Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Giovanna όχι δεν μπορώ να κοιμηθώ. Τις λατρεύω τις γάτες!:D
Bill όχι δεν έχω ποντίκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Giovanna όχι δεν μπορώ να κοιμηθώ. Τις λατρεύω τις γάτες!:D
Bill όχι δεν έχω ποντίκια :P

Και στο σπιτι σου τί κανεις;:confused::P

Αλλη μια παρεξενια μου: Δεν μπορω να βλεπω βιβλιο στο οποιο εχουν γραψει με στυλο κι οχι με μολυβι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Tι εννοείς τι κάνω στο σπίτι μου?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
- Ποτέ δεν τσακίζω το πάνω μέρος της σελίδας στο βιβλίο που διαβάζω. Χρησιμοποιώ πάντα σελιδοδείκτη γι'αυτή τη δουλειά, αλλιώς είμαι ικανή να ξανα αγοράσω το ίδιο βιβλίο προκειμένου να το έχω ατσαλάκωτο.
- Σιχαίνομαι την ακαταστασία. Όταν βλέπω πράγματα στη μέση, είμαι ικανή να τα πετάξω στα σκουπίδια από τα νεύρα μου.
- Τρελλαίνομαι αν κάποιος συνάδελφος κάτσει στο γραφείο μου χωρίς την άδειά μου. Όχι ότι έχω τίποτα απόρρητο και φοβάμαι μην το ανακαλύψει, αλλά θα εκνευριστώ αν αλλάξει θέση στο οτιδήποτε, ακόμα και το σημείο που έχω τοποθετήσει το mouse του PC (εμένα εκεί με βολεύει).
- Μου την δίνει αν κάποιος αρχίσει να ψάχνει το κινητό μου. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια και δεν θα διστάσω να τον βρίσω.
- Τα ρούχα στην ντουλάπα και στα συρτάρια μου είναι χωρισμένα ανά είδος και χρώμα (kleftra αυτό είναι αφιερωμένο σε σένα!!!!). Όποιος αγγίξει το παραμικρό (αλοίμονό του) οφείλει να το ξανατοποθετήσει στην ίδια ακριβώς θέση.
- Μου είναι αδιανόητο η τσάντα μου να μην ταιριάζει με τα παπούτσια μου!
- Δεν υπάρχει περίπτωση να βγω από το σπίτι χωρίς μακιγιάζ. Έστω λίγο lip gloss και μάσκαρα.
- Δεν δανείζω τα συλλεκτικά ΚΟΜΙΞ μου. Για την ακρίβεια, δεν επιτρέπω σε κανέναν να τα διαβάζει!
- Δεν μπορώ να φάω ντομάτα που δεν έχει θερμοκρασία ψυγείου!
- Δεν μπορώ να κοιμηθώ τον χειμώνα χωρίς κάλτσες και το καλοκαίρι χωρίς ένα σεντονάκι. Ακόμα και αν έχει 40 βαθμούς Κελσίου.

Πωπω....Πολλά έγραψα.....Και πίστευα πως έχω ελάχιστες παραξενιές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
- Δεν μπορώ να κοιμηθώ τον χειμώνα χωρίς κάλτσες και το καλοκαίρι χωρίς ένα σεντονάκι. Ακόμα και αν έχει 40 βαθμούς Κελσίου.
Κι αυτό το 'χω με το καλοκαιράκι. (Κοιμάμαι χωρίς κάλτσες εγώ :P)
Νοιώθω.... κενός, απροστάτευτος χωρίς σεντόνι. :/:




Στο τέλος βέβαια μπαίνω όλος από κάτω άμα έχουμε επιδρομή κουνουπιών, αλλά δεν βαριέσαι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Στο τέλος βέβαια μπαίνω όλος από κάτω άμα έχουμε επιδρομή κουνουπιών, αλλά δεν βαριέσαι...:P


Ααααα! Ναι!
Το καλοκαίρι αλλάζω τουλάχιστον δυο με τρεις ταμπλέτες για τα κουνούπια κατά τη διάρκεια της νύχτας. Αν ακούσω έστω και ένα ΖΖΖzzzzz έχω σηκώσει στο πόδι όλο το σπίτι για να εξολοθρεύσουμε το κουνούπι/δολοφόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ααααα! Ναι!
Το καλοκαίρι αλλάζω τουλάχιστον δυο με τρεις ταμπλέτες για τα κουνούπια κατά τη διάρκεια της νύχτας. Αν ακούσω έστω και ένα ΖΖΖzzzzz έχω σηκώσει στο πόδι όλο το σπίτι για να εξολοθρεύσουμε το κουνούπι/δολοφόνο.
Ιουυυυ ο δεύτερος χειρότερος ήχος στον πλανήτη. Το κουνούπι που κάνει σβούρες πάνω απ' το κεφάλι σου. :sick:


Εγώ δεν βάζω ταμπλέτες. Χρησιμοποιώ τα χέρια μου. Γι' αυτό αν με δεις να χτυπάω βραδιάτικα παλαμάκια στον αέρα δεν είναι τίποτα, βαράω μύγες απλώς. :P [κουνούπια βασικά :D]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Tι εννοείς τι κάνω στο σπίτι μου?:confused:

Εκει εχεις γατα;ή μονο στο εξοχικο σου θες τη γατα για να κοιμηθεις;


Αυτο με το σεντονι το καλοκαιρι το χω και γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ιουυυυ ο δεύτερος χειρότερος ήχος στον πλανήτη. Το κουνούπι που κάνει σβούρες πάνω απ' το κεφάλι σου. :sick:

Και ο πρωτος πιος ειναι; Η φωνη μου; Η μηπος ολο το demo μας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και ο πρωτος πιος ειναι; Η φωνη μου; Η μηπος ολο το demo μας;:P
Το 'ξερα ότι θα ρωτούσες. :P



Το κλάμα ενός μωρού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και το ροχαλητό ενός γέρου θα έλεγα εγώ...
Εγώ όταν κοιμάμαι δεν με ενοχλεί τίποτα...
Δεν θυμάμαι να έχω άλλες παραξενιές gio, όσες έχω τις έχω αναφέρει παραπάνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
λεπόν έχουμε και λέμε..

1. δεν κοιμάμαι πότε χωρίς να υπάρχει φως στο δωμάτιο..συνήθως αφήνω την τηλεόραση ανοιχτή όλο το βράδυ.

2.σιχαίνομαι το αλάτι στο φαγητό.

3. όταν μαγειρεύω και τρώω στο σπίτι χρησιμοποιώ μόνο βαθύ πιάτο της σούπας ανεξαρτήτως του φαγητού.

4. τρελαίνομαι όταν μου πατάνε τις μοκέτες και τα χαλιά με τα παπούτσια..βγάζω ατμούς από τα αυτιά.
αναλόγως σε περίπτωση που πάω επίσκεψη δεν πατάω ποτέ τα χαλιά και κάνω κύκλο γύρω γύρω μέχρι να φτάσω στην καρέκλα.

5. αν και καπνίζω με ενοχλεί απίστευτα ο καπνός μέσα στο σπίτι και έχω πάντα ανοιχτό παράθυρο, ακόμα και -10 να έχει εξω.

6.τρώω το φαγητό μόνο όταν καίει και ποτέ κρύο ή χλιαρό.

7.όταν θέλω να απομονωθώ από τον έξω κόσμο ή όταν βυθίζομαι στις σκέψεις μου παίζω με τις άκρες των μαλλιών μου σε εκνευριστικό βαθμό.


αυτά θυμάμαι προς το παρόν...δεν είναι και λίγα..θα επανέλθω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οταν ακουω μουσικη στα μεσα, ζωγραφιζω (νοερα :p) με τα δαχτυλα τους στιχους του τραγουδιου :X Βαρεμαρα γαρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
- Ποτέ δεν τσακίζω το πάνω μέρος της σελίδας στο βιβλίο που διαβάζω. Χρησιμοποιώ πάντα σελιδοδείκτη γι'αυτή τη δουλειά, αλλιώς είμαι ικανή να ξανα αγοράσω το ίδιο βιβλίο προκειμένου να το έχω ατσαλάκωτο.
- Σιχαίνομαι την ακαταστασία. Όταν βλέπω πράγματα στη μέση, είμαι ικανή να τα πετάξω στα σκουπίδια από τα νεύρα μου.
- Τρελλαίνομαι αν κάποιος συνάδελφος κάτσει στο γραφείο μου χωρίς την άδειά μου. Όχι ότι έχω τίποτα απόρρητο και φοβάμαι μην το ανακαλύψει, αλλά θα εκνευριστώ αν αλλάξει θέση στο οτιδήποτε, ακόμα και το σημείο που έχω τοποθετήσει το mouse του PC (εμένα εκεί με βολεύει).
- Μου την δίνει αν κάποιος αρχίσει να ψάχνει το κινητό μου. Το θεωρώ μεγάλη αγένεια και δεν θα διστάσω να τον βρίσω.
- Τα ρούχα στην ντουλάπα και στα συρτάρια μου είναι χωρισμένα ανά είδος και χρώμα (kleftra αυτό είναι αφιερωμένο σε σένα!!!!). Όποιος αγγίξει το παραμικρό (αλοίμονό του) οφείλει να το ξανατοποθετήσει στην ίδια ακριβώς θέση.
- Μου είναι αδιανόητο η τσάντα μου να μην ταιριάζει με τα παπούτσια μου!
- Δεν υπάρχει περίπτωση να βγω από το σπίτι χωρίς μακιγιάζ. Έστω λίγο lip gloss και μάσκαρα.
- Δεν δανείζω τα συλλεκτικά ΚΟΜΙΞ μου. Για την ακρίβεια, δεν επιτρέπω σε κανέναν να τα διαβάζει!
- Δεν μπορώ να φάω ντομάτα που δεν έχει θερμοκρασία ψυγείου!
- Δεν μπορώ να κοιμηθώ τον χειμώνα χωρίς κάλτσες και το καλοκαίρι χωρίς ένα σεντονάκι. Ακόμα και αν έχει 40 βαθμούς Κελσίου.

Πωπω....Πολλά έγραψα.....Και πίστευα πως έχω ελάχιστες παραξενιές!


καλα εισαι φοβερη ε! χωρια το οτι μου φερνεις λιγο γουικ σε αυτο με τα ατσαλακωτα βιβλια...:P


Το 'ξερα ότι θα ρωτούσες. :P

Το κλάμα ενός μωρού. :P

:confused::confused::confused:
ειναι απο τα πιο ομορφα πραγματα που ακουω. ενος μωρου μωρου δλδ, που πειναει και κλαιει πχ.. οχι ενος μωρου παισιου που κλαιει επειδη χτυπησε. (:()

1. Μαρεσει να κοιμαμαι με καλτσες κι ας με λενε βλαχα. (:P) Οσο πιο χνουδωτες και ανοιχτοχρωμες μαλιστα, τοσο καλυτερα.

2. Για να με παρει ο υπνος, πρεπει να κουναω τις πατουσες μου σε συκεκριμενο μοτιβο κινησης και με συγκεκριμενη ταχυτητα. ετσι νανουριζομαι.

3. Στον ανω κορμο, με βοηθαει το νανι μου για να νανουριστω. Αμα υπαρχει και καποιος να μου χαιδευει απαλα την πλατη και τα μαλλια, ε εκει να δειτε τι καλα που κοιμαμαι :)

4. Πολλες φορες βγαινω απο το σπιτι αβαφτη και το απολαμβανω οταν ειμαι η μονη αβαφτη μεσα στις 30 γυναικες πχ του λεωφορειου / μετρο / ταξης / οπτικου μου πεδιου. Μου φαινομαι διαφορετικη προς το καλυτερο.

5. Τα σεντονια μου ειναι παντα ανοιχτοχρωμα, το παπλωμα το ιδιο, η μαξιλαρωθηκη το ιδιο. Πρεπει να ειναι ΚΑΙ απαλα. Πρεπει κανεις να μην ξαπλωσει εκει πανω με τα ρουχα του, ΕΙΔΙΚΑ αν ειναι σκουροχρωμα.

6. Ειμαι μανιακη με την προσωπικη υγιεινη.

7. Δε χρησιμοποιω ποτε μαντιλακια ευαισθητης περιοχης, νιωθω οτι με λιγδιαζουν (μπλιαχ:P) οπότε ΠΑΝΤΑ νερο και ειδικο σαπουνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
-
- Δεν υπάρχει περίπτωση ΠΛΕΟΝ να βγω από το σπίτι χωρίς μακιγιάζ. Έστω λίγο lip gloss και μάσκαρα.
- Δεν μπορώ να κοιμηθώ τον χειμώνα χωρίς κάλτσες και το καλοκαίρι χωρίς ένα σεντονάκι. Ακόμα και αν έχει 40 βαθμούς Κελσίου.

Αυτά τα έχω κι εγώ! :D


4. Πολλες φορες βγαινω απο το σπιτι αβαφτη και το απολαμβανω οταν ειμαι η μονη αβαφτη μεσα στις 30 γυναικες πχ του λεωφορειου / μετρο / ταξης / οπτικου μου πεδιου. Μου φαινομαι διαφορετικη προς το καλυτερο.

Ε αφού είσαι κούκλα, μανάρι μου, τι να το κάνεις το μακιγιάζ; :kissing:

Να πω μια παραξενιά ακόμα:

Έχω τρέλα με το μακιγιάζ- έχω δύο κασετίνες γεμάτες σκιες, κραγιόν, μολύβια, μεικ απ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, τις οποίες τις κουβαλάω στανταρντ όπου πάω, αν και συνήθως δεν τα χρησιμοποιώ όλα αυτά! (Αλλά ενίοτε κάνω μακιγιάζ που τρελαίνεται κόσμος.. είχα σκεφτεί κάποτε να το κάνω επαγγελματικά, αλλά το άφησα.. :worry: και βγάζω το άχτι μου βάφοντας τις φίλες μου αν έχουν κάποια σημαντική έξοδο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μουαααααααατςςς!!!!!!!!:kissing:
:bigarmhug


ευχαριστω καλο μου!!!!

θα το χω υποψη μου αυτο για το βαψιμο:P
ειδικα αμα ξερεις να βαφεις με μαυρο μολυβι και αντιστοιχη σκια σε γαλαζοπρασσινο ματι. ;)

(πως ειναι το αβαταρ σου ενα πραμα...ε, αυτο. δε το καταφερα ποτές!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
μια σημαντικη παραξενια που μου ερχεται αυθορμητα ειναι οτι οταν ειμαι στη δουλεια μοιαζω λιγο στον μονκ.. :P δεν ανεχομαι να μου ακουμπησουν το τηλεφωνο, τον υπολογιστη, το ποντικι μου, το πληκτρολογιο, να κατσουν στην καρεκλα μου.. και αν τυχει και το κανουν, με το που απομακρυνονται επιστρατευω μαντηλακια, αζαξ, οτι βρεθει στο δρομο μου και απολυμαινω τα παντα.. :P πολλες φορες κανω το αυτό και με τις χειραψιες.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι λες ρε παλαβο! aaxaxaxa!!!:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
για μενα λες ε; :redface: ε δεν μπορω ρε γμτ, νιωθω τα μικροβια να με καταδιωκουν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top