Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Καμια φορα ανοίγω το ψυγειο και κοιτάω τι έχει χωρίς να πεινάω
Story of my life :P
Πρέπει να μάθω στον εγκέφαλό μου να ξεχωρίζει το βαριέμαι από το πεινάω :P

Δεν μπορώ να βλέπω τον νεροχύτη-νιπτήρα με νερά,έστω και στάλες :confused: μου την δίνει απίστευτα,και κάθομαι όποτε τον βρω έτσι και τον σκουπίζω μέχρι να μην έχει τίποτα..να αρχίσω να ανησυχώ; :worry: :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενω εχω ενα σωρο δουλειες να κανω, με πιανει ωρες ωρες απαθεια και καθομαι χωρις να κανω τιποτα. Και μετα νευριαζω που δεν προλαβα να κανω ολες τις δουλειες μου του σπιτιου!

Επισης με ενοχλει που καθομαι μερικες φορες σε συγκεκριμενες στασεις ενω ξερω πως μετα θα ειμαι πιασμενη, αλλα βαριεμαι ναλλαξω σταση.

Σοβαρη η κατασταση μου;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όταν έχω να ξυπνήσω νωρίς την επόμενη μέρα, από το άγχος μου το βράδυ δεν με παίρνει ο ύπνος.
Δηλαδή αγχώνομαι ότι δεν θα κοιμηθώ, και φυσικά αυτό με κάνει να μην κοιμάμαι.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το βραδυ καθομαι με τις ωρες ξυπνια στο κρεβατι μου γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει και σκεφτομαι πραγματα που δεν σκεφτηκα ποτε μεσα στην μερα... Αυτο εχει ως αποτελεσμα να πηγαινω για υπνο στις 12 πχ και να κοιμαμαι τελικα στις 3-4... Αλλα δεν λεω με τιποτα να το σταματησω... Το εχω συνηθησει και αρχιζει να μου αρεσει :)

Τραγικο :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Το βραδυ καθομαι με τις ωρες ξυπνια στο κρεβατι μου γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει και σκεφτομαι πραγματα που δεν σκεφτηκα ποτε μεσα στην μερα... Αυτο εχει ως αποτελεσμα να πηγαινω για υπνο στις 12 πχ και να κοιμαμαι τελικα στις 3-4... Αλλα δεν λεω με τιποτα να το σταματησω... Το εχω συνηθησει και αρχιζει να μου αρεσει :)

Τραγικο :|

τζοιν δα κλαμπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν θέλω να ακουμπούν τα μαλλιά μου...

Και δεν αντέχω να βλέπω ανθρώπους να τρώνε τα νύχια τους....
ή κι αν δεν τα τρώνε εκείνη την ώρα τα νύχια….
να φαίνονται σκοροφαγωμένα από το πολύ μάσημα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
1) δεν μπορώ να μασάνε τσίχλες μπροστά μου
2) δεν μπορώ να τρώνε μπροστά μου
3) δεν μπορώ να κουνιούνται μπροστά μου
4) δεν μπορώ να αναπνέουν με θόρυβο μπροστά μου

σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εκνευρίζομαι όταν κάποιος από εκεί που λέει κάτι συγκεκριμένο σταματάει ξαφνικά για άσχετο λόγο και δεν καταλήγει σ'αυτό που θέλει. Πολλές φορές τους λέω τελειώνετε αυτό που θέλετε να πείτε και μετά απαντήστε σε άλλους ή σταματήστε να μιλάτε.:mad:
Ευτυχώς μ'ακούν και ολοκληρώνουν αυτό που θέλουν να πουν.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εγώ πάλι τρελένομαι όταν εξηγώ κάτι σε κάποιον και αυτός δεν το καταλαβαίνει!
:rtfm::wall::mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγώ πάλι τρελένομαι όταν εξηγώ κάτι σε κάποιον και αυτός δεν το καταλαβαίνει!
:rtfm::wall::mpinelik:
Για εμένα λες; :look:

Κάτι άλλο δεν μου αρέσει να μου την λένε ότι κάνω προφορικά λάθη σε διάφορες λέξεις αλλά οι ίδιοι είναι χειρότεροι.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Για εμένα λες; :look:

Κάτι άλλο δεν μου αρέσει να μου την λένε ότι κάνω προφορικά λάθη σε διάφορες λέξεις αλλά οι ίδιοι είναι χειρότεροι.:mad:

Γενικά!
Όχι για εσένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
1.Οταν γυρναω απο δουλεια, καταπιανομαι με δουλειες λες και μου εχουν βαλει μοτερακι, αντι να χαλαρωσω και δε θελω να μιλαω για λιγη ωρα.
3.Τα πρωινα δεν παιρνω μπρος αμεσως που θα ξυπνησω, γι'αυτο παντα σηκωνομαι πολυ νωριτερα.
4. Ξενυχτω ακομα κι αν κουτουλαω προκειμενου να δω μια καλη ταινια η εκπομπη κι αν δεν ειναι ολα πεντακαθαρα και τακτοποιημενα.
5. Θελω καθε μερα να φοραω κατι διαφορετικο και για να μην ψαχνομαι, ετοιμαζω τα ρουχα που θα φορεσω για τις επομενες 3 μερες

Ε, για παραξενιες δε συζηταμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τα φαγητά που απεχθάνεται ο πιο πολύς κόσμος, όπως αγκινάρες, κουκιά, ρεβίθια, φακές, φάβα, μπρόκολο κ.ά., εμένα είναι τα αγαπημένα μου. :P Αντιθέτως, εγώ απεχθάνομαι τα φαγητά που αρέσουν στον πιο πολύ κόσμο, όπως στιφάδο, γύρο, σουβλάκι, πίτσα, τηγανιτές πατάτες κ.ά..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Το βραδυ καθομαι με τις ωρες ξυπνια στο κρεβατι μου γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει και σκεφτομαι πραγματα που δεν σκεφτηκα ποτε μεσα στην μερα... Αυτο εχει ως αποτελεσμα να πηγαινω για υπνο στις 12 πχ και να κοιμαμαι τελικα στις 3-4... Αλλα δεν λεω με τιποτα να το σταματησω... Το εχω συνηθησει και αρχιζει να μου αρεσει :)

Τραγικο :|




Χαχαχ ακριβώς αυτό παθαίνω και εγώ μόλις πηγαίνω για ύπνο.Σκέφτομαι εκατοντάδες πράγματα τα οποία δεν τα σκέφτηκα ποτέ μέσα στην μέρα.Και τελικά καταλήγω να κοιμάμαι στις 4.00 το πρωί :P
Γενικότερα έχω πολλές παραξενιές.
1.Με πειράζει να ακουμπάνε τα μαλλιά μου.
2.Με ενοχλεί να μου πειράζουνε τα βιβλία μου.
3.Με πειράζει να μου πειράζουν τα καλλυντικά μου οι φίλες μου :P
4.Θέλω να πηγαίνω μόνη μου για ψώνια(είτε αυτά είναι ψώνια στο σούπερ μαρκετ είτε είναι ψώνια για ρούχα):P
5.Έχω έναν μικρό κάκτο τον οποίο τον έχω δίπλα στο κομοδίνο μου.Εάν δεν τον έχω στο κομοδίνο με πιάνει νευρικότητα.Κατά έναν περίεργο λόγο ο μικρός μου κάκτος με ηρεμεί.Αυτά τα λίγα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τα ψωνια! Ειναι ΤΟΣΟ εκνευριστικο να εισαι με παρεα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν δεν ταιριάζει το κατωσέντονο με το πανωσέντονο και το μαξιλάρι δεν μπορώ να κοιμηθώ. Όπως και αν είναι ανοιχτές οι ντουλάπες, πόρτες, συρτάρια.
Όταν τρώω πάντα θα ξεκινήσω με το πιο χάλια κομμάτι του φαγητού και θα αφήσω το καλύτερο για το τέλος.
Όταν με πιάσει το νοικοκυρίστικο (οοοοοταν γιατί είμαι και τεμπέλα :P) τα βιβλία μου θα είναι πάντα ταξινομημένα, συνήθως κατά ύψος ή κατά είδος, το ίδιο και τα αντικείμενα του δωματίου μου και μην τυχόν και τους αλλάξεις θέση :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το βραδυ καθομαι με τις ωρες ξυπνια στο κρεβατι μου γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει και σκεφτομαι πραγματα που δεν σκεφτηκα ποτε μεσα στην μερα... Αυτο εχει ως αποτελεσμα να πηγαινω για υπνο στις 12 πχ και να κοιμαμαι τελικα στις 3-4... Αλλα δεν λεω με τιποτα να το σταματησω... Το εχω συνηθησει και αρχιζει να μου αρεσει :)

Τραγικο :|

Du bist nicht alleine:worry::worry:!!!Έχει τύχει να έχει ξημερώσει και να είμαι με δύο ώρες ύπνο και να πρέπει να πάω σχολείο!!!:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όταν ξυπνάω, δεν θέλω για κανα μισάωρο να μου μιλάει κανείς, και αν τύχει και μιλήσει, αρχίζω και φωνάζω χωρίς λόγο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
-Mε εκνευρίζει όταν καπνίζουν και ο καπνός έρχεται στα μούτρα μου. Ακόμα και αν είναι κολλητός φίλος ο άλλος,με εκνευρίζει. :mad:
-Κάθε φορά που πάω σε μια καφετέρια που κερνάνε κρουασάν με σοκολάτα,εγώ τρώω μόνο τη σοκολάτα από πάνω και πάντα καταφέρνω να λερώσω έστω και λίγο τα ρούχα μου/χέρια μου/πόδια.
-Mε ενοχλεί όταν άλλοι σχολιάζουν άλλα άτομα στον δρόμο. Για τα ρούχα,για την εμφάνιση,για οτιδήποτε. Τι σε νοιάζει φίλε αν η άλλη έχει το σώμα και γουστάρει να φοράει κοντά σορτσάκια;
-Μου αρέσει να τακτοποιώ το δωμάτιό μου,την ντουλάπα μου,κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αμα δε δω paulina τη νυχτα, δεν παω για υπνο.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top