Σχετικά με τα Χριστούγεννα

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Xριστουγεννα 2005!



HOHOHO!!!
Λοιπον σε μερικες μερες μπαινει ο Δεκεμβρης, και τοτε θα εχουμε μπει για τα καλα στο Χριστουγεννιατικο πνευμα!:D
Εχετε σκεφτει πως θα περασετε τα φετεινα Χριστουγεννα;
Σας αρεσουν;
Και αν ναι, τι σας αρεσει απο την ολη εορτη των Χριστουγεννων;
εδω τα μαγαζια ηδη εχουν αρχισει να πουλανε Χριστουγεννιατικα μπιχλιμπιδια...:)
Εδω θα γραφουμε οτι θελουμε για αυτην την Εορτη και θα ανταλαξουμε και ευχες αργοτερα!:clapup: :D ;)





P.S.Αν ταιριαζει σε αλλη ενοτητα, να μεταφερθει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω αν ολα πανε καλα θα ειμαι θεσσαλονικη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Xριστουγεννα 2005!

HOHOHO!!!
Λοιπον σε μερικες μερες μπαινει ο Δεκεμβρης, και τοτε θα εχουμε μπει για τα καλα στο Χριστουγεννιατικο πνευμα!:D
Εχετε σκεφτει πως θα περασετε τα φετεινα Χριστουγεννα;
Σας αρεσουν;
Και αν ναι, τι σας αρεσει απο την ολη εορτη των Χριστουγεννων;
εδω τα μαγαζια ηδη εχουν αρχισει να πουλανε Χριστουγεννιατικα μπιχλιμπιδια...:)
Εδω θα γραφουμε οτι θελουμε για αυτην την Εορτη και θα ανταλαξουμε και ευχες αργοτερα!:clapup: :D ;)





P.S.Αν ταιριαζει σε αλλη ενοτητα, να μεταφερθει.:redface:
Lovable christmas!!!!:clapup::clapup:
Aααχ με τις κολλητές μου περιμένουμε πως και πως να έρθουν...Στην αρχή θα απολαύσουμε την στολισμένη Θεσσαλονίκη που είναι πανέμορφη..Καθώς και την αγορά της:bleh::bleh::bleh:(ένα χριστουγεννιάτικο Shopping Therapy είναι ότι πρέπει:D)Και έπειτα Καβάλα,την οποία περιττό να σας πω την λατρεύω τα Χριστούγεννα!!
Γενικότερα τα λατρεύω τα Χριστούγεννα(ενώ το Πάσχα δεν μου αρέσει καθόλου) γιατί σαν γιορτή μου βγάζει πολλά θετικά συναισθήματα,χαρά,αγγαλίαση και ζεστασιά..Άσχετα κάποιες στιγμές όπως τα Χριστούγεννα-την μέρα της γιορτής μου και την Πρωτοχρονία πριν βγω μου βγάζουν και μια αίσθηση μελαγχολίας γιατί το μόνο παράπονο μου είναι ότι ποτέ δεν τις έχω ζήσει οικογενειακά όπως ήθελα..Αλλά το ότι έχω δίπλα μου πολλά άτομα που με αγαπάνε το αντισταθμίζουν αρκετά!!
Πάντως έχω ένα πω είναι η πιο ομορφη γιορτή:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Aσχετο αλλα και εγω προτημώ τα χριστουγεννα απο τι το πασχα ... Πασχα ειναι απαισιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Lovable christmas!!!!:clapup::clapup:
ένα χριστουγεννιάτικο Shopping Therapy είναι ότι πρέπει:DΓενικότερα τα λατρεύω τα Χριστούγεννα(ενώ το Πάσχα δεν μου αρέσει καθόλου) γιατί σαν γιορτή μου βγάζει πολλά θετικά συναισθήματα,χαρά,αγγαλίαση και ζεστασιά..Πάντως έχω ένα πω είναι η πιο ομορφη γιορτή:redface:

Είσαι μέσα στο μυαλό μου:redface: :) Χριστούγεννα= Χαρά, ατέλειωτες ώρες με την παρέα μου,ζεστασιά και φυσικά για να μην ξεχνιώμαστε, Shopping Therapy:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εμένα πάλι τα Χρσιτούγεννα μου βγάζουν μια απίστευτη μελαγχολία....:(
αν και ομολογώ ότι είναι πανέμορφα όλα αυτά τα στολίδια και η εορταστική ατμόσφαιρα που επικρατεί...
ειδικά η Θεσσαλονίκη!!!
Μαγεία!!!
Αυτή η Τσιμισκή είναι το κάτι άλλο....:)





ΥΓ>Να θεωρήσω ότι είμαι "ανώμαλος" που μου αρέσει το Πάσχα περισσότερο;;:worry: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
ΥΓ>Να θεωρήσω ότι είμαι "ανώμαλος" που μου αρέσει το Πάσχα περισσότερο;;:worry: :hmm:
Nα μην θεωρησεις... Να εισαι βεβαιος :P:P:P:P:D:D:D

[j/k]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εμένα πάλι τα Χρσιτούγεννα μου βγάζουν μια απίστευτη μελαγχολία....:(
αν και ομολογώ ότι είναι πανέμορφα όλα αυτά τα στολίδια και η εορταστική ατμόσφαιρα που επικρατεί...
ειδικά η Θεσσαλονίκη!!!
Μαγεία!!!
Αυτή η Τσιμισκή είναι το κάτι άλλο....:)
Όντως...Απλά Respect:D





ΥΓ>Να θεωρήσω ότι είμαι "ανώμαλος" που μου αρέσει το Πάσχα περισσότερο;;:worry: :hmm:
Όχι καλε γιατί το λες:whistle::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Nα μην θεωρησεις... Να εισαι βεβαιος :P:P:P:P:D:D:D

[j/k]


γ@μώτο....
το υποψιαζόμουν καιρό αλλά δεν είχα αποδείξεις... :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
γ@μώτο....
το υποψιαζόμουν καιρό αλλά δεν είχα αποδείξεις... :P :P :P
Τώρα βρήκες και πολλές μάλλιστα:bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
ΥΓ>Να θεωρήσω ότι είμαι "ανώμαλος" που μου αρέσει το Πάσχα περισσότερο;;:worry: :hmm:

ρίχνεις κι εσύ δυναμιτάκια?:jumpy:

Εμένα μου αρέσουν όλες οι γιορτές. Όλες. Νι.:clapup::clapup::clapup:

Xmas σαφώς χωριό (Καλάβρυτα). Χιόνι. Τζάκι. Παρέα. Λουκάνικα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
το πασχα τρως το κατσικακι σου πινεις το κρασακι σου ειναι ανοιξη και τα πουλακια κελαηδανε τα λουλουδια ανθιζουν οι μελισουλες πετανε ....:P
καλο ειναι το πασχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
4 μέρες αργία μέσα σε 15 ημέρες .Δεν είναι άσχημα:| (Φέτος λέω να τα περάσω με παντουφλιτσες,πιζαμούλες και χουχούλιασμα,αν συμφωνήσει και ο συμβίος θα χω και παρέα :P Αλλιώς στο καλό και να πάρει και κλειδιά μαζί του μη με σηκώνει να του ανοίξω :P :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εμένα πάλι τα Χριστούγεννα μου βγάζουν μια απίστευτη μελαγχολία....:(

Για αυτόν ακριβώς το λόγο προτιμάω τα Χριστούγεννα από οποιαδήποτε άλλη γιορτή. Είμαι σοβαρά γιατρέ;

Απίστευτη ομορφιά, γλυκιά μελαγχολία, καταπληκτικές οσμές συνθέτουν μια φανταστική και μοναδική διάθεση.......

Πάσχα suckz . & -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κάπως έτσι κι εγώ...:/:


cracked eggs, dead birds
scream as they fight for life
i can feel death, can see its beady eyes
all these things into position
all these things we'll one day swallow whole
and fade out again and fade out again

immerse your soul in love.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για εμενα παιζουν πολλα ενδεχομενα, Ελλαδα, Σουηδια, Γερμανια, Ταιλανδη και Κουβα. Τωρα το τι, γιατι και πως δεν ξερω. Οπως κατσει

Δεν μου αρεσεουν αλλα ουτε με χαλανε. Δημιουργουν ενα κλιμα που απο την μια ειναι χαρουμε και απο την αλλη ειναι μελανχολικο. Μου αρεσει ομως οτι γλυτονουμε σχολειο. Σε καπια σημια ομως ειμαι εναντια στην ολη φαση με τα χριστουγενα αλλα αυτο ειναι αλλου παπα τροπαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Τα Χριστούγεννα είναι τέ-λει-α!!!!! Το μόνο που δεν είναι τέλειο είναι πως θα δουλεύω γιατί αδειούλα γιοκ αυτή την περίοδο :(:(:( Δεν πειράζει όμως θα πάρω πολλά δωράκια γιατι έχω και τα γενεθλιά μου γιεεεε!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Xριστουγεννα....αχχχ...μια εορτη γεματη "αγαπη".
Προσωπικα τα Χριστουγεννα μου αρεσουν παρα πολυ...:)
Ισως σε αυτο να συμβαλει και το οτι ειμαι αθεραπευτα ρομαντικος σαν χαρακτηρας...:redface:
Τι πιο ωραιο, απο ολο αυτον τον στολισμο, κοσμος να εχει ξεχυθει στους δρομους,παιδακια να τραβανε τους μπαμπαδες (γιατι ξερουν τα ατιμα οτι οι μπαμπαδες δυσκολα λενε "οχι"), για να τους παρουν το παιχνιδι απο την βιτρινα και αλλα κουμπωμενα με τα μπουφανακια μεχρι τον λαιμο και μονο μια κοκκινη φατσουλα απο το κρυο να φενεται...:D
Νεα ζευγαρακια να περπατανε χερι-χερι ή αγκαλιασμενοι και να αφηνουν να μπει μεσα τους ολη η διαχυτη αγαπη που υπαρχει αυτη την περιοδο στην ατμοσφαιρα...:kissing:
Τα πιο ηλικιμενα ζευγαρακια να περπατανε αργα στον δρομο για να βρουν κατι για τα εγγονακια, και να αναπολουν τα νιατα τους βλεποντας τα νιατα να κανουν "βαβουρα" στους δρομους.
τι πιο ωραιο απο το να σε αγκαλιαζει το παιδακι σου και να σουδινει ενα φιλι το οποιο σε κανει να αισθανεσαι βασιλιας!;)
Τι πιο ωραιο απο το να παιρνεις το ατομο που αγαπας και να περπατας μαζι του βλεποντας ολα αυτα τα στολιδια, που το βραδυ ειδικα φανταζουν σαν αστερια που ενιωθαν μοναξια εκει ψηλα και αποφασισαν να κατεβουν κι αυτα κατω και να γιορτασουν μαζι μας.
Να καθεσαι με το κοριτσι ή το αγορι σου αγκαλια σε ενα παγκακι και να προσπαθεις να την ζεστανεις κρατωντας την οσο πιο σφιχτα μπορεις...
Να ειστε μαζι για ενα καφε και ενω να ειναι γεματο το μαγαζι απο κοσμο, εσυ να νιωθεις οτι ειστε μονοι σας και οτι εχεις κοντα σου το πιο ομορφο ξεχωριστο δωρο που θα μπορουσε ποτε να ζητησεις...
Αλλα και για οσους ειναι χωρις το αλλο μισο, τι πιο ωραιο απο το να βγαινεις εξω με τους φιλους και τις φιλες και να κανεις αστεια,να γελας,να βιαζεσαι να πας στο μαγαζι που ειχες δει οτι ειχε το μπουφαν που ηθελες, μην το χασεις!
Τι πιο ωραιο απο το να δεχεσαι ευχες και μια ζεστη αγκαλια απο ολους αυτους που εχουν χαραξει με τον δικο τους ξεχωριστο τροπο το ονομα τους στην καρδια σου...
Τι πιο ομορφο, απο τα παιδακια που πανε να πουνε τα καλαντα και οργανονται οι παρεες για το πια γειτονια θα αναλαβει η καθε παρεα...
Τι πιο γλυκο απο τα μελομακαρονα και τους κουραμπιεδες της μαμας ή της γιαγιας;

Ολα αυτα αλλα κυριως η αγαπη που υπαρχει ελευθερη στον αερα...αυτη η απλη λεξη με τα "5 γραμματα" που κρυβει το μεγαλυτερο και πιο ομορφο μυστικο του κοσμου,αυτη ειναι το μυστικο για να χαρουμε...για να ειμαστε ευτυχισμενοι κι εμεις αλλα και να μπορεσουμε να δωσουμε ευτυχια...:redface:
Ειναι μια λαμπρη ευκαιρια για να "αγαπησουμε" και να "ερωτευτουμε"...
Να ξανα-αγαπησουμε τον εαυτο μας και τον κοσμο που υπαρχει διπλα μας και να ξανα-ερωτευτουμε την ιδια την ζωη,για το μεγαλειο της...

Ετσι βλεπω εγω τα Χριστουγεννα...σαν ενα μικρο παιδι που βιαζεται να παει και να χωθει στην αγκαλια του παχουλου παππου του και να ακουσει παραμυθια...:redface:
Ετσι το βλεπω στα 24 μου και ετσι θα αισθανομαι καθε χρονο οσες "εμπειριες" (ρυττιδες) και αν χαραξουν το προσωπο μου...;)

Αλλα και αυτες τι μερες μην ξεχναμε οτι καποιοι συναθρωποι μας ισως να μην ειναι τοσο τυχεροι οσο εμεις...:(
Μπορουμε να βοηθησουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ημουν που ημουν λιγο down το ποστ σου μαριε με εκανε ακομη περισσοτερο...
:/:
Εχεις σκεφτει να γραψεις ποτε μυθιστοριμα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Xριστουγεννα....αχχχ...μια εορτη γεματη "αγαπη".
Προσωπικα τα Χριστουγεννα μου αρεσουν παρα πολυ...:)
Ισως σε αυτο να συμβαλει και το οτι ειμαι αθεραπευτα ρομαντικος σαν χαρακτηρας...:redface:
Τι πιο ωραιο, απο ολο αυτον τον στολισμο, κοσμος να εχει ξεχυθει στους δρομους,παιδακια να τραβανε τους μπαμπαδες (γιατι ξερουν τα ατιμα οτι οι μπαμπαδες δυσκολα λενε "οχι"), για να τους παρουν το παιχνιδι απο την βιτρινα και αλλα κουμπωμενα με τα μπουφανακια μεχρι τον λαιμο και μονο μια κοκκινη φατσουλα απο το κρυο να φενεται...:D
Νεα ζευγαρακια να περπατανε χερι-χερι ή αγκαλιασμενοι και να αφηνουν να μπει μεσα τους ολη η διαχυτη αγαπη που υπαρχει αυτη την περιοδο στην ατμοσφαιρα...:kissing:
Τα πιο ηλικιμενα ζευγαρακια να περπατανε αργα στον δρομο για να βρουν κατι για τα εγγονακια, και να αναπολουν τα νιατα τους βλεποντας τα νιατα να κανουν "βαβουρα" στους δρομους.
τι πιο ωραιο απο το να σε αγκαλιαζει το παιδακι σου και να σουδινει ενα φιλι το οποιο σε κανει να αισθανεσαι βασιλιας!;)
Τι πιο ωραιο απο το να παιρνεις το ατομο που αγαπας και να περπατας μαζι του βλεποντας ολα αυτα τα στολιδια, που το βραδυ ειδικα φανταζουν σαν αστερια που ενιωθαν μοναξια εκει ψηλα και αποφασισαν να κατεβουν κι αυτα κατω και να γιορτασουν μαζι μας.
Να καθεσαι με το κοριτσι ή το αγορι σου αγκαλια σε ενα παγκακι και να προσπαθεις να την ζεστανεις κρατωντας την οσο πιο σφιχτα μπορεις...
Να ειστε μαζι για ενα καφε και ενω να ειναι γεματο το μαγαζι απο κοσμο, εσυ να νιωθεις οτι ειστε μονοι σας και οτι εχεις κοντα σου το πιο ομορφο ξεχωριστο δωρο που θα μπορουσε ποτε να ζητησεις...
Αλλα και για οσους ειναι χωρις το αλλο μισο, τι πιο ωραιο απο το να βγαινεις εξω με τους φιλους και τις φιλες και να κανεις αστεια,να γελας,να βιαζεσαι να πας στο μαγαζι που ειχες δει οτι ειχε το μπουφαν που ηθελες, μην το χασεις!
Τι πιο ωραιο απο το να δεχεσαι ευχες και μια ζεστη αγκαλια απο ολους αυτους που εχουν χαραξει με τον δικο τους ξεχωριστο τροπο το ονομα τους στην καρδια σου...
Τι πιο ομορφο, απο τα παιδακια που πανε να πουνε τα καλαντα και οργανονται οι παρεες για το πια γειτονια θα αναλαβει η καθε παρεα...
Τι πιο γλυκο απο τα μελομακαρονα και τους κουραμπιεδες της μαμας ή της γιαγιας;

Ολα αυτα αλλα κυριως η αγαπη που υπαρχει ελευθερη στον αερα...αυτη η απλη λεξη με τα "5 γραμματα" που κρυβει το μεγαλυτερο και πιο ομορφο μυστικο του κοσμου,αυτη ειναι το μυστικο για να χαρουμε...για να ειμαστε ευτυχισμενοι κι εμεις αλλα και να μπορεσουμε να δωσουμε ευτυχια...:redface:
Ειναι μια λαμπρη ευκαιρια για να "αγαπησουμε" και να "ερωτευτουμε"...
Να ξανα-αγαπησουμε τον εαυτο μας και τον κοσμο που υπαρχει διπλα μας και να ξανα-ερωτευτουμε την ιδια την ζωη,για το μεγαλειο της...

Ετσι βλεπω εγω τα Χριστουγεννα...σαν ενα μικρο παιδι που βιαζεται να παει και να χωθει στην αγκαλια του παχουλου παππου του και να ακουσει παραμυθια...:redface:
Ετσι το βλεπω στα 24 μου και ετσι θα αισθανομαι καθε χρονο οσες "εμπειριες" (ρυττιδες) και αν χαραξουν το προσωπο μου...;)

Αλλα και αυτες τι μερες μην ξεχναμε οτι καποιοι συναθρωποι μας ισως να μην ειναι τοσο τυχεροι οσο εμεις...:(
Μπορουμε να βοηθησουμε!;)

Αχ! ωραίο ήταν αυτό πραγματικά ρομαντικό....Μario σαν εικόνα από Χριστουγεννιάτικη καρτούλα της Unicef,,,:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top