Μερέντα ή Nutella;

Μερέντα ή Nutella;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 197)

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
να μας τη σπασουν θελουνε.. ειδανε οτι η νουτέλα δεν πιανει μια μπροστα στη μερεντα και πανε να μας τη βγουνε... :teasing: :teasing: :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επιτέλους και ένα σοβαρό θέμα!
ΜΕΡΕΝΤΑ φυσικά για να την τρως σκέτη, Nutella για ψωμί που απλώνεται πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Τρομερή μάχη στο δημοψήφισμα!
Τέτοια αγωνία ούτε το βράδυ των εκλογών! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μερέντα :clapping: :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Επιτέλους και ένα σοβαρό θέμα!
ΜΕΡΕΝΤΑ φυσικά για να την τρως σκέτη, Nutella για ψωμί που απλώνεται πιο εύκολα.

Θα διαφωνησω...Μετα απο πολλα κιλα nutella με το κουταλι απο το βαζακι ως φοιτητης και απειρες φετες ψωμι με merenda απο τη γιαγια μου στα παιδικα μου χρονια, μπορω να πω οτι εχεις αδικο...

Η μερεντα εχει πολυ κακαο για να την φας σκετη με το κουταλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Κ τα δυο σχεδον μοιαζουν αλλα προτιμω..................................................................................... nutela!:clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Θα διαφωνησω...Μετα απο πολλα κιλα nutella με το κουταλι απο το βαζακι ως φοιτητης και απειρες φετες ψωμι με merenda απο τη γιαγια μου στα παιδικα μου χρονια, μπορω να πω οτι εχεις αδικο...

Η μερεντα εχει πολυ κακαο για να την φας σκετη με το κουταλι...
Ζήτα συγνωμή ρε. Καταρχήν δεν τις τρώμε με το κουτάλι αλλά με το μαχαίρι. Δλδ για κάθε άλλειμα στο ψωμί τρώμε και μια μαχαιριά!
Δεν ξέρεις,ήσουν μικρός και δεν καταλάβαινες για να έχεις άποψη.:P
Εγώ πάντως που τα κατέβαζα και τα δύο στο φοιτητιλίκη με μαχαίρι ή με ψωμί μου είχε φανεί ότι η νουτέλα είχε μια περίεργη μετα-σλουρπ γεύση. Η Μερέντα ήταν πιο αγνή:hmm: ίσως γιατί είχε όπως λες περισσότερο κακάο και γιαυτό είναι και πιο ωραία σκέτη.

Πάντως το άτιμο είναι πολύ ωραίο αλλά και πολύ ακριβό για χλαπάκιασμα.
Τώρα πάντως μου βάλατε ιδέες γιατί θα πάω σουπερμάρκετ σήμερα.ευτυχώς που δεν έχω ψωμί σπίτι.

Μην με πάρεις και στα σοβαρά έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
τι υπέροχο σοκολατοθέμα είναι αυτόόό..??? :clapup: λοιπόόόόόν...κι εγώ ψηφίζω μερέντα..!!!!μ'αυτή μεγάλωσα,αυτή ήξερα πρώτη,αυτήν εμπιστεύομαι... :P

καταρχήν,θεωρώ ότι μόνο η μερέντα έχει αυτή την πλούσια,κρεμώδη γεύση και είναι εξίσου υπέροχη,είτε την τρως πάνω σε ψωμάκι,είτε βουτάς μπισκότα "μιράντα" μέσα,είτε την χλαπακιάζεις κατευθείαν με το κουτάλι... :inlove: :clapping:
(προσωπικά,καμία άλλη "απομίμηση" μερέντας,δεν μπορώ να τη φάω με το κουτάλι και να πω ότι μ'αρέσει όσο το γλυκό μου μερεντάκι..:hmm: :baby:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μερέντα φυσικά και χωρίς τσιγκουνιές με μαχαίρι στο ψωμάκι, με κουτάλι απο το βαζάκι κατευθείαν.
Άλλα αν δεν βρω μερέντα συμβιβάζομαι και με νουτέλα.
Κι αν δεν υπάρχει νουτέλα συμβιβάζομαι με οποιαδήποτε υποκατάστατο πραλίνας φουντουκιού.
Όλα δεκτά.
Όχι διακρίσεις στις σοκολατένιες απολαύσεις.:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
λοιπόόόόόν...κι εγώ ψηφίζω μερέντα..!!!!μ'αυτή μεγάλωσα,αυτή ήξερα πρώτη,αυτήν εμπιστεύομαι... :P
καταρχήν,θεωρώ ότι μόνο η μερέντα έχει αυτή την πλούσια,κρεμώδη γεύση και είναι εξίσου υπέροχη,είτε την τρως πάνω σε ψωμάκι,είτε βουτάς μπισκότα "μιράντα" μέσα,είτε την χλαπακιάζεις κατευθείαν με το κουτάλι... :inlove: :clapping:
(προσωπικά,καμία άλλη "απομίμηση" μερέντας,δεν μπορώ να τη φάω με το κουτάλι και να πω ότι μ'αρέσει όσο το γλυκό μου μερεντάκι..:hmm: :baby:)
Ακριβώς αυτό! Πλούσια κρεμμώδης γεύση. Η μερέντα, όσες φορές την αγόρασα, ήταν πάντα κρεμμώδης. Ενώ την νουτέλα, όσες φορές την βρήκα σε άλλο σπίτι ήταν σαν ζαχαρωμένη και "έσπαγε"! Κουτάλι και πάλι κουτάλι (προσέξατε ότι όλοι λένε κουτάλι και όχι κουταλάκι έ; ). Φυσικά, όποτε υπάρχει φρέσκο ψωμί, δεν τίθεται συζήτηση, μια τεράστια στρώση μερέντας σε κάθε φέτα και απλά εξαφανίζεται!:clapup:

Και η ομάδα περνάει μπροστά! Go merenda go!
Και το άλλο: Run merenda! Run!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
τι υπέροχο σοκολατοθέμα είναι αυτόόό..??? :clapup: λοιπόόόόόν...κι εγώ ψηφίζω μερέντα..!!!!μ'αυτή μεγάλωσα,αυτή ήξερα πρώτη,αυτήν εμπιστεύομαι... :P

καταρχήν,θεωρώ ότι μόνο η μερέντα έχει αυτή την πλούσια,κρεμώδη γεύση και είναι εξίσου υπέροχη,είτε την τρως πάνω σε ψωμάκι,είτε βουτάς μπισκότα "μιράντα" μέσα,είτε την χλαπακιάζεις κατευθείαν με το κουτάλι... :inlove: :clapping:
(προσωπικά,καμία άλλη "απομίμηση" μερέντας,δεν μπορώ να τη φάω με το κουτάλι και να πω ότι μ'αρέσει όσο το γλυκό μου μερεντάκι..:hmm: :baby:)
Την εμπιστεύομαι μέχρι την τελαυταία μαχαιριά.
Το βάζο φαίνεται στην εικόνα άδειο και οι burbuja έχει ένα χαμόγελο να και σοκολάτα λες και έφαγα παιδί στο στόμα της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
[Οφ τόπικ γουρουνίσια συμβουλή]
Πέρα απο το ψωμάκι και το κουταλάκι δοκιμάστε το εξής:
Πάρτε φρεσκα κρουασανάκια (όχι συσκευασμένα τύπου folie) σοκολάτας ή βουτύρου, ζεστανετε τα ελαφρά να γίνουν αχνιστά και να λιώσει η γέμιση και αλείφτε τα απο πάνω με μερέντα ή νουτέλα.
Πάρτε δίπλα σας και ένα ποτήρι νερό.:D
[Τέλος γουρουνίσιας συμβουλής]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
όσο το γλυκό μου μερεντάκι..:hmm: :baby:)

τώρα που ειπες "μερεντάκι"... θυμάστε που παλια τα περιπτερα πουλουσαν μικρα μερεντακια;;; με το πλαστικο κουταλακι;;;; τελεια λεμε;;;;;; :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
τώρα που ειπες "μερεντάκι"... θυμάστε που παλια τα περιπτερα πουλουσαν μικρα μερεντακια;;; με το πλαστικο κουταλακι;;;; τελεια λεμε;;;;;; :clapup: :clapup: :clapup:

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :baby:...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
τώρα που ειπες "μερεντάκι"... θυμάστε που παλια τα περιπτερα πουλουσαν μικρα μερεντακια;;; με το πλαστικο κουταλακι;;;; τελεια λεμε;;;;;; :clapup: :clapup: :clapup:


:worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
τώρα που ειπες "μερεντάκι"... θυμάστε που παλια τα περιπτερα πουλουσαν μικρα μερεντακια;;; με το πλαστικο κουταλακι;;;; τελεια λεμε;;;;;; :clapup: :clapup: :clapup:

Τι δεν τα πουλανε πια; Θυμαμε και στα κυλικια των σχολειων τα πουλαγανε οσο ειμουνα στο δημοτικο(και ολα τα παιδακια ητανε με την μερεντα στο χερι και εγω ειμουν ο μονος χωρις :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μερεντα και μονο μερεντα. η νουτελα ειναι πολυ γλυκια... και με λιγωνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μερέντα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μας έφαγαν λάχανο οι μερεντάδες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αίσχος! Δεν πειράζει, περισσότερη Nutella για μας Γιάννη! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top