Τρελές επιθυμίες...

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Οκ, ακούστε πώς έχουν τα πράγματα. Σας έκανε μια επίσκεψη ο Άγιος Πέτρος και σας έλεγε ότι αφού πεθάνετε (Όταν κάποτε έρθει αυτή η ώρα), θα σας έδινε τη δυνατότητα να ξαναγεννηθείτε άνθρωπος, ΑΛΛΑ όπως εσείς επιθυμούσατε. Θα είχατε τη δυνατότητα να διαλέξετε ότι θέλετε για τον εαυτό σας. Από τα εξωτερικά σας χαρακτηριστικά, έως την εθνικότητα, τη θρησκεία, την οικονομική επιφάνεια, ΤΑ ΠΑΝΤΑ. (Εκτός φυσικά από το να σας κάνει αθάνατο και αγέραστο) Τί θα διαλέγατε? Ποιά θα ήταν τα θέλω σας?

Εγώ θα ήθελα, να ξαναγεννηθώ πάμπλουτος Πρίγκιπας, διάδοχος του θρόνου - γιός Βασιλιά, σε κάποια Αραβική χώρα που έχει Απόλυτη ή Βασιλευομένη μοναρχία, το τελικό μου ύψος να ήταν 1,85, να έχω τέλεια σωματικά χαρακτηριστικά (Και ποιός δε θα το ήθελε? Πάντα κάτι δε μας αρέσει σε εμάς :P ), υγιής, έξυπνος όσο είμαι τώρα - αν και μερικοί παραπάνω πόντοι IQ δε θα με χάλαγαν και αρτιμελής. (Και τώρα υγιής και αρτιμελής είμαι και επειδή τα εκτιμάω, θέλω να τα έχω και στη δεύτερη ζωή μου.) Εσείς τί θα επιθυμούσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Να γεννιόμουν σε κάποια χώρα στης Ευρώπης ή της Αμερικής (εκτός από Ελλάδα, έτσι για αλλαγή και για να μάθω και κάποια άλλη γλώσσα! :P), αλλά σε καμία περίπτωση σε απολυταρχικό καθεστώς, και στην πορεία της ζωής μου να γινόμουν κάτι ανάλογο του Einstein, Chomsky, Freud, Darwin κτλ. Να αφήσω δηλαδή το στίγμα μου στην ανθρωπότητα...

Καλά, επειδή δεν ζητάω και πολλά και ακόμη έχω καιρό να τα καταφέρω, νομίζω πως πάλι θα γεννιόμουν ο ίδιος με την ίδια οικογένεια και τους ίδιους φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Θα ήθελα να γεννηθώ κάπου στη Γερμανία (αν και δεν παίζει μεγάλο ρόλο).Σε οικογένεια χωρίς οικονομικό πρόβλημα.Με αναλογίες σαν αυτές που λέει ο crow, με ιδιαίτερη ευφυία (:P) και με πολύ ταλέντο στο ποδόσφαιρο.Πιστεύω θα έβρισκα το δρόμο μου από 'κει και πέρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:hmm:χμμμμ....
θα ήθελα εμφανισιακά να ξαναγεννηθώ όπως είμαι δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό, αλλά θα ήθελα να έχω λιγακι διαφορετικό μεταβολισμό (κοινως να μασαμπουκιαζω ότι γουστάρω και να μην έχω φοβο ότι θα πάρω κιλά :P)
Θα ήθελα να είμαι στή ίδια οικογένεια αλλά θα ήθελα να υπάρχει μια καλύτερη οικονομική κατάσταση ώστε να μπορεσω με μεγαλύτερη άνεση να συνεχίσω τις σπουδες μου εκτός ελλάδας και για περισσοτερα χρόνια.
Θα ήθελα μετά το τέλος των σπουδών να μπορούσα να είμαι χρήσιμη και ωφέλιμη ως πρέσβυρα του ΟΗΕ για τα παιδιά όλου του κόσμου, κατα του αναλφαβητισμού, της φτώχιας, της πείνας και των ασθενειων .....

Αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxi21263

Νεοφερμένος

Η maxi21263 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αχ! αυτό θέλει μεγάλη σκέψη....:hmm:
Βασικά θα ήθελα να μην αλλάξω πολλά πράγματα, πάλι θα ήθελα να ήμουν η μισή και κάτι Γερμανίδα, να είχα τον ίδιο παππού, τα ίδια παιδιά μου, τον ίδιο τωρινό μου άντρα.....:hmm:
Θα άλλαζα τις σπουδές (τις μισές που έκανα :wall: ), θα ήθελα να είχα την μεγάλη περιουσία (που δεν έχω) για να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου (το μυαλό μου είναι κάτι το ανεξήγητο.. [λενε..])... Βέβαι ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα, έτσι;;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
λευτα και υγεια, ολα τα υπολοιπα ειναι πιο "στο χερι μας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ αφού μπορώ να ζητήσω ό,τι θέλω γιατί να μην τα πάρω όλα; Για να μην είμαι πλεονέκτης; Πφφ!
Μιλάμε πάντα για το πως θα γεννηθούμε οπότε δεν παίζει να πω πχ "την τέλεια σχέση".
Θα ήθελα λοιπόν να έχω:
  • Υπέροχο πρόσωπο και σώμα και ευκολοδιατήρητα (δλδ ό,τι τρώω να μην βάζω γραμμάριο, να μην έχω πολλές τρίχες σε σημεία που δεν είναι ωραίο κλπ)
  • Τρομερό IQ, το μεγαλύτερο στον κόσμο
  • Εξαιρετικό ταλέντο και στις επιστήμες και στις τέχνες
  • Οικογένεια με τρελά λεφτά, όχι τσιγκούνηδες, μορφωμένοι και ανοιχτόμυαλοι. Επίσης να μην είναι και σπάταλοι και με κακομάθουν.
  • Φυσικά υγιής και αρτιμελής και μάλιστα να αρρωσταίνω πολύ δύσκολα
  • Να ζω στην Αμερική μιας και αφενός μεν προτιμώ τη ζωή εκεί, αφετέρου θα είχα τις περισσότερες δυνατές ευκαιρίες να αξιοποιήσω τα παραπάνω
  • Ετεροφυλόφιλη ώστε να είναι πιθανότερο να ερωτευτώ με ανταπόκριση και να αφήσω απογόνους που θα κληρονομήσουν τα παραπάνω (και δεν αναφέρομαι μόνο στα χρήματα)
  • Να είμαι ετοιμόλογη, εξωστρεφής, κοινωνική, με αυτοπεποίθηση και ηγετικές ικανότητες
  • Να μην είμαι κυνική, μίζερη και απαισιόδοξη ούτε να είναι η οικογένεια μου
Χμμμ αυτά πάνω κάτω. Το έχ#σα το θέμα; :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Ένα πράγμα μόνο: Να μπορούσα να χορεύω πολύ όλα τα είδη χορού μιας και η τωρινή κατασκευή των ποδιών μου δεν το επιτρέπει.:(

ΥΓ: Τα άλλα ας είναι όλα ίδια, είμαι ευχαριστημένος με ότι μου χάρισε η ζωή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ εξαολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί να μπορείς να ζητήσεις τα πάντα και να ζητήσεις μόνο μερικά. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πολυ χρημα και καθολου αναγκη για δουλεια παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Να ζούσα στις ΗΠΑ, να ήμουν έξυπνος αντί για βλάκας, να μην ήμουν και τόσο άσχημος, λίγο παραπάνω ύψος δεν θα με έβλαπτε, να μην υπήρχε το ψέμα, να μην υπήρχε αδηκία και φτώχια, να μην υπήρχαν οι γούνες και οι λαθροκυνηγοί και να μην υπήρχε καμία θρησκεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
A ξέχασα να πω ότι θα ήθελα να γεννηθώ στη σημερινή eποχή. Αυτήν ξέρω, αυτήν εμπιστεύομαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinocchio

Νεοφερμένος

Η Pinocchio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
βασικα.....θα μπορουσα απο αυριο το πρωι....να ειχα εφ απαξ 400χλ εβρα...και 1000 ημερισιως κατω απο το μαξιλαρακι μου...μπορω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Pinocchio:
βασικα.....θα μπορουσα απο αυριο το πρωι....να ειχα εφ απαξ 400χλ εβρα...και 1000 ημερισιως κατω απο το μαξιλαρακι μου...μπορω:hmm:

για γυρισε πλευρο...ισως δεις οτι μπορεσες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
και να μην υπήρχε καμία θρησκεία. :)

Ο Άγιος Πέτρος θα σου πραγματοποιήσει την ευχή... μη το ξεχνάς! Αν του ζητούσες αυτό το πολύ πολύ να σε ζωντάνευε ως σκουλήκι! (Ουπς! Λάθος!) :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εγώ εμφανισιακά δεν θα ήθελα να αλλάξω. Ακριβώς όπως είμαι. Θα ήθελα μόνο να είμαι οικονομικά εξαφαλισμένη, όχι τρελά χρήματα, ας πούμε 2.000 ? το μήνα, επιπλέον από το μισθό μου! Και θα ήθελα η ζωή μου να είναι όπως αυτή που έχω ζήσει ως τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πάνω απο όλα να έχω την υγεία μου και φυσικα να είχα 500.000.000€, ένα σπίτι με θέα την θάλασσα, μία εξωχική βίλα (με πισίνες κλπ) με θέα πάλι την θάλασσα, μία Lamborghini, να ήμουν εισοδηματίας (να μην χρειάζεται να δουλεύω) και να μην είχα πάνω μου καμμία ατέλεια!!!! :hmm: Αυτά μέχρι στιγμής!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Ο Άγιος Πέτρος θα σου πραγματοποιήσει την ευχή... μη το ξεχνάς! Αν του ζητούσες αυτό το πολύ πολύ να σε ζωντάνευε ως σκουλήκι! (Ουπς! Λάθος!) :hehe:

Αν του δαγκώσω κανένα αυτί θα τρέχει στα νοσοκομεία οπότε θα μου την πραγματοποιήσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν του δαγκώσω κανένα αυτί θα τρέχει στα νοσοκομεία οπότε θα μου την πραγματοποιήσει

Έχει και νοσοκομείο ο Παράδεισος?
Για τους νεκρούς? Κι αμα αναρρώσουν τι τους κάνουν? :hmm: :P

Λοιπόοοον... Θα ήθελα ένα σύντροφο έτσι όπως τον έχω φανταστεί, χρήματα αρκετά ώστε να ζω άνετα και υγεία!
Α! Και φυσικά, θέλω να έχω και την ίδια κόρη!!!!!! Δεν την αλλάζω με τίποτα!!!!


Θα σας πω ένα σχετικό ανέκδοτο που μου 'ρθε τώρα:
Κάτέβηκε κάποτε ο Θεός στη γη και βρήκε έναν Ιάπωνα:
-Τι θα 'θελες να έχεις στη ζωή σου για να είσαι ευτυχισμένος?
-Να, ο γείτονάς μου έχει μια αυτοκινητοβιομηχανία και βγάζει πολλά χρήματα. Ε, θα ήθελα κι εγώ μια.
Ο Θεός ικανοποίησε την επιθυμία του και πήγε σε έναν Γερμανό όπου μέσες-άκρες ακολούθησε η ίδια στοιχομυθία.
"Ο γείτονας μου έχει αυτό κι εκείνο και θέλω κι εγώ μια απ' τα ίδια"
Τέλος ο Θεός έφτασε και στην Ελλάδα:
-Τι θα ήθελες Έλληνα για να είσαι ευτυχισμένος?
-Να, ο γείτονάς μου έχει έναν γάϊδαρο...
-Θα 'θελες κι εσύ έναν?
-Όχι, μήπως μπορείς να κάνεις το γάϊδαρο να πεθάνει? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Να τρωω οσο και οτι θελω και να εχω το κορμι της Ειρηνης Σκληβα (ετσι δεν την λενε?) πριν γεννησει,
Οσα χρηματα αν τραβαω απο τον τραπεζικο μου λογαριασμο, να μην αφαιρουνται αλλα να προσθετονται στο διπλασιο
κ'
Υγεια, υγεια, υγεια (για ολους αυτο)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top