Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α! στο σουπερ μαρκετ κανω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ διαδρομη αναμεσα στους διαδρομους.
δεν κανω ΠΟΤΕ διαφορετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μία που τη θυμήθηκα σήμερα.


Σιχαίνομαι τα ψιλά. Όταν πληρώνω κοιτάζω πρώτα να καλύψω τα ψιλά, προσπαθώντας να χρησιμοποιήσω όσα περισσότερα ψιλά γίνεται. Πολλές φορές συνδιάζω ψιλά και χοντρά και κάνω περίεργες πράξεις στο μυαλό μου έτσι ώστε να μου μείνουν όσο λιγότερα ψιλά γίνεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αναλογα την ψυχολογικη μου κατασταση, θελω και το αντιστοιχο ποτηρι να χρησιμοποιησω για να πιω κατι.


:confused:




























:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μία που τη θυμήθηκα σήμερα.


Σιχαίνομαι τα ψιλά. Όταν πληρώνω κοιτάζω πρώτα να καλύψω τα ψιλά, προσπαθώντας να χρησιμοποιήσω όσα περισσότερα ψιλά γίνεται. Πολλές φορές συνδιάζω ψιλά και χοντρά και κάνω περίεργες πράξεις στο μυαλό μου έτσι ώστε να μου μείνουν όσο λιγότερα ψιλά γίνεται.:P

Εγω παλι σιχαινομαι να δινω ψιλα..Δεν ξερω πως μου χει κατσει ετσι, αλλα αν παω καπου κι εχω ενα καρο ψιλα που φτανουν γι'αυτο που θελω να παρω, κι ενα χαρτονομισμα, στανταρ θα δωσω το χαρτακι..βαριεμαι να ψαχνω δεκα ωρες :/:
Καταληξη, παντα στην τσαντα μου υπαρχει ολη η γκαμα των ψιλων και νιωθω τελικα οτι δεν εχω λεφτα (αυτο ειναι καλο οταν "ξεμενω" κι αν τα μαζεψω βγαζουν ανετα 50αρικο συνηθως).

Δεν ξερω αν ειναι παραξενια, αλλα οταν ειμαι στα μμμ δε θελω να με ακουμπαει ΚΑΝΕΙΣ, ουτε μπουφαν, ουτε να ποδια απλωμενα στις θεσεις κτλ κτλ. Δεν ξερω γιατι, εκνευριζομαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στα μμμ θελω να ακουμπιεμαι σχεδον παντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ξέχασα κάτι που με φρικάρει, δεν μπορώ με τίποτα τα μαχαίρια που κόβουν λιγίτερο απο ξύλο, θέλω τα μαχαίρια που χρησιμοποιώ να κώβουν δάχτυλα και απαγωρέυω στον όποιοδήποτε να τα χρησιμοποιοι για ευνόητους λόγους, άν κάποιος θέλει μαχαίρι του δίνω κάποιο που δεν κόβει σχεδών καθόλου.
σιχαίνωμαι να τα πέρνουν και όταν κόβουν κομάτια απο τα δάχτυλα να κατηγορούν εμένα και να μου λένε να τα πετάξω:mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχαχαχα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
λεπόόόν...

-όταν τρώω τούρτα (κομμάτι ντε,όχι ολόκληρη..:P),πάντα τρώω μέχρι εκεί που τελειώνει το παντεσπάνι..δηλαδή,αφήνω πάντα την άκρη (το πίσω μέρος του κομματιού),γιατί με λιγώνει απίστευτα.. :sick:


-όταν μου κάνει κάποιος "σσσουτ!" επιτακτικά,νευριάζω κι εντελώς ενστικτωδώς,του κάνω κι εγώ "σουτ!",χωρίς προφανή λόγο.. :P

-δεν θέλω το βούτυρο να είναι πιο πολύ ποσοτικά απ'ότι η μαρμελάδα,στο ψωμάκι μου...

-τρελαίνομαι να τρώω πατατάκια μπάρμπεκιου με σοκολάτα "Παυλίδης" φράουλα...(όινκ όινκ..!!) :redface:

-όταν μιλάω στο τηλ. κι ο άλλος δεν με ακούει και φωνάζει στο στυλ "Ναιιιιι??δεν σ'ακούωωωωω....",εκνευρίζομαι υπερβολικά.. :beating:

-στο σινεμά,θέλω πάντα μα πάντα να τρώω ποπ-κορν..αν δω ταινία χωρίς ποπ-κορν,δεν μπορώ να την παρακολουθήσω..αποσυντονίζομαι..! :P

-δεν μπορώ να πιω κόκα κόλα,παρά μόνο όταν τρώω...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αντε ας ξεκινησω κι εγω:
1.Το τοστ (μια που τ'αναφερατε) τρωγεται ΑΨΗΤΟ!!!
2.Δεν κοιμαμαι αν δεν υπαρχει ΑΠΟΛΥΤΟ σκοταδι.
3.Δεν μπορω τους αργοκινητους ανθρωπους. Με κανουν να απορω πως ανεχονται την ιδια τους την καθυστερηση.
4.Το πρωι ξυπναω πεινασμενη, πρεπει να φαω οπωσδηποτε αλλιως θα φαω εσενα
5.Οταν κανω μια δουλεια δεν θελω ποτε βοηθεια. Θα την κανω μονη μου η δεν θα την κανω καθολου. Στη περιπτωση που χρειαστω κατι δεν θα ντραπω να το ζητησω, αλλα μου τη σπανε οι ανθρωποι που απλα μπλεκονται στα ποδια σου νομιζοντας οτι βοηθανε.
6.Δεν ανεχομαι τους ηλιθιους και αυτους που μιλανε σαν ηλιθιοι, η αυτους που μιλανε σαν να μιλανε σε ηλιθιο.
7.Οι ανθρωποι που αργουν συστηματικα στα ραντεβου τους τρωνε ΚΑΘΕ φορα βρισιδι μεχρι να αποφασισω οτι απλα δεν θα ξανασυναντηθουμε πουθενα.
8.Οταν καποιος εχει καποιο προβλημα μαζι μου, εχω κανει κατι, εχει στραβωσει, πρεπει να ερθει να μου το πει. Απεχθανομαι τους ανθρωπους που απλα κρατανε μουτρα και πρεπει να εισαι τουλαχιστον Τειρεσιας για να καταλαβεις τι συμβαινει.
9.ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ την πιτσα, το παγωτο σοκολατα, την τουρτα σοκολατα, την παστα σοκολατα, τη μαυρη σοκολατα και το σιροπι σοκολατα. Εν ολιγοις απο σοκολατα τρωω μονο την πλακα αλλα μονο αν εχει πολυ γαλα και πολυ ζαχαρη. Α και σοκολατα ροφημα. Καθε αλλο ειδος σοκολατας δεν μπορω να το βλεπω μπροστα μου.
10.Τρωω τα περισσοτερα τυρια ωμα αλλα κανενα ψημενο. Μεχρι και το λιωμενο τυρι στη μακαροναδα με το ζορι το τρωω.
11.Σιχαινομαι τους αντρες που φορανε αμανικες και/η πολυ κολλητες μπλουζες.
12.Ειμαι απολυτα τελειομανης στα περισσοτερα πραγματα. Βασικα ειμαι η του υψους η του βαθους, η θα κανω κατι ΤΕΛΕΙΑ η δεν θα το κανω καθολου.
13.Ειμαι ικανη να απορριψω αντρα μονο και μονο επειδη ειναι ανορθογραφος.

Ουφ και διαφορα αλλα. Θα επανελθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Αντε ας ξεκινησω κι εγω:
2.Δεν κοιμαμαι αν δεν υπαρχει ΑΠΟΛΥΤΟ σκοταδι.
3.Δεν μπορω τους αργοκινητους ανθρωπους. Με κανουν να απορω πως ανεχονται την ιδια τους την καθυστερηση.
4.Το πρωι ξυπναω πεινασμενη, πρεπει να φαω οπωσδηποτε αλλιως θα φαω εσενα
6.Δεν ανεχομαι τους ηλιθιους και αυτους που μιλανε σαν ηλιθιοι, η αυτους που μιλανε σαν να μιλανε σε ηλιθιο.
8.Οταν καποιος εχει καποιο προβλημα μαζι μου, εχω κανει κατι, εχει στραβωσει, πρεπει να ερθει να μου το πει. Απεχθανομαι τους ανθρωπους που απλα κρατανε μουτρα και πρεπει να εισαι τουλαχιστον Τειρεσιας για να καταλαβεις τι συμβαινει.
11.Σιχαινομαι τους αντρες που φορανε αμανικες και/η πολυ κολλητες μπλουζες.
13.Ειμαι ικανη να απορριψω αντρα μονο και μονο επειδη ειναι ανορθογραφος.

Oh YES YES YES :clapup:
έχουμε ίδια γονίδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Mια απ'τα ιδια, μπορω να δωσω το μισο μου φαγητο(ακομα χειροτερα γλυκο) ΑΡΚΕΙ να το ξερω απ'την αρχη και να επιβραδυνω το υπολοιπο γευμα..οχι τελευταια ωρα να πεσει μπουκαρα!
JOEY DOESNT SHARE FOOOOOOOODDDDDDD!!!!!
+10000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.


3.Δεν μπορω τους αργοκινητους ανθρωπους. Με κανουν να απορω πως ανεχονται την ιδια τους την καθυστερηση.

6.Δεν ανεχομαι τους ηλιθιους και αυτους που μιλανε σαν ηλιθιοι, η αυτους που μιλανε σαν να μιλανε σε ηλιθιο.


Αυτά τα έχω κι εγώ ακριβώς όπως τα περιγράφεις!Στο δεύτερο έχω ξανααναφερθεί κιόλας νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

13.Ειμαι ικανη να απορριψω αντρα μονο και μονο επειδη ειναι ανορθογραφος.

Εγώ δεν είμαι απλά ικανή. Θα το κάνω σίγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Hakuna, εκτός από το 1, 9 και 10 (αλλά καλύτερα για μένα, μιας και μένει περισσότερη σοκολάτα και τυριά για μέναααα!!!) σε λατρεύω! Θα σε παντρευόμουν!!

Αυτό με την ορθογραφία το έχω κάνει πάντως ήδη... χαρ χαρ!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μα γηατή βρε κωρήτσεια?Κε ι ανωρθώγραφη αίχουν ψιχί!

:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Γεια σου ρε Αντζυ!
Βασικα κι εγω συμφωνω με πολλα απο τα δικα σου, και ειδικα τα 6,8,14 και 16!
Να κανουμε παρεα εμεις τα ψυχακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τελικα αν ημουν αντρας θα ειχα πολλη ζητηση στο στεκι!!!!

Αλεξ σορρυ αλλα μου χει τυχει αντρας να μου στειλει μηνυμα "Μου'λιψες, θα βρεθουμαι το βραδι;".
Ε αυτο ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Τελικα αν ημουν αντρας θα ειχα πολλη ζητηση στο στεκι!!!!

Αλεξ σορρυ αλλα μου χει τυχει αντρας να μου στειλει μηνυμα "Μου'λιψες, θα βρεθουμαι το βραδι;".
Ε αυτο ηταν...

ΛΟΟΟΟΟΟΛ!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:

Ναι βρε,δίκιο έχετε βασικά,just joking πριν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ας γράψω κι εγώ:

1) Από το πρωί ως το βράδυ παίζει μουσική το πισί.-

2) Δεν αντέχω να δω άνθρωπο στην καρέκλα μου μπροστά από το πισί μου

3) Πόσο μάλλον να μου πειράζει κάποιος το πισί. Στο γόνατο σφάξιμο

4) Κινητό... όοοχι δε φυλάω ποτέ φωτογραφίες εκεί μέσα, εκτός από κανα δυο δικές μου.

5) Ποτε μα ποτέ δε θα παίξεις με το κινητό μου, στο έχω πάρει πίσω σε 2 δευτερόλεπτα.

6) Ποτέ δε θα κατεβάσω επισόδιο σειράς μικρότερο ή μεγαλύτερο από 350 ΜΒ σε μέγεθος εκτός κι αν είναι η διάρκειά του τέτοια που το επιβάλλει.

7) Δεν μπορώ να δω επισόδειο Battlestar Galactica μαζί με άλλον για πρώτη φορά. 1η φορά ΜΟΝΟΣ πάντα!

8) Δεν διανοούμαι να έχω κανονίσει έξοδο και να μην είμαι καθαρός και αρωματισμένος. Όταν δε η έξοδος είναι με -η περιλαμβάνει- κάποια που με ενδιαφέρει πολύ, πρέπει στα γυαλιά να μην υπάρχει ίχνος σκόνης για να μπορώ να θαυμάζω τα δικά της μάτια και όχι το μικρό σκατουλάκι στο δεξί τζάμι.

9) Όταν φεύγω από το σπίτι, πάντα υπάρχει η ιεροτελεστία, κλειστή βρύση θεόσφιχτα, κλειστός θερμοσίφωνας, κλειστές τάπες και καπάκι λεκάνης (αυτό συμβαίνει σε νιπτήρες και μπάνιο όλη τη μέρα, είτε είμαι μέσα είτε όχι) και μετά πάμε στην πόρτα και αφού την κλειδώσω την τραβάω και 3 φορές για να είμαι "βέβαιος" ενώ στην ουσία δεν χρειάζεται κανείς φυσιολογικός άνθρωπος να προβεί σε τέτοια διαδικασία.

10) Πριν φτάσω στην εξώπορτα αρχίζω "Κινητό, πασοθήκη, πορτοφόλι, κλειδιά" και όταν (ΑΝ) καπνίζω "τσιγάρα".

11) Σε αμάξι δεν ξέρω γιατί αλλά κρατάω με το δεξί μου χέρι το χερουλάκι πάνω από το παράθυρο σε ανύποπτο χρόνο και όχι πάντα.

12) Αν πιώ νερό από τη βρύση θα το ξεπλύνω πρώτα δύο φορές και μετά θα βάλω την ποσότητα που θα πιώ.

13) Δεν μπορώ να πλύνω όλα τα πηρούνια/μαχαίρια/κουτάλια μαζί όπως κάνουν πολλοί, διότι νομίζω πως δεν καθαρίζουν πλήρως. Έτσι τα σαπουνίζω και τα πλένω ένα ένα και με καυτό νερό και ας σημαίνει αυτό πως θα μου πάρει και μισή ώρα η όλη διαδικασία.

14) Δε μπορώ να κάνω μπάνιο χωρίς μουσική/τηλεόραση/ανθρώπινη παρουσία (απ' έξω). Δε μπορώ να κάνω μπάνιο μαζί με άλλο άτομο. Νιώθω πως δεν πλένομαι καλά έτσι. Εξαιρείται η περίπτωση σεξ στη μπανιέρα μέσα σε ζεστό νεράκι και αφρούς!

15) Όταν ξυρίζομαι και στο πρόσωπο αλλά και κάτω, δε θέλω να βλέπω μέσα στην απόλυτη περιποίηση να ξεπηδάει μια τριχούλα έστω κι ας είναι ενός δισεκατομυριοστού του χιλιοστού. Τελειομανής στο ξύρισμα, το θεωρώ τέχνη άλλωστε.

16) Δεν μπορώ να κατουρήσω ή να "στείλω φαξ" (καταλάβατε) όταν είναι άλλο άτομο σε εγγύτητα. Πρέπει ή να είναι το σπίτι άδειο, ή να είναι το άλλο άτομο σε μακρινό δωμάτιο και με κλειστές τις ενδιάμεσες πόρτες.

17) Αφού στείλω το φαξ, στήνομαι στη μπανιέρα και πλένω το μηχάνημα. Μετά θα σκουπιστώ με χαρτί, συνήθως για το φόβο των Ιουδαίων. Φαξ χωρίς πλύσιμο δεν νοείται. Να τον καθαρίσουμε είπαμε τον πισινό, όχι να κάνουμε "Χαρά της Ζωγραφικής" όπως στην ΕΤ3.

18) Δε μπορώ να κοιμηθώ χωρίς να ξέρω ότι υπάρχει ανοιχτό φως στο σπίτι. Δε θέλω να με χτυπάει αυτό το φώς.

19) Αν με πάρεις τηλέφωνο όταν κοιμάμαι, δε θα σε βρίσω αλλά πιθανόν και να σου πω σαχλαμάρες. Μόλις ξυπνήσω θα νευριάσω μαζί σου που με διέκοψες ώρες πρίν στον ύπνο.

20) Αν έρθεις σπίτι μου, μη τυχόν και σου πέσει κάτι κάτω, από φαΐ μέχρι τσιγάρο ή αλλάξεις θέση σε κάτι και δε το βάλεις όπως ήταν μετά, σε έχω ξεσκίσει.

21) Όταν κοιμάμαι με κάποια δε θέλω να προσγειώνεται το βράδυ στην κοιλιά/στέρνο μου για να κοιμηθεί. Θέλω να κοιμάμαι ελεύθερος. Το πρωί όμως θέλω να είναι στην αγκαλιά μου και προτιμώ φιλί.

22) Όταν βγαίνω με κάποια δε θέλω να μοιραζόμαστε τα έξοδα του καφέ. Αυτό το κάνουν μόνο οι φίλοι και εγώ δεν είμαι φίλος σου κούκλα μου. Η θα σε κεράσω (πάντα κάνω την κίνηση) , ή θα με κεράσεις τελικά εσύ επειδή το νιώθεις και θες να το κάνεις (όταν βλέπω γυναίκα που θέλει να κεράσει επειδή το νιώθει, κάνω πίσω και δεν γκρινιάζω). Αυτα τα "όχι άσε να πληρώσω τον δικό μου καφέ, μη με κερνάς νιώθω άσχημα" περνάνε πολύ αρνητικά στο μυαλό μου και μου δημιουργούν την εντύπωση πως η άλλη δεν πέρασε καλά τόση ώρα, οπότε εκεί θα γκρινιάξω, θα πληρώσω εγώ όλα αλλά μετά είναι μικρή η πιθανότητα να θέλω να ξαναβγώ μαζί της.

23) Θέλω να ξέρω όλα όσα με αφορούν. Τρελαίνομαι αν κάτι που με αφορά, μου ξεφύγει.

24) Τα παιχνίδια στο καμάκι είναι καλά αλλά τα πολλά παιχνίδια με απωθούν. Έχω στείλει στον τάρταρο κοπέλα που έπαιζε έπαιζε έπαιζε, νομίζοντας ότι θα με τσουρουφλίσει ή θα με κάνει να κολλήσω. Όσο ωραία και να 'ναι, τρώει κόκκινη κάρτα λόγω σαχλαμάρας. Η με θες ή δε με θες. Αν θες παιχνίδια, πάρε playstation. Προτιμώ ειλικρίνεια μετά από κάποιο -σύντομο- σημείο.

25) Δεν αντέχω να παρεξηγούν τα αισθήματά μου. Αν πχ κάνω καμάκι και νομίζει η άλλη ότι ΤΩΡΑ τη θέλω στο κρεβάτι μου και μετά θα την ξεφορτωθώ, πρώτον είναι γελασμένη και δεύτερον δύσκολα κρατιέμαι και δε τη λούζω με γαλλικά. Αν θέλω να π....ξω, το λέω ευθέως εξ' αρχής ή όταν είμαι ερωτευμένος το ζητάω/δείχνω όποτε το θεωρήσω εγώ πως πρέπει να κάνω την κίνηση για να το ζητήσω/δείξω εκτός κι αν γουστάρει και η εκάστοτε και το ζητήσει/δείξει πρώτη.

26) Αν σου δανείσω το οτιδήποτε, θα το θυμάμαι για πάντα, μα ότι και να είναι, άσχετα αν στο ζητήσω πίσω ή όχι.

27) Όταν εκνευρίζομαι, μου αρέσει να προσπαθούν να με ηρεμήσουν δείχνοντας μου πως με αγαπούν. Έρχομαι στα ίσα μου αμέσως αλλά θα πρέπει να έχει και μια λογική απάντηση ο άλλος που με εκνεύρισε. Η αγάπη είναι απλά καταλύτης, αλλά πολύ δυνατός.

28) Όταν κλείσω το σταθερό τηλέφωνο, μετά το ξανασηκώνω για να ελέγξω αν όντως έχει κλείσει η γραμμή.

29) Διαβάζω στις εξετάσεις πάντα με απαλή μουσική στο χαμηλό.

30) ΠΑΝΤΑ θέλω λίγο χρόνο μόνος μου ΚΑΘΕ μέρα, αλλά δε μπορώ να περάσει ημέρα και να μην έχω έστω για 10' αυτής, παρέα.


Πάω να φάω, αν θυμηθώ κι άλλα, θα τα γράψω!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top