Καπνίζεις;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εγω που εχω να καπνισω 13 χρονια 10 μηνες και 28 μερες τι να πω;
Πάντως όχι το ξεκινήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εγω που εχω να καπνισω 13 χρονια 10 μηνες και 28 μερες τι να πω;

Σωστός ο Bone!Αφού άντεξες τόσο μην το αρχίσεις τώρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Κάποια ποστς ήταν εντελώς εκτός θέματος και πήγαν βόλτα εδω:
https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?p=24760#post24760
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
@yannis: Νομίζω πως τα λεγόμενά σου είναι οξύμωρα. Λες ότι καθένας μπορεί να ποστάρει σε λογικά πλαίσια ό,τι θέλει. Πώς μπορεί να ποστάρει ό,τι θέλει, αλλά αυτό να γίνεται σε λογικά πλαίσια? Επίσης, είναι αδύνατον να μην κοιτάξει κάποιος τις φωτογραφίες, ακόμη κι αν δε θέλει όπως λες, διότι πολύ απλά θα περάσει από αυτές κάνοντας scroll down.

Μπορείς να ποστάρεις απο ελάφια μέχρι ανάλυση dna και γενικά ότι σου έρθει στο μυαλό αρκει να μην ξεπερνάει τα λογικά πλαισια (πτώματα, πορνο κτλ) το οξύμωρο που το είδες δεν κατάλαβα. Οι φωτογραφίες αν έκανες τον κόπο να κοιτάξεις για 2η φορά έχουν μπεί σε link οπότε όποιος θέλει τις κοιτά και όποιος όχι, αυτό μάλιστα έγινε λίγα λεπτά μετά απο τον exposed. Απο την άλλη μην το κοιτάς εγωιστικά το όλο θέμα σημασια δεν έχει αν εσένα προσωπικά σου αρέσει η όχι, αυτο που περιέχει το συγκεκριμένο τοπικ αλλα αν αρέσει η όχι στο σύνολο. Πάντα έχεις την επιλογή να μην το διαβάσεις ένα τοπικ σε καμία περίπτωση όμως δεν έχει το δικαίωμα να ζητήσεις να αφαιρεθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Πρέπει να δούμε πως είναι και οι κανονικοί πνεύμονες για να συγκρίνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
@gademis: Τι πάει να πει αυτό που λες? Εγώ δεν πληρώνω το γ@μημένο δημόσιο ταμείο από τους φόρους που μου επιβάλλει το κράτος? Δηλαδή, εννοείς ότι δεν πρέπει να καπνίζω για να μην αρρωστήσω και αναγκαστεί το ταμείο να ξοδέψει χρήματα για να με κάνει καλά? Εδώ ο πατέρας μου που έχει χρόνια αναπνευστικά προβλήματα παίρνει συνέχεια φάρμακα και το γ@μημένο ασφαλιστικό της ΔΕΗ αρχίζει και κάνει περικοπές στην κάλυψη των χρημάτων που απαιτούνται. Για ποια χρήματα μιλάμε λοιπόν και για ποια φάρμακα που θα μου δώσει το εκάστοτε δημόσιο ταμείο αν αρρωστήσω?
Ακριβώς αυτό. Τα λευτά που πληρώνεις στο ταμείο δεν καλύπτουν τα νοσήλεια ενος καρκινοπαθή. Το ταμείο βασίζεται στο οτι οι περισσότεροι δεν θα χρειαστούς ασφάλεια για σοβαρό πρόβλημα για να βγεί, και πάλι έχει έλλειμα οπως παραδέχεσαι και εσύ ο ίδιος μιλώντας για περικοπές. Εγώ που δεν είμαι καπνιστής γιατι να πληρώνω έμμεσα τα νοσήλεια καποιου που λέει "δεν πειράζω κανέναν που καπνίζω";


Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Καλώς ή κακώς είμαστε Έλληνες, θεριακλήδες, και θα καπνίζουμε τα τσιγαράκια μας. Ο Έλληνας μπορεί να μην έχει χρήματα να φάει αλλά το δίφραγκο για το πακετάκι πάντα το έχει πρόχειρο. Και όλες αυτές οι αηδίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που μέχρι και τις διαφημίσεις τσιγάρων απαγόρευσαν από την F1 (γι' αυτό γίνονται πλέον πολλοί αγώνες σε χώρες εκτός ΕΕ), και μέχρι και το τασάκι και τον αναπτήρα στα αυτοκίνητα έβαλαν εξτρά ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ (το λεγόμενο smoker's kit μη χέσω), ο Έλληνας θα βρει τρόπο και θα τις ξεπεράσει, ακόμη κι αν κάνει κακό στον εαυτό του έτσι.
Και μετά λέτε οτι δεν είναι εθιστικό και ναρκωτικό το τσιγάρο. Ναι, είμαι σίγουρος οτι μπορεί. Γιατί να το κανει αυτο δεν μας λες.
Δεν μπορεί να υποχρεώσει κανείς τον άλλον να μην καπνίζει (όπως φυσικά δεν μπορεί κανείς να υποχρεώνει τον άλλον να εισπνέει τον καπνό του, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).
Αν όλοι πίστευαν το 2ο που λές δεν θα επρεπε να γίνει το 1ο, έστω και περιορισμένα όπως γίνεται τώρα. Δυστυχώς αρκεί ένας κάφρος να καπνίσει μια πουράκλα μέσα στο εστιατόριο / καφε / νοσοκομείο / αμφοθέατρο για να τους ενοχλησει όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βγαίνουμε εκτός θέματος ... Το θέμα είναι αν καπνίζεις.... Και επίσης παρακαλώ να ηρεμήσουν τα πνεύματα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:smoke: Καπνίζω...

:smoke: :smoke: Δυστυχώς καπνίζω πολύ...

:smoke: :smoke: :smoke: Καπνίζω πάρα πολύ, θα έλεγα...

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:Καπνίζω περίπου τρία πακέττα την ημέρα...

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:Καπνίζω τόσο, που αν συνεχίσω έτσι...

:hello: :angel: :angelnot: Δεν με βλέπω καθόλου καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Kαπνίζω και θεωρώ τον εαυτό μου εθισμένο ναρκωμανή ,έξι ώρες να μείνω χωρίς τη δόση μου με πιάνει υπνηλία,κλέω από τα νεύρα μου κτλ .Άσε που ήδη άρχισα να ΄βλέπω τις συνέπειες του καπνού στον οργανισμό μου ,΄πρέπει να αρχίσω σοβαρή προσπάθεια αποτοξίνωσης.Κανείς που κάπνιζε μανιωδώς και το έκοψε πλέον ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
:smoke: :smoke: :smoke:Καπνίζω περίπου τρία πακέττα την ημέρα...

.

Καλώς ήρθες !

Τρία πακέτα ;Δεν το σκέφτεσαι τουλάχιστον να το μειώσεις ;
Πόσα χρόνια καπνίζεις συνολικά και πόσο κερό έχει που πήγες στα 3 πακέτα;Σε ρωτάω γιατί εγώ από τα 10 χρόνια ,πήγα στα 2 περίπου τα τελευτέα 5 χρόνια και ήδη νιώθω ημιπτώμα ! Ευτυχώς τελευτέα στη δουλειά τουλάχιστον μας απαγόρεψαν το τσιγάρο(κ καλά μας κάνανε) κι έτσι πήγα στο 1 κ κάτι.
Αλλά 3 πακέτα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ βρε Lilith μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atlas

Νεοφερμένος

Ο atlas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καθολου!!!!
:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλως όρισες atlas! :hello:

Εγώ βρε plain μου που έχω φτάσει να καπνίζω 2 και κάτι πακέτα και είμαι μόλις 19? Επλίζω τουλάχιστον να μου φύγει μαζί με το καλοκαίρι γιατι απο τον Ιούνιο άρχισα να καπνίζω τόσο πολυ. Παλιά έκανα ένα πακέτο τη μέρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Θα σας δώσω ένα σημαντικό κίνητρο για να το κόψετε.. Σκεφτείτε πόσα λεφτά ξοδεύετε για τσιγάρα το μήνα και πως θα μπορούσατε να τα αξιοποιήσετε αλλιώς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Θα σας δώσω ένα σημαντικό κίνητρο για να το κόψετε.. Σκεφτείτε πόσα λεφτά ξοδεύετε για τσιγάρα το μήνα και πως θα μπορούσατε να τα αξιοποιήσετε αλλιώς! :D
Χμμ για κάποιον ίσως να μην είναι τόσα σημαντικά τα λεφτά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ναι αλλά δε θα ήταν πιο ωραίο να αξιοποιηθούν αλλιώς αυτά τα λεφτά; π.χ. να πάρεις ένα εξτρά δώρο στον/στην σύντροφό σου... Ο άνθρωπος είναι πολύ δυνατή... μηχανή.. Αν το πάρετε πραγματικά απόφαση μπορείτε! (Με χτύπησε η νύ[χ/σ]τα στο κεφάλι και λέω φιλοσοφίες :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Ναι αλλά δε θα ήταν πιο ωραίο να αξιοποιηθούν αλλιώς αυτά τα λεφτά; π.χ. να πάρεις ένα εξτρά δώρο στον/στην σύντροφό σου... Ο άνθρωπος είναι πολύ δυνατή... μηχανή.. Αν το πάρετε πραγματικά απόφαση μπορείτε! (Με χτύπησε η νύ[χ/σ]τα στο κεφάλι και λέω φιλοσοφίες :P )
Συμφωνώ, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι στην περίπτωση που κάποιος έχει λέφτα πχ για δώρο και για τσιγάρα οτι δεν θα πίασει πολύ αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καπιτάλα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Καλως όρισες atlas! :hello:

Εγώ βρε plain μου που έχω φτάσει να καπνίζω 2 και κάτι πακέτα και είμαι μόλις 19? Επλίζω τουλάχιστον να μου φύγει μαζί με το καλοκαίρι γιατι απο τον Ιούνιο άρχισα να καπνίζω τόσο πολυ. Παλιά έκανα ένα πακέτο τη μέρα. :/:

Kαι ξέρεις ε όσο ο οργανισμός συνηθίζει να πέρνει μια συγκεκριμένη ποσότητα νικοτίνης ,τόσο αυξάνει την ποσότητα αυτή για να τον πιάσει ,δηλαδή αν εσύ από τα 19 καπνίζεις 2 πακέτα :( :mad: ,στα 15 τί θα κάνεις δηλαδή ...τα 3 χαλαρά θα τα πιάσεις:( :mad:
Από τον Ιούνιο αυξήθηκε πολύ ε ;Μια σκέψη περνάει από το μυαλό μου.Μήπως επειδή από τότε άρχισες να είσαι πολλές ώρες στον υπολογιστή με το site και όλες αυτές τις αλλαγές που κάνετε κάθε τρεις κ λίγο.Εγώ ας πούμε παρατήρησα ότι όταν είμαι στο pc καπνίζω λίγο παραπάνω..

Επίσης αν κατάλαβα και καλά δεν κοιμάσαι και κανονικά ,όταν ασχολείσαι πχ 7 ώρες να φτιάξεις το λογότυπο (βέβαια η τελειομανία σας πιάνει τόπο,δεν είναι τυχαίο ότι σε μόλις μόνο 3 μήνες συγκεντρώσατε 350 μέλη,αλλά αυτό δεν έιναι το θέμα μας:P ) και φαντάζομαι πόσες ώρες αφιερώσατε/αφιερώνετε και για άλλα που είναι πιο πολύπλοκα !

Ε όλα αυτά ίσως συντέλεσαν.Πάντως βρες οπωσδήποτε ένα τρόπο να το μειώσεις.Με 1 κ κατι πακέτα ήδη πήγα δυο φορές στο νοσοκομείο..

Άντε μη δανειστώ την ουρά του Vadler :mad: :mad:

(Α μια φορά προσπάθησα να το κόψω με εκείνα τα τσιρότα νικοτίνης ,και είχα στο ένα χέρι το τσιγάρο και στο άλλο μπράτσο το τσιρότο:rolleyes: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βασικά στο υπολογιστή ο λόγος που συνήθως καπνίζει πολύ είναι ότι δεν είσαι πάντα απασχολημένος, υπάρχουν συχνά κάποιες στιγμές που πρέπει να περιμένεις...Το βρίσκω λογικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι όντως όταν είμαι στο πισι καπνίζω πολύ και ειδικά όταν κάνουμε καμιά αλλαγή...ε εκεί το ξεφτιλίζω το θέμα!
Αλλα ρε γμτ δεν θέλω να το κόψω...μου αρέσει...η αίσθηση, η γεύση...όλα! Πως να το κόψω αν δεν θέλω καν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top