Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,734 μέλη και 2,437,901 μηνύματα σε 76,551 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 98 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς αποκαλείτε το έτερον ήμισυ;

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 13:33, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
χαρά μου, αγάπη μου, έρωτα μου, ζωή μου, φως μου, καρδια μου, λατρεία μου, άντρα μου, κολώνα του σπιτιού μου....
επίσης και μάτια μου..

αλλα το βασικό ειναι ένα!!!!!!!

Χαϊβανι μουουουου!!!!!!!!!!!!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:23, 15-09-06:

α ναι... ξέχασα και το μάτια μου

επίσης υπάρχουν φορές που τον φωνάζω (χαϊδευτικά πάντα)
λαμόγιο, αλήτη, ρεμάλι, καθίκι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:26, 15-09-06:

Kαρδια μου,μωρο μου και αγαπη μου....γιατι δεν θυμαμαι το ονομα της!!!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:42, 15-09-06:

Παιδιά? Τι ακριβώς σημαίνει λαμόγιο? Ετυμολογικά εννοώ...

A, ok...
Η λέξη "λαμόγιο" σημαίνει εξαπατώ κάποιον (συχνά και εξαφανίζομαι) ή δεν εμφανίζομαι, δεν πηγαίνω κάπου, ενώ είχα συμφωνήσει να πάω.

Π.χ. "Είπαμε στον Βαγγέλη να έρθει στον γάμο αλλά εκείνος την έκανε λαμόγια".

Η λέξη είναι αβέβαιου ετύμου και πιθανολογείται ότι προέρχεται από την ισπανική έκφραση "la moya" που σημαίνει "η τάδε"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 15-09-06 στις 15:49.
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 16:10, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Παιδιά? Τι ακριβώς σημαίνει λαμόγιο? Ετυμολογικά εννοώ...

A, ok...
Η λέξη "λαμόγιο" σημαίνει εξαπατώ κάποιον (συχνά και εξαφανίζομαι) ή δεν εμφανίζομαι, δεν πηγαίνω κάπου, ενώ είχα συμφωνήσει να πάω.

Π.χ. "Είπαμε στον Βαγγέλη να έρθει στον γάμο αλλά εκείνος την έκανε λαμόγια".

Η λέξη είναι αβέβαιου ετύμου και πιθανολογείται ότι προέρχεται από την ισπανική έκφραση "la moya" που σημαίνει "η τάδε"
μ'αρεσει που αυτοεξυπηρετεισαι γιδακι μου...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:29, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
μ'αρεσει που αυτοεξυπηρετεισαι γιδακι μου...
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:29, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Kαρδια μου,μωρο μου και αγαπη μου....γιατι δεν θυμαμαι το ονομα της!!!!
Μήπως έχει να κάνει με ένα προηγούμενο θέμα Μην σου ξεφύγει κανένα άλλο όνομα που δεν πρέπει και ειδικά εκεί που δεν πρέπει;
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 16:44, 15-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μήπως έχει να κάνει με ένα προηγούμενο θέμα Μην σου ξεφύγει κανένα άλλο όνομα που δεν πρέπει και ειδικά εκεί που δεν πρέπει;
Χαχαχα βρε Bικακι!!! Ειδες πως με πιανεις;;;!!!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:47, 21-09-06:

Απαντώ για το gazzillioooooons..

Στα αγγλικά άμα πεις "I love you", ο άλλος απαντά "Me too". Σωστά;

Ε εμείς το "me2". το είχαμε κάνει στην αρχή "me 3", μετά "me 4", μετά "me millions", μετά "me gazillions" και μετά σκέτο "gazillioooooooooons!"
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:53, 21-09-06:

Χεεχε, καλό! Ναι, κάποια στιγμή το υποψιάστηκα...!

Ρε σεις, μία φίλη μου τον αποκαλεί τσαπερδόνο της...!!!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 00:28, 06-03-07:

Δεν έχω σύντροφο. Αν είχα θα ήταν πολύ σουρεάλ σαν και μένα και θα την αποκαλούσα ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Γελάω γιατί θυμάμαι την ταινία που ο Κωνσταντάρας έγραφε ερωτικές επιστολές στην Κοντού και την αποκαλούσε ''κατεψυγμένο μου''. Τι φοβερή ταινία !!
Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε: στις 00:29, 06-03-07:

Ας κάνω εγώ την αρχή...
Εγώ τον φωνάζω ''κουκουζάκι'', απο το αρκουδάκι, κι εκείνος το ίδιο...γιατί όταν τα φτιάξαμε εγώ έπαιζα με ένα αρκουδάκι. Εγώ όμως τώρα πια τον φωνάζω πιο πολύ ''Γόλη'' απο το Γρηγόρη, το ''κουκουζάκι'' ή ''κούζι''' για συντομία του το έχω παραχωρήσει....!!

Κρίμα το παιδί,ε?
Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε: στις 00:30, 06-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Δεν έχω σύντροφο. Αν είχα θα ήταν πολύ σουρεάλ σαν και μένα και θα την αποκαλούσα ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Γελάω γιατί θυμάμαι την ταινία που ο Κωνσταντάρας έγραφε ερωτικές επιστολές στην Κοντού και την αποκαλούσε ''κατεψυγμένο μου''. Τι φοβερή ταινία !!

Χαχα...πολύ γέλιο!!!
Με πρόλαβες στην απάντηση, αλλά δεν πειράζει!!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 00:33, 06-03-07:

Τυπικά χαρακτηριστικά 19χρονης. Σε ζηλεύω που είσαι σε αυτη την ηλικία. Τόσο αθώα και γλυκιά εποχή. 'Οταν είναι 19 οι κοπέλες μας φωνάζουν ''αρκουδάκι'', όταν πάνε 30 μας φωνάζουν ''μανάρι μου'' κι όταν φτάσουν στα 40 μας φωνάζουν ''αχαίρευτε''.
Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maroula_z έγραψε: στις 00:35, 06-03-07:

Τυπικά χαρακτηριστικά 19χρονης. Σε ζηλεύω που είσαι σε αυτη την ηλικία. Τόσο αθώα και γλυκιά εποχή. 'Οταν είναι 19 οι κοπέλες μας φωνάζουν ''αρκουδάκι'', όταν πάνε 30 μας φωνάζουν ''μανάρι μου'' κι όταν φτάσουν στα 40 μας φωνάζουν ''αχαίρευτε''.

Κακίιιιιιιιιιιιιιιιιιες.........................................
Παράθεση

pantazis

Νεοφερμένος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O pantazis έγραψε: στις 00:37, 06-03-07:

..........................
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 00:38, 06-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από maroula_z
Κακίιιιιιιιιιιιιιιιιιες.........................................
'Οχι δεν το είπα από κακία, έτσι με φώναζαν κι εμένα κάποτε, αρκουδάκι. Απλά μετά σιγά σιγά γίνονται ανατροπές. Επέρχεται το γήρας, πρώτα στις καρδιές γυναικών τε και ανδρών. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια που η τρυφερότητα διαρκεί.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 01:01, 06-03-07:

Τώρα πλέον ...πρώην!
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 990 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 01:32, 06-03-07:

Το κορίτσι μου το αποκαλώ <<μωράκι μου>> και αυτή το ίδιο...
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 10:01, 06-03-07:

μου'χει πει να τον λέω "αφέντη".
So be it
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    hl_amhxanos, NastStorm

Βρείτε παρόμοια