Αγαπημένο γλυκό

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
προφυτερολ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάτε με έχει πιάσει με την τάρτα λεμόνι τελευταία. *drool*

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Τουλουμπάκια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
πειτε μου σας παρακαλω πως εξηγειται επι 30 χρονια στη ζωη μου να μην μου αρεσαν τα γλυκα , ω ναι και ομως δεν εβαζα στο στομα μου σοκολατα επι χρονια, δεν ετρωγα γλυκα , τουρτα στα γενεθλια μου δεν δοκιμασα ποτε και ξαφνικα τωρα αποφασισα οτι μου αρεσουν....

τελικα εχανα πολλα τοσα χρονιαααααα:(

οποταν θα πω οτι αγαπημενα μου μιας και τωρα αρχιζω να εξερευνω γευσεις
ειναι το τσις κεικ , μια τουρτα φουντουκιου με σοκολατα απο το New York,
οτι εχει φρουτα πανω και μεσα , αναροπιττα και αλλα πολλα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τρίγωνα Πανοράματος με σοκολάτα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
σοκολατοπιτα δαγκωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Utopia

Νεοφερμένος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τιραμισου και αραπινα ειναι τα αγαπημενα μου.......και οι τουρτες με σαντιγυ και φραουλες....:inlove::rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
profiterol ,cheesecake και κρεπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deslic

Νεοφερμένος

Η Deslic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πολλα ειναι τα γλυκα που μου αρεσουν , εκεινο ομως που τσακιζω στις εξοδους μου για καφεδακι ειναι μυλοπιτα με σιροπι καραμελας ζεστη και παγωτο βανιλια στο πλαι με πασπαλισμενη κανελα.... γιαμμμμμιιιιι ...σε οπιο καφε και αν παω , πρωτα θα δοκιμασω την μηλοπιτα τους και μετα το καφε , ειναι ενα κολημα που το απεχτησα τωρα τελευταια... και μα ρεσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πάστα Μπισκότο δαγκωτό!!!!
Ωστόσο έχω τόσα πολλά στο μυαλό μου ότι μου αρέσουν και δεν ξερω ποιο να πρωτοπώ.....προφιτερόλ?τσιζκέικ?τρουφάκια?συρωπιαστά με σοκολάτα?τί από όλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Σοκολατόπιτα,Brownies με παγωτό και για snak σε ταινίες,αντί για pop corn mnm σοκολάτα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
κέικ με αμύγδαλα, που το φτιάχνω εγώ παραλλάσοντας μια παλιά συνταγή
υλικά
250 γρ. αλευρι που φουσκώνει μόνο του
250 γρ. ζάχαρη
250 γρ. βούτυρο
4 αυγά
1 βανίλια
τα ανακατεύουμε όλα αυτα τα υλικά μαζί κι όταν γίνουν μια απαλή κρέμα αφράτη την απλώνουμε σε κυκλικό μπωλ πυρεξ....αφού ψηθεί κι ενώ είναι ακόμη ζεστό ανοίγουμε τρυπα στο κέντρο και ρίχνουμε κόκκινη μαρμελάδα με κομματάκια βύσσινο και φρέσκα κομματάκια φράουλας και κομμένα αμύγδαλα.......το γυρνάμε ανάποδα σε μια πιατέλα (αφαιρείται το πυρέξ) και αλείφουμε όλο το κέικ με μαρμελάδα βύσσινο......φτιάχνουμε με την κρέμα γάλακτος σαντιγύ όχι πηχτή και την ρίχνουμε από πάνω τη μισή και το βάζουμε στο ψυγείο.....μετά από μισή ώρα το βγάζουμε και καλύπτουμε όλο το κέικ με φρέσκιες φράουλες και ρίχουμε την υπόλοιπη παγωμένη σαντιγύ και τα κομμένα αμύγδαλα..........είναι κόλαση το κέικ αυτό κατακόκκινο με λευκά στοιχεία....όσο το αφήνεις στο ψυγείο και ρουφάει τους χυμούς απο τη μαρμελάδα και τις φράουλες τόσο καλύτερο είναι..........
γέμιση-διακόσμηση
κόκκινη μαρμελάδα βύσσινο
400 γρ. κρέμα γάλακτος
φρέσκιες φράουλες
ψημένες φλούδες αμυγδάλου

όποιος το έχει φάει έχει ξετρελαθεί.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
3bit σοκολατα:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
3bit σοκολατα:clapup::D

Θέλω και 2η εξήγηση γιατί δεν το έπιασα καλά!

Από όλα δηλαδή τα γλυκά που έχεις δοκιμάσει, αυτό που σου αρέσει περισσότερο είναι το 3bit;:confused:

Δηλαδή το προτιμάς από μια σοκολατίνα, έναν μπακλαβά, ένα κανταΐφι, ένα τσιζκέικ κλπ

Θα ήθελα πολύ να το διευκρινίσεις. Όχι φυσικά πως έχω διάθεση να κρίνω τα γούστα σου, αλλά πραγματικά μου κάνει φοβερή εντύπωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Προφιτερολ
Κρεμα καραμελέ
Παγωτο
Λουκουμαδες με μερεντα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
μμμμ.... αγαπημενο γλυκο?????....η αληθεια ειναι οτι απ'ολα μ'αρεσουν...γι'αυτο και ειναι δυσκολο να απαντησω...!!!!
θα ελεγα ''black forest'' τρελαινομαιιιιιιιι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δεν τρώω συχνά γλυκά μόνο οταν πάω σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί μου αρέσει να παίρνω βάφλα με παγωτό βανίλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Σοκολατινααααααααααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Τα πάντααα :D αλλά πότε ΜΑ ΠΟΤΕ δεν λέω όχι σε παγωτό(κυρίως από fregio:clapup:) και σε mille feuille :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaisarionas

Νεοφερμένος

Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παγωτό στο waffle house στη Βουλιαγμένη. Δεν υπάρχουν οι άνθρωποι. Από εκπληκτικό παρφέ μέχρι γεύση τσουρέκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top