Παλέρμο #24 - The Game

Ποια θα θέλατε να αποχωρήσει από την Palermo city; λήγει 9:15
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ρε εσύ σκέφτεσαι έξυπνα..:eek: Πρέπει ν' αλλάξω τακτική!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κοιτάω το θέμα γιατί δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου και να ψηφίσω χωρίς να έχω βάσιμες υποψίες...Θέλω να δω που κινούνται οι υπόλοιποι και τι παίζεται... Και αν ήθελα να κρύψω κατι θα γινόμουν αόρατη και θα έβλεπα το τόπικ ...
Αυτά, θα επανέλθω να ψηφίσω σε λίγο...Έχω δύο άτομα στο μυαλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
κι εσυ τέκνον Βρούτε?? :P
τςτςτςτςτςτς... Νεολαία... :P
κι επειδή είμαι πολύ καλό άτομο και πότε δεν ανταποδίδω, θα ψηφίσω zotica! :P :D

κι επειδή τελικά είμαι πολύ καλό άτομο κατά βάθος, βάθος, αν τελικά γίνεται, αλλάζω την ψήφο μου και την δωρίζω με πολύ αγάπη στο φιλο μου το Χρήστο (eupatridis) γιατί κάτι ύποπτο υπάρχει πίσω από το ποστ του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eνώ στην αρχή μου είχε φανεί περίεργο το γεγονός ότι ένας παίκτης που δεν έχει ξαναπαίξει στη ζωή του Παλέρμο σκέφτεται όπως ο αγαπητός Eυπατρίδης και επίσης δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι δεν σχολίασε καθόλου την ψήφο που πήρε από τον Πέτρο,ωστόσο ο μόνος λόγος που θα ψηφίσω το elenaki_arnea08 είναι ότι δεν έχει καθόλου καλή επιχειρηματολογία και αλλάζει τις ψήφους χωρίς να δικαιολογεί ουσιαστικά τίποτα..

Ένα αόριστο "γιατί κάτι ύποπτο υπάρχει πίσω από το πόστ του",δεν είναι αρκετή δικαιολογία για μένα. Sorry.


κι επειδή τελικά είμαι πολύ καλό άτομο κατά βάθος, βάθος, αν τελικά γίνεται, αλλάζω την ψήφο μου και την δωρίζω με πολύ αγάπη στο φιλο μου το Χρήστο (eupatridis) γιατί κάτι ύποπτο υπάρχει πίσω από το ποστ του...

....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Λοιπόν αποφάσισα.:D Λεω να ψηφίσω την love_angel γιατί δεν έχει πει τίποτις και έχει πάρει και μια ψήφο οπότε ίσως να θέλει να κρύψει κάτι...

Το δεύτερο άτομο που σκεφτόμουν δεν έχει μπει καθόλου σήμερα οπότε το κρατάω για κάποια άλλη φορά για να δω τι θα κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 29/06/2010

  1. CiNeFiL: foreverfreak
  2. DESPOINA: love angel
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08: Eupatridis
  5. Eupatridis
  6. foreverfreak: rascal_gd
  7. kleop: love_angel
  8. Κλεοπάτρα
  9. love_angel
  10. Μάκης4
  11. Maraki7
  12. Noulou94: CiNeFiL
  13. Πατρεύς: Eupatridis
  14. Proudqueen: Noulou94
  15. rascal_gd
  16. z0itCa: elenaki_arnea08


Ψήφοι:
2 Eupatridis
1 foreverfreak
2 love_angel
1 rascal_gd
2 elenaki_arnea08
1 CiNeFiL
1 Noulou94

Σήμερα Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το λοβακι δεν εχει μιλησει γιατι εχει τρεχαματα απο το πρωι και ειμαι και και σε μια φιλη μου. επισης το λοβακι εχει εξεταστικη μεχρι την παρασκευη. αυτα απο μενα.
ο καθενας ψηφιζει οτι να ναι νομιζω πραγματικα.

επισης ειμαι αθωο πολιτακι και θα χτυπατε το κεφαλι σας μετα.
δεν εχω κανενα επιχειρημα για να ψηφισω γιατι κανεις σχεδον δεν εκανε ενα ποστ της προκοπης. δεσποινα πριν γλυκεια μου μιλησες και ειπες οτι δε γραφεις για να δεις τι παιζει. με την ιδια λογικη θα μπορουσα να υπερασπιστω τον ευατο μου (αν και εγω ημουν εξω) και να πω πως και σε μενα μια απο τα ιδια συμβαινει γιαυτο δε μιλαω. μετα ''μπλα μπλα... και ψηφιζω λοβ ειντζελ γιατι δεν εχει μιλησει.'' απο οσα παλερμο εχω παιξει ως τωρα τη θεωρω την πιο χαζη δικαιολογια και πως καποιος κατι θελει να κρυψει.

προς το παρον ψηφιζω ευπατριδη γιατι δεν ξερω το ρολο του, ξερω ομως οτι εγω ειμαι πολιτακι οποτε το ρισκαρω και τον ψηφιζω για να ''σωθω''. αν και θα μπορουσε να ειναι ο αλλος δολοφονος και να προσπαθεις να τον βοηθησεις διαλλεγοντας καποιον απο μας(Στην προκειμενη περιπτωση εμενα) με τη 1 ψηφο για αν τον σωσεις. μπορει να εισαι και το τσιρακι τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
:D
Πόσο μ αρέσει να ανάβω φωτιές!!!

Eνώ στην αρχή μου είχε φανεί περίεργο το γεγονός ότι ένας παίκτης που δεν
έχει ξαναπαίξει στη ζωή του Παλέρμο σκέφτεται όπως ο αγαπητός Eυπατρίδης και επίσης δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το γεγονός ότι δεν σχολίασε καθόλου την ψήφο που πήρε από τον Πέτρο
Παλέρμο εχω ξαναπαίξει αρκετές φορες ;)
Τι να σχολιάσω;Ειναι προφανές πως πήρα ψήφο,επειδή θεωρούμαι απο τους δυνατούς ! *αλαζονικό ύφος* :P

προς το παρον ψηφιζω ευπατριδη γιατι δεν ξερω το ρολο του, ξερω ομως οτι εγω ειμαι πολιτακι οποτε το ρισκαρω και τον ψηφιζω για να ''σωθω''. αν και θα μπορουσε να ειναι ο αλλος δολοφονος και να προσπαθεις να τον βοηθησεις διαλλεγοντας καποιον απο μας(Στην προκειμενη περιπτωση εμενα) με τη 1 ψηφο για αν τον σωσεις. μπορει να εισαι και το τσιρακι τελικα.

Αρχικά,εκανα μια ''αναγνώριση εδάφους'',για να πέσουν περισσότεροι οι μάσκες.
Και τώρα ζυγίζω τα πάντα.
Για elenaki_arnea_08 ,θα αποφανθώ εντος της ωρας,ισως.
Για DESPOINA,σκέφτομαι πως,απο τη στιγμή,που εχει δυο ονόματα στο μυαλό της,πιθανόν να ειναι ο ρουφ της ιστορίας.Συνεπώς,love angel = δολοφόνος και rascal = τσιράκι.

Υποθέσεις κάνω.
Ενα ειναι σίγουρο,πως με τις σκέψεις μου,ενοχλώ τους δολοφόνους και θα με πετάξουν εξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:D



Αρχικά,εκανα μια ''αναγνώριση εδάφους'',για να πέσουν περισσότεροι οι μάσκες.
Και τώρα ζυγίζω τα πάντα.
Για elenaki_arnea_08 ,θα αποφανθώ εντος της ωρας,ισως.
Για DESPOINA,σκέφτομαι πως,απο τη στιγμή,που εχει δυο ονόματα στο μυαλό της,πιθανόν να ειναι ο ρουφ της ιστορίας.Συνεπώς,love angel = δολοφόνος και rascal = τσιράκι.

Υποθέσεις κάνω.
Ενα ειναι σίγουρο,πως με τις σκέψεις μου,ενοχλώ τους δολοφόνους και θα με πετάξουν εξω ;)


λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

ψιλοκατηγορεις την δεσποινα για να καλυψεις τα ασυμμαζευτα με τη (φαιδρη) δικαιολογια οτι ειναι αναμεσα σε δυο για τους οποιους δεν ειχε για κανεναν ενα σοβαρο επιχειρημα. σιριουσλι το χετε χασει. τον ρασκαλ τον λες τσιρακι(?) ενω καν δενε χει μιλησει. :worry: δεν εχεις σοβαρη δικαιολογια για τιποτα! \
\αγαπητε κανεις δεν θελει να σε πεταξει εξω γιατι ενοχλεις τους δολοφονους. τους πολιτες ενοχλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δηλαδή,δεν δικαιούμαστε να κάνουμε υποθέσεις; :confused: Αλλώστε,δεν εχω δωσει την ψήφο μου ακόμα.
Και τι εννοείς,ενοχλώ τους πολίτες;Μου δίνει το παιχνίδι το δικαιώμα να λεω οτι θέλω,σωστα;

Και που να μην εβαζα την υποσημείωση,να μην το πάρετε πατριωτικά ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:D

Υποθέσεις κάνω.
Ενα ειναι σίγουρο,πως με τις σκέψεις μου,ενοχλώ τους δολοφόνους και θα με πετάξουν εξω ;)
\

με αυτη τη φραση ειναι σα να λες ''οσοι με ψηφισουν ειναι οι δολοφονοι''.
μηπως χρησιμοποιεις τεχνασματα που βγαζουν ματι για να παραμεινεις στο παιχνιδι?\\πραγματικα ενα ''ψηφιζω λοβ'' για να παραμεινω στο παιχνιδι δε θα σε ενοχοποιουσε στα ματια μου!\ολη αυτη η σκευορια που βλεπω τωρα μου κανει κλιιιιιιιιιιιιιιιικ.

τεεεσπα, αυτα ειχα να πω... ο κοσμος εχει ματια και βλεπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
επισης ειμαι αθωο πολιτακι και θα χτυπατε το κεφαλι σας μετα.
δεν εχω κανενα επιχειρημα για να ψηφισω γιατι κανεις σχεδον δεν εκανε ενα ποστ της προκοπης. δεσποινα πριν γλυκεια μου μιλησες και ειπες οτι δε γραφεις για να δεις τι παιζει. με την ιδια λογικη θα μπορουσα να υπερασπιστω τον ευατο μου (αν και εγω ημουν εξω) και να πω πως και σε μενα μια απο τα ιδια συμβαινει γιαυτο δε μιλαω. μετα ''μπλα μπλα... και ψηφιζω λοβ ειντζελ γιατι δεν εχει μιλησει.'' απο οσα παλερμο εχω παιξει ως τωρα τη θεωρω την πιο χαζη δικαιολογια και πως καποιος κατι θελει να κρυψει.


Χαλαρά λίγο...
Δεύτερον, δικαιώμά σου να θεωρείς την γνώμη μου χαζή. Μπορώ όμως να την πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καλα δεν εχετε ξανα παιξει παλερμο??
παλερμο χωρις ιντργκα δεν εχει νοστιμαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 29/06/2010

  1. CiNeFiL: foreverfreak
  2. DESPOINA: love angel
  3. _elena_: elenaki_arnea08
  4. elenaki_arnea08: Eupatridis
  5. Eupatridis
  6. foreverfreak: rascal_gd
  7. kleop: love_angel
  8. Κλεοπάτρα
  9. love_angel: Eupatridis
  10. Μάκης4
  11. Maraki7
  12. Noulou94: CiNeFiL
  13. Πατρεύς: Eupatridis
  14. Proudqueen: Noulou94
  15. rascal_gd
  16. z0itCa: elenaki_arnea08


Ψήφοι:
3 Eupatridis
1 foreverfreak
2 love_angel
1 rascal_gd
2 elenaki_arnea08
1 CiNeFiL
1 Noulou94

Σήμερα Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
με αυτη τη φραση ειναι σα να λες ''οσοι με ψηφισουν ειναι οι δολοφονοι''.
καπως έτσι,διοτι εαν ο rascal μπει και με ψηφίσει,τοτε ισως εχω δικιο.
Παντα ,όμως υπάρχει και το περιθώριο του λάθους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
καλα δεν εχετε ξανα παιξει παλερμο??
παλερμο χωρις ιντργκα δεν εχει νοστιμαδα!
Αυτο ξαναπεστο:)!! Παιδες, οσες φορες στη ζωη μου και να 'χω παιξει παλερμο, και αναφερομαι στην πραγματικη ζωη, πεφτει τρελο ξεκατινιασμα... Γιατι?? Για να γελασουμε!! Ουσιαστικα αυτη ειναι η μαγεια του παιχνιδιου... Απο εκει και περα ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του και προσπαθει να βοηθησει ωστε να γινει ενα καλο παιχνιδι!!

Παντως σε γενικες γραμμες η πρωτη ψηφοφορια ειναι τερμα ακυρη, οπως αλλωστε συμβαινει συνηθως!!

Υ.Γ: Αν ειναι να λειπετε οταν παιζουμε, καλυτερα μη δηλωνετε καθολου συμμετοχη!! Μεχρι στιγμης υπαρχουν τοσα ατομα που δεν εχουν μιλησει και καλλιστα θα μπορουσαν να εχουν ρολο...
Υ.Γ2: Πηγα πολυ καλα στο σολφεζ:D (μου πεσαν γελοια θεματα)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ρε παιδια το "M.V.P." τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπόν.

Πιστεύω ότι το όλο θεματάκι έχει να κάνει με το ότι δεν γνωριζόμαστε μεταξύ μας σχεδόν καθόλου,δηλαδή εγώ θυμάμαι πέρυσι στο iSchοοl ότι υπήρχε τρελό χαβαλέ,την λέγαμε ο ένας στον άλλο και όλα αυτά τα ωραία τα παρεΐστικα τέλος πάντων.

Η μόνη διασκεδαστική νότα μέχρι τώρα στο game είναι ο self-instructive depressing,sorry που το λέω. :P

Αν συνεχίσει έτσι η φάση το game ουσιαστικά θα "σταματήσει" το πολύ μέσα με 1-2 μέρες.

Πραγματικά είναι κρίμα που δεν υπάρχει "κίνηση" στο game..

Στις 8 δεν λήγει η ψηφοφορία?

Ελπίζω από τον επόμενο γύρο να "ζωντανέψουν" κάπως τα πράγματα. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ψηφίζω love_angel ,για την ισοπαλία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top