Φαγητά που αρέσουν σε όλους - εκτός απο εσάς!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ξέχασα πριν να πω και το αλάτι :)

Α όχι, εγώ το αλάτι το λατρευω! Αν και όταν μαγειρεύω δεν το βάζω σκέτο, βάζω Νοστιμιά, που έχει και αλάτι μέσα.
Αυτό πάντως με το κατσίκι/αρνί το έχω κι εγώ. Μου βρωμάει απίστευτα. :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
το Πάσχα πάντως είναι πρόβλημα..ακόμα και οι πατάτες φούρνου μου μυρίζουν όταν έχουν ψηθεί με το κρέας -κατσικάκι ή αρνάκι- αλλά τις τρώω.

Ax βρε Prime.....Ζημιά μας έκανες πρωί-πρωί..... Μαζεύω τα σάλια από το γραφείο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εννοείτε οτι η πρόσκληση είναι ανοιχτή για όλους, άλλωστε έτσι γίνεται κάθε φορά.
Το αρνί και το κατσίκι αν ξέρεις να το διαλέξεις, δεν μυρίζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω δεν τρωω αλατι γενικοτερα, ετσι κι αλλιως μου το απαγορευουν...οχι οτι δεν μου αρεσει ομως :(
επισης δεν τρωω πατσα, μυαλα και ολα τα συναφη. δεν μου ρχεται κατι αλλο στο μυαλο τωρα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
χαχαχαχαχα! crazyhelen εγώ μόνο που τα σκέφτομαι με πιάνει η ώρα μου.

ξέρεις τι είναι μετά τη νηστεία όλοι να μασαμπουκιάζουν και εσύ να ανακατεύεσαι από τη μυρωδιά? :/:

Λία το αλάτι δεν το θέλω καθόλου :tongue: .
Είχα βγει με μια παρέα τις προάλες για φαγητό που δεν ξέρανε τα περίεργά μου και πήγε ένας άμοιρος να ρίξει αλάτι στη σαλάτα πριν προλάβω να βάλω στο πιάτο μου λίγη και μετά να ρίξει όσο θέλει.Αντέδρασα ενστικτωδώς απλώνοντας το χέρι και φωνάζοντας "μηηηηηηηη".:redface:
Τρόμαξε ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Νηστεία; Ποια νηστεία;:confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
prime δεν σε δυσκολευει στις επιλογες σου στο φαγητο εφοσον δεν τρως αλατι; εμενα με δυσκολευει αφανταστα οταν ειναι να φαω εξω παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
prime δεν σε δυσκολευει στις επιλογες σου στο φαγητο εφοσον δεν τρως αλατι; εμενα με δυσκολευει αφανταστα οταν ειναι να φαω εξω παντως.

το αλάτι απλά δεν μου αρέσει, δεν το αποφεύγω γιατί υπάρχουν λόγοι υγείας. :)
συνήθως ζητάω αν γίνεται να μη βάζουν καθόλου αλάτι στη μερίδα μου.

καταλαβαίνω πάντως τι λες..ο πατέρας μου απαγορεύεται λόγω προβλημάτων υγείας να τρώει αλάτι και πλέον δεν βγαίνει καθόλου έξω για φαγητό γιατί πολύ απλά δεν μπορεί να το ρισκάρει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
:( :( με πιανεις prime αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κλειστεις και μεσα στο σπιτι επειδη δεν μπορεις να φας αλατι ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
:( :( με πιανεις prime αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κλειστεις και μεσα στο σπιτι επειδη δεν μπορεις να φας αλατι ετσι;

όχι δεν μπορείς..:/:
ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο..
ο πατέρας μου βέβαια εκτός από το αλάτι απαγορεύεται να τρώει και πολλά φαγητά και ό,τι τρώει πρέπει να είναι ζυγισμένο πχ 60 γρ κρέας, οι πατάτες να έχουν μείνει ένα βράδυ στο νερό, δεν πίνει μπορεί να πιει τίποτε άλλο εκτός από νερό και άλλα πολλά.
Γι΄αυτό δεν μπορεί να το ρισκάρει.

Πάντως σε εστιατόρια μπορείς να παραγγείλεις κάτι στα κάρβουνα και να απαιτήσεις να μη βάλουν καθόλου αλάτι.Εγώ το έχω κάνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Χμ, δεν τρώω μοσχάρι τα τελευταία 12-13 χρόνια, αλλά λόγω ιδεολογίας-ψυχολογίας...

Ποιά ιδεολογία είναι αυτή?:D
Και δεν τρως μοσχάρι αλλά τρως...γίδι?:P:D:D

Κανίβαλλεεεεεεεεε:P:P:D

Φασολαδα και αυτα τα μικρα ψαρακια που δεν εχουν κοκκαλο, τα τρως ολοκληρα και δεν ξερω πως τα λενε. Μπιαχ.
Στο απάντησαν ήδη...αθερίνα η χαψιά:)

prime αν εξαιρέσεις τις πατάτες τηγανητές, την κρέμα γάλακτος και τα κίτρινα τυριά, είμαστε εξίσου παράξενες στο φαί! Πότε θα πάμε μαζί για φαγητό; :D :P

Που?...Στο Λοιμωδών?:P:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιά ιδεολογία είναι αυτή?:D
Και δεν τρως μοσχάρι αλλά τρως...γίδι?:P:D:D

Κανίβαλλεεεεεεεεε:P:P:D

Χμ, δεν είμαι πολύ της κατσίκας, κι όμως!
Πιο πολύ σκετόμουν τα πιο mainstream κρέατα, αλά χοιρινό, κοτόπουλο, μοσχάρι!

Γιατί και κουνέλι, πχ, με βαριά καρδιά τρώω...

Αλλά μοσχάρι νιετ!!!
Μεγάλη ιστορία η "ιδεολογία"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Έχω πάθει σοκ.. και μου τρέχουν και τα σάλια.
Εγώ είμαι βολική στο φαΐ, τρώω τα πάντα.

(ελαιόλαδο?? αρνάκι του πάσχα?? τυριά? παστίτσιο???? yuuuuum!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Που?...Στο Λοιμωδών?:P:D:D:D:D

:beating:

σε προσκαλώ πάντως να σου μαγειρέψω..

..............


................




....................











ένα ωραιότατο σπανακόρυζο :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
της Μεγάλης Εβδομάδας.:)
Εγώ δεν νηστεύω ποτέ.
Είναι μεγάλη κουταμάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
:beating:

σε προσκαλώ πάντως να σου μαγειρέψω
ένα ωραιότατο σπανακόρυζο :bleh:

Δεν με χαλάει καθόλου!!!:D
Θα φέρω και σαλιγκάρια και κάνα κεφαλάκι κι εγώ και θα φάμε βασιλικά!:P:D

Εγώ δεν νηστεύω ποτέ.
Είναι μεγάλη κουταμάρα.

Η νηστεία σαν "επιθυμία Θεού" είναι όντως κουταμάρα...σαν διατροφική συνήθεια όμως είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Πρωτον δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ η πιτσα.

Και δευτερον...

Δεν μου αρεσει η σοκολατα.
Μου αρεσει η πλακα, κι αυτη μονο αν εχει πολλη ζαχαρη, πολυ γαλα και κατα προτιμηση ξηρους καρπους(Λακτα, Ιον αμυγδαλου κλπ) και το ροφημα.
ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ την τουρτα σοκολατα, το παγωτο σοκολατα, τη μους σοκολατα, την παστα σοκολατινα, το κεικ σοκολατα, το σιροπι σοκολατα... ΟΛΑ ΟΛΑ και πιο πολυ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ την σοκολατα υγειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Α ναι και οι πατατες φουρνου δεν μου αρεσουν καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top