Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^:
Αγγλικά καλά και λίγα ισπανικά (τώρα μαθαίνω ισπανικά βασικά)
Τα ισπανικά είναι πολύ όμορφη γλώσσα και δεν είναι και τόσο δύσκολο να μάθει κανείς. Η γραμματική της είναι πολύ εύκολη, το συντακτικό παρόμοιο με το ελληνικό και κυρίως έχει απίστευτη προφορά! :D

Βαλτή είσαι;:P :P :D :D
Είμαι που είμαι στο τσακ να τα παρατήσω τα γερμανικά ας μην διαβάζω και τέτοια.
Βασικά ήταν επιλογή μου να τα ξεκινήσω αλλά τώρα με πιέζουν απο την δουλειά να τα επισπεύσω(καλά έκανα τόσο καιρό και δεν το έλεγα) και μόνο που έχω την αίσθηση πως κάποιος απαιτεί να τα μαθω χαλιέμαι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Αν σταματήσεις τα γερμανικά και αρχίσεις ισπανικά; Θα είναι πολύ πιο εύκολο και κάποια στιγμή θα πας στην δουλειά με το πτυχίο των ισπανικών και θα επιμένεις ότι από την αρχή αυτήν την γλώσσα πήγες να μάθεις κι ότι όλοι μπερδεύτηκαν και περίμεναν πτυχίο άλλης γλώσσας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Εγώ αγγλικά αρκετά καλά...και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.
Που λες να αρχισεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
Κουτσουνιτσα μου!!!! αχουτο!!!! διακοπουλες μωρε, διακοπουλες! τι ωραια τα ιταλικα!!! δε πας καμια ιταλια λεω γω?

Καλό μου!!!! Πόσο το θέλω να'ξερες... Μακάρι να μπορούσα.. αλλά για φέτος πολύ δύσκολα.. :( του χρόνου ελπίζω.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Πηγαίνω Αγγλικά(του χρόνου θα δώσω για lower) και κάνω Γερμανικά στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αγγλικά έχω τελειώσει και στα Ισπανικά τώρα είμαι στον 1ο χρόνο μου... ε όχι και τόσο εύκολη η γραμματική... δηλαδή των Αγγλικών τότε τι είναι? παιχνιδάκι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
αγγλικα κι γερμανικα ,γαλλικα ξεκιναω το καλοκαιρι.Θελω να μαθω κι ιταλικα αλλα δεν ξερω αν προλαβαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoybrina

Νεοφερμένος

Η skoybrina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ ξέρω Αγγλικά, Ελληνικά και Πολωνικά( μητρική γλώσσα)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εγώ ξέρω αγγλικά, ιταλικά, ισπανικά και κάτι λίγα από γαλλικά.. :) η συνέχεια λέει για αραβικά και ιαπωνικά,αλλά θα δείξει..! κέφι + όρεξη να υπάρχει!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βασικα, ξερω μετρια αγγλικα και αρκετα καλα γερμανικα ... αλλα τα εχω ξεχασει και για να τα ξανα χρησιμοποιησω θελω λιγο χρονο ωστε να τα θυμηθω ...

Παντως ... εχω σκοπο μολις τελειωσω τις πανελληνιες ... να παω να βελτιωσω αγγλικα και τα γερμανικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αγγλικά με proficiency και έτσιε, Γερμανικά με Mittelstufe (η καλύτερη γλώσσα στον κόσμο ιμο!), Ισπανικά πολύ καλά (κυρίως χάρη στα Αγγλικά), και (προς το παρόν) τα βασικά στα Φιλλανδικά (ένα χρόνο κάνω μόλις ντε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βρε πολυχρωμο, ακομα δε το μιλας το hindi?
αααααα! θα σε αποκληρωσω! δε θα σε αγαπαω πια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αγγλικά,ΑγγλοΕλληνικά και κάποτε Αρμένικα και Γερμανικά!

Αλλά όποτε δεν μου έρχεται η Ελληνική λέξη μου έρχεται η Αγγλική. Είμαι πολύ μέσα στο Computer λόγω δουλειάς! Εκφράζει καλύτερα αυτό που θέλω να πω αλλά δεν το καταλαβαίνουν και πολλοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αγγλικά, Γαλλικά, Ισπανικά και λίγα Ιταλικά (Δυστηχώς πρέπει κάποια στιγμή να τα ξαναθυμηθώ γιατί εκτός από Αγγλικά τα υπόλοιπα ..όταν τα αφήνεις σε αφήνουν κιόλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, λίγα Ιταλικά...! Κι ελπίζω "ελβετοαυστριακά" σύντομα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αγγλικα, Ιταλικα, και ολες της επισημες γλωσσες της Νοτιας Αφρικης - συνολο δωδεκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αγγλικά σε επίπεδο proficiency αλλά τα μισά τα έχω ξεχάσει....Γερμανικά αλλά τα μισούσα οπότε θυμάμαι τα πολύ πολύ βασικά!Από Ιταλικά: Ti amo amore mio :Pκαι κάποια άλλα που δεν ξέρω πως γράφονται :P Σοβαρά τώρα σκοπεύω να τα αρχίσω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αγγλικά (Proficiency) και Σουηδικά (γεννήθηκα εκεί) ελπίζω ότι τον Νοέμβριο θα είμαι έτοιμη για το TISUS.

Θα ήθελα να μάθω ισπανικά, γαλλικά, γερμανικά, ιταλικά, ρώσικα κ.α. και ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω τουλάχιστον την μία απ' όλες :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aaradbei

Νεοφερμένος

Η aaradbei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αγγλικά, Γαλλικά και μπορώ να συνεννοηθώ στα Ρώσικα..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αγγλικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι ξένες γλώσσες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top