Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για να δούμε τι επαγγέλματα κυκλοφορούν στο στέκι...
Αν είστε φοιτητής ψηφίστε σαν να τελείωσατε. :)

Πείτε τι ξέχασα να το προσθέσω (σίγουρα έχω ξεχάσει πολλεεες κατηγορίες :P :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Τραπεζικός...(:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί :( καλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μαθητουδι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
γιατί όπως λέει και το άσμα "....για αλλού εμείς πηγαίναμε κι αλλού η ζωή μας παει..."
Εντάξει μπορεί να μην ονειρεύτηκα να γίνω τραπεζικός αλλά δεν είναι και τελείως χάλια :/:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν πάντως δεν σου αρέσει ποτέ δεν είναι αργά για να αλλάξεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν πάντως δεν σου αρέσει ποτέ δεν είναι αργά για να αλλάξεις ;)

Σίγουρα! βέβαια είμαι λίγα χρονάκια στον τομέα και νομίζω πως είμαι σε "καλό δρόμο". εξάλου δεν μπορώ να πω πως δεν είναι ενδιαφέρουσα δουλειά:hmm:... και άσε που η αγορά εργασίας έχει γίνει τρομερά δύσκολη! Η λύση είναι να κάνω στον ελεύθερο χρόνο μου αυτό που πραγματικά αγάπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και γιατί αυτό που πραγματικά αγαπάς να μην το κάνεις επάγγελμα?
Αν το αγαπάς θα είσαι σίγουρα πολύ καλή σε αυτό. Αν είσαι πολύ καλή σε αυτό θα πετύχεις όσο δύσκολη κι αν είναι η αγορά εργασίας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και γιατί αυτό που πραγματικά αγαπάς να μην το κάνεις επάγγελμα?
Αν το αγαπάς θα είσαι σίγουρα πολύ καλή σε αυτό. Αν είσαι πολύ καλή σε αυτό θα πετύχεις όσο δύσκολη κι αν είναι η αγορά εργασίας! ;)

Michelle μου είναι λίγο δύσκολο τώρα ξέρεις...το αντικείμενο των σπουδών μου ήταν τα οικονομικά και δεν νομίζω πως μπορώ έυκολα να κάνω στροφή στην καριέρα μου....Η αλήθεια είναι γενικά είναι καλή δουλειά με ικανοποιητικές αποδοχές και δυνατότητες εξέλιξης και δεν λέω μου αρέσει... απλά ίσως να είναι πολύ "formal" για μένα, ξέρεις να με καταπιέζει λίγο αυτή η "κυρίλα" τι να πω... πάντως το σίγουρο είναι πως αν ξανάρχιζα από την αρχή δεν θα διάλεγα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οτι είναι δύσκολο το ξέρω. Εδώ για μένα που μόλις 2 χρόνια θα χάσω και είναι δύσκολη απόφαση να αλλάξω σχολή.
Αν όμως υπάρχει κάτι που το λατρεύεις πραγματικά, πολύ περισσότερο απο την τωρινή σου δουλειά, πιστευω οτι θα ήταν μακροπρόθεσμα καλύτερο για σένα να αλλάξεις, όσες δυσκολίες κι αν έχει ένα τέτοιο εγχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φοιτητης στις τηλεπικοινωνιες αλλα δεν εχω ψηφισει μια και οταν τελειωσω δεν σκοπευω να παω τεχνικο τμημα...
Κατι γυρω απο διοικητικο στελεχως, προωθηση επιχειρησεων κτλ θα παω.
Για να ψηνω τους υποψηφιους φραγκατους πελατους με την απιστευτη γοητεια μου...:D :clapup:
(Ε!Ψιτ!Ρε ποιος μου πεταξε μαρουλια;;;:hmm: :vava: Οχι και ντοματες ρε...βαφουν...:giveup: :tongue: )
Κατα το παρελθον βεβαια εχω δουλεψει σε φαρμακειο,μπαρα,γυμναστηριο:confused: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Οτι είναι δύσκολο το ξέρω. Εδώ για μένα που μόλις 2 χρόνια θα χάσω και είναι δύσκολη απόφαση να αλλάξω σχολή.
Αν όμως υπάρχει κάτι που το λατρεύεις πραγματικά, πολύ περισσότερο απο την τωρινή σου δουλειά, πιστευω οτι θα ήταν μακροπρόθεσμα καλύτερο για σένα να αλλάξεις, όσες δυσκολίες κι αν έχει ένα τέτοιο εγχείρημα.

Μη με "φτιάχνεις" michelle και έχω και νοίκια να τρέχουν!!!!! χι,χι,χι :D:D:D:wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η αρχή είναι ήμισυ του παντός, άρα καλά κάνω και σε φτιάχνω :P
Μια φορά ζούμε βρε συ, να μην κάνουμε και αυτό που πραγματικά θέλουμε πάει πολύ.
Αλήθεια, επιτρέπεται να ρωτήσω τι είναι αυτό που θα ήθελες να κάνεις ή γίνομαι αδιάκριτη? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ελα τα χρηματοοικονομικάαααααααα!!!!! ΟΛΕ!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Η αρχή είναι ήμισυ του παντός, άρα καλά κάνω και σε φτιάχνω :P
Μια φορά ζούμε βρε συ, να μην κάνουμε και αυτό που πραγματικά θέλουμε πάει πολύ.
Αλήθεια, επιτρέπεται να ρωτήσω τι είναι αυτό που θα ήθελες να κάνεις ή γίνομαι αδιάκριτη? :redface:
Είμαι περισσότερο καλλιτεχνική φύση (κληρονομικό βλέπεις το χάρισμα μπαμπάς αρχιτέκτων και τέτοια) μου άρεσει ότιδηποτε έχει να κάνει με σχέδιο και σκίτσο κάθε είδους, γραφιστικές τέχνες, και γενικά βρε παιδί μου να δημιουργώ με τα χέρια μου....και αν όλα αυτά μπορούσα να τα συνδιάσω με του Η/Υ θα ήταν το καλύτερο μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ααααχ αυτό Σκουληκαντέρα είναι όντως πολύ ωραίο!!! Κι εμένα μου αρέσουν αυτά!!
Η αρχιτεκτονική είναι βέβαια δύσκολη σχολή και 5ετής οπότε χάνεις αρκετά χρόνια... Όμως η γραφιστική αν δεν κάνω λάθος είναι 3-4 και ΤΕΙ/ΙΕΚ. :) Και δημιουργικό είναι, και με Η/Υ έχει σχέση και πολύ ωραίο επάγγελμά. Άσε που δεν χρειάζεται να αφήσεις την τωρινή σου δουλειά μέχρι να μάθεις. Μπορείς να γραφτείς στο ΤΕΙ/ΙΕΚ (δεν χρειάζεται να πηγαίνεις παρα μόνο στις εξετάσεις) και να εξασκείσαι παράλληλα μόνη σου. Άλλωστε είναι κυρίως θέμα ταλέντου και πείρας. Ακόμα και να μην πας σε καμία σχολη μπορείς να είσαι καλή αν το έχεις μέσα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ααααχ αυτό Σκουληκαντέρα είναι όντως πολύ ωραίο!!! Κι εμένα μου αρέσουν αυτά!!
Η αρχιτεκτονική είναι βέβαια δύσκολη σχολή και 5ετής οπότε χάνεις αρκετά χρόνια... Όμως η γραφιστική αν δεν κάνω λάθος είναι 3-4 και ΤΕΙ/ΙΕΚ. :) Και δημιουργικό είναι, και με Η/Υ έχει σχέση και πολύ ωραίο επάγγελμά. Άσε που δεν χρειάζεται να αφήσεις την τωρινή σου δουλειά μέχρι να μάθεις. Μπορείς να γραφτείς στο ΤΕΙ/ΙΕΚ (δεν χρειάζεται να πηγαίνεις παρα μόνο στις εξετάσεις) και να εξασκείσαι παράλληλα μόνη σου. Άλλωστε είναι κυρίως θέμα ταλέντου και πείρας. Ακόμα και να μην πας σε καμία σχολη μπορείς να είσαι καλή αν το έχεις μέσα σου. :)
ΤΕΙ δεν γίνεται το έχω ψάξει πανελλήνιες κ.τ.λ τώρα στα ΙΕΚ τα δημόσια εννοώ δεν γίνεται καθόλου καλή δουλειά και για υπολογιστές άστο καλύτερα ούτε λόγος! άσε και που με πτυχίο ΙΕΚ σημασία δεν σου δίνουν όταν πας να βρείς δουλειά πάντως δεν το βάζω κάτω...Αχ βρε michelle μου να είσαι καλά νοιώθω καλύτερα τώρα με όλα αυτά που λέμε!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και πουθενά να μην πας, σημασία σε τέτοιες δουλειές έχει πάνω απ'όλα το portfolio. Αν αυτό δεν είναι καλό δεν πα να χεις ο,τι πτυχίο να'ναι, δεν θα σε πάρουν. Αν αυτό είναι καλό τότε δεν πα να έχεις βγάλει και μόνο γυμνάσιο, θα σε πάρουν.
Για ΤΕΙ, δεν σκεφτόμουν να πας απο πανελλήνιες αλλά απο κατατακτήριες. Έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος) ότι αν έχεις τελειώσει οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ ή ΤΕΙ) μπορείς να δώσει κατατακτήριες σε οποιοδήποτε ΑΕΙ/ΤΕΙ και μάλιστα αν περάσεις πας κατευθείαν 2ο έτος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Για ΤΕΙ, δεν σκεφτόμουν να πας απο πανελλήνιες αλλά απο κατατακτήριες. Έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος) ότι αν έχεις τελειώσει οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ ή ΤΕΙ) μπορείς να δώσει κατατακτήριες σε οποιοδήποτε ΑΕΙ/ΤΕΙ και μάλιστα αν περάσεις πας κατευθείαν 2ο έτος ;)

Ισχυεί μόνο για συναφή αντικείμενα σπουδών...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη??? Γιατί ξέρω πολιτικό μηχανικό που έδωσε στη νομική κατατακτήριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top