Τι επάγγελμα θέλατε να ακολουθήσετε όταν ήσαστε μικροί;

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Όταν στα 11 συνειδητοποίησα ότι μάλλον δε θα μπορέσω να γίνω πράκτορας του FBI αποφάσισα να γίνω ψυχολόγος. Η αιώνια βλακεία που με δέρνει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Ήθελα να γίνω αρχαιολόγος :)
Απο μικρή με τρέχανε στα μουσεία και μου είχε κολλήσει για χρόνια...Αλλά το θετικό μυαλό υπερύσχησε τελικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
έλεγα οτί θέλω να είμαι κηπουρός, ωστέ να φυτεύω τους "περίεργους"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δεν ήθελα να γίνω τίποτα παρά τις επίμονες ερωτήσεις συγγενών

η γιαγιά μου έλεγε πως είμαι μεγάλο κεφάλι και πάω για πρωθυπουργός αλλά ακόμα περιμένω τηλέφωνο από υπουργείο να καλέσουνε

λοιπό πολύ αργότερα , έχω σκεφτεί
αστροναύτης - για την απομόνωση ,

φορτηγατζής - για το βίντεο κλιπ του white trash beautiful από everlast και επειδή ήθελε να γίνει όταν ήτανε παιδί ο άντρας της καθηγήτριας γαλλικών μου (ο οποίος τότε είχε τα 3 πράγματα που αγαπούσα , σώμα παλαιστή , σπίτι με κήπο και την γαλλικού μου :redface: - πάντως έγινε χρηματιστής τελικά :confused: )

εργάτης σε χωριό , μου αρέσουνε οι χαμαλοδουλειές

συγγραφέας , γιατί είναι το επάγγελμα που δεν είναι επάγγελμα

ηθοποιός , είμουνα καλός κάποτε σε αυτό , γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε

ζωγράφος μεγάλων επιφανειών , μπογιατζής δλδ

ληστής τραπεζών

ψυχολόγος γιατί θα επισκέπτομαι δωρεάν

καθηγητής σκέτο , μου λέγανε ότι μου πάει

καθηγητής γυμναστικής είναι από τα υποτιμημένα πιο τεμπέλικα επαγγέλματα

επιχειρηματίας

δημοσιογράφος (τα 2 τελευταία συνδιάζονται κιόλας)

όλα αυτά είναι πρόσφατες σκέψεις , μικρός ήθελα απλά αυτό που κάνω και μεγάλος

π.σ. δλδ να κάθομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Aστυνομικός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν θέλω να σχολιαστεί - ήπια δύο σφηνάκια βότκας για να το μοιραστώ μαζί σας

ήθελα να γίνω τραγουδιστής των IDOLS και στο ρεφρέν να μαζεύω σκόνη από το πάτωμα ως άλλος έλβις . Άχ , και ενώ από κάτω λυσσασμένες κοπελίτσες και μεσόκοπες νταρντάνες μου πετάνε λουλουδικά , στηθόδεσμους και γενικά ότι βρούνε να ισιώνω την φράτζα και την γραβατούλα και να αποχωρώ για το καμαρίνι μου με τακτ



έντιτ : αυτά μικρός ε ; τώρα θέλω να γίνω σάκης ή το πολύ πολύ κάνας ενρίκε ιγκλέσιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πολύ μικρός ήθελα το κλασικό: αστροναύτης
Λίγο πιο μετά: Να παντρευτώ την Αθηνά Ωνάση
Αργότερα: Τοκογλύφος:D
Πιο μετά: Φιλόλογος (αυτό που σπουδάζω τώρα)
Στο ενδιάμεσο: Ιερέας
Τελικά: Φιλόλογος (μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Όταν τελειώσω τη σχολή, βλέπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μικρος..ηθελα να εχω εργοστασιο παιχνιδιων..
πιλοτος μαχητικου ή αστροναυτης..
αλλα απο μικρος βασικαζηταγα -γαργαλεια :D-απο τους γονεις μου(μου αρεσε πολυ το διαστημα αλλα και τα οπλα τανκσ κλπ..κοινως παντα ημουν τεχνολογος και ενα τετοιο επαγγελμα ηθελα να ακολουθησω..μηχανικος-ηλεκτρονικος,πληροφορικος.εφευρετης,μηχανικος στη νασα,στο cern......το πιασατε το νοημα πιστευω...;)
ωρα ειμαι σε σχολη επιχειρηματικη-οικονομικη-υπολογιστων οποτε δεν ξεφυγα απο το στοχο μου τελειως..:D

Αργότερα: Τοκογλύφος

καλα..με ποια λογικη?:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Χα, εγώ μικρή ή8ελα να γίνω ναυαγοσοστρια... πρωτοπαιζότανε το Baywatch εκείνη την εποχή... Στο γυμνάσιο άλαξα γνώμη και ήθελα να παρουσιάζω εκπομπή στο ραδιόφωνο... ήταν η περίοδος που άρχισα να ακούω πολύ μουσική. Τώρα σπουδάζω και δεν εχω ιδέα που 8α καταλήξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Οταν έλεγα ότι θα γίνω τοκογλύφος, ήμουν γύρω στα 10. Απλώς είχα ακούσει ότι ως τοκογλύφος κάνεις πολλά λεφτά με λίγη δουλειά:whistle: Τόσο απλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απλώς είχα ακούσει ότι ως τοκογλύφος κάνεις πολλά λεφτά με λίγη δουλειά:whistle: Τόσο απλό...

α.καταλαβα...εισοδηματιας που λεμε...:D

ολοι θελαμε να γινουμε τετοιοι μικροι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
α.καταλαβα...εισοδηματιας που λεμε...:D

ολοι θελαμε να γινουμε τετοιοι μικροι..:)
Γιατί μεγάλους μας χαλάει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όταν ήμουν πολύ μικρή ήθελα να γίνω αρχαιολόγος.. είχα ξεκοκκαλίσει τους τόμους των εκδόσεων Στρατίκη με την Ελληνική μυθολογία και είχα εκστασιαστεί όταν έμαθα πως ο Ανδρόνικος είχε ανακαλύψει τον τάφο του Φιλίππου του β στη Μακεδονία! Έφαγα από τη χαρά μου ένα ολόκληρο παγωτό πύραυλο 4 επί 4 :happy:

Πιο μετά όμως, άλλαξα γνώμη.. ένιωθα πλέον πιο μεγάλη και πιο σίγουρη, ε και δεν είχα πια και τόση υπομονή ώστε να ταιριάζω τις ψηφίδες από το δάπεδο του περασμένου αιώνα που θα ανακάλυπτα στην ανασκαφή μου. :pfff:
Οπότε το όνειρο ναυάγησε, κι έτσι αποφάσισα να γίνω προπονήτρια κολύμβησης μπας και το σώσω.. :happy:
Όταν όμως έμαθα πως ο προπονητής που μου άρεσε, ήταν engaged to be married, εγκατέλειψα και αυτό το όνειρο.. :(

Στη συνέχεια αποφάσισα πως μου ταιριάζει καλύτερα να γίνω δικηγόρος. :happy:Ήμουν πάντα μεγάλος οπαδός της αλήθειας, και τόσο πολυλογού που θα μπορούσα να κάνω οποιονδήποτε να σηκώσει τα χέρια ψηλά σε μία συζήτηση μαζί μου- πάντα το δικό μου περνούσε! (γιατί στο τέλος δεν άντεχαν να με ακούνε άλλο..) Όμως υπήρχε ένα προβληματάκι. δεν θα μπορούσα με τίποτα να υπερασπιστώ ενόχους.. :hmm:Οπότε έπρεπε να αλλάξω πορεία πλεύσης

Αργότερα λοιπόν αποφάσισα πως καλύτερα θα ήταν να γίνω μηχανολόγος μηχανικός. :) Από χρόνια παρακολουθούσα φόρμουλα 1 και πάντα ήμουν με τον Ραλφ Σουμάχερ, τον μικρό αδελφό του Μίκαελ, πιστεύοντας πως μπορεί να τα καταφέρει να τσακίσει την καρώ και να μιλά και γι αυτόν όλη η υφήλειος. Με απογοήτευσε οικτρά, αφού από τη Williams κατέληξε στη Toyota και μετά μην-πω-πού.. :S
Δεν πειράζει όμως, αφού ήταν ωραίος :happy:


Τελικά κατέληξα να σπουδάζω Ναυπηγός. Δε λέω, καλά είναι

..αλλά όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω ψυχολόγος. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όταν ήμουν πολύ μικρή ήθελα να γίνω αρχαιολόγος.. είχα ξεκοκκαλίσει τους τόμους των εκδόσεων Στρατίκη με την Ελληνική μυθολογία και είχα εκστασιαστεί όταν έμαθα πως ο Ανδρόνικος είχε ανακαλύψει τον τάφο του Φιλίππου του β στη Μακεδονία! Έφαγα από τη χαρά μου ένα ολόκληρο παγωτό πύραυλο 4 επί 4 :happy:
Πωπω... όλους αυτούς τους τόμους που λες τους κατέβαζα άνετα όταν ήμουν κι εγώ πιτσιρίκι!! Τι μου θύμισες βρε Καλυψούδι, φοβερά τεύχη!

..αλλά όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω ψυχολόγος. :angel:
Θα σου πηγαίνει καλύτερα νομίζω. Τουλάχιστον δεν θα βουλιάξει κάνα πλοίο έτσι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
δν θυμάμαι με ποιό όνειρο άρχισα αλλά θυμάμαι ότι ήθελα να γίνω θεολόγος!!:worry::redface:..μπρρρρ..(γι'αυτό τώρα είμαι άθεη):Pμε είχε επηρεάσσει βλέπετε μια ταινία που είχα δεί με τα πάθη του Χριστού:P
μετά συνέχισα με το όνειρο να γίνω ηθοποιός στο hollywood και μουσικός παράλληλα..βλέπετε με έιχαν τυφλώσει τα πολλά φώτα και μάλιστα έκλεγα που δν βρισκόμουν Αμερική αλλά σε τούτη τν κωλοχώρα:worry:σε κάποια φάση ήθελα να γίνω και μοντέλο:redface:..α'ι'ντε χα'ι'ντε
μετά πληροφορικάριος και ξανάρθε στν επιφάνεια το όνειρο του μουσικού(ευτυχώς ακόμα δν έχει φύγει),
μετά συγγραφέας, και κριτικός κινηματογράφου, και αστροναύτης,έβλεπα ταινίες επιστ.φαντάσιας και διάβαζα βιβλία στο full(ακόμα το κάνω βσκ)..α και βιολόγος,όλα τώρα μου ρχονται,πιφ
τλκ κατέληξα να σπουδάζω φυσικός και να'χω και δικό μου συγκρότημα, αν και όχι τπτ σοβαρό το κάνω για τν πάρτη μου, δν θέλω ούτε αναγνώριση ούτε τπτ..
τν βρήκα τν δρόμο μου τλκ..:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ήθελα να γίνω εμπρεσιονιστής ζωγράφος...όχι ότι και ότι, Εμπρεσιονιστής!! :pfff: Μετά πέρασα την φάση της ηθοποιού (μόνο θέατρο παρακαλώ), μουσικής παραγωγού και το πιο πρόσφατο σκηνοθέτης...ότι του φανεί του Λωλοστεφανή!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
απο μικρος ηθελα να γινω ζωγραφος,στο γυμνασιο ηθελα να γινω μπατσος,μετα απο σκεψεις δν θελησα να καθομαι σε γραφειο κ να τρωω ντονατ,σκεφτηκα να ασχοληθω στο λυκειο με τον αθλητισμο...στη τελικη κατεληξα στρατιωτικος :P:wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
απο μικρος ηθελα να γινω ζωγραφος,στο γυμνασιο ηθελα να γινω μπατσος,μετα απο σκεψεις δν θελησα να καθομαι σε γραφειο κ να τρωω ντονατ,σκεφτηκα να ασχοληθω στο λυκειο με τον αθλητισμο...στη τελικη κατεληξα στρατιωτικος :P:wall::wall:

Λολ συνονόματε εγώ είχα ακριβώς την ανάποδη τροχιά. Αρχικά ήθελα να γίνω όργανο της τάξης αργότερα γιάπης και κατέληξα ρεμάλι... :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas21

Νεοφερμένος

Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όταν ήμουν στο δημοτικό ήθελα να γίνω περιπτερού:redface::redface::redface:

Όταν πήγα στο γυμνάσιο ήθελα να γίνω αρχαιολόγος και γραφίστρια.

Όταν πήγα στο λύκειο ήθελα να γίνω γραφίστρια.

Όταν πήγα στην Γ' λυκείου ήθελα να γίνω γραφίστρια αλλά μόλις είδα την βάση είπα ότι δεν θα με χάλαγε να γίνω φωτογράφος(είχε χαμηλότερη βάση).

Τωρα που είμαι στο ΤΕΙ Φωτογραφία αποφάσισα ότι θέλω να είμαι φωτογράφος αλλά και να προσπαθήσω να ασχοληθώ με κάποια περιβαλλοντική ή ανθρωπιστική οργάνωση...

Τα συμπεράσματα δικά σας.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top