Σε ποια παιχνίδια είστε πραγματικά καλοί;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eιχα να παιξω πολυ καιρο.Κι εγω σε νικησα 2/1 αρα εγω νικησα:P

Εγώ δεν είπα οτι δεν χάνω ποτέ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Ναι παρεξηγησες εννωω οτι δεν εχω βρει ακομη καποιον να παιζει καλυτερα απο μενα κι να με νικησει 4/3 πχ.Λες να με γρουσουζεψα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χαρτιά πρώτα και κύρια με τοπ το Κουμ καν, ακολουθούν Μπιρίμπα,Θανάσης, πόκερ-ξερή,αγωνία και κάτι παιδικά:P δεν παίζω.Επίσης θα ήθελα να μάθω μπριτζ.
Στο τάβλι έχω έφεση στο φεύγα αλλά είμαι αναγκασμένη να παίζω και τα άλλα δύο μιας και όλοι θέλουν να παίζουν και τα τρία παιχνίδια.
Cluedo(έτσι δεν γράφεται;) το παιχνίδι με το δολοφόνο και μια πιο παλιά έκδοση που λεγόταν Μυστήρια στο Πεκίνο.
Σκάκι(όταν έπαιζα συστηματικά γιατί πλέον έχω 5+χρόνια να παίξω:()
Bindball- η ελληνική έκδοση λέγεται αλλιώς, είναι το παιχνίδι με τις άσπρες και μαύρες μπίλιες σε αστεροειδή διάταξη που κινουνται κάθετα με σκοπό να διώξεις τις μπάλες του αντιπάλου.
Και λύνω φανατικά απο τότε που τα ανακάλυψα στο Κυριακάτικο Έθνος πριν 2 χρόνια Sudοku.

Μάλλον είμαι των πνευματικών παιχνιδιών :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Cluedo(έτσι δεν γράφεται;) το παιχνίδι με το δολοφόνο και μια πιο παλιά έκδοση που λεγόταν Μυστήρια στο Πεκίνο.

Τι παλιά έκδοση καλέ? Πριν λίγους μήνες το αγοράσα στη μικρή μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χμμ..

  • Σκάκι :)
  • Ναρκαλιευτή... με το πισί όμως :( Ποιος θα παίξει μαζί μου; :P
μη πει κανένας πασιέντσα :P

  • Και πασιέτζα :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
πορτες(στο πλακωτο δε παιζει να υπαρχει πιο ασχετος απο μενα!:P)

uno
και σε αρκετα απο τα παιχνιδια του the chat and fun section!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μπιλιάρδο! I' m the KING!!! Αν και έχω ορκιστεί να μην παίξω ποτέ ξανά για λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τι παλιά έκδοση καλέ? Πριν λίγους μήνες το αγοράσα στη μικρή μου! ;)

Εχμ.....εγω όταν μου το είχαν αγοράσει αυτό ήμουν στην ηλικία της μικρής σου:PΔεν το ξέρα πως βγαίνει ακόμα:redface:(...θα πάω να το ξαναγοράσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω γενικα εχω το εξης προβλημα: μπορει να ειμαι πολυ καλη η πολυ ασχετη σε ενα παιχνιδι, και εξαρταται απο τον αντιπαλο! Με την εξης εννοια: Αν ο αντιπαλος ειναι καποιος που θελω π.χ. πολυ να νικησω, ενα απωθημενο, κατι βρε παιδι μου, χανω τελειως την συγκεντρωση μου!
Τελος παντων, να πω οτι καλη ειμαι στα:
Master mind
Sudoku (και ας μην παιζεται με δυο)
Ναρκαλιευτη (τουλαχιστον οταν επαιζα)
και πινγκ πονγκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
το πονηρό ξοτικούλι πρεπει να απαντήσει σε αυτό το θέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό το 20% δεν παίζει σαν κριτήριο όπως είδατε συνεπώς το προσπερνάω και εγώ.

Επειδή γενικά δεν παίζω ποια παιχνίδια κυρίως γιατί δεν υπάρχει κόσμος που να θέλει να παίξει αυτά που παίζω εγώ θα σας πω σε τι ήμουν καλός.

Unreal Tournament
Starcraft
Atomic Bomberman
Micro Machines 2
NBA Live 95
Σκάκι
Μπάσκετ
Και τελευταίο αλλά πιο σημαντικό την
Τρίλιζα:D
.

Παρεπιπτόντως το τάβλι είναι κυρίως άθλημα της τύχης, όπως επίσης και παιχνίδια χαρτιών τύπου θανάσης και UNO (Δεν περιλαμβάνω παιχνίδια μπλόφας μέσα όπως πόκερ). Το επιχείρημα? Απλούστατα όταν και οι δύο ή περισσότεροι ξέρουν καλά το παιχνίδι απλά είναι θέμα συγκυρίας το ποιος θα κερδίσει (Δηλαδή η γνώση του παιχνιδιού περνάει σε δεύτερη μοίρα κυρίως γιατί δεν απαιτείτε και καμιά συγκλονιστική γνώση).Σε παιχνίδια όπως το σκάκι πάντα κάποιος υπήρξε καλύτερος από τον άλλον έστω και για την μεμονωμένη παρτίδα.Η παρτίδα δεν κρίνεται ποτέ σε συγκυριακά φαινόμενα όπως ένα ζάρι αλλά στο ποιος κάνει τα λιγότερα λάθη ή τις περισσότερες σωστές επιλογές. Και ξέρω πάρα καλό τάβλι πριν πείτε δεν έχω παίξει αρκετά.Προτείνω άλλο thread αν υπάρξει νταβαντούρι.

]ifrit[ UT2004 καλό αλλά σαν το original κανένα. Βέβαια ήσουν πολύ μικρός τότε. Ετοιμάσου όμως πρώτο τρίμηνο έρχεται ο νέος UT2007 που με βάση ανακοινώσεις θα είναι σαν το original ακριβώς αφού έπεσε πολύ κράξιμο.Βέβαια το χέρι έχει σκουριάσει και κουραστεί λόγω δουλειάς αλλά θα δούμε. (There is a challenge κάπου εκεί μέσα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πόρτες:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είμαι πολύ καλή στο Taboo (περιζήτητη σε κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της8) ). Επίσης στο τάβλι είμαι καλή, αν ο άλλος δεν είναι κ***φαρδος συνήθως νικάω (αν και δεν με θεωρώ και αστέρι, οπότε μήπως οι άλλοι είναι άσχετοι;:whistle: ). Τρελαίνομαι και για Photo-Play, πάντα στο Trivial παίρνω πρώτες θέσεις, αλλά επειδή δεν θεωρώ ότι είμαι τρομερή πηγή γνώσεων, πάλι βγάζω το συμπέρασμα ότι οι άλλοι είναι άσχετοι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
μα στα σεξουαλικα βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Είμαι πολύ καλή στο Taboo (περιζήτητη σε κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της8) ). Επίσης στο τάβλι είμαι καλή, αν ο άλλος δεν είναι κ***φαρδος συνήθως νικάω (αν και δεν με θεωρώ και αστέρι, οπότε μήπως οι άλλοι είναι άσχετοι;:whistle: ). Τρελαίνομαι και για Photo-Play, πάντα στο Trivial παίρνω πρώτες θέσεις, αλλά επειδή δεν θεωρώ ότι είμαι τρομερή πηγή γνώσεων, πάλι βγάζω το συμπέρασμα ότι οι άλλοι είναι άσχετοι.:D


κ γω taboo!!! λες να κάνουμε καμιά ομάδα;:hmm: :P
κ στα ερωτικά;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Taboo & Sudoku
Έχει αρχίσει ο Γιάννης να με μαθαίνει το FIFA στο Play αλλά δεν είμαι φαν.....

Παλιά ήμουν καλή και στο λάστιχο (θυμάστε κοριτσάκια ή είμαι τόσο αρχαία?????), αλλά τώρα τα χοροπηδήματα τα φυλάω για "άλλες" καταστάσεις!!!! ;)

(η τρίλιζα και οι τελίτσες μετράνε????)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
uno
τάβλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπιλιάρδο! I' m the KING!!! Αν και έχω ορκιστεί να μην παίξω ποτέ ξανά για λεφτά!

Και εγω στο μπιλιαρδο ειμουν πολυ καλος, τωρα εχω να παιξω κανεναν χρονο... Μου εμαθε ο Ματθεος (για οσους εχουν ασχολιθει με Ελληνικο πρωταθλημα...) και τον εχω κερδισει και κανα δυο φορες (οχι σε κανονικα τουρνουα και τετια, οι 2 μας στο μαγαζι του με μαρτυρες τον πατερα μου και και κανα δυο αλλους:P) αλλα μετα εμπλεξα με σχολειο, αρχικα το εκοψα απο καθημερινη βαση,μετα ολο και λιγοτερο και τωρα δεν παιζω καθολου...

Ειχα γινει πολυ καλος και στο Γαλλικο, αλλα σπανια ειχα αντιπαλο γιατι κανεις δεν παιζει πλεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αεοπλανικα, ακροβατικα κ.ο.κ!!!!:P :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Στο σκορ 4 είμαι πραγματικά καλός.
Και δεν έχω χάσει ποτέ σε ένα pc game που λέγεται etherlords.
Κατά τα άλλα, τάβλι και κάμποσα ακόμα ηλεκτρονικά παιχνίδια.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top