Καπνίζεις;

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Ώρες ώρες μου φαίνεται ότι οι μη-καπνίστες δεν ξέρουν τι θέλουν.
Εγω θέλω να μη φυσάτε καθόλου τον καπνό ;)
Και δεν εννοώ να το κρατάς μέσα σου, εννοώ να μη το βάλεις καν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Α, το σατανικό μου σχέδιο να αρχίσω πόλεμο καπνιστών / μή πέτυχε.
Αν πάλι φυσάει κάποιος στον αέρα είναι ψώνιο
Ο μόνος λόγος να το νομίσει αυτό κάποιος είναι να μήν κάνει το συλλογισμό οτι το φυσάς στον αέρα για να μήν πάει στους άλλους.
Σόρυ ρε παιδιά αλλά ενώ οι πιό νέοι είναι λίγο πιό συνηδητοποιημένοι, έχω δεί πολύ καφρίλα σε σχέση με αυτό το θέμα. Ατομα να αναβουν μέσα στο αμαξι του άλλου (κλειστά παράθυρα) χωρίς να ρωτήσουν, ατομα να καπνίζουν μέσα σε αίθουσα/αμφιθέατρο την ώρα της εξέτασης, και ολα τα μαγαζιά να αγνοούν το νόμο περι χώρους μή καπνιστών. Και ξέρω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δέν θα κάνατε ποτέ κάτι τέτοιο αλλά αρκεί ένας με μιά πουράκλα να με "άρωμα" μουχλιασμένης κοπριάς για να βρωμήσει ενα ολόκληρο μαγαζί ή αμφιθέατρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κάποτε, όταν ήμουν λύκειο έκανα κάτι ψιλά επειδή έκαναν όλοι (μιλάμε για τέτοια βλακεία!) αλλά τώρα πια ούτε να το μυρίσω δεν μπορώ. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Ο μόνος λόγος να το νομίσει αυτό κάποιος είναι να μήν κάνει το συλλογισμό οτι το φυσάς στον αέρα για να μήν πάει στους άλλους.
ρο.
Απλός με εχεί πεί κάποιος ψώνιο για αυτό το λόγο ... και σπάστικα παρά πολύ... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δοξασοι ο Θεος οχι...
Το θεωρο ανουσιο.Τωρα που Ιταλια το εχουν απαγορεψει απο παντου σχεδον εχω βρει τη υγεια μου!
Αντε και στην Ελλαδα μιας και μεταξυ μας εκει γινεται πολυ μπαχαλο.
Κανενας δεν σεβετε κανεναν.
Αν και εχω συναντησει καπνιστες οι οποιοι και ρωτανε πριν αναψουν τσιφγαρο, και πανε εξω να κανουν αν ειναι μικρος ο χωρος η απαγορευεται, η φυσανε τον καπνο ψηλα...κτλ κτλ.
Υπαρχει βεβαια και το αλλο ακρο, οι οποιοι ακομα και τρως αναβουν τσιγαρο κολλητα στη μουρη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela

Νεοφερμένος

Ο trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χωρίς τσιγάρα δεν θα υπήρχε υγεία!
Απλό: 2,50e έχει το πακέτο, τα 1,50 είναι ο φόρος (εγώ καπνίζω 2 πακέτα)

Αν το κόψουμε όλοι (φίλοι αντικαπνιστές) απλά δεν θα υπάρχει υγεία

Κάντε έναν υπολογισμό και τα συμπεράσματα δικά σας…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela

Νεοφερμένος

Ο trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δύο ποτήρια κόκκινο ελληνικό κρασί μπορούν να εξουδετερώσουν τις βλαβερές συνέπειες που προκαλεί το κάπνισμα στις αρτηρίες,ανακοίνωσαν οι καθηγητές Καρδιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών Ιωάννης Λεκάκης και Χρήστος Παπαμιχαήλ, κατά τη διάρκεια του ετήσιου συνεδρίου της Ευρωπαϊκής Καρδιολογικής Εταιρίας.


Έχει ήδη αποδειχθεί επιστημονικά ότι το ελληνικό κρασί έχει πολύ υψηλή περιεκτικότητα σε πολυφαινόλες , συστατικό που συμβάλλει στη διάσπαση των υποπροϊόντων που προκαλούν τη διαδικασία οξείδωσης του οργανισμού. Οι επιστήμονες δήλωσαν ότι συγκεκριμένα στοιχεία του κρασιού και όχι μόνο η αλκοόλη βοηθούν στην ανάπλαση των αρτηριών. Το στοιχείο εκείνο που προκαλεί τη βλάβη στις αρτηρίες είναι ανιχνεύσιμο στον οργανισμό μία ώρα αφού ο καπνιστής έχει σβήσει το τσιγάρο. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν ξέρω, εγώ στη σκέψη ότι θα κιτρινίσουν τα νύχια και τα δόντια μου τρελαίνομαι!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Iris_Didini :
Δεν ξέρω, εγώ στη σκέψη ότι θα κιτρινίσουν τα νύχια και τα δόντια μου τρελαίνομαι!! :hehe:

ʼσε αυτό κι εμενά με τρομάζει!! Και πες τα νύχια τα βάφεις, με τα δόντια ομως που είναι και άθλιο τι κάνεις???
ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάθει τπτ τέτοιο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν καπνίζω... βρομάει ρε παιδιά... ανοίγεις το στόμα σου και βγαίνει ο καρκίνος ο ίδιος από μέσα σου. :thumbsdown:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sky+sea

Νεοφερμένος

Ο sky+sea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
ʼσε αυτό κι εμενά με τρομάζει!! Και πες τα νύχια τα βάφεις, με τα δόντια ομως που είναι και άθλιο τι κάνεις???
ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω πάθει τπτ τέτοιο! :)

Το ότι από τα 25 σου θα αρχίσεις να κάνεις ρυτίδες πού το βάζεις ?? Πω πω αγχώθηκα τώρα , πάω να κάνω ένα τσιγαράκι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απ' ότι παρατηρώ εμείς οι καπνιστές έχουμε χιούμορ 8) :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

Καπνίζω από τα 16 μου (είμαι 21 τώρα)....
Ξεκίνησα με Lucky Strike, μετά το γύρισα στον καπνό και τώρα παίζει GR Μπλε 25άρι (φοιτητικά τσιγάρα χεχε, 2€ τα 25) :-)

εννοείται πως δεν είσαι ψώνιο αν φυσάς τον καπνό στον αέρα, πολύ απλά δεν θες ο καπνός να πάει στην μάπα του άλλου........
το καλό είναι (όσο έχω δει, τουλάχιστον) ότι οι περισσότεροι καπνιστές (κι εμού συμπεριλαμβανομένου) ρωτάνε πριν το ανάψουνε αν τυχόν βρίσκονται σε παρέα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Σαν φουγάρο... δυστυχώς. Και όταν είμαι στις μαύρες μου (καλή ώρα) σαν φουγάρο μεγάλης βιομηχανίας!!!!
:thumbsdown:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Και βεβαια...οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan:
Και βεβαια...οχι!
Καλά εντάξει χαλάρωσε το κάπνισμα δεν είναι ΚΑΙ έγκλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελίκα δεν είναι τόσο δύσκολο να κόψει κανείς το τσιγάρο όσο λένε , πόλλους καπνίστες από τι βλέπω κατάφεραν να το κόψουν. ʼρχιζω να πιστεύω ότι αυτή η φήμη δημιουργήθηκε για να προωθήσει τις εμπορικές λυσείς για το κόψιμο του τσιγάρου :)

Εγώ καπνίζω Asso25 red τέσπα, βασικά έχω παρατηρήσει ότι μία φορά που έπαιζα επί 5 ώρες Far Cry δεν είχα καπνίσει για 5 ώρες ή μία άλλη φορά που διάβαζα ένα βιβλίο για 6 ώρες δεν είχα καπνίσει (και αντέχω μέχρι μίαμιση εκεί γύρω), αν έχεις κάτι να σε πορώνει το ξεχνάς. Δηλαδή η εξάρτηση είναι περισσότερο ψυχολογική, δημιουργείς μέσα σου ότι το τσιγάρο είναι κάτι που δεν κόβεται πρέπει να είσαι μεγάλος μάγκας για να το κόψεις κτλπ, αν όμως έχεις κάτι να σε πορώνει ξεχνάς και την ανάγκη να καπνίσεις και να φας και όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Εγώ καπνίζω Asso25 red τέσπα, βασικά έχω παρατηρήσει ότι μία φορά που έπαιζα επί 5 ώρες Far Cry δεν είχα καπνίσει για 5 ώρες ή μία άλλη φορά που διάβαζα ένα βιβλίο για 6 ώρες δεν είχα καπνίσει (και αντέχω μέχρι μίαμιση εκεί γύρω), αν έχεις κάτι να σε πορώνει το ξεχνάς. Δηλαδή η εξάρτηση είναι περισσότερο ψυχολογική, δημιουργείς μέσα σου ότι το τσιγάρο είναι κάτι που δεν κόβεται πρέπει να είσαι μεγάλος μάγκας για να το κόψεις κτλπ, αν όμως έχεις κάτι να σε πορώνει ξεχνάς και την ανάγκη να καπνίσεις και να φας και όλα.

Κόβεται το τσιγάρο αν το θες. Το αν θα κοπεί εύκολα η δύσκολα είναι καθαρά θέμα του πόσο θες να το κόψεις. Η επίδραση της νικοτήνης περνάει μετά απο λίγες μέρες. Αν περάσεις τις 3 πρώτες μέρες έχεις κάνει ένα μεγάλο βήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
τελικα αμαν καπνιζι καποιος απο την οικογενια αρχιζι και κανταντα σπαστικο για αυτο και εγω το εκοψα απο τι μανα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σοπα, εκανες την μανα σου να το κοψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top