Σαβουάρ Βουρ - Απλά μαθήματα κακής συμπεριφοράς

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ασε τον αντρα κι ελα σε μενα να μαθουμε καλο σαβουαρ βιβρ παιδι μου!

Λοιπόν εγώ βαράω και εσύ βρήζεις; η το αντίθετό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Οι ταξιτζήδες μου τη δίνουν που πάντα σου δίνουν λιγότερα ρέστα από αυτά που πρέπει.

Ε σε μια φάση δεν έγινα απλώς κατίνα αλλά και σκέτος γύφτος!

Έπρεπε να μου δώσει (δε θυμάμαι και καλά) π.χ. 30 λεπτά ρέστα και μου έδωσε 20.
ΕΓΩ: Αυτά είναι 20
ΤΑΞ: Ναι
ΕΓΩ: Λείπουν 10 λεπτά
ΤΑΞ: ...
ΕΓΩ: Δώστε μου τα 10 λεπτά
(Πώς ο ταξιτζής μεταμορφώθηκε σε δευτερόλεπτα από ταξιτζής-γκομενάκιας σε ταξιτζής-γορίλας δε λέγεται)
ΤΑΞ:(αγριεμένος) ΠΑΡΤΑ ΠΑΡΤΑ. ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ...
ΕΓΩ: Ρε ουστ από δω!

Σε άλλη μία φάση είχαμε πάει με τον πρώην σε γνωστό εστιατόριο και έχουμε παραγγείλει. Έρχονται οι Moca Coles μετά από κάποια ώρα και μετά περιμένουμε περιμένουμε...
Τίποτα. Λέω στο σερβιτόρο, ότι περιμένουμε ήδη 30 λεπτά. Μου λέει ότι σε λίγο έρχονται. Περιμένουμε περιμενουμε...
(Εν τω μεταξύ δεν πίνουμε καθόλου Moces)
Μέτά από 1 ώρα του λέω ότι αν σε λίγο δεν έρθουν θα αναγκαστούμε να φύγουμε.
Περιμένουμε κάνοντας αντίστροφη μέτρηση 5λεπτου... και μετά από αυτό την κάνουμε με ελφρά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλε γιατι να μην προλαβω να δω για πιο μαγαζι λεει; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ βαράω και εσύ βρήζεις; η το αντίθετό;:P

βριζουμε και οι δυο και εχουμε το νου μας για καμια αδεσποτη-ξερεις, η μια να καλυπτει τα νωτα της αλλης!
γουσταρωωωωωωωωωωω!!!!!!:clapup:

Οι ταξιτζήδες μου τη δίνουν που πάντα σου δίνουν λιγότερα ρέστα από αυτά που πρέπει.

Ε σε μια φάση δεν έγινα απλώς κατίνα αλλά και σκέτος γύφτος!

πωπω...σε αυτα εκνευριζομαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αλλα δεν μπορω να μιλησω :(
σπαστε μου το, σπαστε μου το το κεφαλι!!!!!

Btw σου βγαζω το μαγικο μου καπελο! (ειναι αυτο που ανεβαζει καρματα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι ταξιτζήδες μου τη δίνουν που πάντα σου δίνουν λιγότερα ρέστα από αυτά που πρέπει.

Ε σε μια φάση δεν έγινα απλώς κατίνα αλλά και σκέτος γύφτος!

Έπρεπε να μου δώσει (δε θυμάμαι και καλά) π.χ. 30 λεπτά ρέστα και μου έδωσε 20.
ΕΓΩ: Αυτά είναι 20
ΤΑΞ: Ναι
ΕΓΩ: Λείπουν 10 λεπτά
ΤΑΞ: ...
ΕΓΩ: Δώστε μου τα 10 λεπτά
(Πώς ο ταξιτζής μεταμορφώθηκε σε δευτερόλεπτα από ταξιτζής-γκομενάκιας σε ταξιτζής-γορίλας δε λέγεται)
ΤΑΞ:(αγριεμένος) ΠΑΡΤΑ ΠΑΡΤΑ. ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ...
ΕΓΩ: Ρε ουστ από δω!

Ελιωσααααα:hehe: :hehe: :hehe: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλε γιατι να μην προλαβω να δω για πιο μαγαζι λεει; :(
Κρονάκο και όλοι. Καλό είναι να μην αναφέρουμε ονόματα μαγαζιών. Ο λόγος; Μην βρεθούμε με καμια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση ξαφνικά! :no:


Συνεχίζουμε κανονικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ελιωσααααα:hehe: :hehe: :hehe: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
καλησπερα σε όλους ή όσους παρεβρισκονται :D .καινουρια και απειρη με την τεχνολογία...και τα μηνύματα.συγχωρείστε
τα λαθη μου και βοηθείστε...... μαθαίνω γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Καλησπερα καλο μου, και καλωσηρθες! :)
πες μας κι εσυ,πες μας!


πς. δες κι εδω!

https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=454
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
πωπω...σε αυτα εκνευριζομαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αλλα δεν μπορω να μιλησω :(
σπαστε μου το, σπαστε μου το το κεφαλι!!!!!

Btw σου βγαζω το μαγικο μου καπελο! (ειναι αυτο που ανεβαζει καρματα:P)


Α, ώστε εσύ ευθύνεσαι για την άνοδο των επιτοκίων. :P Κι εγώ συνήθως δε μιλάω και μετά βράζω από μέσα μου. Και γι'αυτό αποφεύγω τα ταξί, ή όταν τύχει και μπω είτε θα έχω ανοίξει τον κουμπαρά μου :P είτε θα του λέω να με αφήσει όταν η ταρίφα φτάνει σε στρογγυλοποίηση :D
Πρέπει να εξασκήσω την καφρίλα μου στο να μην τον αφήνω να βάζει και άλλον επιβάτη μέσα... έχουμε μέλλον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Α, ώστε εσύ ευθύνεσαι για την άνοδο των επιτοκίων. :P Κι εγώ συνήθως δε μιλάω και μετά βράζω από μέσα μου. Και γι'αυτό αποφεύγω τα ταξί, ή όταν τύχει και μπω είτε θα έχω ανοίξει τον κουμπαρά μου :P είτε θα του λέω να με αφήσει όταν η ταρίφα φτάνει σε στρογγυλοποίηση :D
Πρέπει να εξασκήσω την καφρίλα μου στο να μην τον αφήνω να βάζει και άλλον επιβάτη μέσα... έχουμε μέλλον :/:


δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!
(οχι και γαι τα επιτοκια!)
καλα, αυτο με τον αλλο επιβατη ειναι ΠΟΛΥ ΕΝΟΛΗΤΙΚΟ. μου συμβαινει σπανια βεβαια, καθοτι μια φορα το τριμηνο παιρνω ταξι.
ομως, ειναι δικο μας δικαιωμα η δικο του? να βαζει κι αλλον που παει προσ την ιδια κατευθυνση δλδ εννοω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!
(οχι και γαι τα επιτοκια!)
καλα, αυτο με τον αλλο επιβατη ειναι ΠΟΛΥ ΕΝΟΛΗΤΙΚΟ. μου συμβαινει σπανια βεβαια, καθοτι μια φορα το τριμηνο παιρνω ταξι.
ομως, ειναι δικο μας δικαιωμα η δικο του? να βαζει κι αλλον που παει προσ την ιδια κατευθυνση δλδ εννοω..:hmm:

άσε Giovanna το χρηματηστήριο μετά από την άνοδο είχε μια ραγδαία πτώση :P
Από ό,τι ξέρω είναι δικαίωμα του επιβάτη. Δεν είναι αγοραίο το ταξί. Αλλά κανείς δε μιλάει γιατί οι ταξιτζήδες το παίζουν και πολύ της πιάτσας και "φοβάσαι" να τους μιλήσεις μήπως και σε βρίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αν καποιος ξερει σιγουρα, ας πει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
άσε Giovanna το χρηματηστήριο μετά από την άνοδο είχε μια ραγδαία πτώση :P
Από ό,τι ξέρω είναι δικαίωμα του επιβάτη. Δεν είναι αγοραίο το ταξί. Αλλά κανείς δε μιλάει γιατί οι ταξιτζήδες το παίζουν και πολύ της πιάτσας και "φοβάσαι" να τους μιλήσεις μήπως και σε βρίσουν.
γιατί τέτοια νεύρα με τους ταξιτζήδες
.εγώ τους εκτιμώ πολύ ..έρχονται όπου θες,οτι ώρα θες,σε πανε όπου θες.....δεν ρωτάνε τι και πως....παίρνω δυο τρία την ημέρα και όλα καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
γιατί τέτοια νεύρα με τους ταξιτζήδες
.εγώ τους εκτιμώ πολύ ..έρχονται όπου θες,οτι ώρα θες,σε πανε όπου θες.....δεν ρωτάνε τι και πως....παίρνω δυο τρία την ημέρα και όλα καλά

Όπως λες κι εσύ. η δουλειά του είναι να σε πάνε όπου θες, ό,τι ώρα θες.
1ον δε σε πάνε όπου θες οι ταξιτζήδες, αλλά κάποιοι από αυτούς, αν τους πηγαίνει από εκεί ο δρόμος τους και αν εκεί που πας θα έχει μετά πελατεία.
2ον το ίδιο ισχύει και για το ό,τι ώρα θες - είναι συνφασμένο με το όπου θες
3ον δουλειά του ταξιτζή είναι να μετακινεί ΕΣΕΝΑ και όχι άλλους 3-4
4ον απαράδεκτο να σου "τρώει" έστω και αυτά τα λίγα λεφτά

(για να μη μιλήσω για τους ταξιτζήδες που υπάρχουν έξω από αεροδρόμια και λιμάνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω τίποτα εναντίον τους.
Ακόμα κι αν σταματούν όπου να 'ναι, ακόμα κι αν μερικές φορές νομίζουν οτι ο δρόμος είναι μόνο γι' αυτούς, νομίζω τα θετικά είναι σαφώς περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το να τρωει σε εσενα 10 λεπτα και σε μενα μισο ευρω, σημαινει οτι τρωει απο ολους. και αν αυτος δε θεωρει τιποτα, ε εστω, ευτελες ποσο, το μισο ευρω, ας με αφησει να πληρωσω αντι για 5Ε που ειναι ο λογαριασμος μου, 4.5.
να δουμε αν θα αρεσει στον κυριουλη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Όπως λες κι εσύ. η δουλειά του είναι να σε πάνε όπου θες, ό,τι ώρα θες.
1ον δε σε πάνε όπου θες οι ταξιτζήδες, αλλά κάποιοι από αυτούς, αν τους πηγαίνει από εκεί ο δρόμος τους και αν εκεί που πας θα έχει μετά πελατεία.
2ον το ίδιο ισχύει και για το ό,τι ώρα θες - είναι συνφασμένο με το όπου θες
3ον δουλειά του ταξιτζή είναι να μετακινεί ΕΣΕΝΑ και όχι άλλους 3-4
4ον απαράδεκτο να σου "τρώει" έστω και αυτά τα λίγα λεφτά

(για να μη μιλήσω για τους ταξιτζήδες που υπάρχουν έξω από αεροδρόμια και λιμάνια)
εδωωωω δεν ειναι αθηνα εδω είμαστε ποιο χαλαρα...
, κανουμε και το τσιγαράκι μας στο ταξί....και πάντα ρωτάνε για 2ο πελάτη........είμαστε ωραία εδω στο χωριό:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
που εισαι καλο μου? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω τίποτα εναντίον τους.
Ακόμα κι αν σταματούν όπου να 'ναι, ακόμα κι αν μερικές φορές νομίζουν οτι ο δρόμος είναι μόνο γι' αυτούς, νομίζω τα θετικά είναι σαφώς περισσότερα.
η θάλασσα.....:) ....καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top