Οι καλύτερες ατάκες στο e-steki

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Τι λες ρε συ. Εγώ πεθαίνω στα γέλια με αυτά που γράφεις...

Μήπως να αναθεωρήσω το χιούμορ μου;:worry:

Σοβαρά τώρα, σε λατρεύω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Από την αρχή στο στέκι , είχα συμπαθήσει μερικά μέλη . Σύντομα τους συμπάθησα όλους βέβαια αλλά μάλλον επειδή μου έγιναν συνήθεια . Για να μην φανώ σνομπ να προσθέσω ότι και εγώ είμαι από τα μέλη που δεν με συμπάθησα εξαρχής αλλά απλά με συμπάθησα από συνήθεια .

Για όλους πλην ενός , ήξερα γιατί - όλα ήτανε πολύ συγκεκριμένα :

π.χ. ο αντωνάκης για την αυθόρμητη ευδιάθετη γκρίνεια του ή ο ρεμπ γιατί είναι επαγγελματίας αστειάτορας με κίνητρο ακόμα τον γλυκό ερασιτεχνισμό

ή η μελιώ γιατί είναι γυναικάρα με τα όλα της ή η εδάδ γιατί είναι γυναικάρα με το τίποτα της

αλλά με τον όττο , δεν ήτανε ιδιαίτερα απτό το πράγμα , εξού και ο χαρακτηρισμός πατέρας ή νονός μου στο στέκι καθότι πρώτον δεν είχα ακόμα κλάψει ανακουφιστικά στις αγκάλες του παππού νώα , και αλητέψει περήφανα και εφηβικά με τον θείο δεσμώτη - τον θαύμαζα σχεδόν σαν πατρική φιγούρα δηλαδή δεν υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος αλλά ξέρεις ότι είναι χρέος σου

φυσικά και υπάρχει λόγος , απλά δεν μπορεί να αριθμηθεί με 1 , 2 , 3

για αυτό πάμε με α , β ,γ

Συνολικά ο στρατός υπήρξε για μένα θετική εμπειρία, ως προς τα κάτωθι:

α) Έμαθα να σβήνω φωτιές, αφού εκπαιδεύτηκα ως πυροσβέστης. Έμαθα να χειρίζομαι και (παρανόμως φυσικά) να οδηγώ πυροσβεστικό όχημα. Πότε θα μου δινόταν τέτοια ευκαιρία;
β) Είχα τη χαρά να δω από κοντά τα υπέροχα μαχητικά τζετ (καύλαααα) και να γνωρίσω από κοντά τους τρομερά αξιόλογους, στην πλειοψηφία τους, πιλότους τους.
γ) Έμαθα απ' έξω κι ανακατωτά πώς λειτουργεί το Ελληνικό δημόσιο. Επίσης, έμαθα ακριβώς το λόγο για τον οποίο δεν θέλησα ποτέ μετά να προσληφθώ σ' αυτό.:sick::mpliaks:
δ) Έκανα 4 μήνες διακοπές στην όμορφη Κρήτη το καλοκαίρι, με τα έξοδα του ελληνικού δημοσίου και μάλιστα χωρίς να βάλω βύσμα (είδες ο τρελός;;)). Μέγκλα! Τέτοιο μαύρισμα δεν έχω κάνει ποτέ μου. Μέχρι και greek kamaki έκανα για πρώτη φορά στη ζωή μου 8). Ποτέ μετέπειτα δεν είχα την οικονομική άνεση να απολαύσω τις ομορφιές της Κρήτης...
ε) Έμαθα ότι ο κάθε καραβανάς, όπως και οι σκοπιές κι οι αγκαρίες τους, είναι πολύ λίγοι για να καταρακώσουν ή να καταπατήσουν την προσωπικότητά ενός ανθρώπου, εφόσον διαθέτει τέτοια φυσικά.
στ) Έμαθα πως ο πόλεμος είναι παντού γύρω μας και πως μερικές φορές μπορεί και να τον κερδίσεις.
ζ) Είχα την ευκαρία να δω πώς λειτουργεί το βύσμα, υποκλέπτοντας τηλεπικοινωνίες, η ρεμούλα, η απάτη κι όλα εκείνα που υφαίνουν τον λεγόμενο "κοινωνικό ιστό" αυτής της χώρας. Έτσι, έκτοτε τίποτε δεν με εκπλήσσει.
η) Είχα την ευκαιρία να διαπιστώσω ιδίοις όμασιν τα τεράστια ποσοστά αναλφαβητισμού που έχουμε στην Κρήτη.
θ) Πέρασα για πρώτη φορά δύο χρόνια μακριά απ' τη μαμά μου.:redface:
ι) Έμαθα πόσο φοβάται ο μέσος άνθρωπος την παράνοια. Αρκεί ένα μικρό σπρώξιμο...:devil:
ια) Έμαθα πως αντέχω περισσότερο απ' όσο νόμιζα, ως μοναχογιός αστικής οικογένειας.
ιβ) Έμαθα να προσαρμόζομαι σε ανάποδες καταστάσεις, πράγμα σημαντικό για μένα που δεν είχα φύγει ποτέ μου μακριά απ' το σπίτι.
ιγ) Έμαθα να μη χάνω τον ύπνο μου όταν με ξυπνάνε για οποιοδήποτε λόγο.
ιδ) Το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ και το πλέον χρήσιμο πράγμα που έμαθα στο στρατό, το οποίο χρησιμοποίησα στον πολιτικό μου βίο, ήταν μια μαγική λέξη, την οποία όταν επικαλεστείς, όλοι κάθονται σαν τις κότες: Ευθύνη! Μόνο για τη μαγική αυτή επίκληση, άξιζε τον κόπο να πάω στρατό.

Δυστυχώς για μένα, εκείνη την εποχή, ενώ περνούσα υπέροχα, ακροβατώντας στο κατώφλι της παράνοιας, εγώ γκρίνιαζα ανυπόφορα. Δεν είχε τύχει ακόμη τότε να δουλέψω σ' εργοστάσιο. Εκεί να δω τους ανυπότακτους και τους ιδεολόγους...



:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2212939&postcount=13
Καλά ο άνθρωπος είναι θεός!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τσέκαρε άβαταρ μέλους :https://www.e-steki.gr/member.php?u=47239

εχω κανει πολλες φορες στη θαλασσα κ συμφωνω με μαρω οτι ειναι θεικο...σε jacuzzi,πισινα ξενοδοχειου,σε χαμαμ,σε σαουνα(ολα στο ιδιο ξενοδοχειο χαχα)σε παρκινγκ(στην εθνικη οδο αλλα και σε γηπεδο μπασκετ),σε δασακια..ασανσερ πιανεται για εξωτερικος χωρος?μου λειπει τπτ αλλο?

Το σπίτι του Ψινάκη

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γράφει ο Άγγελος στο θέμα «Πόσους συντρόφους θέλετε να έχετε πριν κάνετε το μεγάλο βήμα»:

κοιταξέ το αυτο...:P


σεξ της ποσης ωρας?ποσης εντασης?ποσες φορες με την καθεμια?ποσο θερμη ειναι η καθεμια?πολλες μαζι ή μία μία?:P

καταλαβαινεις τωρα το αφελές της παραπανω εκφρασης του ποδοσφαιριστη?;)(καλα ,ποδοσφαιριστης ειναι, αναμενομενο ειναι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
χαχαχχα καλα μ την ειπε χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
χαχαχχα καλα μ την ειπε χαχαχαχα

Καλά το πήρε ε;:whistle:

Μ' αρέσουν οι άνθρωποι που αυτοσαρκάζονται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Στο θέμα περί ηθικής στην ερώτηση

Εάν ο ευτραφής κύριος σε μια στιγμή ηρωισμού αποφάσιζε να πηδήσει αυτοβούλως, θα τον αποτρέπατε; :P
γράφει ο Drstrangelove:

Αυτόματα και άμεσα θα έκανα κίνηση με τα χέρια μου να τον κρατήσω, εκτός αν μου το ανακοίνωνε κανένα λεπτό πριν, αλλά έτσι που μαυρίσαμε τόση ώρα με τα αίματα και τους σκοτωμούς θα του ΄λεγα άντε πέσε ρε χοντρέ να τελειώνουμε , μας έσκασε η 'Ίζι σήμερα:D

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse__

Νεοφερμένος

Ο jesse__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πάντα παρατηρούσα με ιδιαίτερη προσοχή αυτόν που μιλάει τόσο ωραία που μαγεύει τους πάντες και πάντα μου έκανε εντύπωση ότι στο τέλος συντρίβεται μόνος του . Δεν άνηκα ποτέ στο κοινό που έχει ανάγκη να δει τα είδωλα να συντρίβονται και έτσι με λύπιζε πάντα αυτό ,ακόμα περισσότερο επειδή οι σπουδαίοι ρήτορες δεν συντρίβονταν τελικά από τα επιχειρήματα του αντιπάλου αλλά από την μέθη της δικής τους ευφορίας . Δεν είναι καλλιτέχνες του σινεμά ή της μουσικής για να τα χάνουν απλά από τον κόσμο που παραληρεί στην θέα τους ούτε πολιτικοί να τυφλώνονται από την δόξα και τα πλούτη - μιλώντας εξάλλου δεν αλλάζεις τον κόσμο και συνήθως δεν αλλάζεις ούτε καν τον εαυτό σου , ώστε να θεωρήσουμε ότι η ευθύνη σε βαραίνει . Και όμως η αυτοκαταστροφή έρχεται , τόσο επιτακτική όσο ο ίλιγγος του καρυωτάκη .Σαν τον λαζόπουλο , αυτόν τον πανέξυπνο ρήτορα που κατέντησε να μιλάει για τις σταρ των μεσημεριανάδικων και να κάνει αστεία με αέρια .

Όλο αυτό για να ομολογήσω ότι τα ποστ που ακολούθησαν του ιδίου ρήτορα δεν μου άρεσαν και όχι γιατί οι συνομιλητές του τον στρίμωξαν αλλά γιατί η ευφορία του παρακάτω ποστ μάλλον είναι (μ)εθιστική . Πάντως το ποστ είναι ολόκληρο μια τεράστια καλύτερη ατάκα . Απολαύστε υπεύθυνα :

https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2238569&postcount=27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πάντα παρατηρούσα

πάντα μου έκανε εντύπωση

με λύπιζε πάντα

Δεν άνηκα ποτέ

δεν μου άρεσαν

Όλο αυτό για να ομολογήσω

Άστο (σου λέω) μη το κουράζεις περισσότερο....το απολαύσαμε, στο δηλώνω υπεύθυνα!

:panwkatw: :rofl:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
μάλλον οφτόπικ αλλά το θέμα με αφορά πολύ και καμία διάθεση δεν έχω για τρολάρισμα

ισί ,σου έβαλα θετική όχι γιατί είσαι μια σεβαστή στεκοεπαφή μου αλλά γιατί εκπλήκτηκα από τον τρόπο που σκέφτεσαι αλλά δυστυχώς οι αμφιβολίες πάντα με τρώνε

μήπως και η λογική έχει το δικό της συναίσθημα και άρα και πάλι πρέπει να διαλέξεις ποιο θα είναι το βασικό συστατικό του κοκτέιλ ;

θα χρειαστώ μια ζωή να καταλήξω και όταν καταλήξω δεν θα έχω άλλη ζωή για να διαλέξω

Μόλις το εκλογίκευσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Desmoti φορέβα! :D

Το σιγκουντουγκου που ειναι?:redface:

Σύνορα μουζουμπούρας και ουγκαζαμπούμπου.
Προχωράς με την αλογάμαξα 500 μέτρα
και συναντάς την άφρικαμπαμπάτα μπητς, στρίβεις δεξιά.
Με το που στρίβεις βλέπεις φάτσα πάρτα (:redface:) ένα κτίριο περτικαλί
με φωτοβολταϊκά.
Εκεί καταλαβαίνεις ότι έστριψες λάθος.
Στρίψε αλλιώτικα, πασαλιμανιώτικα τρόπον τινά,
και προχώρησε μέχρι να βρεις το νότος γκάλεριζ δίπλα σε ένα πευκώνα (:confused:)
κι ας λέει η πυξίδα ότι είσαι στο υπερβόρειο τμήμα του Ηνωμένου Βασιλείου της Μπανταφίγκας.
Κάνε μια στάση, αγόρασε κάτι κασσετίνες με κραγιόνια και τα σχετικά, να πάρεις τα πάνω σου
και μετά φάε ένα αχλάδι και πήγαινε ως το αεροδρόμιο της Οξάκα.
Πάρε τη ΝυχτεριΝή ΠτήΣη Από την Οξάκα (17°3'0"N,96°43'0"W) στο Χαρτούμ (15°35'57''N,32°33'21''E).
Όταν φτάσεις στο Χαρτούμ πάρε μοτοσακό και μπες μέσα σε κάτι καλαμιές.
Πίσω από τις καλαμιές είναι ένα λάμα και πίσω από το χαλινάρι του εκτείνεται...
το ποθητό σιγκουντούκου.

Αλλά άκυρο. Γιατί εγώ μίλησα για το ουγκουντούγκου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο Δεσμωτικός χείμαρρος ξεσπά θριαμβικά, παρασύροντας στο διάβα του, ό,τι ξέραμε μέχρι σήμερις:

ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 Ο ΓΙΔΑΣ.
Όταν θα γίνετε 40 κι εσείς να κάνετε έρωτα
κατα πως το πραγματεύεται η προσωπική σας λογική.

Προς το παρόν αφήστε τους υπόλοιπους/υπόλοιπες
να ζητούν τον έρωτα από μάγκο κι όχι από μανταρίνι...

1. Δεν είναι τρομοκρατική ενέργεια να πηγαίνει κάποιος με 11χρονη (συναινετικά).
2. Δεν είναι τρομοκρατική ενέργεια να πηγαίνει κάποια με 11 χρονο ( το αυτό).
3. Είναι τρομοκρατική ενέργεια ο οιοσδήποτε σωματικός ακα ψυχικός βιασμός σε οιοδήποτε ηλικιακό εύρος.
4. Οι 40χρονοι έχουν το δικαίωμα του συνουσιασμού με όποια θέλουν, όποτε θέλουν και για όσο θέλουν
αρκεί να θέλει και η έτερη πλευρά.
5. Ο βρεφικός συνουσιασμός είναι (κι αν δεν είναι πρέπει να θεωρηθεί) βαρύ κακούργημα...

δεν υπογράφω σαν πιπινολάτρης γιατί αυτό θα είναι cloning, χα...
:rofl: :worship: :worship: :worship: :mastigio: (να μη ξεχνάμε και τις καταβολές μας)...

Το πόσο γέλασα μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα δεν περιγράφεται. Μου έκαναν και παρατήρηση οι φιλήσυχοι γειτόνοι. Ειδικά το χωρίο αριθ. 5 με έριξε από το κρεβάτι. Να 'σαι καλά ντον Ντεσμότι να σε διαβάζουμε να φτιαχνόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alllantin

Νεοφερμένος

Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αυτο ειναι για τις γυναικες, για εμας ειναι λιγο διαφορετικο γιατι αρχιζουμε και "βλεπουμε" το χαρακτηρα ΜΕΤΑ το σεξ, μεχρι πριν το σεξ βλεπουμε μονο βυζια και κωλους. Αφου λοιπον γινει το σεξ που ηταν εξ αρχης το ζητουμενο εμφανιζεται ολη η ελειψη προσωπικοτητας και ενδιαφεροντος χαρακτηρα.

φαίνεται ότι είμαι πολύ Strangelove τελικά. Κοιτάω τα βυζιά να έχουν τον χαρακτήρα που μου αρέσει.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alllantin

Νεοφερμένος

Ο alllantin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μια φορά και ένα καιρό , ο aladdin σταμάτησε το δαιμονισμένο χαλί του και είπε :

πέρασα την ζωή μου , ξεχωρίζοντας ως καλύτερες ατάκες , λόγια αληθινά μα βουτηγμένα στην κυνικότητα

και μια γριά μάγισσα μου είπε να θαυμάζω λόγια αληθινά μα συμπονετικά

και την άκουσα με ένα κυνικό χαμόγελο



Κάτι έχω με τις στέκες και τα πιαστράκια, δεν εξηγείται αλλιώς! Από 3 πρώην μου έχω μαζέψει στέκες, πιαστράκια, κοκκαλάκια....

Από μια άλλη καλοκαιρινή περιπετειούλα έχω μαζέψει ένα στριγκάκι... Το βρήκε ο πατέρας μου που χε έρθει επίσκεψη σπίτι μου, ανοίγοντας το συρτάρι στο κομοδίνο και είπε όλο καμάρι "Καλό! Καλό!"


Μια άλλη κοπελίτσα, μου είχε χαρίσει ένα πουλοβεράκι και 2 πορσελάνινα κουνελάκια που τα χω στην κουζίνα.


Μια άλλη ένα σκυλάκι με μια μουσούδα καρδούλα που γράφει "I love you"


Από τη μεγάλη μου αγάπη, έχω ενθύμιο ένα λάστιχο για τα μαλλιά μου που τα είχα μακριά τότε, ένα σωρό φωτογραφίες που τις έχω σε 3 δίσκους backuped για να μη τις χάσω ποτέ, 2 ασημένιες μπιλίτσες από το tunic της που είχαν πέσει στο πάτωμα και τις βρήκα αφότου έφυγε για το σπίτι της την 1η φορά, καθώς και μια μπλούζα Esprit δώρο έκπληξη γενεθλίων, για την οποία μπλούζα έχω γίνει έξαλλος όταν μου τη λέρωσαν με καφέ.

Γενικά έχω έναν κανόνα:

Δεν πετάμε τίποτε, δεν σβήνουμε τίποτε, δεν ξεχνάμε τίποτε. Το επόμενο πρέπει να έρθει και να επικρατήσει γιατί είναι καλύτερο από το προηγούμενο και όχι επειδή σβήσαμε και ξεχάσαμε το προηγούμενο. Η μαγκιά είναι να θυμάσαι το προηγούμενο αλλά παρόλαυτά να επιλέγεις το επόμενο με βάση την καλύτερη αξία του. Μόνο έτσι ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου.


:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ αγράμματο κάποιον που δεν αντιλαμβάνεται την ομορφιά της γλώσσας (όποια και αν είναι αυτή) και την βλέπει μόνο σαν εργαλείο επικοινωνίας παρά κάποιον που δεν γνωρίζει αγγλικά. Ο δεύτερος μάλλον έχει άγνοια κινδύνου :P

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό . Σε αυτή τη χώρα για να κάνεις σεξ με ήσυχη την συνείδηση σου , πρέπει να έχεις προφυλακτικά , χάπια αντισύλληψης και απολυτήριο λυκείου

:lol: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν περίμενα ότι θα συμβεί ποτέ αυτό για να είμαι ειλικρινής , αλλά να αποδίδουμε τα του Καίσαρα τω Καίσαρι και τα του Μπαγκς Μπάνυ τω Μίκι Μάους :
η σωστή θεώρηση των πραγμάτων και άρα η κρίση τους έχει ανάγκη από παρατήρηση των λεπτομερειών :
  1. Τις προάλλες πήγα σε μια δημόσια υπηρεσία εδώ για κάτι και έπιασα μια κουβέντα με μια κοπελίτσα για την κρίση. Αστα ζήτημα είναι αν θα αντέξουμε μου είπε. Θα βάλω τα παιδιά να δουλεύουν τώρα που σπουδάζουν γιατί μόνο έτσι βγαίνει, να παραδίδουν μαθήματα, τι να κάνουμε; Μου είπε κατηφής. Οταν την ρώτησα, μα ο άντρας σας δεν δουλεύει; Στο νοίκι είσαστε; Οχι έχουμε δικό μας σπίτι και ο άντρας μου δουλεύει, όμως ο δικός μου ο μισθός χίλια εκατό ευρώ, φεύγει με τα μικροέξοδα. Μόνο για το γραμμάτιο του αυτοκινήτου έχουμε 300 ευρώ το μήνα..... :clapup::(
Τριακόσια ευρώ το μήνα είναι γραμμάτιο για αυτοκίνητο των 25000 ευρώ. Και είναι το δεύτερο τους.Αχ αυτά τα "μικροέξοδα". Εκεί κατάλαβα γιατί δεν γίνεται καμία αντίδραση στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top