Tool

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νομίζω ότι είμαι οργισμένος, μου ρχεται να ρίξω μπουνιά στον τοίχο.

δεν ξέρω ποιός ακούει τουλ εδώ μέσα, αν δεν ακούει κανείς άλλος εκτός εμού και του ίφριτ, νταξ, κλειδώστε το τόπικ. άμα ακούει και κάνας άλλος, θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω απόψεις για τον νέο δίσκο τους.

τίτλος μη-tool imo, ξώφυλλο (logo?) και artwork (έστω και από μακριά που τα είδα) που δε μου κάνουν για σοβαρούς tool, αλλά για κάτι που προσπαθεί να τους μοιάσει.

κι έρχεται το vicarious. νταξ, συμπαθές κομματάκι (θυμήστε μου ποτε ξανάστειλαν promo τα μυστικοπαθή κατά τα άλλα μαστόρια) αλλά σαν περίσσευμα του lateralus μου ακούστηκε.

προσπαθώ να το ακούσω τον δίσκο με τη δέουσα προσοχή για να καταλήξω κάπου και το πρώτο που μου κάνει αρνητική εντύπωση είναι ότι δεν έχει δομή δίσκου tool. μέχρι στιγμής έχω ακούσει προσεκτικά το intension και το viginti tres. άθλια και τα δύο πιστεύω. δεν έχουν ξαναγράψει τόσο βαρετό και υποτονικό κομμάτι σαν το intension ποτέ. και το viginte tres τολμάει να κλείνει τόσο αδιάφορα τον δίσκο που έβγαλαν μετά από 5 χρόνια και δεν κοκκινίζει καθόλου κοιτώντας τα αντίστοιχα exordiums - "χασίματα" των aenima & lateralus; δεν ξέρω, θα συνεχίσω να του δίνω ευκαιρίες αλλά προς το παρόν δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι ο κανονικός τους δίσκος αυτό το πράμα.

later. prying open my third eye.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακουω κατι λιγα απο tool. Απο το καινουργιο δεν εχω ιδεα τι παιζει. Ο τιτλος του πραγματι δεν ταιριαζει για tool αλλα απο εκει και περα ουτ εο εξωφυλο εχω δει, ουτε εχω ακουσει τπτ. Αμα ακουσω θα σε ενημερωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
b-sides είναι. :P
Σοβαρά είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ (πλην του: αυτός είναι δίσκος, και σε όποιον αρέσει.) Σε μερικά σημεία θυμίζει τα προηγούμενα albums. Επίσης είχαν πει ότι δε θα χρησιμοποιήσουν artwork του Alex Grey για το καινούριο album. Και το έκαναν.

Web of Being (Alex Grey)
10,000 Days

Επίσης παλιότερα είχαν ανακοινώσει ότι είχαν έτοιμα κάποια τραγούδια που έμειναν έξω από τα albums τους. Αυτά προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ακούω και εγώ tool.Μια βαθμολογία για το νέο δίσκο τους για μένα είναι το 5.

Μετριότητα σκέτη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχω ακουσει πολυ αλλα μαρεσουν. Ο νεος δισκος ειναι καπως υποτονικος θα ελεγα (περα απο 2 κομματια). Βεβαια οι Tool δεν ειναι μονο μουσικη αλλα μεγαλη σημασια παιζουν και οι στιχοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
The mystery of the filler "Vigniti tres" and the two "Wing" parts being a bit similar to each other now make sense, as well as the cover of the album. If you play Wings pt1+Vigniti Tres at the same time as Wings pt 2, you realize that the 2 songs are equal in length to Wings pt2... That means that they are meant to be synchronized! The frickin' band synchronized 3 songs!!!

δοκιμάστε το!!! :confused: :)

ψ. τελικά το viginti tres έχει λόγο ύπαρξης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
δοκιμάστε το!!! :confused: :)

ψ. τελικά το viginti tres έχει λόγο ύπαρξης :P
Και? Το εκανα... Παλι το vigniti tres δεν εχει λογο υπαρξης. Δεν συμληρωνει τιποτα ουσιαστικο...Και να συμληρωσω οτι ο συγχρονισμος ειναι κατι που μπορει να γινει μονο σε pc ή αν εχει δυο cd ταυτοχρονα (και φυσικα 2 CD player). Αρα αχρηστο "trick" σε ενα αδιαφορο δισκο. Πρεπει να ειναι καποιος πολυ φανατικος των Tool (και καμμενος μαζι τους συμληρωνω εγω) για να αποδεχτει αυτη την πατατα.

Ουτε οι metallica δεν σερβιρουν τετοιες πατατες μετα απο 5 χρονια αναμονης....Αντε να δουμε και τους slayer....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τι είναι αυτά που λες ρε, δισκάρα είναι το δέκα χιλιάδες gays :P. νταξ, πατάτα δεν είναι, ούτε st. anger είναι... απογοητευτικό για tool είναι, ναι.

ο συγχρονισμός προφανώς και γίνεται μόνο σε pc, δεν καταλαβαίνω γιατί το αναφέρεις... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
τι είναι αυτά που λες ρε, δισκάρα είναι το δέκα χιλιάδες gays :P. νταξ, πατάτα δεν είναι, ούτε st. anger είναι... απογοητευτικό για tool είναι, ναι.

ο συγχρονισμός προφανώς και γίνεται μόνο σε pc, δεν καταλαβαίνω γιατί το αναφέρεις... :hmm:
Γιατι ενα CD δεν το αγοραζεις για να το ακους σε pc...:confused: Αρα αν το εκαναν σκοπιμα για να κολλανε τα τραγουδια με το viginti tres ,ηταν αποτυχημενο...Μπορει να ειμαστε ολοι στην εποχη της τεχνολογιας αλλα δεν εχουμε ολοι Pc και να εχουμε, δεν ακουμε τα καλα CD σε αυτο...

edit:Θα προτιμουσα ενα πιο "ψαγμενο" artwork τυπου Lateralus ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ. ναι, αλλά επειδή ο δίσκος δεν είναι ιδιαιτέρως καλός, πολλοί δεν τον αγόρασαν και απλά τον κατέβασαν, οπότε τον έχουνε μόνο στο πισί :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
χμ. ναι, αλλά επειδή ο δίσκος δεν είναι ιδιαιτέρως καλός, πολλοί δεν τον αγόρασαν και απλά τον κατέβασαν, οπότε τον έχουνε μόνο στο πισί :P :D.
Νομιζω οτι οι tool δεν το σκεφτηκαν ετσι :D

Εκτος αν ειπαν οτι ολοι θα κατσουν να τον κλεψουν απο το νετ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ πάντως βρήκα τον καινούριο δίσκο πολύ καλό... Γιατί δε σας άρεσε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
γιατί έχουμε ακούσει τους προηγούμενους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
γιατί έχουμε ακούσει τους προηγούμενους :P

Χμμ... Αντιπαρέρχομαι το σχόλιό σου, με το οποίο επιχειρείς να με... σφάξεις με το βαμβάκι... :hehe: Έχω ακούσει άλλα 2 άλμπουμ τους το οποίο ξέρω ότι δεν είναι μεγάλο σκορ. Αλλά ξέρω επίσης ότι ένας καλός δίσκος εκτιμάται από τον ακροατή του ακόμα κι αν αυτός δεν είναι γνώστης όλης της δισκογραφίας του σχήματος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Naida:
Έχω ακούσει άλλα 2 άλμπουμ τους το οποίο ξέρω ότι δεν είναι μεγάλο σκορ.

μια χαρά σκορ είναι για τουλ :). δεν είναι ακριβώς ο ορισμός του παραγωγικού συγκροτήματος :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μια χαρά σκορ είναι για τουλ :). δεν είναι ακριβώς ο ορισμός του παραγωγικού συγκροτήματος :D.

Μπα; Γιατί το λες βρε αυτό; ;) Μια χαρά παραγωγικοί είναι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top