Σαβουάρ Βουρ - Απλά μαθήματα κακής συμπεριφοράς

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Υ.Γ.Γιάννη πάρε το κουβαδάκι(και τα ποστ σου) και πηγαινε το σε άλλη παραλία(θέμα).Είσαι οφ τόπικ:P

Μπορώ να κάνω 1 ακόμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οι τύποι/τύπισσες που την έχουν δει Αντρέ Αγκάσι και παίζουν ρακέτες μπροστά σου(και αν ξέρουν να παίζουν είναι καλά).Εχετε παρατηρήσει ότι μόνο ελάχιστοι καταφέρνουν να ανταλλάξουν συνεχόμενες μπαλιές;
Κλέφτρα βρίσε με όσο θες.Είμαι η προσωποποιήση αυτού που δεν γουστάρεις. Δεν φταίνε μόνο οι ρακετίστες. Και στην τελική κοινόχρηστη παραλία είναι. Αν δεν έχει άλλο χώρο τι να κάνεις? Εγώ δλδ πάω για μπάνιο όχι για την θάλασσα αλλά για να λιώσω ρακέτες.Και δεν είμαι και τόσο καλός. Προσπαθώ να μην ενοχλώ, αν έχει χώρο πάω εκεί για να μην ενοχλώ αλλά συγνώμη δεν θα κάνω τόσα Χλμ για να μην παίξω. Αν έχει παιδάκια θα τα προσέξω, αν περνάει κόσμος θα σταματήσω κατεβάζοντας το μπαλάκι, αλλά θέλω να παίξω.

Και το πρόβλημα είναι τόσο έντονο στην Αθήνα. Καλόγρια Αχαιάς και αλλού δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς έχει πολύ χώριο και πολύ λιγότερο κόσμο.

Αλλά καταλαβαίνω να ενοχλήσε, αλλά και εμένα με ενοχλούν όλες οι ξαπλώστρες και η μουσική που δεν είναι και του γούστου μου. Δυστυχώς πιάνουμε τον χώρο των παραλιών μας για εμπορική εκμετάλευση και δεν μπορούμε να δώσουμε συγκεκριμένο χώρο για αθλοπαιδίες για να μην σας ενοχλούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κλέφτρα βρίσε με όσο θες.Είμαι η προσωποποιήση αυτού που δεν γουστάρεις. Δεν φταίνε μόνο οι ρακετίστες. Και στην τελική κοινόχρηστη παραλία είναι. Αν δεν έχει άλλο χώρο τι να κάνεις?


Όχι φίλε μου δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.Θα επαναλάβω το χιλιοειπωμένο "Τα δικαιώματα του ενός τελειώνουν εκεί που ξεκινούν τα δικαιώματα του άλλου".
Φυσικά και είναι κοινόχρηστη η παραλία και ρακέτες και ό,τι άλλο θες μπορείς να κάνεις δεν με πειράζει αυτό, αυτό που με πειράζει είναι όπως είπα να ενοχλείς, όχι γιατί κάνεις θόρυβο, αλλά γιατί καταντάς "επικίνδυνος" και σπαστικός(όχι εσύ προσωπικά,γενικολογώ).
Κοινώς αν εγώ είμαι υποχρεωμένη να περάσω τις ώρες μου στην παραλία όχι κάνοντας χαβαλέ με την παρέα μου αλλά μένοντας σε επιφυλακή γιατί το μπαλάκι με γυροφέρνει επικίνδυνα τότε ναι είναι σπαστικό.
Κι έχω φάει μπαλάκι στο κεφάλι,χέρια,ποδια άπειρες φορές και απο τους ίδιους ρακετίστες, ε την πρώτη γέλασα, την δεύτερη γέλασα, την τρίτη τους έστειλα στο δια*λο.
Και πες μου μιας και κάνεις χλμ για να παίξεις, αν είσαι σε μια παραλία φίσκα κι έχεις χτυπησει 2-3 τον ίδιο άνθρωπο, δεν θα έχεις τουλαχιστον την διακριτικότητα να σταματήσεις;Ή θα πρέπει πρώτα να σε προσβάλλει και να τσακωθείτε για να φύγεις βρίζοντας τον ίδιο,την πολιτεία που δεν φτιάχνει χώρους και την κοινωνία που είναι άδικη;:hmm:
Κι εγώ μπορεί πχ.να γουστάρω να ακούω μουσική στην παραλία(πράγμα που δεν γουστάρω αλλά λέμε) δλδ θα πρέπει να έχω ένταση στο μάξιμουμ να με ακούνε όλοι;
Θέλω να σου δείξω πως η στοιχειώδης διακριτικότητα θα μας βοηθούσε όλους να έχουμε μια θέση στην πλαζ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
πμ για ευνόητους λόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε έναν παπού στην πολυκατικεία που ενώ σε βλέπει με τα κλειδειά στο χέρι και τσάντες φορτομένος μόλις σε δεί κάνει ότι βλέπει το γραμματοκυβότιο και μόλις μπέις πέρνει το ασανσέρ και πάει στον τρίτο και περιμένω σαν το γαιδούρι να έρθει ξανά.
Τώρα πιά τον βλέπω πίσω μο να έρχετε και κλείνω καλά την πόρτα, καλεί το ασανσέρ και μολις κάνει να κοιτάξει αλού του το πέρνω σαν να μην καταλαβα τίποτα, όταν πάω να φύγω και τον δώ έξω απο την πόρτα δεν φέυγω μένω εκεί μέχρι που να ανοίξει. :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σκηνικό στο σχολείο:
(σημείωση: το σχολείο ήταν εσώκλειστο και αρμένικο που σημαίνει ότι όλοι μέναμε στο ίδιο κτήριο, με 2 τηλέφωνα σε κάθε όροφο και η γλώσσα συννενόησης ήταν ταρμένικα).
είμαι δεν είμαι 15 χρονων κ έχω κατέβει στον πρώτο όροφο για να μιλήσω με τη γιαγιά μου που με έχει πάρει, αφού τα πάνω τηλ δεν δουλεύουν. (κάτω βρίσκεται κ το γραφείο της επιτηρήτριας που εκείνη την ημέρα ήταν μια ανύπαντρη στρίγγλα!)
αρχίζω να μιλάω, μες την τρελή χαρά εγώ στα ελληνικά (η γιαγιά ήταν ελληνίδα), η τύπισσα για επητηρίτρια είανι από συρία, δεν ξέρει γρι ελληνικά. μιλάω κανα 5λεπτο, αυτή από την αρχή κάνει βόλτες πάνω κάτω πίσω μου. σε κάποια φάση μου πετάει: " δεν νομίζεις ότι πρέπει να μιλάς αρμένικα;"
ε, δεν ήθελα άλλη αφορμή αφού ήδη τα είχα πάρει με τις βόλτες της πάνω από το κεφάλι μου, λεω στη γιαγιά να περιμένει, κατεβάζω το ακουστικό κ της λέω με το πιο ηρεμο ύφος μου: "αυτή την ώρα γυναίκες στην ηλικία σας ευχαριστιούνται έναν άντρα ανάμεσα στα σκέλια τους. δεν νομίζετε ότι πρέπει πλέον ναρχίσετε να το σσκέφτεστε σοβαρά, μπας κ έρθει το μυαλό σας στα καλά του, αντί νασχολείστε με τα προσωπικά των άλλω;" κ συνεχίζω να μιλάω με τη γιαγιά (που έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια, καταλάβαινε αρμένικα), ενώ η ίδια έχει ξεσηκώσει το κτίριο με τις φωνές της.
τελικά πήγα στον διευθυντή του εξήγησα τι έγινε, κατάλαβε κ απλά έφαγα μια τιμωρία για τον κακό τρόπο έκφρασής μου! η καλύτερη τιμωρία ever! ε, από τότε όλο μες το χαμόγελο ήταν η άλλη!:P


μωρη παλαβη!!!!!!!!:clapup:
τι ειπες!!!!:P
απαπαπα!!!!! εσυ εισαι φοβερη!!!:clapup:


Δεν έχει σημασία αν συμφωνούμε του γιατί το κάνουν αλλά αν δεις γιαυτό τρέχουν.

Ειδικά στο τρένο που μπορεί να αγγίξει και την μια ώρα ίσως έχουν κάποιο δίκιο.

ΠΑΝΤΑ περιμενω να βγουν, πριν μπω.

Αλλα δε μπορω να κατηγορησω καποιον που θελει θεση...
Καποιες φορες ειμαι ΠΟΛΥ κουρασμενη και δεν δυναμαι να σταθω ορθια ουτε δευτερολεπτο. Και αν το καταφερω, θα ειμαι μισοκρεμασμενη στο ακυρωτικο των εισητηριων.:worry:

Και ναι, ειμαι αγενης. :mad:
ΔΕΝ δινω τη θεση μου σε κανεναν οταν ειμαι εγω πτωμα, η απλα κουρασμενη. Ειδικα σε κατι ηλικιωμενες που ντυνονται, σενιαριζονται, βαζουν τις σκιες και τα κραγιονια και πανε για βραδυνο τσαι. Ε οχι μωρη, εγω θα κατσω στη θεση γιατι δουλευω ολη μερα.:mad:

Μου τη σπαει αμα καποιος τριτος με δει να καθομαι και αρχισει και πει για την κακη νεολαια που δε σεβεται τιποτα... αλλα συνηθως δε μιλαω.:/:
Παντως αμα δω γεροντακι ετοιμοροπο, ΑΜΕΑ, εγγυο, η μαμα με μωρο στην αγκαλια, ΠΑΝΤΑ δινω θεση, κι ας πεσω κατω στο πρωτο φρεναρισμα.;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aquasonic

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
off - topic Ξέρεται γιατί σε πολύ κεντρικούς σταθμούς έχει νερό ανάμεσα στις 2 ράγες (εκεί που έχει τα ξύλα )ακόμα και όταν έχει καιρό να βρέξει?
Εμένα μου φαίνετε πολύ περιεργο .:hmm:

Ξανα geekουλιαζω για να διορθωσω τα πραγματα...

Στον σταθμο του Μοναστηρακιου περναει ακριβως διπλα ποταμι. Σε μια σφραγισμενη πορτα στην αποβαθρα προς κιφισια κολλησει το αυτι του θα ακουσει το νερο που πλατσουριζει :)

Ακομα μην ξεχνας την υδροψυξη των συρμων που λογο υπερθερμανσης καμια φορα ανοιγουν οι βαλβιδες εξαερωσης για να μην σκασει τιποτα! ε και τρεχει λιγο νερακι παραπανω... Ακομα ειναι φυσιολογικο μεσα στα τοσα χιλιομετρα τουνελ να υπαρχουν φαινομενα υγρασιας η και να σταζει το ταβανι... Το τσιμεντο εχει πορους και το νερο τους διαπερναει. Δεν μπορει να χαρακτηριστει κακοτεχνια αυτο αφου ειναι κατι φυσιολογικο :)

Οσον αφορα αυτους που μπαινουν μπροστα στην πορτα...

Το προηγουμενο σαββατο το επαθα 2 φορες στην Νερατζιωτισσα... την πρωτη φορα ουρλιαξα στην κυριολεξια "ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ" και ανοιξαν ολοι σχετικα τρομαγμενοι να περασω αλλα και οι υπολοιποι. Την δευτερη φορα το ειπα ηρεμα, αλλα μια που δεν αξιζει ουτε να την χαρακτηρισω εκανε το μεγα λαθος να με ειρωνευτει. Ε λοιπον σηκωνω τα χερια και σπροχνω και οποιον παρει ο χαρος... :)

Τελος στα ζωα (κυριως καλοστεκουμενες μεσηλικες κυριες που περνανε κλημακτηριο) που καθονται μπαστακες πανω απο το κεφαλι σου ενω εσυ καθεσαι μετα απο 2 ωρες εντατικου περπατηματος με τον ηλιο νταλα και περιμενουν να σηκωθεις για να κατσουν αρχιζω να τεντονομαι κ και αμα εχω και κανα φιλαρακι αρχιζω "αχ ρε συ τι ωραιο να καθεσαι στο τρενο δεν ξερεις ποσο μου αρεσει" κλπ... το λατρευω...

Επισης σε περιπτωση που δω καποιον που εχει οντως αναγκη την θεση μου και αυτη η μπαμπογρια περιμενει για να την φαει, θα σηκωθω και θα μπλοκαρω ενω θα δωσω ευγενεστατα την θεση μου (οπως θα εκανα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση) σε αυτον που την εχει αναγκη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξενυχτοπούλι

Νεοφερμένος

Ο Ξενυχτοπούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Επισης σε περιπτωση που δω καποιον που εχει οντως αναγκη την θεση μου και αυτη η μπαμπογρια περιμενει για να την φαει, θα σηκωθω και θα μπλοκαρω ενω θα δωσω ευγενεστατα την θεση μου (οπως θα εκανα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση) σε αυτον που την εχει αναγκη ;)

Ερώτηση: σκέφτηκες ποτέ να παίξεις μπάσκετ σε ομάδα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το προηγουμενο σαββατο το επαθα 2 φορες στην Νερατζιωτισσα... την πρωτη φορα ουρλιαξα στην κυριολεξια "ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ" και ανοιξαν ολοι σχετικα τρομαγμενοι να περασω αλλα και οι υπολοιποι. Την δευτερη φορα το ειπα ηρεμα, αλλα μια που δεν αξιζει ουτε να την χαρακτηρισω εκανε το μεγα λαθος να με ειρωνευτει. Ε λοιπον σηκωνω τα χερια και σπροχνω και οποιον παρει ο χαρος... :)

...

Επισης σε περιπτωση που δω καποιον που εχει οντως αναγκη την θεση μου και αυτη η μπαμπογρια περιμενει για να την φαει, θα σηκωθω και θα μπλοκαρω ενω θα δωσω ευγενεστατα την θεση μου (οπως θα εκανα σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση) σε αυτον που την εχει αναγκη ;)




+1395894

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
άλλη περίπτωση που έχω αποφασίσει συνηδειτα να βγάζω την κατίνα από μέσα μου, είναι όταν για τον Χ ή Ψ λόγο - που ΚΑΘΟΛΟΥ δε με ενδιαφέρει - δεν με εξυπηρετουν όμορφα κι ευγενικά σε καφέ, εστιατόριο, κατάστημα, υπάλληλος.... wherever!
Ζητάω να δω το αφεντικό, τον προϊστάμενο ή όποιον τελος πάντων είναι ανώτερος εκει μεσα.... κι αν δεν μου ζητήσουν χιλιες συγγνωμες το τραβάω πολυυυυυυυυυυυυ μακρυα :mad:
Θεωρώ ότι σε τέτοιες δουλειες πρέπει Ο,ΤΙ κι αν σου συμβαίνει να εξυπηρετείς τον κόσμο με ευγενεια, συνέπεια, επαγγελματισμό και ΧΑΜΟΓΕΛΟ!
Το ξέρω ότι κάποιες φορες ειναι δυσκολο αλλά το απαιτω ρε γμτ μου.... τα λεφτα μου θα τους δωσω!!! :mad: Και για να ειμαι ειλικρινης.... εχω γίνει ακομα πιο απαιτητική απο τότε που έκανα κι εγω η ίδια αντίστοιχη δουλεια... και ξερω εκ των εσω πως ειναι! :mad:

(offtopic/)Επειδή κι εγώ έχω δει και πολύ καλά την κατάσταση από μέσα, έχω μια παρατήρηση να κάνω... ΔΕΝ γίνεται να εξυπηρετείς πάντα με ΧΑΜΟΓΕΛΟ και ΕΥΓΕΝΙΑ σε δουλειές στις οποίες συναντάς κάθε καρυδιάς καρύδι. Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ!!! Όπως στον καθένα μπορεί ο συνάδελφος να του σπάσει τα νεύρα και να είναι ΟΛΗ μέρα μουτρωμένος, φαντάσου σε μια δουλειά που ο καθένας θέλει το μακρί του και το κοντό του και οι περισσότεροι (γιατί οι Έλληνες φημιζόμαστε για την ευγένειά μας) να είναι αγενείς και ηλίθια απαιτητικοί.

Δεν ξέρω πόσο καιρό έμεινες σε μια τέτοια δουλειά, αλλά συνάδελφοι με πολύ καιρό στη δουλειά μου έλεγαν ότι θα γίνω μισάνθρωπος και δεν τους πίστευα. Και έτσι όμως γίνεσαι, και τα νεύρα σου είναι στα όριά τους. Γι'αυτό και σε τέτοιες δουλειές οι περισσότεροι δεν αντέχουν για πάνω από μήνα και όσοι μένουν, δεν κάθονται και πολύ. Εκτός από εξαιρέσεις. (/offtopic)

Στο θέμα μας τώρα: Άλλες φορές μπορεί να μη μασήσω με τίποτα και να την πω σε κάποιους και άλλες φορές δίνω τόπο στην οργή. Δεν θεωρώ ότι είναι κατινιά να μην αφήνεις τους άλλους να σε κάνουν ό,τι θέλουν.

Τέσπα, κάποια δείγματα του σαβουάρ βιβγ :P μου είναι τα εξής:
Στα ΜΜΕ όταν κάποιος προσπαθεί να μπουκάρει πριν ακόμα βγω -> Μπαίνω μπροστά του και προχωράω εμπρός.
Στις κυλιόμενες σκάλες, όταν κάποιος κάθεται σα σακί στην αριστερή πλευρά -> Του λέω "στα δεξιά στεκόμαστεεεεε"
Μερικές φορές όταν δε μου φαίρνουν αποδείξεις σε καφετέριες -> "Η απόδειξη;"
Σε "συν"αδέλφους που πάνε να με αδικήσουν με τα λόγια τους και τις πράξεις. Ακούν τα πράγματα με το όνομά τους (και έχει πολλή πλάκα) :D
κλπ κλπ

Σήμερα έπρεπε να είχα βουλώσει το στόμα κάποιου, αλλά ας όψεται που είχα άλλα στο μυαλό μου...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
άλλη περίπτωση που έχω αποφασίσει συνηδειτα να βγάζω την κατίνα από μέσα μου, είναι όταν για τον Χ ή Ψ λόγο - που ΚΑΘΟΛΟΥ δε με ενδιαφέρει - δεν με εξυπηρετουν όμορφα κι ευγενικά σε καφέ, εστιατόριο, κατάστημα, υπάλληλος.... wherever!
Ζητάω να δω το αφεντικό, τον προϊστάμενο ή όποιον τελος πάντων είναι ανώτερος εκει μεσα.... κι αν δεν μου ζητήσουν χιλιες συγγνωμες το τραβάω πολυυυυυυυυυυυυ μακρυα :mad:
Θεωρώ ότι σε τέτοιες δουλειες πρέπει Ο,ΤΙ κι αν σου συμβαίνει να εξυπηρετείς τον κόσμο με ευγενεια, συνέπεια, επαγγελματισμό και ΧΑΜΟΓΕΛΟ!
Το ξέρω ότι κάποιες φορες ειναι δυσκολο αλλά το απαιτω ρε γμτ μου.... τα λεφτα μου θα τους δωσω!!! :mad: Και για να ειμαι ειλικρινης.... εχω γίνει ακομα πιο απαιτητική απο τότε που έκανα κι εγω η ίδια αντίστοιχη δουλεια... και ξερω εκ των εσω πως ειναι! :mad:

Τότε άν έρθεις Ρόδο μην πάς στο [...] ειναι ο λόγος που δεν πάω ούτε εγώ, ειναι εκνευρισικοί εξηπηρετούν τους γνωστούς και αυτοί που έρχοντε λίγο χύμα τους γράφουν:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για πες!!!!
μαρεσει που εισαι "εξω απ τα δοντια"!
ολο το θρεντ δλδ!
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Με γράφανε την πρώτη φορά επι μισή ώρα και όταν του παράγκηλα καφέ τον ρώτησα για τον γλυκό και μου είπε έλατε κυρία μου έχουμε και δουλειές :mad:

Στο τέλος παρήγγειλα φραπέ γλυκό χωρίς γάλα και μου έφερε φρέντο χωρίς ζάχαρη:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, στη νανα αναφερομουν αλλα καλα ειπες κι εσυ...
μανια πες μου οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΑΥΤΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλα, στη νανα αναφερομουν αλλα καλα ειπες κι εσυ...
μανια πες μου οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΑΥΤΟ!

τον πλήρωσα και μάλιστα έφυγα με απάισια νέυρα, δεν φτάνει που με κοίταζαν οι καρακάξες με τα υφασμάτινα λές και είμουν ίδος υπο εξαφάνηση, πλήρωσα τον καφέ γιατί το προσωπικό με ειχε και περίμενα να πληρώσω. πήγα στο περίπτερο άλλαξα το 50αρικο και πλήρωσα ακριβώς το ποσό( πάντα αφήνω κάτι). Δεν ξαναπάτησα ποτέ εκεί να πάνε να Γ*****νε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα τι λες?
πληρωσες τον καφε αυτο?
ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ????
Λεπον,το μονο που μπορεις να κανεις για να ηρεμησω τωρα ειναι να υποσχεθεις οτι αν ερθω ροδο θα παμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, γιατι γουσταρω να τα κανουμε λαμπογιαλο!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλα τι λες?
πληρωσες τον καφε αυτο?
ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ????
Λεπον,το μονο που μπορεις να κανεις για να ηρεμησω τωρα ειναι να υποσχεθεις οτι αν ερθω ροδο θα παμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, γιατι γουσταρω να τα κανουμε λαμπογιαλο!:devil:


Ευχαρίστως θα έρθω, δεν έχεις ξαναδει πιό κομπλέξικά άτομα, άσε που εξαφανήζοντε και δεν μπορείς να παραγγείλεις ή να πληρώσεις:mad:
Την έχουν δεί πολλύ χάι μαγαζί και με φρικάρει, πάνε όλα τα πακάκια και οι ξυνησμένες μπάς και ψαρέψουν κάνα γκόμενο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αμα δεν ειναι εκει την ωρα που θα πληρωσουμε, απλα δεν πληρωνουμε.
ε μα κι εσυ, που το δυσκολο? :P
επισης, αμα δε μας εχουν φερει το σωστο καφε (και ιδιως..ουτε με την τριτη)..δεν πληρωνουμε καν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αμα δεν ειναι εκει την ωρα που θα πληρωσουμε, απλα δεν πληρωνουμε.
ε μα κι εσυ, που το δυσκολο? :P
επισης, αμα δε μας εχουν φερει το σωστο καφε (και ιδιως..ουτε με την τριτη)..δεν πληρωνουμε καν. :P

Όσο τσατησμένη και να είμαι δεν μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω, όσο για τον άντρα μου εκείνος φτέει κάθε φορά με κρατάει να μην καβγαδήσω:mad:
Δεν με αφήνει να βγάλω τα νέυρα μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ασε τον αντρα κι ελα σε μενα να μαθουμε καλο σαβουαρ βιβρ παιδι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top