Aς ενώσουμε τα κομμάτια....

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αναρωτιέμαι τί κοινά στοιχεία μπορεί να έχω με διάφορα μέλη του στεκιού, που μπορεί να με ενώνουν με αυτούς.... μερικά τα είχα παλιά..., άλλα τα απέκτησα τώρα
εσύ είχες τα καινούρια μου..., και απέκτησες τα παλιά μου
να ενώσουμε κάποια κομμάτια από ένα παζλ...; τί λέτε;
θα αρχίσω με ένα καινούριο μου στοιχείο..., και συνέχισε εσύ

θέλω να νομίζω οτί ο Χρόνος, θα σεβαστεί τις αξίες(δυνατότητες και δυνάμεις) μου..., και θα με ανταμείψει
αρκεί να αποφασίσω το πότε και το πώς θα γίνει αυτό
και Αυτός θα κάνει τα υπόλοιπα
αισιοδοξία.... ένα διαφορετικό συναίσθημα(κομμάτι), για τον καθέναν....
(δεν είναι ανάγκη να ενωθεί το παζλ τώρα..., βάλε ένα δικό σου στοιχείο, από το παρελθόν ή το παρών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω ότι εφόσον έχεις ήσυχη τη συνείδησή σου, όταν κάποιος που σου χρωστάει δεν σου έχει δώσει αυτά που σου αναλογούν, αργά ή γρήγορα θα σου τα δώσει κάποιος, που δεν σου τα χρωστάει. Πιστεύω επίσης, ότι εάν δεν κλείνεις τους λογαριασμούς σου σε τούτη τη ζωή, σε ακολουθούν στην επόμενη.

Περιμένω τα χρωστούμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
αναρωτιέμαι τί κοινά στοιχεία μπορεί να έχω με διάφορα μέλη του στεκιού,
θέλω να νομίζω οτί ο Χρόνος, θα σεβαστεί τις αξίες(δυνατότητες και δυνάμεις) μου..., και θα με ανταμείψει

Ξεκίνα απο τον αυτοσεβασμό και την αυτοεκτίμησή σου πρώτα.
Δέν είσαι και το κέντρο του κόσμου βέβαια.
Όσον αφορά την ανταμειβή, είναι σάν ζυγαριά, όταν βάζεις στην μιά μεριά κάτι γέρνει και χρειάζεται για να ισοροπίσει το αντίστοιχο τίμημα. Αυτό που μένει σε εσένα είναι το συμπέρασμα. Αυτό είναι δικό σου και αυτό θα σε συνοδεύει. Αυτό στο εξής θα είσαι εσύ και αυτό είναι που θα σε βοηθά στα διάφορα πάζλ που θα σου παρουσιάζει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
αν κατάλαβα καλά το νόημα του θρεντ , λέω κάτι κοινό με τον προηγούμενο ;

λεπόν , έχουμε 3 κοινά : δεν πιστεύω ότι ο άπρο είναι το κέντρο του κόσμου (εγώ είμαι) , θεωρώ ότι το μόνο που μας μένει τελικά είναι μερικά συμπεράσματα (όταν πλέον δεν μας χρειάζονται πια) και τρίτον μου αρέσουνε τα παζλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
από μικρός ήθελα να γίνεται το δικό μου..., δεν με έμαθαν ποτέ, οτί υπάρχουν κάποια όρια και τώρα πρέπει να μάθω, να τα βάζω από μόνος μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
από μικρός ήθελα να γίνεται το δικό μου..., δεν με έμαθαν ποτέ, οτί υπάρχουν κάποια όρια και τώρα πρέπει να μάθω, να τα βάζω από μόνος μου....
Κάποιες φορές τα όρια μας παρουσιάζονται μπροστά μας με την μορφή τοίχου!
Σου εύχομαι να μή διαπιστώσεις την ύπαρξή τους κουτουλώντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
εγώ τα μάζεψα τα τελευταία κομμάτια που χρειαζόμουν..., καιρός να αρχίσω συναρμολόγηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή η νύχτα έχει πολλά μπερδέματα, τελικά...Τίποτα το ξεκάθαρο. Είτε έτσι, είτε αλλιώς, κομμάτια γίναμε...

Τί είναι εδώ ; Μόνο για κομμάτια...θα μιλάμε ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτή η νύχτα έχει πολλά μπερδέματα, τελικά...Τίποτα το ξεκάθαρο. Είτε έτσι, είτε αλλιώς, κομμάτια γίναμε...

Τί είναι εδώ ; Μόνο για κομμάτια...θα μιλάμε ;
Όχι θα μιλάμε όσο δεν μπορούμε στο άλλο επειδή είναι πες μια λέξη

Τι να πρώτο χωρέσω σε μια μόνο λέξη?

Δεν είναι για κομμάτια είναι για ατάκτως ερριμμένα του καθενός
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι θα μιλάμε όσο δεν μπορούμε στο άλλο επειδή είναι πες μια λέξη

Τι να πρώτο χωρέσω σε μια μόνο λέξη?

Δεν είναι για κομμάτια είναι για ατάκτως ερριμμένα του καθενός
Τί όσο δεν μπορούμε στο άλλο ; Αφού εκεί είστε ακόμα...

Ας αφήσουμε και καμιά κουβέντα να πέσει κάτω...Άνω κάτω έγινε το θέμα με τις λέξεις...Γιατί δεν έρχεστε εδώ, μα συνεχίζετε εκεί ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τί όσο δεν μπορούμε στο άλλο ; Αφού εκεί είστε ακόμα...

Ας αφήσουμε και καμιά κουβέντα να πέσει κάτω...Αν κάτω έγινε το θέμα με τις λέξεις...Γιατί δεν έρχεστε εδώ, μα συνεχίζετε εκεί ;
Εγώ ήρθα κάτσε να τους φωνάξω @TheUltimateUnderdog @Pak @Ioannidou εδώ καλύτερα να γράφουμε εκεί είναι μόνο μια λέξη και το ξηλωσαμε τέρμα,😂σας παρακαλώ❤️
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ναι @Pak έχεις δίκιο δεν αναφέρθηκα σε σένα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Δημιούργησα το room. Ωχ, τι έχασα πάλι;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το αφήνω εδώ για αύριο όποιος θέλει απαντάει ή γράφει ότι θέλει τελωσπαντων είπαμε ατάκτως ερριμμένα 😉

Πριν όλα γίνουν χθες, ποιο είναι εκείνο το κομμάτι του παζλ που θα άλλαζες?
Όλα ξεκινούν από κάπου επομένως θα το αφηνες όπως είναι?Ή θα το άλλαζες?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
αμπα μην το κρατησεις εχει ελατωματικο λογισμικο.
@γιαννης_00 Συγνωμη που απαντώ εδώ αλλά εκεί είναι ξεκάθαρα "αστείες εικόνες" εδώ μπορώ να γράψω τι θέλω να πω.
Γιατί θα πρέπει να έχει ελαττωματικό λογισμικο? Αυτό θέλω να μου πεις. Επειδή θα σκέφτεται διαφορετικά από ότι ο μέσος όρος?
Άλλη ερώτηση δεν μπορεί ένας άνδρας/μια γυναίκα να σκέφτονται και τα δύο?
Μην είσαι τόσο απόλυτος και είναι άσχημο να βάζουμε ταμπέλες όταν κάποιος σκέφτεται διαφορετικά περί ελαττωματικοτητας. Να βάζουμε γενικά ταμπέλες είναι άσχημο.

Ερώτηση τρίτη κανω μια αναγωγή, και ρωταω στους βιαστές δεν είναι ελαττωματικό το λογισμικό? Αφού εκεί μόνο το ένα πράγμα σκέφτονται. Ακραίο παράδειγμα μεν αλλά θέλω να πω τα όρια της ελαττωματικοτητας ας μη τα κολλάμε κι εκεί που απλά κάποιος διαφέρει από το μέσο όρο επειδή σκέφτεται αλλιώς.
Ας την τοποθετήσουμε την ελαττωματικοτητα αλλού. Σε άλλα κριτήρια ενδεχομένως.

Πιστεύω να κατάλαβες τι θέλω να πω.

(Το έβαλα εδώ γιατί εκεί θα έβγαινε εκτός θρεντ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επειδη δεν το ειδατε το ξαναβαζω :D

Πριν όλα γίνουν χθες, ποιο είναι εκείνο το κομμάτι του παζλ που θα άλλαζες?
Όλα ξεκινούν από κάπου επομένως θα το αφηνες όπως είναι?Ή θα το άλλαζες?

Εχει νοημα τελικα η αλλαγη?Απο το αποτελεσμα?Η΄ θελουμε κι αλλα πραγματα σε εναν ανθρωπο και σε μια ζωη ολοκληρη? Αρκει ενα μονο πραγμα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top