχείρημα. Δεν είμαι άνθρωπος που θα ψηφίσω δολοφόνο χωρίς να έχει ξεκινήσει καλά καλά το παιχνίδι, αφού ποτέ δεν ψηφίζω για δολοφόνο με ένστικτο, αλλά στηρίζομαι πάντα στη λογική μου. Για αυτό το λόγο ζητώ και άλλη συγγνώμη για το λάθος που έκανα στην αρχή του παιχνιδιού.
όσο για την δική μου συμμετοχή στο παιχνίδι...
Χθες μπορεί να έκανα μόνο ένα ποστ, αλλά προφανώς είμαι εδώ και συζητάω για τις πιθανότητες που υπάρχουν στο να είναι ο οποιοσδήποτε ο δολοφόνος και δεν ψηφίζω το ίδιο προόσωπο με τον προηγούμενο γύρο, χωρίς να το συζητήσω με τους υπόλοιπους. Είμαι δηλαδή λιγότερο κολλημένη και περισσότερο διαλλακτική και ανοικτή στις απόψεις του καθ' ενός.
Για αυτό άλλωστε περιμένω να ακούσω και άλλες γνώμες πριν δώσω την ψήφο μου. Για να έχω σαν πολίτης την συνείδησή μου καθαρή και να μην φοβάμαι ότι έβγαλα από το παιχνίδι ένα αθώο πολίτη....
:)
Ο μόνος λόγος που έδωσα την ψήφο μου πιο πριν και δεν έκατσα να το συζητήσω περαιτέρω ήταν ότι φοβόμουν τη δολοφονία,Ζωή.
Το εξήγησα και στο πόστ μου.
Ούτε κολλήματα έχω,ούτε τίποτα.
Δεν ξέρω δηλαδή εσύ ως ένας υποτιθέμενος πολίτης,δεν σκεφτόσουν καθόλου αυτή τη περίπτωση?
Το δικαίωμα να αλλάξω την ψήφο μου το έχω πάντα,οπότε αν δώ κάτι που δεν μου αρέσει σε κάποιον,πίστεψέ με πως θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη..

Καλά το ότι εκλέγαμε Δήμαρχο,πως στο καλό το σκέφτηκες? :hmm:

Δηλαδή συγγνώμη εγώ δεν μπορώ να θεωρήσω πως αυτή η συμπεριφορά του "μπερδεμένου" κοριτσιού που δεν ξέρει καν τι ψηφίζει δεν μπορεί να κρύβει πίσω έναν δολοφόνο?
Να είναι μια καλά δοκιμασμένη τακτική δηλαδή?
Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα..
Και τι εννοείς ότι αυτό που ανέφερα για την ψηφοφορία λέει πολλά από μόνο του?
Είναι η αλήθεια. Έτσι έγινε..
Δηλαδή εσύ θα προτιμούσες να υπήρχε ακόμα και τώρα ένας παίκτης σαν τον Ευπατρίδη μέσα στο παιχνίδι,που θα έλεγε ότι να ναι απλά για να ανάψει τα αίματα και να έφευγε μια παίκτρια σαν την Love που απ'ότι μου έχει δώσει να καταλάβω από τα πόστ της προσπαθεί να βγάλει μια άκρη και για το τι παίζει? Εκτός αν σε συμφέρει κάτι τέτοιο βέβαια.
Τι να πώ είμαι τόσο λάθος πια,δεν ξέρω.

Όπως και να έχει,αν με ψηφίσετε θα βγάλετε έναν πολίτη και θα χτυπάτε το κεφάλι σας μετά και θα χαρώ άπειρα αν με ψηφίσετε όλοι αύριο που θα υπάρχει αποκάλυψη ιδιότητας για να δείτε ότι είμαι πολίτης.
Εκεί θα γελάσω πάρα πολύ,πραγματικά.
Τέλος πάντων αυτά από μένα συγγνώμη για την αργοπορία,αλλά έχω κι άλλες δουλειές να κάνω. :P
Τα λέμε το απόγευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
παιδια σημερα εχει αποκαλυψη ιδιοτητας. αφου παει εναλλαξ. χτες δεν ειχαμε. σημερα εχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Με αγχώνει που δεν έχω ψηφίσει γιατί δεν είχα σκεφτεί πως έτσι γίνομαι στόχος για τοςυ δολοφόνους. Γουατέβερ.. Προς το παρόν ψηφίζω elenaki_arnea08. Όντως οι κινήσεις της είναι ύποπτες.. Από την άλλη όμως μπορεί να είναι κ μπερδεμένη. Και ποιος δεν είναι? Έχω κ άλλες υποψίες για άτομα αλλά όχι αποδέιξεις οπότε κάνω τουμπεκί. That' all for now:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 30/06/2010

  1. CiNeFiL: Proudqueen
  2. DESPOINA:
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08:
  5. foreverfreak: elenaki_arnea08
  6. kleop: love_angel
  7. Κλεοπάτρα
  8. love_angel: DESPOINA
  9. Μάκης4
  10. Maraki7: elenaki_arnea08
  11. Noulou94: elenaki_arnea08
  12. Πατρεύς:
  13. Proudqueen:
  14. rascal_gd:
  15. z0itCa:


Ψήφοι:
4 elenaki_arnea08
1 DESPOINA

1 Proudqueen
1 love_angel

Απουσίες:
1 Κλεοπάτρα
1 Μάκης4
1 Maraki7

Αποχωρήσεις:
  1. Eupatridis: ψηφοφορία/δημοσκόπηση/tie-break (κρυφή ιδιότητα)
  2. Κανένας : δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ???: ψηφοφορία (αποκάλυψη ιδιότητας)

Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που έδωσα την ψήφο μου πιο πριν και δεν έκατσα να το συζητήσω περαιτέρω ήταν ότι φοβόμουν τη δολοφονία,Ζωή.
Το εξήγησα και στο πόστ μου.
Ούτε κολλήματα έχω,ούτε τίποτα.
Δεν ξέρω δηλαδή εσύ ως ένας υποτιθέμενος πολίτης,δεν σκεφτόσουν καθόλου αυτή τη περίπτωση?
Το δικαίωμα να αλλάξω την ψήφο μου το έχω πάντα,οπότε αν δώ κάτι που δεν μου αρέσει σε κάποιον,πίστεψέ με πως θα το κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη..

Καλά το ότι εκλέγαμε Δήμαρχο,πως στο καλό το σκέφτηκες? :hmm:

Δηλαδή συγγνώμη εγώ δεν μπορώ να θεωρήσω πως αυτή η συμπεριφορά του "μπερδεμένου" κοριτσιού που δεν ξέρει καν τι ψηφίζει δεν μπορεί να κρύβει πίσω έναν δολοφόνο?
Να είναι μια καλά δοκιμασμένη τακτική δηλαδή?
Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα..
Και τι εννοείς ότι αυτό που ανέφερα για την ψηφοφορία λέει πολλά από μόνο του?
Είναι η αλήθεια. Έτσι έγινε..
Δηλαδή εσύ θα προτιμούσες να υπήρχε ακόμα και τώρα ένας παίκτης σαν τον Ευπατρίδη μέσα στο παιχνίδι,που θα έλεγε ότι να ναι απλά για να ανάψει τα αίματα και να έφευγε μια παίκτρια σαν την Love που απ'ότι μου έχει δώσει να καταλάβω από τα πόστ της προσπαθεί να βγάλει μια άκρη και για το τι παίζει? Εκτός αν σε συμφέρει κάτι τέτοιο βέβαια.
Τι να πώ είμαι τόσο λάθος πια,δεν ξέρω.

Όπως και να έχει,αν με ψηφίσετε θα βγάλετε έναν πολίτη και θα χτυπάτε το κεφάλι σας μετά και θα χαρώ άπειρα αν με ψηφίσετε όλοι αύριο που θα υπάρχει αποκάλυψη ιδιότητας για να δείτε ότι είμαι πολίτης.
Εκεί θα γελάσω πάρα πολύ,πραγματικά.
Τέλος πάντων αυτά από μένα συγγνώμη για την αργοπορία,αλλά έχω κι άλλες δουλειές να κάνω. :P
Τα λέμε το απόγευμα.


Ναι, όντως θα κάνεις αυτό για το οποίο κατηγορείς την Έλενα ως δολοφόνο....;)
Εγώ λοιπόν, ψηφίζω για όλους τους λόγους που εξέθεσα στα προηγούμενα ποστ μου, love...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 30/06/2010

  1. CiNeFiL: Proudqueen
  2. DESPOINA:
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08:
  5. foreverfreak: elenaki_arnea08
  6. kleop: love_angel
  7. Κλεοπάτρα
  8. love_angel: DESPOINA
  9. Μάκης4
  10. Maraki7: elenaki_arnea08
  11. Noulou94: elenaki_arnea08
  12. Πατρεύς:
  13. Proudqueen:
  14. rascal_gd:
  15. z0itCa: love_angel


Ψήφοι:
4 elenaki_arnea08
2 love_angel
1 DESPOINA
1 Proudqueen

Απουσίες:
1 Κλεοπάτρα
1 Μάκης4
1 Maraki7

Αποχωρήσεις:
  1. Eupatridis: ψηφοφορία/δημοσκόπηση/tie-break (κρυφή ιδιότητα)
  2. Κανένας : δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ???: ψηφοφορία (αποκάλυψη ιδιότητας)

Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Αχ έκανα ένα μουσακά πριν λίγο... Άλλο πράγμα! Διότι ως απλή πολίτης που ασχολείται με το νοικοκυριό και προσπαθεί να ευχαριστήσει και να βοηθήσει τους γείτονες και συμπολίτες της, πρέπει να ετοιμάσω φαγητό για αύριο επειδή το πρωί θα εχω τρεχάματα διότι γιορτάζει η γειτονική μας εκκλησία, για να μην υποπτεύεστε ότι εχω να κάνω κάτι πιο ύποπτο... Επειδή όμως βλέπω ότι οι δολοφόνοι ενοχλούνται που είμαι μπερδεμένη και αλλάζω την ψήφο μου συχνά, πετυχαίνοντας τους, προφανώς, προσπαθούν να με βγάλουν από τη μέση, παρασύροντας και τους απλούς κι αγαπητούς μου συμπολίτες!! Θα ψηφίσω love_angel όπως και στη χθεσινή δημοσκόπηση. Κι αν θυμάμαι καλά χθες εξήγησα ότι βιάστηκα να ψηφίσω το Χρήστο λόγω των ποστ του, αλλά αργότερα που διάβασα και τα ποστ της love_angel κατάλαβα ότι είχα κάνει ένα μεγάλο λάθος. Αυτα τα ολίγα... Α! Και να έχετε πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι κάποιοι μπορεί να μην έχουν παίξει ούτε την κανονική εκδοχή του Παλέρμο και γι' αυτό να μπερδεύουν και κάποια πράγματα, όπως η zotica, η οποία στους κανόνες του παιχνιδιού διάβασε ότι μέχρι τις 12 το μεσημέρι, αν δε κάνω λάθος, αν υπάρχουν υποψηφιότητες για δήμαρχο, εκλέγεται και δήμαρχος στην άτυχη αυτή πολη του Παλέρμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όχι.. έχω ξαναπαίξει Παλέρμο κανονικά όμως όχι σε φόρουμ, και επειδή ακριβώς δεν έχει Δήμαρχο το κανονικό Παλέρμο, μπερδεύτηκα...:redface:
Από την άλλη αυτό με την πρόωρη ψηφοφορία είναι ακριβώς η τέλεια δικαιολογία!
Ναι, ψηφίζω από νωρίς νωρίς, για να μην με υποψιαστεί κανείς!! Ωραία, έτσι να κάνουμε όλοι!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 30/06/2010

  1. CiNeFiL: Proudqueen
  2. DESPOINA:
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08: love_angel
  5. foreverfreak: elenaki_arnea08
  6. kleop: love_angel
  7. Κλεοπάτρα
  8. love_angel: DESPOINA
  9. Μάκης4
  10. Maraki7: elenaki_arnea08
  11. Noulou94: elenaki_arnea08
  12. Πατρεύς:
  13. Proudqueen:
  14. rascal_gd:
  15. z0itCa: love_angel


Ψήφοι:
4 elenaki_arnea08
3 love_angel
1 DESPOINA
1 Proudqueen

Απουσίες:
1 Κλεοπάτρα
1 Μάκης4
1 Maraki7

Αποχωρήσεις:
  1. Eupatridis: ψηφοφορία/δημοσκόπηση/tie-break (κρυφή ιδιότητα)
  2. Κανένας : δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ???: ψηφοφορία (αποκάλυψη ιδιότητας)

Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)

Σημείωση:
Όταν ψηφίζετε αλλάξτε στο σημείο αυτό το post σας (μεγαλύτερη γραμματοσειρά, bold, άλλο χρώμα) για να είναι πιο ευδιάκριτο και να μην περάσει απαρατήρητη η ψήφο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top