Θέλω ν' αλλάξω λάστιχα

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Παιδιά,

θέλω ν' αλλάξω λάστιχα στο αυτοκίνητο μου και θα ήθελα τις γνώμες σας (όσοι, βέβαια, έχετε άποψη επί του ζητήματος) για το τι να προτιμήσω (από μάρκες κτλ) και τι να προσέξω. Σας ακούω... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε πες μας και τι αμάξι έχεις καθώς και τι διάμετρο φοράς βρε καμάρι μου....
άλλο να οδηγείς ένα aygo κι άλλο ένα 106rally :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι καλά λες... πώπω! Ασχετίδης εεε!:redface:

Λοιπόν:
Ford Fiesta, Μοντέλο 2005, 1.4 5θ
Διάμετρος ελλαστικών: 195/50R15 82H
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Προτιμώ τα toyo.

Αν οι ζάντες σηκώνουν λίγο μεγαλύτερα λάστιχα, κοίτα να το κάνεις για να κερδίσεις λίγο σε κράτημα αν τρέχεις, εναλλακτικά βάλε διαστάσεις κανονικές για να επιτύχεις οικονομία καυσίμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Θα προτιμούσα την οικονομία καυσίμου (εδώ που έχουμε φτάσει με την βενζίνη δε μπορώ να κάνω κι αλλιώς) η ταχύτητα δε μου πολυ αρέσει γενικώς. Που και που όμως το γκαζώνω (σε δρόμο με 3 λωρίδες ανα κατεύθυνση π.χ.)

Επίσης θα ήθελα κάτι που να κάνει τις λακούβες λίγο πιο μαλακές γιατί, τουλάχιστον τώρα, τις νιώιω πολύ έντονα. Μαλλον έχω σκληρές αναρτήσεις και μια έφεση να πετυχαίνω τη μια και μοναδική λακούβα στο δρόμο...:hmm:

Να χει καλή πρόφυση, ε αυτά. Ζητάω παράλογα πράγματα?

Αυτα τα toyo πρώτη φορά τ ακούω. Θα το ψάξω ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για καλή πρόσφυση επέλεξε φαρδύτερα λάστιχα και σκληρές αναρτήσεις.

Για οικονομία βάλε όσο το δυνατόν λεπτότερα λάστιχα.

υγ: οικονομία κερδίζεις με σωστή οδήγηση ως επί το πλέιστον και όχι με εξειδικευμένα λάστιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα γιατί θέλω βοήθεια!!
Θέλω να αλλάξω λάστιχα στο αυτοκινητό μου, αλλα δεν ξέρω πρώτον, τι να βάλω και δεύτερον που να κοιτάξω για καλές τιμές μη μου πιάσουν και τον κ***.
Εχετε καμμιά ιδέα? Κάτι να προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
εγω θελω να βαλω καινουρια λαστιχα πιο φαρδια αλλα δεν ξερω ποσο φαρδια μπορουν να μπουν στο αυτοκινητο που εχω...το αυτοκινητο ειναι vw polo 1.4
αν γνωριζει καποος κανα site με τετοιες πληροφοριες ας μου το πει!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγω δεν θέλω πιο φαρδιά, πιο καλά θέλω!!!
Το αμάξι μου είναι 2 χρονών αλλα τα λάστιχα μαπέξ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Εγω δεν θέλω πιο φαρδιά, πιο καλά θέλω!!!
Το αμάξι μου είναι 2 χρονών αλλα τα λάστιχα μαπέξ...

καλα εγω ουτως η αλλως θα παω να του κανω ενα γενικο service και να φτιαξω καποια πραγματακια,αλλα τα λαστιχα θελω να τα αλλαξω εξ ολοκληρου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εμένα αν ήταν καλά αυτά που μου έβαλαν απο την αντιπροσωπεία σιγά που θα τα άλλαζα απο τώρα, αλλά είναι χάλια. Δεν έχω άλλη επιλογή. Φρενάρω στο Συνταγμα και σταματάω Ομόνοια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Εμένα αν ήταν καλά αυτά που μου έβαλαν απο την αντιπροσωπεία σιγά που θα τα άλλαζα απο τώρα, αλλά είναι χάλια. Δεν έχω άλλη επιλογή. Φρενάρω στο Συνταγμα και σταματάω Ομόνοια...:P

:P ναι ok τοτε χρειαζεσαι αμεσα αλλαγη γιατι ειναι επικυνδινο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αν τα λάστιχά σου δεν έχουν φορά κύλισης, μπορείς να βγάλεις ακόμα κάνα χρόνο, εάν αλλάξεις τις ρόδες μπρος-πίσω χιαστί.



υγ. λολ... ποιός θα λύσει τα μπουλόνια;
γι' αυτό σ λέω, πάρε ένα τηλ τον μπόρατ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τα μπουλόνια ξέρω να τα λύνω, την φορά απο πού τη βλέπω? πως πάνε οι γραμμές στα λάστιχα?? ντοινγκ!!:P

Δεν έχουν φαγωθεί τα λάστιχα απλά είναι Hankook!! Τι άλλο πρέπει να πω???
Κοινώς νάυλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν έχουν φαγωθεί τα λάστιχα απλά είναι Hankook!! Τι άλλο πρέπει να πω???
Κοινώς νάυλον

Κυκλοφορω με kumho, φαγωμενα, 5ετιας...! Μην κολας στα αφαγωτα hankook 2ετιας..! :P

Αλλα αν σε καιει τοσο βαλε ιδιων διαστασεων καπιας γνωστης εταιριας. Για τιμες, παει αναλογα με τις διαστασεις.
Δεν μας ειπες τι αμαξι εχεις... :P Για τα περισσοτερα αμαξια 300-400 ευρο ειναι μια λογικη τιμη για καλα λαστιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φιλος που αλλαξε προσφατα σε ενα citroen saxo εβαλε michelene με 250, μαζι με εργατικα. Λογικα πηγανε κανα 50αρι το καθε λαστιχο και 50 τα εργατικα... Αν θες καλα λαστιχα καπου εκει πανε οι τιμες νομιζω


Edit: Δεν θα βαλω σελοτεΐπ ρε συ, θα δειχνει ασχημο. Ιδι εχω μπαλωσει μερικα σημεια με μονοτικη ταινια, να ειναι στο ιδιο χρωμα με το λαστιχο τουλαχιστων! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φιλος που αλλαξε προσφατα σε ενα citroen saxo εβαλε michelene με 250, μαζι με εργατικα. Λογικα πηγανε κανα 50αρι το καθε λαστιχο και 50 τα εργατικα... Αν θες καλα λαστιχα καπου εκει πανε οι τιμες νομιζω

Καλα τα πηρε, παιζει ρολο το λαστιχο, εμενα για michelin μου ειχαν παει γυρω στα 350-400 καπου κει
Καλο ειναι να φοραμε καλα λαστιχα για την ασφαλεια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αυτά που έχω κοιτάξει είναι τα michelin τα pilot και τα continental sport contact 3 περίπου στα 450 μου πάνε τα δεύτερα και τα πρώτα δεν ξέρω ακομα. Θα το ψάξω το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα μισελεν ειναι τα καλυτερα,,και ακριβοτερα γιαυτο..

ολα τα αλλα που εχω δει,,ειναι σκληρα και δεν φρεναρουν τοσο καλα και βαρας κατω..

μισελεν energy εχω βαλει σε αρκετα αυτοκινητα και πανε παντα σαν γατες,,τελεια,,

κατι αλλο.
ξερετε πώς βλεπουμε την ηλικια του ελαστικου?που γραφει την ημερομηνια?
εχει πανω 4ψηφια κυκλωμενα ολα μαζι,, πχ 4590 -45η εβδομαδα του 1990 ημερομηνια παραγωγης ,πρεπει να ειναι το πολυ 6 μηνων,,

και νομιζω,,οτι γραφει ενα dot καπου το λαστιχο ,οταν δεν ειναι αναγομωμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξεθάβω το θέμα γιατί θέλω βοήθεια!!
Θέλω να αλλάξω λάστιχα στο αυτοκινητό μου, αλλα δεν ξέρω πρώτον, τι να βάλω και δεύτερον που να κοιτάξω για καλές τιμές μη μου πιάσουν και τον κ***.
Εχετε καμμιά ιδέα? Κάτι να προτείνετε?
Ανάλογα τη ζάντα, το αυτοκίνητο και το πορτοφόλι σου,

Τι μονο και μονο για να βάλω λαστιχα?
Δεν κάνω τέτοια εγω είμαι καλό κοριτσι...:P
Θα κάνουμε κι άλλα,
φαντάσουμε με στολη βουλκανιζατέρ.



Εμένα αν ήταν καλά αυτά που μου έβαλαν απο την αντιπροσωπεία σιγά που θα τα άλλαζα απο τώρα, αλλά είναι χάλια. Δεν έχω άλλη επιλογή. Φρενάρω στο Συνταγμα και σταματάω Ομόνοια...:P
Πρόσεξε μη σε γράψουν για κόκκινο.

υγ. λολ... ποιός θα λύσει τα μπουλόνια;
γι' αυτό σ λέω, πάρε ένα τηλ τον μπόρατ. :P
Και pm δέχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top