Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,811 μέλη και 2,441,720 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 302 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Καψουροτράγουδα

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 23:22, 29-10-09:

Ξέρω ότι όταν λέμε "καψουροτράγουδο", το μυαλό μας πάντοτε πάει σ' ελληνικό τραγούδι και δη λαϊκό, μην πω και σκυλάδικο και παρεξηγηθώ.

Ωστόσο, όταν μια και μοναδική φορά στη ζωή μου έφαγα χοντρή καψούρα, σε σημείο που στα γεράματα να μάθω να εκτιμώ ένα συναίσθημα που κάποτε κορόιδευα ("παπά κοροϊδεύεις, παπάς δεν γίνεσαι. Όλα τ' άλλα τα παθαίνεις", λέει η σοφή παροιμία), το παρακάτω τραγούδι μου έσκιζε την καρδιά, όπως κι εκείνο των Portishead που μας έβαλε ο Achilles. Ακόμη και σήμερα, χρόνια μετά, δεν μπορώ να τ' ακούσω χωρίς να νιώσω ένα σφίξιμο στο στήθος και μια ανεξήγητη θλίψη να με καταλαμβάνει. Έχω ακούσει πως το ίδιο έχουν πάθει και πολλοί πολλοί άλλοι με τούτο το τραγούδι. Φαίνεται πως έχει γραφεί για τούτο το σκοπό...

Σήμερα, θα το αφιερώσω στην κόρη μου, που έχω καιρό να δω ή ν' ακούσω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 30-10-09 στις 09:17. Αιτία: αλλαγή του link, λόγω περιορισμών του youtube
5
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 09:34, 30-10-09:

Έχω διανύσει πολλά χιλιόμετρα στη λεωφόρο των στεναγμών με υπόκρουση αυτό το κομμάτι:

4
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:25, 31-10-09:

4
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,741 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 23:03, 11-11-09:

live

απόλυτο καψουροτράγουδο
απόλυτη ερμηνεία
απόλυτα ξενύχτια με αυτό το song.........χμμμμμμμμ!!!!!

από cd
3
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 02:43, 15-11-09:

1
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 19:05, 16-11-09:

2
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,563 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε: στις 19:20, 16-11-09:

3
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 01:07, 19-11-09:

ποτ πουτι Αρχοντας:

Η ψυχη μου ομως, ειναι παλικαρι. ουτε ο χαρος δε μπορει να μου την παρει!!!!!

εχω κεφια σημερα!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 19-11-09 στις 01:08. Αιτία: νοτης χωρις τσιγαρο, γ@@@ τη τυχη μου!! :shy:
3
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 18:18, 20-11-09:

Αυτό το τραγούδι είναι να έχεις χωρίσει, έξω να βρέχει και να έχουν πέσει έξω και οι μετοχές σου στο χρηματιστήριο

(Δυστυχώς δε βρήκα την πρώτη εκτέλεση)
2
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 00:01, 22-11-09:

η βισση οταν ακομα αξιζε...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 00:56, 26-11-09:

2
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 01:21, 29-11-09:

ποποποπο

θελω επειγοντως μπουζουκιααααααααααααααααααααααααααααααα!!!
1
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 00:19, 30-11-09:

5
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 02:23, 01-12-09:

2
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 22:22, 01-12-09:

3
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 23:57, 01-12-09:

"Βρες λίγο χρόνο για μένα", σε στίχους του Αργύρη Αράπη (προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πιάσετε ). Τραγουδά ο Πάνος Κιάμος (θα γίνει αίμα κι άμμος που λένε )

Το βιντεάκι με τις αιθέριες υπάρξεις να εκστασιάζονται στο ξενυχτάδικο, είναι όλα τα λεφτά. Please enjoy...

1
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 00:14, 02-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
"Βρες λίγο χρόνο για μένα", σε στίχους του Αργύρη Αράπη (προσοχή μη σας πέσει το σαπούνι και σκύψετε να το πιάσετε ). Τραγουδά ο Πάνος Κιάμος (θα γίνει αίμα κι άμμος που λένε )

Το βιντεάκι με τις αιθέριες υπάρξεις να εκστασιάζονται στο ξενυχτάδικο, είναι όλα τα λεφτά. Please enjoy...

αν και εχω την εντυπωση οτι ειρωνευεσαι εγω γουσταρω τρελα κιαμο!
ο νουμερο ενα σκυλας στην ελλαδα. ειχα παει και περασα καταπληκτικα, τρελο κεφι, ανεβηκα σε πιστα, τραπεζι και ξεσαλωσα!

γιατι ναι! ειμαι μπουζουκοφατσα!!

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,563 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε: στις 19:40, 14-12-09:

5
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 19:43, 14-12-09:

αφιερωμενο.
1
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 19:45, 14-12-09:

Η άλλη μερία από το 45άρι με το «Άνοιξε πέτρα». Κλασικό καψουροτράγουδο αρχών της δεκαετίας του '70...
Μουσική: Μίμης Πλέσσας
Στίχοι: Λευτέρης Παπαδόπουλος
5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος