Τι σας αρέσει να μαζεύετε;

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Εμένα μου αρέσει να μαζεύω τηλεκάρτες και χρονοκάρτες κυρίως. Έχω κοντά 1000 και επιπλέον κάποιες διπλές. Η συλλογή μου από νομίσματα είναι αρκετά πιο μικρή και χωρίς ιδιαίτερη αξία. Φυσικά μαζεύω και μουσικά cd, όπως και ηλεκτρονικά παιχνίδια. Τα τελευταία από το πειρατή της γειτονιάς και όχι μόνο... :D
Μουσική σταμάτησα να μαζεύω όταν κατάλαβα ότι σε μια ώρα κατέβαζα 3-4 ώρες μουσικής, με αποτέλεσμα να μην φτάνει ο χρόνος της ζωής μου για να την ακούσω όλη.

Προς το παρόν μαζεύω τα κομάτια μου για να περάσω κανένα μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μαζεύω στάλα στάλα.......το πετρέλαιο:P

χαλεποί καιροί αχέντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μ'αρέσει να μαζεύω βοτσαλάκια με περίεργους χρωματισμούς και σχήματα απ'τη θάλασσα... :inlove: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τίποτα που να πιάνει χώρο!!!
ϋστερα από 4 μετακομίσεις και σε συνδυασμό με την μανία των γονιών μου να μην πετάνε τίποτα απλά τίποτα που να πιάνει χώρο.
Αν κάθεται μέσα στο pc οκ μέχρι κάποια στιγμή. Μόνο Δισκάκια με mp3 (να μην ποιάνουν και πολύ χώρο =>πρέπει να μεταφέρω τα cd σε DVD) και σειρές λίγες.

Κάποτε είχα άπειρες ταινείες ώσπου βαρέθηκα να είμαι το videoclub της γειτονιάς! Άλλωστε ποια λόγω δουλειάς σπανίως ξαναβλέπω ταινίες.
Όποιος θέλει κάτι από αυτά που κατεβάζω οι μηχανισμοί υπάρχουν για ένα ευλογο χρόνο να μου τα ζητήσει. Μετά delete.

Ειλικρινά μπαίνω σε σπίτια και βλέπω πράγματα για πέταμα. Έχω καεί. Αλλά δεν μου λείπει καθόλου να έχω συλλογή από ότιδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μάζευα από μικρός τηλεκάρτες αλλά όχι φανατικά, δεν έχω πολλές τώρα.
Μαζεύω γραμματόσημα, που επίσης έχω πολύ λίγα.
Έχω κρατήσει τα εισητήρια από αγώνες του Άρη που πηγαινα παλιά.
Τα τελευταία δύο χρόνια κρατάω διάφορες ολοσέλιδες διαφημήσεις από περιοδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παλιά μάζευα τηλεκάρτες και έχω μια σεβαστή συλλογή με αρκετές τηλεκάρτες εκ των οποίων μερικές είναι και αρκετά σπάνιες.Επίσης μάζευα γραμματόσημα για πολύ μικρό χρονικό διάστημα αλλά δεν έβρισκα κάποια ευχαρίστηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το μόνο που έχει μείνει είναι Magic The Gathering και τα άπαντα από Farscape,Babylon 5,Black Adder,Jeremiah,Tripping The Rift,X-Men Evolution
Το Magic ψάχνω να το ξεφορτωθώ καθώς δεν εξυπηρετεί κανένα σκοπό ποια! ΟΙ πρώτες τρεις σειρές απλά δεν βγαίνουν από το σπιτί και οι υπόλοιπες μάλλον τις κράτησα για να τις δώσω σε κανένα άλλο.
Και τώρα μαζεύω τον ένα τον μοναδικό AlBundy στο Married With Children. 11 Χρονιές είναι αυτές. Που θα πάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τα looney tunes της deagostini
αλλά δεν μου αρέσει να μαζέυω κάτι άλλο ας πούμε νομίσματα, τηλεκάρτες κτλ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μπίλιες (γυάλινες), πήλινα ψάρια για τον τοίχο (η ιδέα προήλθε από τουριστικομάγαζα στη Χίο, τώρα τα φτιάχνω μόνη μου) αλλά κυρίως, Pokémon! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από QsLv:
Μπίλιες (γυάλινες), πήλινα ψάρια για τον τοίχο (η ιδέα προήλθε από τουριστικομάγαζα στη Χίο, τώρα τα φτιάχνω μόνη μου) αλλά κυρίως, Pokémon! :laugh:
Εξαίρετο διακοσμητικό βασισμένο στην συλλογή σου με τις μπίλιες....
Αν σε ενδιαφέρει, δοκίμασε να βάλεις αρκετές στον πάτο ενός διαφανούς γυάλινου βάζου και στη συνέχεια το νερό με τα λουλούδια σου... θα του δώσει εντελώς άλλο τόνο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Εξαίρετο διακοσμητικό βασισμένο στην συλλογή σου με τις μπίλιες....
Αν σε ενδιαφέρει, δοκίμασε να βάλεις αρκετές στον πάτο ενός διαφανούς γυάλινου βάζου και στη συνέχεια το νερό με τα λουλούδια σου... θα του δώσει εντελώς άλλο τόνο :redface:

Σε πρόλαβα.... =D Ακριβώς ένα τέτοιο βάζο υπάρχει πάνω στο γραφείο μου εδώ και καιρό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teitzis

Νεοφερμένος

Ο teitzis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Από τα μέσα μέχρι και τα τέλη της δεκαετίας του '90 μάζευα δίσκους βινυλίου. κυρίως 45 αλλά και 33 στροφών. Βέβαια, προς τις τελευταίες τάξεις του λυκείου τα παράτησα. Μια το CD που κυριάρχησε, μια το διάβασμα για τις πανελλήνιες και άλλα τέτοια έχω πάνω από 7-8 χρόνια ν' αγοράσω βινύλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Βιβλία και ηλεκτρονικά παιχνίδια.(Θέλω να πιστεύω ποιότητας και για τα δύο :D :P ) Μικρότερος μάζευα τηλεκάρτες, αλλά το χόμπι αυτό το έχω εγκαταλείψει εδώ και καιρό. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ, οι αντίκες και κάθε παλαιό αντικείμενο...

Επίσης, οι εικόνες, τα βιβλία και οι μινιατούρες γενικά...

Κατά διαστήματα έκανα και άλλες συλλογές για μικρό χρονικό διάστημα, αλλά στο τέλος αντιμετωπίζω πρόβλημα χώρου... και αναγκάζομαι να περιορισθώ μόνο στα πολύ αγαπημένα... κομμάτια αυτών των συλλογών, σαν ενθύμια από την περίοδο της ζωής μου, κατά την οποία έκανα αυτές τις συλλογές... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
γυναίκες?:worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.



Γιατί, φίλε μου, λίγοι άντρες μαζεύουν αντίκες... και παλιά αντικείμενα γενικά...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Γιατί, φίλε μου, λίγοι άντρες μαζεύουν αντίκες... και παλιά αντικείμενα γενικά...???

Δε σε εννόησα?...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πέρα από βιβλία και cd που λίγο-πολύ όλοι μαζεύουμε έχω πλούσιες συλλογές από εισιτήρια συναυλιών, προγράμματα θεατρικών παραστάσεων και καρτ-ποστάλ.
Επίσης μαζεύω και πορσελάνινες κούκλες σε διάφορα μεγέθη, αλλά δεν έχω τόσες πολλές ώστε να μιλήσω για συλλογή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Παλιά μάζευα τηλεκάρτες,είχα πάρα πολλές αλλά τώρα τις έχω πετάξει γιατί μου την έδωσαν τσάμπα χώρο έπιαναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
dvd και σαπούνια, χρόνια τώρα έχω συλλογές με σαπούνια τα dvd άρχησαν μετά το γάμο.

Εχω σαπούνι απο τότε με την Αμερικάνικη βοήθεια, που στέλναν στην Λέρο μου το έδωσε η γιαγιά μου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top