Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Εκτός από τη γλώσσα της καρδιάς, του σώματος κτλ... :P
Μια ευκαιρία να μάθουμε πόσο γλωσσομαθείς είμεθα... Καλό θα ήταν βεβαίως-βεβαίως να έμπαινε και μια ψηφοφορία, αλλά καθ'ότι λιιιιιιγο άσχετη επι του θέματος...θα ζητήσω τη βοήθεια του κοινού... :redface:
Εγώ, για να κάνω την αρχή, μιλάω αγγλικά και ιταλικά.. αν και τα ιταλικά θα ήθελα να τα ξέρω πολύυυυυυ καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
evouli για να βάλεις δημοσκόπηση κάνε κλικ στο Εργαλεία Θέματος πάνω απο το μήνυμα σου και μετά στο "Προσθήκη δημοσκόπησης σε αυτό το θέμα". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα ιδια με εσενα evouli...Αγγλικα και Ιταλικα.;)
Καταλαβαινω και λιγα Ισπανικα βεβαια(λογο πολλων γνωστων απο Ισπανια στην Παρμα που ημουν), αλλα δεν τα μιλαω...ακομα!:/:
Να σημειωσω οτι μιλαω και μια δικια μου γλωσσα, συνηθως το πρωι, και στο διαστημα απο το ξυπνημα μεχρι να πιω καφε και να κανω ντουζ...ακομα δεν εχει αποκρυπτογραφηθει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ μόνο λίγα αγγλικά ίσα ίσα να λέω φύγε φύγε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Να σημειωσω οτι μιλαω και μια δικια μου γλωσσα, συνηθως το πρωι, και στο διαστημα απο το ξυπνημα μεχρι να πιω καφε και να κανω ντουζ...ακομα δεν εχει αποκρυπτογραφηθει...:P

εσύ μιλάς κιόλας τουλάχιστον:P


αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Μιλάω Αγγλικά, σχετικά καλά. Οι όποιες γνώσεις μου δε συνοδεύονται και από ένα πτυχίο π.χ Lower, το οποίο δε κατάφερα να πάρω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αγγλικά αρκετά καλά (proficiency) και γερμανικά κουτσά στραβά (είχα πάρει Zertifikat και ακόμα απορώ πως διάολο μου το δώσανε με την ασχετίλα που με δέρνει, ο Πάνος που ξέρει καλά γερμανικά όταν με ακούει να διαβάζω κάτι στα γερμανικά πεθαίνει στο γέλιο :P). Είχα πάει μικρή και 2 χρόνια γαλλικά αλλά τα μισούσα λόγω αυτών των "τόνων" που έχουν που μου θύμιζαν αρχαία και τα παράτησα και πλέον ζήτημα να θυμάμαι κάτι παραπάνω απο το 1,2,3-10 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
evouli για να βάλεις δημοσκόπηση κάνε κλικ στο Εργαλεία Θέματος πάνω απο το μήνυμα σου και μετά στο "Προσθήκη δημοσκόπησης σε αυτό το θέμα". ;)

thanx michelle ;) τα κατάφερα καλά άραγεςςςςς?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
thanx michelle ;) τα κατάφερα καλά άραγεςςςςς?????
Άψογα! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
άριστα αγγλικά & γερμανικά
σε επίπεδο συνεννόησης γαλλικά & ισπανικά (τα άφησα και με άφησαν και αυτά:/: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αγγλικά(lower)και Γερμανικά αυτά που μαθαίνουμε στο σχολείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αγγλικά, Ιταλικά (αν και έχω χροοοοοοοονια να τα εξασκησω) και φυσικά Ισπανικά (αφού ήμουν εκεί 5 χρόνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο πήγαινα φροντιστήριο και Γαλλικά για κανα δυο φεγγάρια...:D (Δε πήρα κάποιο πτυχίο), αλλά τα έχω ξεχάσει τελείως τώρα και γι'αυτό δε πιάνονται στις γλώσσες που μιλάω.

Υ.Γ. Τα κορακίστικα, πιάνονται για ξένη γλώσσα? :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αγγλικά, τώρα μαθαίνω Γερμανικά αλλα δεν μπορώ να πω ότι μιλάω ακόμα(μετά βίας τα γράφω:P ) αλλα μόλις ξεμπλέξω θα μάθω αυτο που πραγματικά θέλω Ισπανικά(βασικά αν βρω χρόνο θα τα αρχίσω κι αυτά τον χειμώνα αν και όλοι μου λενε πως είναι δύσκολο να μαθαίνεις παράλληλα με τα γερμανικά κι άλλη γλώσσα:( ).

υ.γ.Να συμπληρώσω πως "ζηλευω" τρομερα την εροδία για τα χρόνια της στην Βαρκελώνη (ή κάνω λάθος) μια φίλη μου έζησε μόλις 8 μήνες εκεί λόγω δουλειάς και αν και προσπάθησα δεν βρει χρόνο να πάω, οι φωτο και τα βίντεο που μου έστελνε ήταν απίστευτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αγγλικά, γερμανικά.
Ευτυχώς και τα δύο με βοηθήσαν αρκετά στο να με προσλάβουν στη δουλειά που είμαι τώρα. Ακόμα το μετανιώνω όμως που δεν τα τελειοποίησα (Proficiency στ'αγγλικά & Kleines Sprachdiplom στα γερμανικά), γιατί πολλές φορές νιώθω ότι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω σε ορισμένες περιστάσεις -όπως θα ήθελα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
υ.γ.Να συμπληρώσω πως "ζηλευω" τρομερα την εροδία για τα χρόνια της στην Βαρκελώνη (ή κάνω λάθος) μια φίλη μου έζησε μόλις 8 μήνες εκεί λόγω δουλειάς και αν και προσπάθησα δεν βρει χρόνο να πάω, οι φωτο και τα βίντεο που μου έστελνε ήταν απίστευτα:)

Κλεφτρούλα σωστά θυμάσαι....όπως έχω αναφέρει, όντως η Ισπάνια και πιο συγκεκριμένα η βαρκελώνη με γοητεύει τρομερά....θεωρώ πως ήμουν πολύ τυχερή που έζησα και σ΄πούδασα εκεί....γιατί όσο όμορφες ήταν οι εικόνες που σου έστελνε η φίλη σου, άλλο τόσο όμορφοι ήταν και είναι οι άνθρωποι που μένουν εκεί!
Μακάρι να ήσουν πιο κοντά να μπορούσα να σου κάνω μαθληματα Ισπανικών εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aγγλικά σε ικανοποιητικό επίπεδο, και λίγα... Ελληνικά!!!:P

Αυτό που θέλω όμως να μάθω είναι... Ρώσικα! Για κάποιο λόγο με γοητεύει πολύ αυτή η γλώσσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Κλεφτρούλα σωστά θυμάσαι....όπως έχω αναφέρει, όντως η Ισπάνια και πιο συγκεκριμένα η βαρκελώνη με γοητεύει τρομερά....θεωρώ πως ήμουν πολύ τυχερή που έζησα και σ΄πούδασα εκεί....γιατί όσο όμορφες ήταν οι εικόνες που σου έστελνε η φίλη σου, άλλο τόσο όμορφοι ήταν και είναι οι άνθρωποι που μένουν εκεί!
Μακάρι να ήσουν πιο κοντά να μπορούσα να σου κάνω μαθληματα Ισπανικών εγώ:)

Ναι είσαι τυχερό άτιμο κορμί:D :D :D :D :D
Νομίζω πως τα Ισπανικά είναι η πιο εύηχη γλώσσα του κόσμου, άσε που αν γνωρίζεις αγγλικά και ισπανικά μπορείς να συννενοηθείς με το 1/2 του παγκόσμιου πλυθησμού:D :D :D
Θα τα αρχίσω τα μαθήματα που θα μου πάει, ευχαριστώ για την ευγενική προσφορά πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δυστυχώς μόνο αγγλικά σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο και πάρα πολύ λίγο (μια ιδέα ντε) γερμανικά, τα όποια λατρεύω. Έχω βάλει σκοπό να πάω σε αγγλόφωνο μεταπτυχιακό στην γερμανία για να κάνω εξάσκηση κ στις δύο γλώσσες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top