Είναι φυσικό να κλαις από ευτυχία;

Είναι φυσικό να κλαις από ευτυχία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Ναι!

    Ψήφοι: 84 91.3%
  • Όχι!

    Ψήφοι: 4 4.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 4.3%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είχα μια διαφωνία στο συγκεκριμένο παλαιότερα και σκέφτηκα να το συζητήσουμε.

Έχω κλάψει από ευτυχία και το θεωρώ απόλυτα φυσικό!
Λυτρωτικό θα έλεγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Είναι φυσικό να κλαίς από ευτυχία όσο φυσικό είναι να κλαις όταν καθαρίζεις κρεμμύδια :P

Οπότε, είναι απόλυτα φυσικό και προτιμώ χίλιες φορες να κλαίω γι'αυτό το λόγο παρά για οποιοδήποτε άλλο λόγο....Συγκινούμε εύκολα η άτιμη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα εγώ δεν κλαίω όταν καθαρίζω κρεμμύδια!:worry:
Οι φακοί επαφής βλέπεις...Αλλά κλαίω εύκολα για πράγματα που με αγγίζουν. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Είχα μια διαφωνία στο συγκεκριμένο παλαιότερα και σκέφτηκα να το συζητήσουμε.

Έχω κλάψει από ευτυχία και το θεωρώ απόλυτα φυσικό!
Λυτρωτικό θα έλεγα!
Ναί δάκρυσα απο χαρά ! :hmm: Ειναι κάποιες στιγμές με πολύ δυνατό συναίσθημα που εκφράζονται με τον ιδιο τρόπο .Το δάκρυ.Φυσικότατο θα έλεγα.Ετσι να σώσω & την...αφεντιά μου δηλαδή,:P γιατί δε ξέρω...μην πάρω στο λαιμό μου ατομα που...ευτυχίζονται αλλοιώς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είναι φυσικό,αλλά δεν έχω κλάψει ποτέ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Δεν έχω κλάψει ποτέ στη ζωή μου από ευτυχία, αλλά το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και είμαι σίγουρος πως αν κάποτε ευτυχίσω θα κλάψω.
Επίσης το κλάμα δε σημαίνει απαραίτητα και λύπη, αλλά συγκίνηση είτε από έντονη λύπη/γέλιο/χαρά κτλ. Γενικά κάθε έντονο συναίσθημα μπορεί να εξωτερικευτεί με το κλάμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω κλάψει πολλές φορές όταν λύθηκε κάποιο πρόβλημα που μου προκαλούσε αρκετή δυστυχία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οπως στο κλαμα και στην εντονη στεναχωρια, ετσι και στο πολυ γελιο και στις μεγαλες ευτυχιες ο ανθρωπος μπορει να κλαψει ή να δακρυσει.Ο οργανισμος βρισκεται σε υπερενταση και ειναι μια "λογικο" επακολουθο.(Πολυ μπακαλιστικα η εξηγηση)
Προσωπικα εχω δακρυσει σε χαρουμενες στιγμες...Το θεωρω απολυτα φυσιολογικο.
Το νακλαις απο ευτυχια ειναι πολυ συνηθισμενο και σε περιπτωσεις καποιιου "αγχους" το οποιο ομως εχει καλη καταληξη.
αυτη η αποτομη ανακουφιση που αισθανεσαι στο τελος, σου φερνει δακρυα και κλαμα.(Το ξερω απο την μητερα μου σε μια προσωπικη περιπετεια υγειας, που ενω ηταν στην τσιτα και απλως στεναχωρημενη και βουρκωμενη, μολις τις ειπαν οτι το νεφρο μου περασε ον κινδυνο, ξεσπασε σε κλαματα.;) .Βεβαια εχει περασει και πολλα και με τον αδερφο μου με αλλα πιο σημαντικα προβληματα υγειας εκει...αλλα ας τα αφησουμε...)
Το κλαμα και τα δακρυα ειναι καθαρση ψυχης.Για οποιο συναισθηματικο λογο και αν ερθουν τα θεωρω φυσιολογικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η πρώτη φορά που έκλαψα απο ευτυχια παει γυρω στα 15 χρονια πισω....
εκ τοτε... δεν ειχα ξανακλαψει απο ευτυχια μεχρι αυτη την χρονια....
τωρα τελευταια δεν κανω και τπτ άλλο....
Οι συγκινισιακες μου στιγμες που εχουν μαζι και το κορομηλο, τελευταιως αυξάνονται επικίνδυνα....
Εκλαψα από χαρά μεχρι και για άτομο απο εδω... :redface:
Εκλαψα προχτες απο χαρα για καποια χαρουμενα νεα μιας φιλης....
Εκλαψα απο χαρα πριν 2 μήνες για άλλα χαρουμενα νεα αλλης φιλης....

Ειμαι κλαψιαρα τελικώς :P


Παντως ειχα δει ενα ντοκιμαντερ σχετικα με το κλαμα, που αν θυμαμαι καλα κι απο οτι θυμαμαι, ελεγε οτι το κλαμμα απο χαρα ειναι εξαρση συναισθηματων που ερχονται ΞΑΦΝΙΚΑ στον εγκεφαλο μας που δεν ξέρει πως να τα διαχειριστει στο ξαφνικό και ξεσπαει με αυτον τον τροπο!
Αν λοιπον σκεφτειτε τις φορες που κλαψατε απο ευτυχια, θα δειτε ισως οτι αφορουσε κατι που εγινε ξαφνικα εκει που δεν το περιμενατε -και πιθανως ενδομυχα να το ειχατε αποκλεισει κι ως ενδεχομενο-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Μα εγώ δεν κλαίω όταν καθαρίζω κρεμμύδια!:worry:
Οι φακοί επαφής βλέπεις...
Δε φταίνε οι φακοί επαφής,αλλά τα μεταλλαγμένα κρεμμύδια που υπάρχουν στις μέρες μας...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Το θεωρώ εντελώς φυσιολογικό.
Μία φορά που θυμάμαι να δάκρυσα από χαρά και συγκίνηση ήταν με την Εθνική στο Euro...:redface::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ναι είναι λογικό, αν και είναι κ στον χαρακτήρα του ανθρώπου...
Άλλος μπορεί να κάνει ****τούμπες και άλλος να δακρύσει!!
Ομολογώ ότι είμαι στην δεύτερη κατηγορία!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ναι! Κι εγώ το θεωρώ φυσιολογικό να κλάψεις απο ευτυχία! Μου έχει συμβεί πριν απο αρκετό καιρό... αυτο το συναίσθημα θα μου μήνει αξέχαστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Φυσικά :D Είναι απόλυτα φυσιολογικό :D :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ναι, συμφωνώ οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Ειδάλλως, γιατί να έχουμε τη φυσική δυνατότητα κ κάποιες φορές την παρόρμηση να το κάνουμε? (Αν και εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, ακόμα τουλάχιστον!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Φυσιολογικό κι ωραίο συναίσθημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Είναι φυσικό,φυσιολογικό όπως θέλετε χαρακτηρίστε το και ναι μου έχει συμβεί.:redface:
Φιλιά.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έχω κλάψει πολλές φορές όταν λύθηκε κάποιο πρόβλημα που μου προκαλούσε αρκετή δυστυχία. :)
:) Μια ερώτηση... προσωπικού επιπέδου ,προκαταβολικα συγνώμη & για το off topic.Στα 19 ?? μιλάς για δυστυχία;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Μια ερώτηση... προσωπικού επιπέδου ,προκαταβολικα συγνώμη & για το off topic.Στα 19 ?? μιλάς για δυστυχία;;:worry:

Επέτρεψε μου να σου πω ότι δυστυχία μπορεί να νοιώθει κι ένα βρεφος το οποίο έχουν αφήσει παραπάνω απ όση ώρα πρέπει "βρεμμένο"....
Η δυστυχία ή η ευτυχία δεν καθορίζεται απ την ηλικία μας αλλά απ τα βιώματα μας και τα συναισθήματα μας....
Για την ηλικία λοιπόν του καθενός, ναι μπορεί να νοιώσει δυστυχία ανάλογα τα βιώματα του....
Παραδείγματα? Εγκατάλειψη, θάνατος και διάφορα άλλα....

Ο καθένας το δικό του προβλημα που εχει εκείνη τη στιγμή το θεωρεί το πιο σοβαρό γιατι για αυτον ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με κάλυψε η ΚΕ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top